Keresés

Részletes keresés

torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1450
Anker-könyv 5000- Ft. áron sürgősen eladó .
70/22-22-600
koja 56 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1449

 

 Mindig  mindenben voltak -vannak-lesznek kivételek!

De ha döntened kell a létszám csökkentés miatt akkor valamilyen szempontokat be kell tartani! Ami selejtezésre kerül, már nem tudja bizonyítani döntésed helytelenségét/ helyességét!

Előzmény: geo13 (1448)
geo13 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1448
Az egészség bonyolultabb. Nálam két sampionom is súlyos beteg volt a nagy eredményük előtti őszön. Pl. a 3747-es. Valami bakteriális fertőzése volt, 10 dekára fogyott, végén sorozatos antibiotikum injekciókkal tudtam csak életben tartani. Következő évben meg hozta többek között a gyilkos Magdeburgot is, ahol szerdáig tartott a lista. Nem lehet elég okos szabályokat kitalálni.
Előzmény: koja 56 (1447)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1447

 

 Megint felületessen fogalmaztam a kedvenc szó nem a legmegfelelőbb volt!

 

A "kedvencek" azok akik az általad  felsorolt 1-2 pontnak leginkább megfeleltek!

 

az esetleges   2x-i betegségre utaló jel az utolsó, abból már nem gyógyul ki! az első is 2-3 napos lehet segítség nélküli kigyógyulással!

 Tökéletes szervezet nélkül nincs eredmény később sem! Ha a mellette ugyanolyan ellátásnál a többi nem mutatja betegség jelét akkor vele valami nincs rendben!

Ott valamelyik alkatrésszel baj van!

Általában ezekből lesznek a "szélmenők" /akik csak hátszeles utakon villanak/

Jó olvasni, hogy a származás másnál sem a legfotossabb szempont.

Véleményem szerint is csak akkor légenyes, ha már a versenyeken bizonyította képességeit! No nem baj ha amúgy jó családból való!

Előzmény: geler (1446)
geler Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1446
Mindennek van ellenkező értelmű megfogalmazása is a postagalambbal kapcsolatban.
De azt javaslom, hogy selejtezési szempontjaidat vizsgáld felül. Amelyik beteg volt, és felállt abból, az semmi hátrányt nem jelent. Az a baj, ha rendszeresen visszaesik.
Kedvenceket pedig végképp ne válogass pozitívan!
Szóval.

I. Pozitív értékek:
1. Azokon az utakon, ahol terhelve voltak, melyikek jöttek? Ellenszél, sokáig egyedül repültek szétszóródás miatt, nagy melegben kiszomjazva érkeztek, stb.
2. Ha megkésik, repülje rendesen agyon magát, és ne sétáljon haza.

II. Negatív jellemzők:
3. Fizikum. Gyenge hát, nem ötös nyomáspróba, túl sok toll, családtól elütő kis termet, fátyolos szem, azonnal fazék.
4. Viselkedés. Ideges, huhog, nem képes egy ülőkén-fészken maradni, fazék.

III. Szubjektív elemek:
5. Testvéreivel hasonlítás.
6. Származás.
7. Egyéni elvárásaid, ha úgy tetszik, szimpátiád.
Előzmény: koja 56 (1445)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1445

 

Azért próbáltam kiszedni belőled a gyorsasággal kapcsolatos véleményt, mert számomra ez jelenti a legnagyobb gondot a versenyek után megmaradó fiatalok selejtezésénél! mert azért legyünk teljessen öszinték, mi itt egy páran szépen összejöttünk olyanok akiknek valami ok miatt nemigen megy a fiatal galambokkal való versenyzés! De azért mindannyian ismerünk olyan Sporikat akik az elenkezöjére esküsznek mint amit a mi tapasztaltunk.

A tavalyi tagszövetségi fiatalgalambos bajnokunk egy 3 év után újra kezdő tenyésztő, az 5 útból 4-en az első 15-be volt az 5db-os csapat madara, az 5 egyéni bajnok közül 4 az övé volt! idén ezekkel az

1 évesekkel meg nyerte a rövidtávú csb-t. s a középtávon is jól szerepelt,sajnos egy közlekedési baleset miatt csak az első 3 útra tudott küldeni!

