Keresés

Részletes keresés

extra pizza Creative Commons License 2007.09.04 0 0 1495
Arra gondoltam, hogy zúzott fokhagymát és vöröshagymát elteszek olajban. Szerintem úgy eláll, és használatkor csak rá kell önteni a takarmányra.
Mit gondoltok, milyen arányokkal kell ezt csinálni? Van javaslatotok egyéb összetevőre is?
geler Creative Commons License 2007.09.04 0 0 1494
A nagyvedlés ideje van.
Előzmény: karimax (1493)
karimax Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1493
Rejtett sérülésről nem volt szó !

Ha felépült, nem fáj semmije párba áll.


Előzmény: EZoli752 (1492)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1492

a Tél közeledte nem gond most?

Akkor csak egy hímet veszek, összerakom vele és ennyi?

Az nem baj hogy a szárnya sérült meglőtték galamb vadászok szerintünk

Legalábbis a nyulainknál ilyen egyszerű:)

Előzmény: karimax (1491)
karimax Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1491
8 nap múlva le is tojik neked.
Előzmény: EZoli752 (1490)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1490

Sziasztok, szeretnék kérdezni ha, lehet!

Ha tojó mellé veszek egy hímet, akkor azok mikor fognak párosodni?

Még eben az évben?

Köszönöm!

bmalag Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1489

ebben igazad van. szezonon kívül én is igyekszem magukra hagyni az immunrendszerüket és kerülöm a gyógyszert. (kivétel triho)

az említett vizsgálat azonban pont a főszezon előtt volt (a galambok tünetmentesek voltak). ilyenkor mindent megteszek, hogy rendbe tegyem a csapatot, mert egészségesnek tűnő de eredménytelen állomány nekem nem nagyon okoz örömet. úgy gondolom, hogy szezonban a nyerésnek van az ideje, aztán majd ráérünk "immunerősíteni".

Előzmény: geler (1484)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1488

 

 szerintem a kellő időben megfelelő módon alkalmazott megelőző kurának igenis helye van, az olyan álományokban amelyek hetente más és más kórokozók támadásának vannak kitéve! Azokat a galambjaimat amelyeket, úgymond zárt közösségbe tartok, a tenyészekre gondolok itt elsösorban, csak a tenyész időszak elött kezelem le trichora utánna elvárom tölük, hogy a lehető legegészségesebb fiatalokat neveljék fel nekem! Amelyik erre nem képes attól akármilyen származású is megválok! Ezután következik a fiataljaimnak az immun erősítő 3 hónap, de ugye ez idő alatt sem találkoznak joformán idegen ducbéli galambbal, hogy másmilyen bacikat is tudnának tesztelni, csak a közös szállítás alkalmával és  minden héten más és más galambokkal összerakva a kosárba! Ezért én fontosnak tartom a megelőző kúrákkal való segítséget a galambjaimnak!Mert jobb félni mint megijedni! Ezek nem olyan mértékű kúrák, hogy függővé válnának!

Előzmény: geler (1468)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1487

 

 Elözö irásban leírtam, hogy használom és miért, én egész évben használom évente több  litert elitatok! Mondhatnám ,hogy agalambjaim már a péppel is kapnak mivel tenyészeknek is adom!

 

 szerintem a bélflórára nincs hatással és arra a laktiferm nevü vízben oldodó port használom! minden antibiotikumos illetve más kezelés után 3 napig!

Előzmény: Lepcsenyi Peter (1479)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1486

 

 bmalag tulajdonképpen válaszolt helyettem, csak annyit tennék hozzá hetente 2x hétfön és csütörtökön adom,az adagolás kb.1 evőkanál/l víz, rendben tarja a nyálkahártyát ,megakadályozza a tricho és más csunya baci megtelepedését, mert azok általában utálják savas dolgokat! a víz olyan savas  csak, hogy akár én is ihatnék belőle! 

 Fiatalok: egyesületbe talán egypárat helyezek a lista végére, mivel nem 8-9 percel előzték meg az enyémeket hanem 18 -cal! 110 km-ről! De kössz a biztatást!

Előzmény: Neon Licht (1465)
geler Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1485
A szúnyogcsípés mindenféle vad mikroorganikus fertőzést okoz, és ez egy hónapig tartó sárgás, később barnuló és száradó bütykökben testesül meg. Nincs jelentősége, ha a galambod életerősen részt vesz a házkörüli tréningjeiden.
Az alapvető ok egyébként tricho, amely ezekben a sárga göbökben kiterjeszkedik.
Nincs gyógyszer rá. Egyesek ajánlják a jódtinktúrás ecsetelést, de semmi különös előnyét nem tapasztaltam. A kioperálás sem segít. A tricho elleni kezelés sem.
Egyedül az imádkozás hatásos.
Előzmény: Neon Licht (1478)
geler Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1484
Nem tudok pontos választ adni egyelőre. Kísérleti stádiumban vagyok.
Két év múlva, remélem közelebb leszek az igazsághoz.
Egyébként nem helyes, ha megrettensz egy kis kokcitól, és visszatáncolsz. Ha egy jó úton elindultál, ne a módszerben keresd a hibát, hanem szabadulj meg azoktól a galamboktól, amelyek komolyan megroppantak. Sose lesznek jók, örülj inkább, hogy ez ilyen gyorsan kiderült.
A kezdeti lépések persze nyomasztó kudarcokat adnak sokaknak. Szembe kell nézni, hogy ennyi az állomány egészségbirtoklási képessége.
Előzmény: bmalag (1483)
bmalag Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1483

