Keresés

Részletes keresés

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1222
Kösz. Ühümm, tehát féltestvérpárosítás.
Ha tenyészgalamb a cél, ennél tovább "sűrítesz"? A nagyon rokontenyésztett galambnál, csak az utódokból derül ki, hogy sikerült-e a manőver. Ez elég nagy tenyészállományt feltételez, hogy lehessen tesztelni.
Vagy vannak jelek, hogy jó lesz tenyésztésben? Adsz olyasmire, hogy a rokontenyésztett tenyészjelölt mennyire hasonlít a kiváló ősre?
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1221

 

 www. pipa.be / ghion

Előzmény: Neon Licht (1219)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1220
http://www.pipa.be/artikelsnew/gerd/ghionped71.htm
Előzmény: Neon Licht (1219)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1219
Nem találom. Adsz egy linket?
Előzmény: koja 56 (1218)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1218

 

 Nem csornáról hoztam őket ! Tatáról Sándor Ferenctől!

 

Általában fél testvér párosítás, akár többször is, anak a szülőnek irányába amelyik jobban örökít!

 De előfordult már szülő gyerek párosítás is,- nem vagyok híve a versenygalamb tenyésztésnél, az erős rokontenyésztésnek!

 Ha tenyész galambot akarok, akkor megpróbálkozom a vér sűrítésével!!!

 

 Ha megnézed  a "pigeonparadise"  ST. Vincent 1. ghionscan72 képet, és a hozzá tartozó pedigrét,  úgy probálok én is tenyészteni.

Előzmény: Neon Licht (1216)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1217
Köszi. Akkor én is az enyémekről:
Sajnos nálam elment a hajó.
Volt egy használható Schaub-Máj anyag a kezemben, ami elég rossz körülmények között tartva is eljuttatott a kerületi 17. helyig. Aztán elcsesztem. Kipróbálgattam sokfélét és közben elveszett a lényeg. Úgy bő 10 évig elhanyagoltam az állományt, és apámra hagytam. Ő gondoskodik róluk, de nem hajlandó szelektálni. Most is közelharcot kell vívnom egy-egy galamb kiselejtezéséért.
Már késő előlről kezdeni a szelektálást, a vert mezenyből felkapaszkodni nagyon sokáig tartana, ha egyáltalán lehetséges. Pedig kuriózum lenne az az állomány, ha jól csináltam volna a dolgokat. Nagyon sajnálom.
Inkább új alapokról nyitok, Buzás Jánostól vettem 10 db rokontenyésztett galambot, a híres Lázár Tibor féle 9595-ös testvéreitől. Felitatom vele a régi vért.
Előzmény: koja 56 (1215)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1216
1986-ban ez a 3 vonal a fő Jakab Sándornál. Netán tőle hoztad?

Az alapvonalad mennyire bírja a rokontenyésztést? Milyen fokó rokonpárosítást szoktál csinálni, ha jó versenyzőt akarsz?
Csinálsz szoros roktenyésztést is?
Előzmény: koja 56 (1215)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1215

 

 1986-ban 2 db Symons, 2db Fábri és 2 db Delbár fiatallal indult a jelenlegi álományom.

Természetessen  az eltelt 21 év alatt kiprobáltam sok mindent.

 én is mint annyian, csak a saját káromon tanultam meg, illetve tanulom folyamatossan hogy amivel egyszer sikeres voltál azokhoz ne légy hálátlan.

 

 Amikor jobban ment a szekér a 90'-es évek végén azt gondoltam, hogy ezután ez csak jobb lehet, ha beépítem az új galambokat amelyeket általában csere utján kaptam, de ragyogó pedigrével rendelkeztek.

 

2-3 év tévelygés útán beláttam, hogy az én régi galambjaim bírnak engem , a módszeremet is, így ő nélkülük nincs jövő!!!

 

2002-tól újra a régi jól bevált galambjaimat tenyésztem,

Csordás,/szundi leszármazott/ és Kovács Misi féle horemans,  csak 1-1 pár  kisérletezéssel, majd amelyek ezek közül  jók  azokat az alap galambokhoz vissza teszem.

 Lassú út a célig, de szerintem biztos.

(idén 1. Arden t (Bárdos), és1. Marcel-D.h(Hertelendi) 1. Fábri t ( Oláh S.) galamb  került próbálásra!) kb.2-3 év múlva lesz valami érdemleges! 4-4 db fiatal lett fogva az én bevált galambjaimmal! 

 

 Jelenleg 71 db galambom van és kb. 75 %-uk valamilyen szinten rokon!! 

 29 db fiatal, 12 db tenyész, 20 db versenyző és 10db  ami özvegy tojó volt a szezonba.

Október 10-én márcsak max. 54-56 db lesz!!!!!