Csak azt akarom mondani,hogy amit mi itt nagyjából egybe hangzóan állítunk, csak az egyik oldala a postagalamb tenyésztésnek, versenyzésnek!

De visszatérve az én gondomra, már többször utaltam arra, hogy igen meghatározott létszámmal galambászom ezért néha rákényszerülök itélet hozatalra,

mivel nem veszik el annyi galamb, hogy megoldódna a létszám kérdés!

Az öregeknél könnyű a dolog! De a fiataloknál általában 5-10 db -al több marad mint amennyit szeretnék meghagyni! És itt jön a nagy kérdés mi alapján selejtezzek!

Ugye általában van 10-12 kedvenc akik már biztos, hogy maradnak, a fenn maradó 10-12 db-nál a következő szempontok a fontossak számomra:

1,/Eddigi élete során volt- e EÜ. problémája, ha igen ki vele!

2,/Sokat késett-e a versenyekről, mennyi idő mulva regenerálódott!

3,/Ha ezen két rostán átment akkor jön a szimpátia,

 minél több olyan külső és belső tulajdonsága legyen, mint a családjában előforduló jó versenyzőnek!

4,/Származás.

 

Előzmény: geler (1443)
paxlet Creative Commons License 2007.09.01 0 0 1444
Hogy kell kiirtani az egeret a galambházbol?
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1443
Minden verseny más, és minden díj is. Ellenszélben az erő, kitartás és a tájékozódóképesség együtt nyer. Ezt nagyra értékelem, ez nem véletlen.
Hátszélben, pláne viharos, széllökéses időben meg minden jöhet. Egy ilyen díj önmagában nem díj. Semmi pozitívot nem jelent. Hogy ne kelljen ősszel a selejtezésnél ilyesmi miatt törnöm a fejem, az ilyeneket küldöm minden útra. Többnyire elveszik, és nincs gond.
Előzmény: koja 56 (1442)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1442

 

 Már korábban kérdeztem,de valószínű annyira együgyű kérdésnek itéltétek ,hogy nem válaszoltatok!

 

 Szerinted a díjnyerő a fizikai adottsága miatt repül gyorsabban  mint a többi vagy a tájékozodó képessége miatt kevesebb kilométert kell neki megtenni?

Előzmény: geler (1441)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1441
Így van, elvileg díjnyerőt könnyű szerezni. A lentebb sorolt nevek mindegyike ezt a próbálkozást jelentette. Aztán csak hátrafelé mentem velük.
Előzmény: extra pizza (1440)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1440
Az nem kis feladat, ha olyat akarsz, ami ezt már bizonyította is.
Ha fiatalok kipróbálásáról és bekeresztezéséről van szó, már könnyebb próbálkozni, biztos ismersz ilyen családokat.
A Pol-ok, Peetersek ezt ELVILEG tudják, a listák szerint.
Előzmény: geler (1439)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1439
A gyorsasággal vannak aggályaim. Szemrebbenés nélkül lehet őket hetente küldeni, de nincs előnyrepülő köztük. Ez megvolt az Imbrechtekben. Fabók fogott tőlem egy ilyent, beszoktatta, nekiadtam, és a fiatalversenyen négyből négyszer vitte vele a pénzfogadást.
Na, szóval ezt lehetne most értékelni. Ezen a problémán dolgozom most. Valahol egy előnyrepülőt szerezni.
Előzmény: extra pizza (1438)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1438
Talán valahogy lehett volna motiválni őket, biztos mindent megpróbáltál, mostmár mindegy. Az a lényeg, ha a jelenlegi vonaladban megvan a fantázia.
Ami engem illet -ahogy meg is beszéltük- nagy a kockázata, hogy az újak esetleg nem bírják extrém dúcvezetésemet. Akkor aztán tényleg kezdhetem előlről.
Előzmény: geler (1437)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1437
Egyébként nem égtek ki. Öregen egyszerűen nem jöttek elvárhatóan. Pár helyezés, és kész.
Annak lett volna értelme, hogy az akkori Cattrysse-alapú sajátjaimba bekeresztezem őket. De túl sokféle galambom volt, és mással próbálkoztam inkább.
Előzmény: geler (1436)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1436
Igazad van, de akkor nem volt időm ilyesmire. Mai fejjel biztosan hosszasan mérlegelném a lehetséges lépéseket, mielőtt kiszórnám őket.
Előzmény: extra pizza (1435)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1435
Elképzelhető, hogy az Imbrechtjeid ilyen automaták voltak. Lehet, hogy három éves korukra már kiégtek, de a fiatal és egyéves versenyzőkkel, a nemzedéket évente váltva iszonyú gyorsan lehetett volna haladni a szelekcióval.
Előzmény: geler (1426)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1434

