Keresés

Részletes keresés

Wiccesring II. Creative Commons License 2015.05.06 0 1 1008

Megy az enyém is. Kicsit csálé, kicsit ferde, de működik, és nekem tetszik :)

Belekalkulálták a precessziót, azért ferde :D

íaysx Creative Commons License 2015.05.06 0 1 1007

Sziasztok,

 

Hét végül elindult a modell... Az első tapasztalatok: Mivel a motor tengelyhez csatlakozó része kicsit széles a tengelyhez képest ezért bekapcsolás után kicsit várni kell míg elindul a modell. A legkisebb fokozaton csak nagyon nehezen tekeri a modellt, pedig nagy fokozatnál hallgatva a motor sehol nem "torpan" meg és nem is erőlködik, illetve a modell simán jár nem akad. Érdekes. viszont hála Istennek hosszú adaptert adnak hozzá, így leér a földre a helyéről (1m) ahol majd egy hosszabbító várja :D Mindent egybevetve kis fokozaton döcögősen de egyébként rendesen működik. Végre. Már alig bírtam kivárni... :D

tucsi54 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 1006

Bocs az ismétlődések miatt!

Előzmény: tucsi54 (1005)
tucsi54 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 1005
tucsi54 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 1004

Egy vödör kávé és némi narancslé után 3-4 perc alatt is összeszerelhető :o)

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Tau3hZjSf10

 

Előzmény: Orosz Tibor Csabáné (1002)
tucsi54 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 1003

Pár órát biztosan igénybe vesz a szerelés. Segítségül itt van az angol nyelvű részletes video az összeszerelés lépéseiről:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0ZAnHjVQGqQ

https://www.youtube.com/watch?v=AMxgX3_EHqc

https://www.youtube.com/watch?v=VOk23M223As

 

Ezen én csak annyit változtatnék, hogy a bolygókarokat és bolygókat a legvégén tenném fel a modellre, mert azok a legsérülékenyebbek.

Előzmény: Orosz Tibor Csabáné (1002)
Orosz Tibor Csabáné Creative Commons License 2015.05.02 0 0 1002

Nagyon szépen köszönöm!

 

Biztos tudom majd használni. :-)

 

KB. Mennyi időbe fog telni az összeszerelés? Már szegény párom előre parázik tőle.

 

Remélem elég stabil egy szerkentyű ennyi pénzért.

 

Szép napokat.

 

Üdv.: Edit

Előzmény: tucsi54 (995)
tucsi54 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 1001

Ez sem rossz, de ezzel az a baj, hogy nem a Napról, hanem a Földről nézve mutatja a bolygók helyzetét. Ma május 2-án a Földről nézve a Merkúr az Ikrekben van, a Nap felől nézve az Oroszlánban.

A modellben úgy kell bekalibrálni, hogy az Oroszlánban van.

A "tudatkulcs"-os táblában e miatt a Föld helyzete nem is található meg.

 

Előzmény: Tasina67 (999)
Wiccesring II. Creative Commons License 2015.05.02 0 0 1000

Én minimális mennyiségű pillanatragasztóval beragasztottam a bolygókat. Tényleg kevés kell, és nem buggyan ki. Nem is látszik.

Előzmény: TLBY (989)
Tasina67 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 999

Üdv. Edit!

 

Nekem is ez kéne, én ezt találtam:

 

http://tudatkulcs.hu/bolygoallasok/

Előzmény: Orosz Tibor Csabáné (993)
íaysx Creative Commons License 2015.05.02 0 0 998

Tényleg kibuggyan a ragasztó, én pl. egy sniccerrel óvatosan levágtam úgy, hogy ne sérüljön a festék és egyáltalán nem is látszik utána hogy ragasztva van... ;)

Előzmény: TLBY (997)
TLBY Creative Commons License 2015.05.02 0 0 997

Nekem nem állnak ilyen szépen a vezetékek a tetején, ott senyved egy részük a szigetelés alatt:(

Viszont a Nap felfekszik rendesen. Ez a tengely alátámasztás nekem nem jön be, főleg, ha állítanám a bolygókarokat:(

Erre gondoltam én is, de a ragasztópisztoly elég nagy mocskot tud csinálni, ha kibuggyan a furat szélein,

de a csapokra talán beválik, ha előbb hagyom megkötni, aztán lefaragom.

Előzmény: íaysx (991)
TLBY Creative Commons License 2015.05.02 0 0 996

Most elhánytam valahová, meg a teodolitot, a szextánst és az asztrolábiumot is:( Beugrom a legközelebbi építkezésre értük...

