Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2005.01.21 0 0 9941

1. Bármeddig

2. Igen, de nem valószínű, hogy minden ciklusban így lesz. Ha viszont időnként ez történik, nem okoz gondot.

3. Igen, feltétlenül!

Előzmény: Sgt. Elias (9940)
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.01.21 0 0 9940

Szerintem az egyik 0,20, a másik 0,30 mg hatóanyagot tartalmaz. (Valahol korábban már írták, hogy mit.)

 

Viszont lenne egy kérdésem a fenti gyógyszerrel kapcsolatban, a helyzet a következő.

26 év, 0 terhesség, 18 éves kortól rendszeres, pontos ciklusok. 1 hónap Lyndinette 20, pecsételő vérzés végig, utána szünetben 1-2 nap után meginduló, nagyjából rendes menstráció; folytatás 30-assal, minden rendben; kedden este utolsó bogyó (előtte való napon pecsételő vérzés, szokásos kis fájással), aztán azóta semmi. (2 nap telt el.)

1.Mennyi ideig normális, ha nem jön semmi a szünetben, illetve mennyire csökkenhet le a mennyiség? (az a pecsételés lehetett az egész?)

2.Ki is maradhat a gyógyszer miatt?

3.Rendesen el kell kezdeni a következő adagot jövő héten?

Kovács.Dóri Creative Commons License 2005.01.21 0 0 9939

Sziasztok!!!!

 

ha tudjátok írjátok meg nekem mi a különbség a Lindynette 20 és a Lindynette 30 drazsé közt????????????????????????????????!!!!!

előre is köszi!

Dóri

Detz Creative Commons License 2005.01.21 0 0 9938

 

Kedves Gábor,

 

 

 

Tobb fontos dolgot nem irtal meg. Abbol amit igen: Egy evvel a szules utan mar rendben kellene hogy legyen a ciklus (hacsak nem szoptattal).

Az hogy ejszaka nem, de reggel igen: ejszaka felgyulemlik a huvelyben, es amikor reggel elkezdesz mozogni, akkor aprankent kijon, ha leulsz a vecere akkor neha egyben. Nyugodtan varhatsz nehany napot, es ha ket hetnel tovabb tart akkor mar erdemes elmenni az orvoshoz.

 

a 9929-es hozzászólásomat kiegészíteném azzal, hogy egy fázisú fogamzásgátló tablettát (Continuin) szedek. /hatóanyaga: Aethynodiolum diaceticum 0,5 mg per tabletta)

 

Ja, az akkor egeszen mas. Azzal rendetlenkedhet a ciklus nyugodtan.

Na most ha az is kiderul hogy szoptatsz...........(:-)

 

Elnézést, azt tényleg nem írtam meg, hogy szoptatok, .-)) habár már nem kizárólagosan, hanem csak napi 2-szer. A ciklusom pedig egy év után most jelentkezett először és amint írtam elhúzódik kissé. A válaszodból az derül ki, hogy nem kell még nyugtalankodnom.

 

Kérdeznék még valamit: igaz-e, hogy ezek a szoptatós tabletták ilyenkor már (menstruáció visszatérte, kevesebbszeri szoptatás) nem kellően hatékonyak? Biztonágosabb lenne másféle védekezési módot választani?

Köszönöm a válaszaid.

 

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9937

Kedves Detz,

 

Egy éve szültem, most kezd visszaállni a ciklusom. A probléma, hogy már másfél hete nem múlik el. Hozzátartozik, hogy fele annyira sem vérzek, mint annakidején, a terhesség előtt. Pár napja éjszaka már semmi, reggel viszont, amint mozogni kezdek, újból kezdődik, de csak éppen, hogy van. Belefér ez ilyenkor még? Várjak még pár napot vagy érdemes mihamarabb orvoshoz menni? 

 

Tobb fontos dolgot nem irtal meg. Abbol amit igen: Egy evvel a szules utan mar rendben kellene hogy legyen a ciklus (hacsak nem szoptattal).