 

 Természetessen!

Valószínű az országban először nálunk volt bevezetve, hogy csak a résztávokban hirdettünk bajnokot!

   hazudnék ha azt mondanám osztatlan sikerrel!

Sajnos a nagyhangú menő galambászok még azokat a Sporttársakat is maguk mellé tudták állítani akiknek talán egész évben nem volt 5 helyezésük nemhogy 1 úton!(hogy milyen jó is az az általános)

99-2001-ig igy volt. Utánna jött a részbajnokságok helyezési pontjai alapján 2 év.

Majd a  röpcsoportokban elért kooefficiens alapján! (eddig talán ez volt a legjobb) erről már korábban véleményt cseréltünk. 

 

Idén pedig 14 fő versenyből  szövetségi kiszámolás alapján lesz az

Általános bajnok!6 rövid utunk (150-320km) 5 közép (350-520km)

3 hosszú (580-740km) Tagszövetségi lista alapján! (röpcsoportok itt elfelejtve)  

 

A galambászok lélektanával kapcsolatban 100%- egyettértek Veled!

Előzmény: geler (1431)
bmalag Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1433

nekem ebből még az is lecsapódott, hogy évesen 50 %-ot nem teljesítő galambtól később se várjak többet. 1 kivétel van ezek között a galambok között, a többi mind évesen is felhívta magára a figyelmet. tehát tele dúcnál, az éveseket már nagyobb magabiztosággal tudom ritkítani. feltéve ha eredményes leszek az adott évben. (nem megy el a szezon eü probléma miatt)

Előzmény: extra pizza (1428)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1432
A maratonos Gulyás mondta nekem egyszer, hogy amelyik fiatal nem alszik kint egyszer sem a versenyek alkalmával, az már neki gyanús, és úgy veszi, hogy kárbaveszett fáradtság volt versenyeztetni:)
Előzmény: koja 56 (1429)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1431
Kerületi vezetőként tettél-e ilyen javaslatot.
Amikor 1996-ban bevezettük az új szövetségi versenyszabályzatot, abban benne volt, hogy minden kerületben kötelező kislétszámú csapatbajnokságot értékelni.
A B-II-ben ez 3 galambból állt. Másutt hozzá sem kezdtek. Teljes érdektelenségbe fúlt.
Szóval csak negatív tapasztalatom van a galambászok lélektanáról.
Bárdosék első dolga volt, hogy minden reformot felszámoltak. De ez hosszú itt. Talán egyszer megírom valami hosszú elemzésben a véleményemet róla.
Előzmény: koja 56 (1425)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1430
Hát, nem minden papsajt :)
Minden jó tenyésztő a saját habitusához tenyészti a galambjait.
Előzmény: geler (1426)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1429

 

 tanulságos kis statisztika !! Nálam is hasonlót lehetne írni a később jól teljesítő galambjaim fiatalon, ha nem is hetek múlva, de nemritkán másnap jöttek, de néha meglepően villantak egyett!Hogy a következő héten megint az utolsók közt jöjjenek!