Kedves geler ez elég sejtelmes válasz:)

engem csak érdekelne a beröptetés, csakúgy mint az, hogy ezen a mélyalmon milyen elveszési %-ot tapasztalsz?

2 éve kísérletezem én is vele, bár én 2 hetente trihóra kezeltem őket és etetőbe adtam a kaját. (tavaly földről ettek, de aztán 2x is kokcit mutatott ki a laborvizsgálat és visszatértem az etetőkhöz.)

tavaly egy borult idős tréninggel lefeleztem a csapatot, de idén nagyon egészségesnek tűntek a fiatalok és a szvsz korai eresztések ellenére a fiataljaim 70%-a megvan. máskor ilyenkor már 50% alatt szoktam járni. de még kevés idő telt el, hogy nagy következtetéseket vonjak le, ezért érdekelne a Te módszered eredménye.

 

Koja gondolom úgy értette a megelőzést, hogy hazajönnek a galambok, hozzák magukban a kerkocsiból, pocsolyából stb. összeszedett sok kicsi bacilusbogarat, és ő lekezel hét elején, hogy megelőzze azt, hogy köv úton a fél falka elvesszen.

Előzmény: geler (1468)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1482
Kösz szépen, remélem csak erről van szó.
Előzmény: bmalag (1481)
bmalag Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1481

elég homályos a kép.

 az ujjvége olyam, mint a leszakad ujjpercű hímemnek. az ujjra nőtt csomó meg akár himlő is lehet. idén ellustultam a karcolást a kevés szúnyogra hivatkozva és nulla himlőt láttam eddig a fiatalokon. lehet nálad volt 1 db szúnyog mégis:)

Előzmény: Neon Licht (1478)
bmalag Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1480

Az almaecet savas kémhatása miatt triho megelőzésre jó. én ezt tudom róla. szezonon kívül nagyon gyakran alkalmazom én is és a fiatalok is ezen nőnek fel.

én 1 evőkanál / liter mennyiségben adom elméletileg...gyakorlatilag meg egy slöttyintés a 2-2,5 liter vízbe.

 

A joghurt antibiotikum kúra után jó bélflóra regenerálás céljából. legalább is ezt olvastam róla. van, hogy én is adok nekik kúra után kajára keverve. (1 kg takarmányra fél pohár joghurt)

 

 

nekünk ma Győr volt. (160 km) 8.39-kor jött az első és 40 perc kellett, hogy a csapat fele hazapotyadozzon. most este 38/33 a helyzet. nem is kérdeztem meg, hogy mikor engedtek, mert a mai reggeli hőmérséklethez képest biztos korán, ezen jól fel is b.sztam magam agyilag és 40 perc után el is mentem itthonról. idénre asszem a rizikózás nekem ennyi volt, engedjék szeptemberben 7-kor más galambját, ne az enyémet.

van bennük 5 db magántréning 30-ról, meg 3 kerületi kocsi (60-90-160 km). majd tavasszal folytatjuk ha lesz rajtuk toll, meg jó lesz az időjárás.

 

Előzmény: Lepcsenyi Peter (1479)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1479

tisztelet Koja 56,

 

erről az almaecet itatásról már valamit hallottam de nem emlékszem pontosan..........

leírná mire alkalmas ez ön szerint,bélflórát javítja?milyen mennyiségben adja,1 liter/almaecet.?melyik napokon kapják meg és milyen kortól kezdi el itatni és meddig,

az öregek is kapnak esetleg???joghurt itatásról/etetésről valaki halott valamit???

Köszönöm elöre is.

Előzmény: koja 56 (1462)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1478
Ez aggaszt. Egy galambon van csak. Himlő, vagy valami komolyabb?beteg
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1477
Az szerintem tökéletes.
Előzmény: koja 56 (1466)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1476

Milyen ennivalót adjak neki?

Meddig tartsam bezárva?

6x3m területe van kb.

Ha szerzek, mondjuk, 5kisfiokát azokat én fel tudom nevelni egyedül vagy kel egy tojó?

Valaki feltudna venni msn-re: eckzoltan@gmail.com nagyon örülnék neki!