Az hogy ejszaka nem, de reggel igen: ejszaka felgyulemlik a huvelyben, es amikor reggel elkezdesz mozogni, akkor aprankent kijon, ha leulsz a vecere akkor neha egyben. Nyugodtan varhatsz nehany napot, es ha ket hetnel tovabb tart akkor mar erdemes elmenni az orvoshoz.

 

a 9929-es hozzászólásomat kiegészíteném azzal, hogy egy fázisú fogamzásgátló tablettát (Continuin) szedek. /hatóanyaga: Aethynodiolum diaceticum 0,5 mg per tabletta)

 

Ja, az akkor egeszen mas. Azzal rendetlenkedhet a ciklus nyugodtan.

Na most ha az is kiderul hogy szoptatsz...........(:-)

 

Gabor

--------------------

Kedves abessza,

 

Az érdekelne, az Ön véleménye szerint mennyi igazság van abban, hogy hüvelyi szülésnél tágabb marad a hüvely, illetve igen gyakran gyengébb/súlyosabb inkontinencia alakul ki. Több helyről olvastam erről, ám az ismerőseim mind tagadják. Nem tudom megítélni, a téma kényessége miatt, vagy valóban annyira elenyésző ez a tágulás, hogy nem is érzik.

Az alábbi linken van egy cikk ezzel kapcsolatban: http://www.inkoforum.hu/htm/inkoinform/20003gyermekszules.htm

 

Sajnos arra nincs idom hogy kivulrol beajanlott cikkeket elolvassak es azokrol velemenyt mondjak.

 

Mindenesetre az igaz hogy a huvelyi szules valamelyest kitagitja a huvelyt, mondjuk ez teljesen logikus is. Az hogy mennyire, az sok minden mas tenyezotol fugg, gyerek(ek) merete(i), a szulesek szama, egyeni habitus, rugalmassag, stb. Mindez osszeadodhat jelentosse, alig erezhetove, es a ketto kozott sok variacioban. A szules utan rendszeres Kégel gyakorlatok valamit segithetnek a dolgon.

 

A gyengebb/sulyosabb inkontinencia is igaz, de az nem biztos, tehat van amikor van, van amikor nincs. A Kegel azon is segithet.

 

A "legrémesebb" sztorit a témával kapcsolatban a most nálunk igen népszerű "Vicki Iovine:Barátnőim a terhességről" c. könyvben olvastam, állítása szerint neki 4 gyerek után igencsak kitágult a hüvelye, amin csak az segített, hogy az orvos "szorosabbra" varrta össze gátvarrás során.

 

Ez egy mitosz. A gatvarras soran az orvos csak teljesen jelentektelen kulonbseget lehet kepes elerni. Itt is mindenki keri az "extra stitch"-et, de ha azt be is rakom, sajnos az nagyon keves dolgon segithet. Van persze huvelyplasztika, ami sokkal nagyobb mutet es kulon van a szulestol.

 

Gabor

--------------------------

Kedves sebygaby,

 

A dudor nem jott ki ujra,ezt a pici kis dudort a mutet kovetoen is ereztem (tenyleg tajog feltarasrol volt szo, elnezest, hogy elfelejtettem emliteni).Legyen szives leirni nekem, hogy mit jelent a marsupalization, mert fogalmam sincs rolla.Ez egy ujabb mutet, vagy nem?Ha igen mit csinalnak ekkor? Kimetszik a mirigyet, vagy nem?Legkozelebb husvetra megyek haza innen Angliabol, raer akkor megcsinaltatni, vagy ez ujra elfertozodik, ha nincs elvegezve a "mutet" rovid idon belul?Azert szeretnem, ha tajekoztatna pontosan mindenrol, mert amikor itt elmegyek orvoshoz konnyebb megertenem mirol beszel, ha mar van fogalmam ola.Az elmult evben is helyes volt az On diagnozisa (megegyszer koszonom), es nagyon megkonnyitette a helyzetemet amikor az orvossal beszeltem.Most hoztam ki magammal antibiotikumot arra a helyzetre, ha megint kiujulna a gyulladas, de erre nem szamitottam , hogy a operacio, amit elvegeztek rajtam nem eleg.

