Keresés

Részletes keresés

Zozzantoz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 14789

Gyűjteményből eladó:

 

- SMC Pentax-K 135/2.5 + eredeti: sapkák, napellenző és bőr tok: 35.000.-

- SMC Pentax-M 100/2.8 + eredeti: sapkák és napellenző: 28.000.-

 

Érdeklődni: zozi2000 kukac freemail.hu

TomikaT Creative Commons License 2013.03.28 0 0 14788

Szia !

Küldenél nekem két a Tamron 18-200assal készített fotót privátba ha van(egy szélest és egy nagytelét legjobb jpgben) hogy összehasonlítsam az én Tamron 28-300-asom által

hozott minőséggel ?

Üdv

Tamás

Előzmény: Mc Intosh (14786)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14787

Eladó:

 

SMC Pentax-M 50 f2:             8.000 ft   

 

S-M-C Takumar 135 f3.5:    17.000 ft    (m42)

 

MC Helios 44M-4  58 f2:         4.000 ft   (m42)

 

 

Keresek:

 

SMC Pentax-M 85 f2

SMC Pentax-M 35 f2

SMC Pentax-M 28 f2

Mc Intosh Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14786

A Tamron 18 200 ast én is csak ajánlani tudom ,évek óta használom túrázáshoz . Ár érték arányban szerintem nagyon jó kis obi ,a Sigmához képest sokkal életszerüebbek a színei és a makroja sem rossz .

Előzmény: TomikaT (14783)
p.g.vecses Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14785

SMC PENTAX-A 28-135mm F4 objektív. Makró funkcióval, ez nomeg a lefedett tartomány minden helyzetben használhatóvá teszi az objektívet. Nagyon szép képeket produkál már f4ben is. Egy forumtárs szerint a legtöbb lencsetaggal rendelkező pentax obi, döntse el mindenki, hogy ez jó-e vagy rossz. Hibátlan masszív darab, se por se gomba se karc. Blendét átviszi csak fókuszálni kell. Ára 25.000Ft

 

SMC Pentax-A 50mm f1.7 tökéletes állapot, szűrő, napellenző, Blendét átviszi csak fókuszálni kell. 25.000Ft

 

SMC Pentax-FA 28-105mm f3.2-4.5 napellenzővel, sapkákkal, polárszűrővel gyűjtői állapotban, AF-es.  25.000Ft

 

 

Tiszta bőr válltáska  több objektív tárolására. A táska nem merevített, azonban a beletett merevítés miatt három kemény fakk van benne, kb egyenként 30cm*6cm*6cm, átmérővel, ehhez még vannak külön betehető fakkok, így elég hatékonyan ki lehet használni a helyet. Praktikus megoldás, a képek sokat mondanak el. 4.000Ft

 

Soligor újszerű fotóstáska, belül alakítható zsebekkel, egy váz nagy obival, és még 2 objektív elfér benne, minőségi darab. kb 30cm*30cm*15cm 5.000Ft 

 

 

Budapest (azon belül legjobb a piros metro vonala) és környéke 

p.g.vecses(kukac)gmail.com

0630és5676791

 

viricsi Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14784

Én inkább ajánlanám a Tamron 18-200, vagy ha több pénzed van, akkor a 18-250-es obit. Mindkettőhöz volt szerencsém, érdekes módon a 18-250 a nagyobb átfogás ellenére is jobb képet produkál mint a 18-200, de az is egy remek obi kedvező áron. Ideális annak, aki nem szereti cserélgetni az obikat.

Előzmény: TomikaT (14783)
TomikaT Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14783

Köszi a választ, majd megfontolom.

A Tamronnal semmi bajom csak egy kicsit nehéznek tartom,

meg telefotó felé már elég nagy a kilengése az obinak és gyenge fénynél  így magasabb ISO vagy nagy rekesz kell

a gyorsabb zársebességhez.Nem is tudom hogy kell-e nekem ilyen nagy zoomátfogású obi, mint erős kezdőnek.