Előzmény: .::atish::. (1475)
.::atish::. Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1475
Ha meg akarod tartani, akkort be kell zárnod, mert ha felépül, akkor elmegy.
Előzmény: EZoli752 (1473)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1474
Van itt Tatabányai tenyésztő vagy galambász?

EZoli752 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1473
3214 a száma má nincs :S

Ennivalót honnan szerezek, táposnál van?

Zárjam be vagy udvarba asztalra is letehetem?

Most akkor, ha meg gyógyult, akkor elrepül?

Hogy tudom oda szoktatni hozzám hogy én legyek a gazdája?

Valakivel tudnák chatelni élőbe? msn

Előzmény: .::atish::. (1472)
.::atish::. Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1472
postagalambot szerintem sok helyről ingyen is kaphatsz, ami még kis csipasz. Amit találtál, az odaszokik kb 2 hónap alatt. Ha még fiatal (2007-es gyűrűje van) akkor lehet, h kevesebb idő is elég.
Előzmény: EZoli752 (1470)
.::atish::. Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1471
isten ments, h többen legyenek most! Tegnap kaptam Szappanostól egy vöröset és egy tarkát.
Előzmény: Neon Licht (1458)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1470

Sziasztok!

Találtam egy galambot csak szám van galamb.hu jeleztem!

Nem tud, repüli meglőtték a szárnyánál szerintem.

Még nem jelenkezet senki!

Mit adjak neki? Buzát, kukoricát nagyon szereti, óránkét friss vizet adok neki.

Nem tudom, hogy fiú vagy lány.

Mit adjak neki mi ilyenkor a legjobb?

Hol tartsam, zárthelyen tudom padláson, de ott nincs fűtés nem baj neki?

Rendesen eszik, iszik.

Ha nem jelentkezik senki, akkor én tudom majd nevelni ügyértem, hogy visszajön, ha elengedem, majd? Menyi idő mire felépül kb.?

Milyenyen boltba tudok neki kimondottan neki való ételt venni?

Meg fog szeretni majd?

Picit engedi, hogy simogassam.

Menyibe kerül pici postagalamb, amit én nevelek fel teljesen?

Remélem sok kérdésre választ kapok! Nagyon örülnék, ha tanácsokat és segítene valaki. Fel tudna valaki venni msn-be mert még pár kérdésem nagyon megköszönném! Cím: eckzoltan@gmail.com

Neon Licht Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1469
A genetikusok valami olyasmire gondolnak, hogy a jobb átlagú családdal tenyésszünk tovább selejtestől, és a rossszabb átlagú családot meg tegyük ki a legjobbjaival együtt.
Ennek sok vonalnál és nagy létszámoknál lehet valami értelme, de lehet, hogy ott se.
A nagyjából egyenlő teljesítményű egyedek összehasonlításához hoztam fel, tehát a nyilvánvaló selejtek itt már nem játszanak.
Abban is lehet valami, amit mondasz, hogy ha már extra származású galamb van a dúcban, akkor teljesen képviselje is azt a minőséget.
Előzmény: geler (1467)
geler Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1468
Rég nem röptetek kerületi utakon. Galambjaim máshol máshogy vannak kezelve.
Egyébként a bajt (betegséget) nem lehet megelőzni gyógyszerrel. Ez egy tévhit. A gyógyszer csak a korábban összeszedett, és még nem színre lépett kórokozókat pusztítja el. Nem azt mondom, hogy nem segít. Csak máshogy.
Előzmény: koja 56 (1462)
geler Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1467
Szerintem nincs rossz helyen a származás vizsgálata. Úgy vélem, objektív tényezők vannak előtte pozitív-negatív értelemben egyaránt, és például fizikum és idegrendszer szerint nincs teljesítmény. Itt a származás csak papírrepülőként hasznosítható.
A testvérekkel összehasonlítást azért tettem eléje, mert még az is közelebb van az objektív valósághoz, lévén megtestesült és kezeid közt forgó-elveszett galambokról van szó.
Megjegyzem, én ráadásul éppen a származás kapcsán extra igényeket támasztok. Megint pont ellentétesen gondolkodom: ha dicső ősei vannak, akkor nem botladozhat. Ha mégis ezt teszi, azonnal megválunk egymástól. Amit szabad az ökörnek, nem szabad Jupiternek. Hülye galamb van elég a világon.
A genetikusok nem egyedi kiválasztásra gondolnak az általad idézett elméletnél. Szerintem.
Előzmény: Neon Licht (1457)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 1466

 

 Gratulálok! További sok sikert!

Nekünk ma volt az első  út 29 - böl 17 db 11 perc alatt, de az a szóbeszéd, hogy már 8-9 percel az én elsőm elött volt galamb!  Tehát tovább az eddigi úton!?

 De csak most bontunk csak este!

Előzmény: Neon Licht (1452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!