Meg egy teljesen vízszintes felület sem ártana hozzá, mert anélkül fabatkát sem ér a függőón.

Előzmény: tucsi54 (994)
tucsi54 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 995

Szia Edit!

 

Itt megtalálod a kalibrációt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127873548&t=9216558

 

Ha még így sem tiszta, szólj!

 

Előzmény: Orosz Tibor Csabáné (993)
tucsi54 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 994

Használj függőónt! :o)

Előzmény: TLBY (988)
Orosz Tibor Csabáné Creative Commons License 2015.05.01 0 0 993

Sziasztok építők!

 

Végigjárattuk a magazint, és egybe fogjuk csak összeszerelni. Addig tök jól L van a maga kis csomagjukban.

 

Amit szeretnék tőletek kérdezni: hogy tudom úgy beállítani, hogy az aktuális dátumot mutassa?

 

Végigolvastam a magazint, de nem tiszta számomra.

 

Köszönöm a segítségeteket.

 

cathy1paris@gmail.com

 

Üdv: Edit

rosidosrob Creative Commons License 2015.05.01 0 0 992

Sziasztok építők!

Jó látni, hogy itt az utolsó kanyarban feltámadt a fórum.
Nálam is áll már a kész modell egy adapter híján. Nem tapasztaltam semmilyen félrefúrást, vagy illeszkedési hibát, minden pontosan passzol.

Időközben volt egy alkatrészcserém, amiről korábban írtam. Kedvesek voltak, még aznap postázták a cserealkatrészeket.

Itthon összeszedtem az összes adaptert, de egyik paraméterei sem egyeztek a beépítendővel. Így marad a várakozás szerdáig.
Az Eris lógásától féltem, mert azt nem tudnám a megszokott módszerrel megtámasztani, de szerencsére minimálisan sem lóg.

 

íaysx Creative Commons License 2015.05.01 0 0 991

Sziasztok, ezer éve nem írtam, de folyamatosan olvastam a fórumot.

 

Elkészült a modell már én is csak az adaptert várom. Csatoltam néhány képet; Az elsőn látható, hogyan kell berakni a "hangszigetelést". Nos valóban nem lehet olyan szépen elvezetni a kábeleket, mert kicsit rövidek, de úgy gondolom éppen elég ez így. A motor nem nyomja egyik kábelt sem összeszerelés után, viszont kicsit érezhetően összenyomta a "hangszigetelést" ezért kissé nehéz volt az összefogató csavarokat behajtani. A másodikon látható, hogyan alkalmaztam az egyik társunk ötletét, miszerint a csomagolásban lévő tartókar merevítőjét levágva és a két fogaskerék közé illesztve meggátolható a bolygókarok lógása. Igazából csak kettő bolygónál, az Uránusznál és a Neptunusznál kellett alkalmazni, mert csak ezek lógtak a bolygó súlya és a tartókar hossza miatt. A többi segítség nélkül sem lóg. Ezt egyébként jól mutatja a modellről készült "egész alakos" kép is. Részben ezért nem kalibráltam még be, hogy lehessen látni, hogy a karok függőlegesek. A bolygók nem érnek össze. Nos én nem tapasztaltam, hogy a csavar menetek rossz helyre vannak "rakva" és emiatt nem lehet betekerni a csavarokat, nyilván ez egyedi probléma, amit az alkatrészek cseréjével szerintem meg lehet oldani. Ami kicsit fájó pont nálam, ámbár alig észrevehető hiba, hogy az egyik láb a csavar menetek félrefúrása miatt kicsit ferdén áll, amit úgy értek, hogy ezáltal a három láb nem tökéletes háromszöget formáz felülnézetből. Viszont stabil és ez a lényeg. A furatból nem fognak kipotyogni a bolygók, ha ragasztópisztollyal vagy gyurmaragasztóval beragasztod. Mindkettő könnyen oldható megoldás, így ha szétszerelésre kerül sor nem kell emiatt aggódni... Illetve van még valami; miután a napot a központi tengellyel a helyére tettem, nem ment teljesen a helyére, ezt úgy értem, hogy a központi oszlop tetején lévő műanyag alátétre nem fekszik fel, viszont így csatlakoznak a fogaskerekek, szerintem nem lesz vele gond. Ez is egy alig észrevehető hiba.

  

Tasina67 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 990

Köszi Tlby. Valahogy így tettem bele, már csak az aktuális bolygóállásoknak megfelelően kell beforgatnom  a karokat, a tárcsákról már láttam írtak.  

Előzmény: TLBY (987)
TLBY Creative Commons License 2015.04.30 0 0 989

Már csak a bolygócsapokra kell kitalálnom valamit, hogy ne potyogjanak ki a furatból.