 

A marsupalization egy olyan mutet (az) aminek a soran a bedugult mirigy nyilasat kivarrjak a borhoz, es onnan fogva az kepes mindig kiurulni (folyamatosan). A mirigyet kimetszeni egy nagyobb mutet, es nagyon ritkan csinaljak ugy.

 

Raer? Ezt nem lehet igy megmondani. Ez mazlitol fugg. Neha ez jon, megy, es nem jon ki ujra evekig. Neha jon, megy, visszajon, stb. Gyulladt allapotban nem lehet a marsupalization-t csinalni. Egyszeri ilyen utan erdemes varni, de ha megegyszer kijon, erdemes muteni.

 

Gabor

 

sebygaby Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9936

Kedves Doktor Ur!

A dudor nem jott ki ujra,ezt a pici kis dudort a mutet kovetoen is ereztem (tenyleg tajog feltarasrol volt szo, elnezest, hogy elfelejtettem emliteni).Legyen szives leirni nekem, hogy mit jelent a marsupalization, mert fogalmam sincs rolla.Ez egy ujabb mutet, vagy nem?Ha igen mit csinalnak ekkor? Kimetszik a mirigyet, vagy nem?Legkozelebb husvetra megyek haza innen Angliabol, raer akkor megcsinaltatni, vagy ez ujra elfertozodik, ha nincs elvegezve a "mutet" rovid idon belul?Azert szeretnem, ha tajekoztatna pontosan mindenrol, mert amikor itt elmegyek orvoshoz konnyebb megertenem mirol beszel, ha mar van fogalmam ola.Az elmult evben is helyes volt az On diagnozisa (megegyszer koszonom), es nagyon megkonnyitette a helyzetemet amikor az orvossal beszeltem.Most hoztam ki magammal antibiotikumot arra a helyzetre, ha megint kiujulna a gyulladas, de erre nem szamitottam , hogy a operacio, amit elvegeztek rajtam nem eleg.

Elore is koszonom valaszat

Tisztelettel: Sebestyen Gabriella

flopi_kukac Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9935
Kedves Felicitász!
Köszönöm a gyors segítséget!
FLo
Előzmény: Felicitász (9927)
Detz Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9934

 

Kedves Gábor,

 

a 9929-es hozzászólásomat kiegészíteném azzal, hogy egy fázisú fogamzásgátló tablettát (Continuin) szedek. /hatóanyaga: Aethynodiolum diaceticum 0,5 mg per tabletta)

naturakva Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9933

én is a barnaüveges tejsavat használom: 450 ft, és egy hónap a szavatossága. egy evőkanál/1,5 liter víz, de én a lactacydos irrigátort használom, tehát kiskanál sav + langyos víz.

 

tökéletes és olcsó.

Előzmény: szösszenet1 (9931)
Kovács.Dóri Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9932

Sziasztok!!!

 

Légyszi segítsetek nekem.sárgás folyásom van,ezt mivel lehetne kezelni,elmúlasztani??????????mit ajánlanátok?

előre is köszi!

Dóri

szösszenet1 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9931

Kedves Felicitász!

 

Olvasom, hogy gyógyszertárban kapható tejsav (irrigáláshoz), kis barna üvegben, párszáz forintért. Ez igencsak olcsóbbnak hangzik, mint a kapható tejsavas irrigáló folyadékok (Lactacyd, Floragyn), amelyeket általában használni szoktam, ha szükségét érzem. Ez a gyógyszertárban kapható tejsav ugyanolyan jó? Milyen mértékben higítsam?

Válaszod előre is köszi!

Előzmény: Felicitász (9927)
abessza Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9930

Tisztelt Doktor Úr!