Előzmény: Neon Licht (1210)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1214
Még annyit, hogy mi úgy állapodtunk meg a rektorral tíz perccel azelőtt, hogy elfogadta a támogatást, a telep felszámolását levette a napirendről, és egy-két év haladékot adott, mire fogunk jutni. Voltak konkrét terveink és partnerek magántőke és hírverés tekintetében. Biztos vagyok benne, hogy sikerült volna, pedig alig pár nap állt a rendelkezésünkre. (Lovas makacsul egyedül küzdött, és elég sokat kellett erőszakoskodni vele, hogy elfogadja a közbelépést.)
Szóval egy inkorrekt eljárás volt, és kikapcsolom a tévét, amikor az illetőt látom.
Előzmény: geler (1213)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1213
Pontos okát nem tudom a megszűnésnek, de sejtéseim vannak.
Lent jártunk az akkori szövetségi elnökkel, hogy az akadémikust hosszabb távú bizalmunkról biztosítsuk a szövetség nevében. Anyagi gondok voltak a középpontban, az egyetem évi néhány millióval hozzájárult a működéshez, és ez szemmel láthatóan nem volt ínyére a rektornak. A szövetség pedig anyagi részt nem tudott átvállalni, mert az alapszabály behatárolta a költségvetést. Magánalapítvány direkt támogatása nem volt lehetséges. Szóval csak valami erkölcsi segítség maradt, és megpróbáltuk a szavak mágiája mögé rejteni csekély lehetőségeinket.
Amikor éppen indultunk volna haza, felfedeztük a parkolóban a szoboszlói teszttelep főhajakendjének autóját.
Szerintem a rektor egy napra ugyanabban a témában hívta a két felet külön-kölön tárgyalni.
A szoboszlói nyilván úgy érvelt, hogy náluk minden a tejjel-mézzel folyó Kánaán, és a kaposvári telep helyett ők mindent átvállalnak, a rektornak ne legyenek erkölcsi vagy lelkiismereti gondjai.
Szóval ezt gondolom a döntés hátteréhez.
Előzmény: Neon Licht (1208)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1212
Na, persze, fiatalt küldenek be, de Te magad is kontrázod azt, hogy a teljesítmény számít. Ilyen erővel teszttelep nélkül egyből lehetne árverést tartani.
Előzmény: koja 56 (1209)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1211

 

 Két fő ok ami valószínűleg közrejátszott abban, hogy a kaposvári telep megszünt, meg alakult a hajdúszoboszlói aminek konkurenciát jelentett, itthon és külföldön egyaránt./a nagyhal megeszi a kicsit/

 És a főszervező Lovas úr sajnos egyébb elfoglaltságot talált a szabadidejének eltöltésére.

 Csak olyan jelentőséget kapjanak a tesztelepek amit megérdemelnek!

Egy összejöveteli lehetőség galambászoknak a beszélgetésre, itt olyanok is találkozhatnak akik évekid nem! S ha ez még egy élvezetes versennyel is párosul annál jobb! Csak a jó verseny nagyon ritka ezeken a telepeken!

Előzmény: Neon Licht (1208)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1210
Igérted, hogy beszélsz állományod eredetéről.
Előzmény: koja 56 (1209)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1209

 

 Nem gondolom, hogy teljessen igazad van abban,hogy szakmailag nem lendít az ügyünkön, mert azért küldenek be jó családból származó fiatalokat is, és ez nem árt.

Csak az a baj a Magyar átlag galambásszal, hogy simán beveszi azt a sugalatot,

 / ujság ebben nagyon ludas / hogy ami nem Hu.val kezdődő gyűrűt visel az csak  jó lehet. Lásd Országos kiállítás különböző fiatalok árverése! Beáll a tömegbe átl. spori aki szerint rohadt drága a röpköltség, leteszi a két kezét elfoglaló minden féle frissen vásárolt csodaszert,  35000 Ft-nál beszáll a licitbe, ragyogó ábrázattal viszi haza a 45-ért megszerzett "szutykot" pedig, ha van 30 fiatalja akkor azok között legalább 3 db ilyen van! De a röpköltség drága!!!!Eltelik 2-3 év a szuper külföldi fiai még annyit sem érnek mint a régiek, szar a szállítás, hülye a kisérő, a vezetőség csibész! Hát perzse! 

Szerintem ez a teszttelepi dolog is csak addig lenne jó és előre vivő amig nem a pénzről szólna, tudom ez csak ábránd,hiszen minden a pénzről szól!

 1991-es kaposvári teszttelepi záróversenyen 5. lett a321-es K h galambom

Árverésen nagynehezen kikiáltási áron elvitték!

