Keresés

Részletes keresés

koja 56 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1405

 

 Személyes tapasztalataim nincsenek,sajnos a Nagy nyugat európai hosszú és maraton versenyzésről, de azt gondolom nem véletlenül csinálnak  ( úgy tudom csak az 600 feletti utaknál) külön listát a tojóknak is!

 

A valóban hosszadalmas gyüjtés ellenére  általában ragyogó versenyek vannak, nem egyszer holland nemzetközi gyöztessel!!(1 hétig a kosárba van, +300-350 km-el távolabb). s nem sirnak, hogy másik irányból kéne a feleresztést csinálni -valószínűnek tartom, hogyha eldöntötte egy holland-, hogy bizony Ő maratont akar nyerni akkor elkezdett az irányba tenyészteni és selejtezni! És több év következetes selejtezés  után reménnyel pakolhat,  még ilyen" hátránnyal" is galambot!

 

Persze nem azokat amelyek 400-és-600 km-es utakon díjakat nyertek!

 

Az özvegy és természetes módszerrel röptett galambokról, a 100-600 km -ig feltétlen előnyösebb az özvegy galambokkal való versenyzés,

míg ez felett már nincs akkora különbség sőt azt gondolom kiegyenlítödnek az esélyek!

természetessen 2 közel azonos képességű galamb és Tenyésztő esetében!

A versenyzésre alkalmatlan galamból egyik módszer sem csinál szuper galambot!

 

fiataljaimmal minden évben versenyzem, eredmény említésre se méltó!

De a tények általában 20-30% elveszik az utaztatás során Kb. évente 30db -ot gyűrűzök. Kb. 10-15-nek van 1-2 helyezése, 2-3 nak több. 14-16 db-ot hagyok meg!

 Azt gondolom amelyik évjáratból lesz 3-4 db 5 éves galamb akkor már jól tenyésztettem abban az évben.

tubi2002 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1404

köszönöm kérdésed, egyre jobban, kezdem lelkileg is összeszedni magam. ma megyek kontrollra.

 

gyakorlatilag egy edzőúton voltak csak a fiatalok, s az ellátás a következő: Angelika lányom jön minden nap, kiengedi őket, beszórja a négy féle keverékból, kukoricából, napraforgóból kevert takarményt, ad nekik tiszta vizet, később a kijárót bezárja beugróra. ha már tudok járni - ez október közepén várható -, akkor első utam a dúcba kosárral a kézben lesz. egyenként az összes fiatalt átvizsgálom, s amelyiknek a fizikuma nem megfelelő, azt biztosan és azonnal szelektálom. ti. addig semmilyen gyógyszert nem kapnak, egyértelműen a vitalitásukra vannak utalva.

 

amit most elmulasztottam, azt tavasszal kell pótolnom. a pontos részletek kidolgozás alatt.

 

viszont keményen elhatároztam, hogy írok naplót. ehhez nagyfokú önfegyelem kell. minden este rászánok 15-20 percet. a galambokhoz egy kék köpenyben szoktam bejárni, annak a zsebében is lesz egy kis notesz, mert az ember feje ugye nem komputer. azt is eldöntöttem, hogy minden gyűjtés előtt feljegyzek néhány fontos adatot a csapatról: vedlés, tollazat állapota, kondíció, egyéb testi jelek, a felkészítés közbeni magatartás. ezt ráadásul digitalizálhatom is :) van egy kis digitális diktafonom, amit ráakaszthatok a köpeny egyik gombjára és csak szedem a galambokat, mondom a szöveget, este meg leadminisztrálom. (vajon mit szólnak ehhez a galambok :))))

 

egy időben vezettem naplót, most visszaolvasva nagyon hasznos információkhoz jutottam.

 

szívesen venném, ha megírnátok, hogy ha veztettek naplót, abban milyen információkat rögzítetek és milyen rendszerességgel.

 

 

Előzmény: geler (1389)
karimax Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1403
Sőt, 2002-ben a rossz idő miatt 2 nappal eltolták a sartot, tehát vasárnap engedték a galambokat.