 

Az érdekelne, az Ön véleménye szerint mennyi igazság van abban, hogy hüvelyi szülésnél tágabb marad a hüvely, illetve igen gyakran gyengébb/súlyosabb inkontinencia alakul ki. Több helyről olvastam erről, ám az ismerőseim mind tagadják. Nem tudom megítélni, a téma kényessége miatt, vagy valóban annyira elenyésző ez a tágulás, hogy nem is érzik.

Az alábbi linken van egy cikk ezzel kapcsolatban: http://www.inkoforum.hu/htm/inkoinform/20003gyermekszules.htm

 

A "legrémesebb" sztorit a témával kapcsolatban a most nálunk igen népszerű "Vicki Iovine:Barátnőim a terhességről" c. könyvben olvastam, állítása szerint neki 4 gyerek után igencsak kitágult a hüvelye, amin csak az segített, hogy az orvos "szorosabbra" varrta össze gátvarrás során.

 

Köszönöm válaszát,

abessza

Detz Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9929

 

Kedves Gábor,

 

 

Egy éve szültem, most kezd visszaállni a ciklusom. A probléma, hogy már másfél hete nem múlik el. Hozzátartozik, hogy fele annyira sem vérzek, mint annakidején, a terhesség előtt. Pár napja éjszaka már semmi, reggel viszont, amint mozogni kezdek, újból kezdődik, de csak éppen, hogy van. Belefér ez ilyenkor még? Várjak még pár napot vagy érdemes mihamarabb orvoshoz menni? 

Válaszodat előre is köszönöm. 

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9928

Kedves flopi kukac,

 

22 éves vagyok, 0 terhességgel, semmilyen különleges egészségügyi problémával (szerencsére).
Két ünnep között összeszedtem valami makacs meghűléses, köhögéses nyavaját.
Az orvosom Dalacin C kapszulát írt fel (hatóanyag: 300 mg clindamycinium), én beszedtem az összeset (napi 3x1) és rendbe is jöttem tőle.
Azonban a szedése után sárgás viszketős folyásom lett, aminek kelt-tészta szaga van (bocs mindenkitől a leírásért). Próbálkoztam kamillás ülőfürdővel, ami egy kicsit enyhítette a viszketést, de a folyás nem múlt el.
Lehet-e mindez a meghűlésre kapott gyógyszer miatt? Mi a bajom?
Elmúlik magától, érdemes trükközni tovább házipraktikákkal vagy irány a doki?

Nagy valoszinuseggel elesztogombas fertozesed van. Hasznalj arra valamilyen kupot/kremet ha lehet a patikaban recept nelkul kapni.

 

Minden amit Dr. Felicitasz irt helyes.

 

Gabor

---------------------

Kedves NGC450

 

Hetfon volt 6 hete, hogy megszuletett a kislanyom, "konnyen, gyorsan, termeszetesen". Koszonom a terhesseggel es szulessel kapcsolatos sok jotanacsodat! :-)

 

Most azt szeretnem megkerdezni, hogy a gyermekagyi folyas meddig tarthat? A dokim azt mondta, hogy 6 het utan menjek kontrollra, amikor mar emlult. A 6 het letelt, de verzes meg mindig van. Remelem, plusz-minusz 1-2 het meg belefer, vagy nem?

 

Igen, belefer. Varj meg plusz 2-3 hetet, es ha meg mindig van, menj el orvoshoz.

 

Gabor

--------------------

Kedves Kovacs Dori,

 

18 éves vagyok és tegnap felírta a nőgyógyászom a Lindynette 20 nevű fogamzásgátló tablettát,de elég felvilágosítást nem adott róla.Azt szeretném megkérdezni,hogy ha elfogyott a 21 tabletta akkor 7 nap szünetet kell tartani vagy nem?és ha a 7 nap alatt csak 1 napig vagy 2,3 napig van meg akkor is bekell tartani,hogy a 8. napon kell bevennem a következőt????????????????????és ha 7 napon túlcsúszik a mensturációm akkor is elkezdjem szedni a 8. napon?????????előfordulhat,hogy a menstruációm csak egy max. 2 napig van meg a gyógyszer miatt??????????a nőgyógyász a rutinvizsgálaton konkrétan megmondhatja,hogy terhes vagyok-e????????
Fejfájós vagyok,a Panadol megsemmisítheti a a fogamzásgátló hatását?