Üdv

 

Előzmény: vaki (14779)
Abu F Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14782

A Crumpler táska érdekelne, ha megvan, kérek egy választ a mélemre.

Előzmény: X3NoMoRpH (14753)
Hege71 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14781

Képek lemaradtak!

 

 

Hege71 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14780

TAMRON AF 75-300 mm F/4-5.6 LD MACRO (1:3.9) obi teljesen újszerű, szinte egyáltalán nem használt 20.000 Ft

Dobozában, napellenzővel,kupakokkal.

 

TAMRON AF 28-80 mm F/3.5-5.6 obi keveset használt, hibátlan állapotban 15.000 Ft

Dobozában, napellenzővel,kupakokkal.

 

A kettőt egyben 30.000 Ft-ért odaadom!

 

Átvehető Budapest/Ráckeve vagy posta utánvéttel.

vaki Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14779

Az obiért szerintem 25-30 ezer forint a reális, a 28-200ak 20 ezer körül mennek, a plusz pénz takarja a jobb minőséget és a nagyobb fókuszt.

 

 

A jövőbeni obiknál attól függ mekkora tartományt szeretnél lefedni - ja és hogy mennyi pénzed van.

Obicserélgetés nélkül kevés pénzzel szerintem tartsd meg a 28-300at. Ha több pénzed van, akkor keress egy Pentax 18-250-et.

 

Obicserével kevés pénzzel, ami itt lentebb van Sigma 18-125 szerintem nagyon jó, nekem is ilyen van; plusz mellé egy fix 50-es, meg egy 70-300 (Sigma, Tamron), vagy Pentax 50-200, esetleg 55-300 (bár ez utóbbi már fentebb van árban) teleobjektív.

Szerintem ez egy minimális obipark, ami megfelelő egy DSLR-hez - ahol ugyibár a objektívek cseréje a lényeg :)

 

Obicserével és sok pénzzel egy Pentax 18-135 WR, mellé ugyanúgy az 50-es fix - telében meg valamelyik 300-as végű.

 

 

 

 

 

Előzmény: TomikaT (14778)
TomikaT Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14778

Kedves Hozzáértők !

 

Segítséget kérek Tőletek egy karcmentes Tamron 28-300 AF Aspherical LD IF Macro objektív

beárazásában.Ez még nem XR-es üveg, jó  vaskos darab.

 

Más kérdés: milyen zoom obi lenne ideális egy középkezdő dslr-es amatőr fotósnak (K200D) ?

Nem nagyon akarok cserélgetni objektíveket, bár gondoltam egy 50mm-es nagy fényerejű

csak kellene egy zoomobi mellé.

 

Köszi a válaszokat!

Üdv

Bornfreee Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14777

Pentax k20d eladó 31.000 expoval hibátlan állapotban, dobozával, tartozékaival 75.000 ft-ért. Lcd-n GGS üveg.

Rodinal 09 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14776

Valóban gyártott több japán független gyártó is rekeszérték átvivő objektíveket  az F-hez, de ezek nálunk ritkábban bukkannak fel, és nem is olcsóbbak, mint az eredeti SMC Takumarok. Egyébként simán használható munkablendével minden akár Pentacon, Zeiss Jena vagy Heliosz objektív is, csak kicsit lassít a kapcsoló felnyomása, majd visszaállítása.

A KM típus lényegében teljesen azonos az F-fel, csak bajonettes. Érdekes, hogy jelenleg olcsóbb, mint a Spotmatic F, pedig a KM az újabb típus. Az utóbbi hetek hirdetéseit nézve egy bajonettes 2/50-es objektív lényegesen olcsóbb, mint  az M42-es 2/50-es Takumar. A piac  nem mindíg érthető.

Előzmény: wb312peti (14772)
monyesz Creative Commons License 2013.03.27 0 0 14775

Szerintem annyira nem rossz a helyzet!