Lehet bevonom ragasztórétegekkel és mikor rászáradt belenyomás után tartja valamennyire, vagy keskeny

ragasztócsíkkal próbálkozom, de azt meg szerintem "kigyűri". Egyedül a Föld tengelye nem tetszik, mert nem tartja csak a gravitáció...

Előzmény: tucsi54 (986)
TLBY Creative Commons License 2015.04.30 0 0 988

Kösz, emlékeztem, hogy volt valami, de nem kotrom elő a korábbi számot.

Már csak az lesz érdekes, amikor a vagy 20 cm-re lévő tárcsákat szemre, kb-ra, jónak tűnikre, meg hasra bekalibrálom...

=:O

 

:I

Előzmény: tucsi54 (985)
TLBY Creative Commons License 2015.04.30 0 0 987

Egyféleképpen tudod beletenni, a hol az egyik csavarfurat átmegy rajta, ott kell lennie a szigetelésen is a furatnak. Két gond van vele, egyrészt túl vastag, másrészt nem úgy mennek a kábelek, mint az újságban, nem lehet olyan szépen elrendezni, ezért felfekszik a szivacs és össze kell nyomni, hogy rámenjen az alaplap a motorral.

Előzmény: Tasina67 (983)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 986

Pontosabban a kalibrációs gyűrű csillag jelét be kell forgatni a Kos (Aries) csillagjegy kezdőpontjára, és e fölött legyen a felső tárcsa 0 fok jelzése.

Előzmény: tucsi54 (985)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 985

Szia TLBY!

 

Az alsó és felső tárcsát össze kell kalibrálni!

A felső tárcsán a 0 fok jelzés pontosan az alsó tárcsán csillaggal (*) jelölt tavaszpont felett legyen!

 

Előzmény: TLBY (980)
Tasina67 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 984

Ismét Üdv!

 

Tárgytalan az előző kérdés a szigeteléssel kapcsolatban, nekifutottam megint, nagy nehezen sikerült beletenni remélem jól.

Tasina67 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 983

Üdv. .Mindenkinek!

 

Nekem mindenhol passzoltak a motorba az alkatrészek, egyedül a hangszigetelést fogalmam sincs, hogyan kell beletenni, videókon sem igen találtam meg, ami a honlapon van videó az összeszerelésről ott meg bele sem teszi az illető.

 

Köszi.

Wiccesring II. Creative Commons License 2015.04.30 0 0 982

A bolygókarok úgy lógnak, hogy azt nem is tudom finom hasonlattal leírni. Az Eris karja lóg a legrondábban, de a többi se pite.

Előzmény: TLBY (980)
Wiccesring II. Creative Commons License 2015.04.30 0 0 981

Nem fogok vitatkozni. Nem megy bele, mert pontatlan vagy a furat, vagy a fröccsöntött műanyag alkatrész.

Előzmény: Romboló72 (979)
TLBY Creative Commons License 2015.04.30 0 0 980

Összeraktam a Naprendszert.
A bolygókarok úgy állnak, mint az ökörhugyozás, a Szaturnuszét meg is kellett hajlítani, de szerintem nem ütköznek.
A motor nálam passzol a furatokhoz, csak le kellett sorjázni.
A szigetelés nem tudom minek kellett bele, alig bírtam bepasszírozni, mert a vezetékek mindenhol útban voltak.
Két 1,5V-os AA elemmel kipróbáltam, tetülassan tekeri jobbra-balra, mint a videón.
A műanyag alkatrészek minősége miatt talán nem is célszerű gyorsabban pörgetni...
Nem tudom fog-e szorulni, mert nem vártam meg, hogy, akár a Föld egyszer is körbefusson, csak motorpróba volt.
Elvileg valahol a Merkúrnál, a Földnél és a Ceresz-Szaturnusz egységeknél lehet gond. Majd kiderül, ha megjön a tápegység. Elég nagy a motor tengely ellenállása, az áttétel miatt valószínű, hogy az akadásokat, szorulásokat is át bírja pörgetni.  Kérdés, hogy idővel ez nem vágja-e haza, vagy a mechanikát.
Az alsó és a felső tárcsát nem kellene összekalibrálni? Próbáltam úgy fordítani, hogy kb. azonos helyen legyen a Ceresz vonala.

Romboló72 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 979

Helló! Wiccesring II. :) 

Én nekem bele ment a két csavar :D A D-alakúbe és Minden csavar-nak bele kell menni-e olyan nincs hogy nem meg bele a Csavar... !!! :)

Előzmény: Wiccesring II. (977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!