A testvére 320 h. 13800 dkm. teljesített 5 év alatt, s több későbbi féltestvére nagyon jó maratonos galamb lett,  és még mindig a galambjaim 75 %-ban jelen van ez a vérvonal! (16 év)

37.-nek jött hollandért a kikiáltási ár 3x-át fizették boldogan!  

Előzmény: geler (1206)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1208
Jelenleg a teszttelepnek nincs jelentősége, ez világos. De ha nem sorvad el, akkor fejlődik. Tényleg, mi lett Kaposvár végzete?
(Lovas úr engem egy juhtenyésztés-vizsga alkalmával hülyézett le :D )
Előzmény: geler (1206)
geler Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1207
Ha megjönnek, lehet közöttük életed galambja is. Nyugi. Egy galamb igazi értéke sajnos csak kétévesen mutatkozik meg.
Előzmény: Neon Licht (1205)
geler Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1206
Némi tény. Magyarországon átlag évi 250 ezer fiatalt gyűrűznek. Ebből teszttelepre küldenek max. 1000 darabot. Azaz 4 tízezredet.
Én életemben egyszer küldtem teszttelepre, Kaposvár első évében kettőt. Az egyik galambom a záróversenyen 13. lett. (700 körül küldtek darabot a telepre.)
Szappanos igen pozitívan minősítette kézből, valóban jóképű galamb volt, magam is megtaperoltam. A származása is remek volt, Desmet-Matthys saját eszem szerint kicsit bespriccelve Marcellel.
Az árverésen 2000 Ft-ért kelt el, mérsékelt lelkesedéssel licitálva. Lovas finoman lehülyézett, hogy nem vásároltam vissza.
Ám bármely holland vagy belga gyűrűs galamb alsó ára 5000 Ft volt, még ha valami hetek múlva hazakóválygó torzonborz példány volt, akkor is.
Na, itt rájöttem, hogy a teszttelep nem szükséges az életemben, mert semmi köze a minőségi galambászathoz.
Szóval nem értek egyet nézeteddel, a teszttelepi versenyzés sem statisztikailag, sem szakmailag nem lendít az ügyön.
Előzmény: Neon Licht (1204)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1205
Ma volt a fiataloknak az első közös tréning. Rajka. 4 nem jött meg, testvérek. Ez nem sok jót jelent a szüleiknek.
Furcsállom a dolgot, mert eddig is volt 1-1 veszteség a magántréningen, de eddig ezek nem mutatták, hogy bármi gondjuk lenne.
Sopronból precízen megjöttek, ami messzebb van, mint Rajka.
Mi a fene lehet erre a magyarázat?
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1204
Lehet, hogy a teszttelepi versenyzés a jövő. Azok a vérvonalak, amik nem bírják az idegen helyről kiszoktatást, a nagy tömegben tartást, a személytelen gondozást, eltűnnek.
Előzmény: koja 56 (1198)
karimax Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1203
Köszönöm, megvan.

Hát..... elég gázos a helyzet.
koja 56 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1202

 

 galamb.lap.hu /delta club

Előzmény: karimax (1200)
paxlet Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1201
Előzmény: karimax (1200)
karimax Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1200
"Ha még nem tudjátok mi történt a honlapjukon olvasható!"


Valami linket tudsz adni?
paxlet Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1199
érthetetlen
Előzmény: koja 56 (1198)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1198

 

  kiváncsi lennék a véleménytekre a fiatal  galambok tesztelepi versenyeztetésől, különös tekintettel a héten aug. 14. történt B.főkajári telep katasztrófa röptetésével kapcsolatba. Ha még nem tudjátok mi történt a honlapjukon olvasható!

geler Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1197
Azért nem tud repülni, mert rettenetes izomláza van, szegényke agyonrepülte magát a hazaút keresése közben. Hullafáradt. Köszönjük a gazda nevében a gondoskodást!
Előzmény: toto92 (1196)
toto92 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1196
Az etetés megoldott, most egy nem túl biztonságos helyen alszik. Azért köszönöm a segítséget, reméljük, hamarosan újult erővel útrakel.
Előzmény: geler (1195)
geler Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1195
Persze, valószínűleg eltévedt, és önmagát túlerőltető idei posta fiatal, vagyis idei kelésű galamb. Ha kipiheni magát (3-4 nap), elindul haza. Segít neki, ha enni kap. Egy marék búza-kukorica keverékért hálás lesz. És olyan helyen etetve, ahol nincs kitéve a macskák rohamának. A macsek három méteren belül indított rohammal biztos elkapja.
Előzmény: toto92 (1192)
toto92 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1194

Bocs a floodért.

 

Mit lehet/tanácsos neki enni adni?

Előzmény: toto92 (1193)
toto92 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1193
Meg nem igazán tud repülni...
Előzmény: toto92 (1192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!