Előzmény: geler (1399)
karimax Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1402
A holland részen igen.
Előzmény: geler (1399)
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1401
Állítólag a kínai vendéglősök 500 HUF áron veszik a postát. Tanácsom vételével távozz békével, és ne háborgasd köreinket többé!
Előzmény: viktor1990 (1400)
viktor1990 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1400
Hali Levesnek való galambok eladók tel.:0670/2169766
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1399
Azt akarod mondani, hogy pénteki engedéshez előtte hétvégén szombaton már elkezdték a gyűjtést?
Előzmény: karimax (1398)
karimax Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1398
"Rettentő hosszadalmas a gyűjtés Barcelonába. "

Mikor ott voltunk, beszélgetve a kísérőkkel elmondták hogy szombaton kezdték az észak holland gyűjtéseket. A szerelvény / vonaton jöttek akkor mindkét évben/ csütörtök délután gördült be a teherpályaudvarra.
Előzmény: geler (1396)
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1397
A tojás kifejlődése petesejtből pottyantásig ~23 óra időt vesz igénybe. Kevesebb, mint egy nap.
Előzmény: geler (1396)
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1396
Rettentő hosszadalmas a gyűjtés Barcelonába. Kedden már gyűjtenek. Három nap alatt megérik a tojás, és potty... Nem kell ehhez amatőrnek lenni.
Előzmény: karimax (1394)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1395
Az én fiataljaim nem veszősek, sőt ha beülnének, még eredményesek is lennének. Aztán mire megyek vele?
Előzmény: bmalag (1391)
karimax Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1394
"én úgy hallottam, hogy a nyugatiak szinte kivétel nélkül özvegyen röptetik a nagy maratonokat is."


A 2002, ill.2003.évi barcelonai startnál ott voltam.

A belga és holland kosarakban a tojók alatt elég sok tojás volt.

Itthon elmesélve a tapasztaltakat egyesek profi, mások amatőr felkészítőknek tartották a tojók gazdáit.
Előzmény: bmalag (1390)
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1393
Reményteljes törzset tenyésztesz. :-)
Velem együtt. :-))
Ennek ellenére nálam a hegyeshalmi versenyen helyezett fiataljaim ~40% használható jó galambok lettek. A többi dologban semmi rendszer.
Megtennéd, hogy visszamenőleg átnéznéd ilyen értelmű statisztikáidat?
Előzmény: bmalag (1391)
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1392
A B-II-ben több kerületi bajnok volt természetes módszerrel. Úgy tűnik, inkább a galambász hozzáértésén és az évre kimért szerencse mennyiségén múlik, semmint a technológián. Azzal egyetértek, hogy messze fáradtságosabb, mint az özvegység. A természetes állandóan fészekállapotot befolyásol, trichomonasozik, kondicionál.
A nagy maratonok özvegysége tk. nem is özvegység, inkább magányos hímek hazatérése.
Idén Menne Barcelona-győztes tojója, Susi 3 napos fiatalról lett bekosarazva.
Előzmény: bmalag (1390)
bmalag Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1391

dettó. a 10 év alatt még egyszer sem maradt annyi fiatalom, hogy az özvegydúcot fel tudtam volna tölteni. egyszer maradt hárommal több, de akkor meg inkább a középszar öregekből tettem ki hármat. ők már "bizonyítottak", a fiatalból meg még bármi lehet. irigylem azt, aki magabiztosan tud válogatni közülük, nekem a fiatal talán örök bizonytalanság marad. olvastam régen, hogy xy menő a kullogókat levágja. átnéztem gyorsan a feljegyzéseket, a ker 1. hosszútávú championom 2 hetente tévedt haza fiatalon, 3 útra tudtam betenni összesen. gondolom akkor tanult meg mindent a hosszútávról. az iparkodó kortársaiból meg jó szürke galambok lettek. úgyhogy ez a módszer(telenség) marad egyelőre.

de lehet itt is csak az a baj, hogy nem érek el eredményt velük a fiatalversenyeken. Ahol meg nagy nulla az eredmény, ott nem lehet szelektálni.

Előzmény: geler (1389)
bmalag Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1390

A természetes módszerrel jól felkészített galambok eredményesek hosszú távon. úgy ahogy a jól felkészített özvegyek. Itt nem azokra a kerületi díjas term. tojókra gondolok, akik 800-ról bevágódnak egy helyezés nélküli dúcba, hanem inkább az éllovas csapatra. nálunk minden évben özvegyesek nyernek mindent. de nem csak azért mert könnyebben lehet így formában tartani a csapatot, hanem mert ők odateszik magukat keményen a szezonban (az özvegyezés már valami komolyabb küzdeniakarást sejtet). lehet ők természetes módszerrel is ott lennének az elején, bár szerintem is több erőfeszítésükbe kerülne.

én úgy hallottam, hogy a nyugatiak szinte kivétel nélkül özvegyen röptetik a nagy maratonokat is. ez nem így van?

ha az özvegyek hosszún gyengébbek lennének akkor miért tennének így?