Előzmény: bmalag (1424)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1428
Egy kullogással nincs baj. Lázár 9595-öse is kullogott fiatalon. Aztán megtörténhet, hogy a kullogás után fizikailag nem szedi össze magát, vagy demoralizálódik és megismétli a jövő héten, vagy egy pihenő után is. Ez még mindig az első megcsúszás folyománya.
Szerintem azzal van gond, amelyik egy késés után látszólag összeszedi magát, de mégis újra kihagy. Mutatja, hogy egyszerűen nem tehetséges.
Előzmény: bmalag (1424)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1427
Nagyon érdekes és tanulságos. Köszönöm a fáradozásod.
Előzmény: bmalag (1424)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1426
Csak árnyalatokban van más véleményem. Én nem hiszek az automata galambokban. És egyelőre semmi ilyen divatos gyors galambom sincs. Gyerkók, Bosuák, Meulemansok, Janssenek távozni kényszerültek.
Előzmény: extra pizza (1423)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1425

 

 A részbajnoksági sorrendi pontok alapján számolt ált. bajnokság egy fokkal talán igazságosabb mint a "mindent egybe",

de szerintem van egy nagy hibája, mint minden általános csapatversenyeknek!

 Hogy bár az egész tagság részére van kiírva és aki indul az részt is vesz benne, de tagszövetségenként igazából /remélem nem sértek meg senkit/ max.10 tenyésztő közül kerül ki a győztes!

Tehát 99%-san meg lehet mondani májusban melyik 10 tenyésztő osztozik majd az általános első 10 helyén, köztük csak a szerencse dönt!

Talán megoldás lenne ha arra lenénk kiváncsiak, hogy xy-nak melyik 2-3 rövid útja,melyik2-3 közép utja és melyik 2-3 hosszú útja sikerült a legjobban!

 Ma már ritka az a tagszövetség ahol nincs 12-13 verseny ezekből a versenyekből

 a legjobban sikerült utakatból számolnánk mindenkinek az általánpos eredményét!

(Szövetségi mintára) szerintem ezzel a módszerrel minimum meg háromszorózódna a májusi esélyesek száma!

És az általad említett kűldési kényszer is megszünne!Mert akár 3-4 hétvégét is kihagyhatna ha a fészekállapot vagy az egészség nem megfelelő, nem esne ki a versenyből!

Előzmény: geler (1422)
bmalag Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1424

Akkor a kullogásról:

az első éveim (1998-2002) részletes feljegyzéseit néztem át, így papírból már pontosabb adatokat tudok mondani/írni. azóta sajnos lustultam, és nem írok fel mindent. 

Csak az 50 km feletti fiatalutakat vettem figyelembe és azokat a galambokat gyűjtöttem ki, akik nálam a jók voltak ezekben az években (évesen 50% felett ill. öregként 70-80% felett helyezték magukat).

A kullogást annak nevezem, amikor a fiataljaim fele mondjuk délelőtt megjön, és ő délután jön, vagy este, vagy esetleg napok múlva. Az eredmények ismeretében az én módszeremmel, az én állományomban nem szabad kiirtani a fiatalon bénázó galambokat.

 

akkor a részletes adatok:

 

10837 KH ( 1999. Ker 1.  sprint champion 9 út/7 helyezés)

fiatalon

100km magántréning - este kullog haza

100 km magántréning - élbolyban jött

50 km egyesületi tréning - élbolyban jött

60 km kertréning - este kullog haza

60 km kertréning - napok múlva kullog haza

100 km kertréning - itthon pihen

130 km kertréning - középmezőnyben jött

160 km verseny - 4 nap múlva kullog haza

210 km verseny - 11 nap múlva kullog haza

210 km verseny - nincs itthon

240 km verseny - itthon pihen

210 km verseny - középmezőnyben jött

 

19782 FAH (évesen 8/4, kétévesen 11/8 helyezés)

fiatalon

60km kertréning - időben jött

70 km kertréning - időben jött

130km verseny - délután kullog haza

200 km verseny - időben jött

190 km verseny - időben jött

 

19778 KH (évesen 10/6, kétévesen 11/8 helyezés, 2002. ker I. hosszútávú ch.)

fiatalon

60 km kertréning - időben jött

70 km kertréning - időben jött

130 km verseny - 5 nap múlva kullog haza

200 km verseny - itthon pihen

190 km verseny - 4 nap múlva kullog haza

 