SMC 1.8/55 például alapobinak kiváló, de ott van a kistele 3.5/135 is, valamint nagylátóban is van 28 vagy 35mm-re igen jó rajzú objektív. Persze akadnak drágább példányok is, főleg a fényerősebb kivitelek vagy ritkább portréobik.

http://www.pentaxforums.com/lensreviews/category-Pentax-Takumar-M42-Screwmount-Lenses.html

Előzmény: wb312peti (14771)
Venyerin Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14774

Mintha a Tamron Adaptall rendszerben lenne Spotmatic F-hez való adapter.... De az meglehetősen ritka állat, szóval ha találsz is, nem lesz olcsó.

Előzmény: wb312peti (14772)
Venyerin Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14773

Szerintem nem érdemes egy Spotmatic F rendszeren sportolni. Egy jobbféle mechanikus, bajonettes váz (KM, KX, MX) semmivel sem marad el mögötte, sőt, plusz ott jóval egyszerűbb az objektívek beszerzése is, nem vagy egy gyártó egy szériájához kötve. Még az is lehet, hogy olcsóbb is lenne...

Előzmény: wb312peti (14771)
wb312peti Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14772

Olvastam valahol a napokban, hogy vmelyik japán gyártó, Tamron, vagy Tokina? gyártott spotmatichoz obikat. Lehet azok talán olcsóbbak voltak? Erről tudsz vmit?Rád hagyatkozok, mert látom nagyon ismered őket.

 

Köszönet

Előzmény: Rodinal 09 (14770)
wb312peti Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14771

Köszönöm amit írtál, sokat segített, most más csak találnom kéne ilyen obit anélkül, hogy hitelt vegyek fel.

Előzmény: Rodinal 09 (14770)
Rodinal 09 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14770

A Spotmatic F nyitott rekesszel méri a fényt. Olyan objektívvel, amelyiknek van a rekeszértéket a gépváznak közvetítő kuplungja. Az SMC és a Super Multi Coated jelzésű Takumarok ilyenek. Fontos: az objektívet "Auto" állásba kapcsolva kell a gépbe csavarni. "Man" állásban hamis értéket mér. Csak a gép kapcsolójával szabad munkarekeszre átváltani, ha szükséges. És a kapcsoló nem ugrik vissza alapállásban az expozíció után, mint  a régebbi Spotmatic-nál. Vissza kell kapcsolni.

Előzmény: wb312peti (14765)
p.g.vecses Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14769

SMC PENTAX-A 28-135mm F4 objektív. Makró funkcióval, ami igazából minden helyzetben használhatóvá teszi az objektívet. Nagyon szép képeket produkál már f4ben is. Hibátlan masszív darab, se por se gomba se karc. Blendét átviszi csak fókuszálni kell. Ára 25.000Ft

 

SMC Pentax-A 50mm f1.7 tökéletes állapot, szűrő, napellenző, Blendét átviszi csak fókuszálni kell. 25.000Ft

 

SMC Pentax-FA 28-105mm f3.2-4.5 napellenzővel, sapkákkal, polárszűrővel gyűjtői állapotban, AF-es.  25.000Ft

 

 

Tiszta bőr válltáska  több objektív tárolására. A táska nem merevített, azonban a beletett merevítés miatt három kemény fakk van benne, kb egyenként 30cm*6cm*6cm, átmérővel, ehhez még vannak külön betehető fakkok, így elég hatékonyan ki lehet használni a helyet. Praktikus megoldás, a képek sokat mondanak el. 4.000Ft

 

Soligor újszerű fotóstáska, belül alakítható zsebekkel, egy váz nagy obival, és még 2 objektív elfér benne, minőségi darab. kb 30cm*30cm*15cm 5.000Ft 

 

 

Budapest (azon belül legjobb a piros metro vonala) és környéke 

p.g.vecses(kukac)gmail.com

0630és5676791

 

wb312peti Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14768

Köszönöm a válaszod, van vagy 10 éve, hogy használtam spotit, de az nem f volt, csak munkarekesszel mért.