Előzmény: koja 56 (1382)
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1389
Hogyan szelektálod a megmaradt fiatalokat? Teljesítményre, fizikumra, pofára, vitalitásra, ideálokra?
Bevallom, én sehogy. Ami helytállt, és otthon van, meghagyom. Sőt, még a kullogókat is. Nem egy ilyen bevált nálam fényesen.
És a többiek?
Más is elmondhatja a módszerét.
-----------------------------------------------
Egyébként hogy vagy?
Előzmény: tubi2002 (1384)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1388
Szerintem a terelgetős totál özvegység szinvonalát nem érhettem volna el velük, de biztos vagyok benne, hogy odafigyeléssel és 1-2 hétközi tréninggel eredményesek lettek volna.
Előzmény: tubi2002 (1385)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1387

a tojókról. jó régen a Süvegesnél láttam, hogy az özvegy hímeket csak kicsukta és annyit repültek, amennyit akartak.

amikor nekem nagyon jólt ment maroson, akkor én a körforgást csináltam. a tojók egy kis dúcban voltak ülőkén. reggel kihajtottam őket, s helyükre a hímeket tereltem át azonnal. a tojók dúcán egy üges ajtó volt, azon repültek ki, utána bezártam, tehát belülről a hímek nem látták a kinti mozgást. amíg a tojók repdestek, kitakarítottam a dúcokat, kaja, víz be, utána kb 30 perc múlva tojók be. evés. közben hímek ki a tojódúcból, a tojók meg vissza a helyükre. hímek kb egy óráig kint, utána kaja, pia, etető, itató ki, egész nap pihi.

tudjátok mi volt a legfeltünőbb? hogy a hímek az oldalukra dőlve szunyiztak egész nap, ha véletlen bementem hozzájuk - igyekeztem nem zavarni őket -, akkor unottan megrezdültek és pihentek tovább. szerintem akkor az igazi az özvegységi, amikor ez az állapot létrejön.

Előzmény: bmalag (1383)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1386
kösz, hülye, aki nem olvas tovább :))) megkaptam a választ!
Előzmény: extra pizza (1361)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1385
pizza, ezek a zárva tartott, de versenyztetett tojók hogy mozogtak? nekem is régóta gondot okoz, hogy hogyan lehetne a zárva tartott tojókat hasznosítani a versenyzésben?
Előzmény: extra pizza (1359)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1384
szerintem levesnek való két-három hét múlva minden dúcban lesz :)
Előzmény: viktor1990 (1345)
bmalag Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1383

hát igen. ez is egy vélemény ami megfontolandó, mert nagy galambász mondta. azonban én nem tekintem ilyen észlényeknek a galambokat. ne hiszem, hogy gondol arra 800 km-nél, hogy "engem otthon egy frigid tyúk vár. áhh haza se megyek!"

500 km felett valóban értelmetlen megmutatni a tojót, a 2 nap múlva történő startnál már ennek semmi hatása nem lehet. max annyi hogy bepakoláskor fárasztja magát egy kicsit a felhevült hím.

 

Előzmény: extra pizza (1381)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1382

 

 a rövid és középtávon elenyésző azon természetes módszerrel versenyző sporik száma akiknek a galambjai sikerrel veszik fel a versenyt, a jó özvegy hímekkel ill. tojókkal, heti 2-3 tréning nélkül!Nagyon sok munka és plusz költség ma már természetes módszerrel sikeressen versenyezni ezeken a távokon!

Hosszú és maraton távú versenyeken, ha nem +1600m/p -es versenyek vannak,hanem úgymond ighazi galamb verseny idő. 1000-1200 m/p es versenyek akkor már eredményesebbek a természetes módszerrel felkészített galambok.

 

(:-Szerintem!!!-:)

Előzmény: extra pizza (1379)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1381
Jules Ryckaert (részlet):

Meg kell mutatni a tojót, vagy sem?