24146 KCSH (évesen 11/8 helyezés)

60 km kertréning - nincs adat

90 km kertréning - nincs adat

160 km verseny - délután kullog haza 

130 km verseny - délután kullog haza

200 km verseny - időben jön

 

24119 KKH (évesen 9/1, kétévesen 12/8 helyezés)

60 km kertréning - nincs adat

90 km kertréning - nincs adat

160 km verseny - 11 nap múlva kullog haza 

130 km verseny - nincs itthon

200 km verseny - pihen itthon

 

24131 KKH (évesen 11/6, kétévesen 12/8 helyezés)

60 km kertréning - nincs adat

90 km kertréning - nincs adat

160 km verseny - este kullog haza 

130 km verseny - időben jön

200 km verseny - pihen itthon

 

24137 KH (évesen 11/10, kétévesen 11/11 helyezés, 2003. ker IV. ÁLT CH.)

60 km kertréning - nincs adat

90 km kertréning - nincs adat

160 km verseny - délután kullog haza 

130 km verseny - dúcelső

200 km verseny - időben jött

 

24140 KKCSH (évesen 4/3, kétévesen 12/8 helyezés)

60 km kertréning - nincs adat

90 km kertréning - nincs adat

160 km verseny - délután kullog haza 

130 km verseny - este kullog haza

200 km verseny - időben jött

 

29821 KKCSH (évesen 12/9 helyezés, 2003. Ker. legjobb évese, ÁLT VI. CH.)

60 km kertréning - este kullog haza

160 km verseny -  délután kullog haza

200 km verseny - 7 nap múlva kullog haza

Előzmény: geler (1393)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1423
Egyáltalán, a részbajnokságoknak nagyobb megbecsültséget, vagy legalábbis nyilvánosságot, díjazást adni csak elhatározás kérdése.
A részbajnokságok helyezési számai alapján bajnokot hirdetni szerntem is jó, csak annyi a baj vele, hogy nagy galamblétszám tartására ösztönöz.

Az eredeti koncepció, hogy a sokutas bajnokság majd kitermeli az allround típusú postagalambot, nem vált be. Ha sikerült volna ezt évtizedek alatt elérni, már mindenki a mi galambjainkat tartaná a világban.
A németek is hasonlóban gondolkodtak, de menetközben rájöttek, hogy a bajnokságot 700 km-ig szabad csak megszervezni.

Még néhány éve is rövid-, közép-, hosszú-, és marathon-távú galambokról beszéltek.
Azt hiszem, hogy már összesen két típusú galamb létezik, amelyik 700km-ig sorozatterhelve is gyors, és ami efelett "hatörikhaszakad" megjön. Minden más ezeknél rosszabb.
Az első típus ma már mindenhol legalább félig Janssen.

Magyarországon talán több múlik a felkészítésen, mint a típuson. Nem olyan magas a színvonal. Tagszövetségenként van 1-5 klasszis, de a többieket vastagon meg lehet verni bármilen típusú állománnyal.
A jól motivált maratonosokból simán lehet 5-öt helyezni Brünnből, és egy hátszeles Achent meg lehet nyerni egy Janssennel.
Előzmény: geler (1422)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1422
Erre lett feltaláltva fel a részbajnokságokban elért sorrendek alapjáni eredményhirdetés. Pontszámok nem adhatók meg úgy, hogy azzal mindenki egyetértsen.
Előzmény: extra pizza (1420)
geler Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1421
Már bocsánat, de semmi különbség nincs a gyorsaságban a módszerek között. A probléma ott van, hogy a természetes módszerben versenyző csapatban ritkán adódik az egyforma fészekállapot és az ebből következő azonos motiváltság.
Klak egész életében természetesen röptetett, botorság lenne kétségbe vonni eredményeit, de a magyarhoz képest ott van egy lényeges különbség: nem kell minden héten tizet pakolnia, hanem amennyi tetszik.
A természetes módszernek ez a hátránya Magyarországon.
Előzmény: koja 56 (1419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!