Előzmény: monyesz (14767)
monyesz Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14767

Szerintem a Spotmatic F-hez már az A/M átkapcsolós obik mennek, de működik a preset-esekkel is és nem A/M kapcsolós obikkal is.

Előzmény: wb312peti (14765)
borospapa Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14766

 

Pentax 200 D fényképezőgép értékesítése után megmaradt

 

OBJEKTÍVEK:

 

- Sigma AF 18-125 mm f: 3,5-5,6 DC + Hoya 62 mm uv/0/szűrő   25.000 Ft

- Revuenon 50 mm f: 1-1,9 első kupak    3.000 Ft

- Varexon 135 mm f: 1-2,8 + 58 mm skylight 1x szűrő, hátsó kupak   4.000 Ft

- Soligor telekonverter 2x P / KA+R / XP használati kopás, egyébként hibátlan   3.000 Ft

 

Érdeklődni: 30/ kilenc 476 száz 52

wb312peti Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14765

Üdvözlöm a fórumtársakat!

 

A segítségeteket kérem, Spotmatic F-hez milyen obi való. Az ezt megelőző Spotmatic obikkal csak munkarekesszel mér.

 

Köszönet a segítségért. 

viricsi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14764

Ma ránéztem a számlaegyenlegemre és rájöttem, hogy nekem sem sürgős. Nagyon nem sürgős. :-)

Előzmény: astreno (14762)
Saliko Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14763

Pentax 2/50 smc, nagyon szép állapotú, 5000 forintért eladó. karoltam Đ fr eemail hu

 

Elkelt.

Előzmény: Saliko (14752)
astreno Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14762

Azért nekem privátba jön egy két hasonló, mint a tied... Nekem nem sürkős, kivárok.

Előzmény: viricsi (14760)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14761

Váz:

- Pentax K20D dobozában, tartozékaival, szép állapotban, 40e expóval - 70.000

 

Objektívek:
- Pentax SMC DA* 16-50mm f/2.8 ED [IF] SDM (doboz, sapkák, napellenző, gyöngyvászon tok) - 135.000
- SMC PENTAX-DA* 55mm 1:1.4 SDM (doboz, sapkák, napellenző, gyöngyvászon tok) - 125.000
- Pentax DFA 100/F2.8 Macro 1:1 WR (doboz, sapkák, napellenző) - 99.990
- Pentax DA 40/2.8 XS (sapkák) - 59.000

 

Táskák:

- Lowepro Stealth Reporter D100 AW táska - 15.000

- Lowepro Nova 4 AW táska - 8.500

- Lowepro Nova2 AW táska (kék) - 4.000

 

Egyéb:

- L-Bracket Kirk BL (http://www.kirkphoto.com/l-brackets.html) - 8.000

- Soligor MA-90 makróbeállító sín (kissé átalakítva, nem teljesen 100%-os működéssel) - 20.000

- utángyártott D-LI50 akksi (K10D, K20D) - 2.000

- 49mm-es gumis napellenző - 1.500

- 52mm-es gumis napellenző - 1.500

- LumiQuest Ultrabounce (vakura ragasztandó velcro nélkül - azt már elhasználtam) - 2.500

 

Szűrők:

- Kenko PRO1 D Cirkulár Polár szűrő 55mm CPL - 8.000

- HAMA PL circular M62 (IV) - 5.000

- HAMA PL linear M72 (IV) - 4.500

- Green.L Star-6 72mm - 1.000

- 72mm-es zöld+narancs+szürke (3db) szűrő - 1.500

 

E-mail publikus.

Az objektívek Pécsett találhatóak, de néhány nap alatt feljuttatom Bp-re, ahol meg lehet nézni. A többi már Budapesten van.

viricsi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 14760

Számold be 25-ért a Tamron 70-300-as obim és vevő vagyok a tiédre. Ahogy nézem, egyikünknek sem jönnek túlzottan a vevők.

Előzmény: astreno (14758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!