Ahogy megbeszéljük a kosárba tevést, az első kérdés, amit fel kell tennünk magunknak: tényleg szükséges-e megmutatni a tojót.
Hosszas próbálgatás után az a következtetésem, hogy nincs különbség az eredményekben se 100, se 900 km-en.
A tapasztalat arra tanít, hogy a legkönnyebb és legegyszerűbb módszer a legjobb, különösen akkor, ha minden héten versenyzünk.
A hímek nem válnak túlzottan szenvedélyessé és nem pazarolják az erejüket harcra más hímekkel a kocsiban. Minél tovább tartják őket a kosárban, a különbség annál nagyobb. Ez a legjobb módszer, hogy az erejük teljében versenyezzenek, és magasabb a "szerelmük" az otthon iránt amikor visszatérnek, mert tudják, hogy a párjuk vár rájuk, s odaszállhatnak hozzájuk vágyaik kielégítésére. Ha mindig megmutatjuk a tojókat, akkor a hímek annyira ravasszá válnak, hogy tudják, ez csak játék, s a tojót elviszik, amint ők hazaérnek.
Tapasztalatom szerint nem szabad mutatni a tojót. A találkozás kockázata a tojóban van: ha nem túl szenvedélyes (nagyon gyakran megtörténik, pl. ha a tojó letojik) akkor a hímjének a motivációját lenullázza, főként kemény versenyúton. De amikor nem látta a tojót, nem hagy fel a reménnyel, hogy megint látni fogja.
Ez a néhány tapasztalat és tény, amit a több mint 25 évem alatt gyűjtöttem a galambsportban, és mindig alkalmaztam is.
Ne gondolják, hogy nem rendelkezem tapasztalattal más módszerekről, sokat kipróbáltam.
Előzmény: bmalag (1376)
bmalag Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1380

pár sikeres természetes módszerest ismerek csak. ők sokat költenek benzinre igen.

 

Előzmény: extra pizza (1379)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1379
Azt hallottam, hogy a hagyományosan, fészekről röptetett állomány csak rendszeres hétközi tréningekkel versenyképes. Igaz ez?
geler Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1378
Lepkeülőke nem jó, boxülőkét alkalmazz! Több jólszálló egyéves hím volt ott így versenyzetetve, de a maximum helyezésre nem emlékszem. Tíz alatt volt. Majd alkalomadtán rákérdezek. Az biztos, hogy nem csak hazajártak.
Egyébként a szóbanforgó barátomnál nehéz megfejteni a rendszert vagy szabályt. Elég jól ismerem, de nem látok bele a válogatási szisztémájába.
Előzmény: bmalag (1377)
bmalag Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1377

igen. több győri menőnél nincs fészektányér a versenydúcban. szalma van a fészekben és oda tojnak.

Nálunk is van aki éveseket pár nélkül, ülőkéről röpteti. nekem azt mondták, hogy ezek csak hazajárnak, viszont 2-3 évesen fészekről már bajnokságot nyernek a madarak. sztem az éves galamb is képes sok helyezésre, hosszútávot is meg tudja oldani (persze nem sorozatban) és fontos pontokat tudnak hozni a bajnokságban ezért számora úgy tűnik, az ilyen módszerrel kárba veszik egy év. és év végén hogyan selejtezünk? honnan tudjam, hogy melyik éves lett volna fészekről sokkal jobb vagy ugyanilyen szar? Vagy ahol Te láttad ott sokhelyezéses évesek is ültek az ülőkéken és sima ügy volt a kiválogatás?

Előzmény: geler (1372)
bmalag Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1376

nem tudom pontosan. több úton sikerült ennyit helyezni, de ez a trükk biztosan nem ártott a csapatnak. váltogatni szoktam a tojómutogatást. van hogy 20 km-ről jönnek tojóra, van hogy a tojókat engedem rájuk, van 3 db tojó, van 0 db tojó...mintha kicsit magamat is szórakoztatnám a 13 hét taposómalmában.

Én elhiszem Markónak. voltam nála egy rövid látogatáson és ugyanezeket mondta. És a cimboráim is átvették ezt tőle és heteken át nem vacakolnak tojómutogatással. Az eredményeik pedig jók..vagy még jobbak.

Én is kacsingattam az ilyen módszer felé, de egyelőre nincs tenyészdúcom és a versenyzők alól gyűrűzök. Az özvegy tojók úgy vannak legyártva, összeválogatva, hogy akár egy tenyészdúcba is betenném őket. én ezen szeretnék spórolni. a kiöregedő élversenyzőket egy barátomhoz viszem, akitől kapok vissza csipaszokat. végül is ketten tartunk fent egy tenyészdúcot.

 

a két véres hím akkor 8-8 helyezést csinált, annak ellenére, hogy utáltam őket és ezt éreztettem is velük. tehát egészség és kondi biztos volt. ez a bunyó, tojómutogatás helyett, annyi pluszt adhatott, hogy élben jöttek és nem a középmezőnyben, ahogy megszoktam tőlük. de szerencsére bonyolultabb ez a sport, minthogy egy ilyen dolog eldöntene mindent.

Előzmény: koja 56 (1366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!