1. Ugy kell szedni mint az oramü, fuggetlenul akarmilyen csuszastol, rovidebb vagy hosszabb ciklustol. Es igen, a 21 nap utan 7 nap szunetet kell tartani, nem tobbet, nem kevesebbet.

 

2. Nem semmisitheti meg.

 

Gabor

------------------------

Kedves Alice Csodaorszagban,

 

ha nincsen kedved ne válaszolj, de egy elméleti vitába bonyolódtam bizonyos vegetariánus körökkel, akik azt állítják, hogy a menstruációs vérzés az nem más mint a húsevés által bekövetkezett káros következmény. (!!!) Én csak egyetlen kérdésre akarok választ: én azt állitottam, hogy a menstruáció nem klasszikus vérzés, ugyanis soha nem alvad meg, nem úgy mint a gyomor, agyvérzés stb, de azt mondják nincsen igazam.

Igaz-e hogy a menstruációs vérzés nem klasszikus vérzés? Igaz-e hogy a menstruációs vérben van valami, ami meggátolja a véralvadást? Igaz-e az, hogy a spontán vetélésnél alvadt vér távozik leginkább?

 

Olvastam a vegetarianus cikket (valoszinuleg onnan a vita). A cikk ugy ahogy van egy oriasi marhasag. Es mindenben amit fentebb kerdezel igazad van.

 

Gabor

 

 

Felicitász Creative Commons License 2005.01.20 0 0 9927
Flopi Kukac,

a Dalacin egy antibiotikum és alighanem élesztőgombás fertőzés lett a vége, nem kell nagyon aggódni, ez klasszikus esetnek számít (a szájon át szedett baktériumölő gyógyszerek midnen bacit kiirtanak, és a torokgyuszi mellett elmulasztjőák a kezdődő középfülgyuszit meg a gennyes pattanásokat is, de a hüvelyi baktériumflórát is, és a bélflórának se tesznek jót). Ha van otthon Canesten kenőcsöd, akkor azzal kend a használati utasítás szerint. Menj a gyógyszertárba, és kérj tejsavat, kis barna gyógyszertári üvegben kapható pár száz forintért recept nélkül, hígítsd fel vízzel és azzal öblögess. A hatás fokozására jódtablettát is tehetsz a vízbe.
Canesten kenőcsöt is vehetsz gyógyszertárban recept nélkül, kövesd a használati utasítást (azt hiszem, már csak a hüvelytablettás Canesten csomag receptköteles, de ez nem biztos sajnos).

Kamillás ülőfürdő csak annyi, mint halottnak a csók, a joghurtos tampon viszont bevált háziszer. A joghurt legyen jó minőségű, aktív baktérimflórás joghurt, és szigorúan CUKORMENTES. Kefír és más ilyesmi nem jó, mert azok más módon készülnek, más összetételűek és tovább rontanak a helyzeteden.

Gyorsabban helyrejössz, ha a következő pár napban kevesebb cukros ételt, csokoládét, fűszeres sajtot és kelt tésztát eszel. Reggelire müzli tejjel, joghurt, ebédre leves meg saláta meg sült hús, vacsorára főtt tijás, pirítós, joghurt, de a szokásos szendvicseket, sajtokat, napi édességadagot hagyd el egy pár napra. Sok joghurt, sok folyadék.

Ha pár nap (legfeljebb egy hét) alatt nem jössz rendbe, mindenképp menj orvoshoz.

Ha legközelebb torokgyuszid lesz, szólj, hogy ne Dalacint írjanak fel Neked, hanem Augmentint vagy Doxycyclint vagy akármi mást, csak ne azt, amitől most bajod lett, és a továbbiakban antibiotikumos kezelés mellé napi két pohár natúr joghurtot egyél, ez jót tesz a gyomornak is, mert az antibiók elég erős dolgk és alapvetően nem emberi fogyasztásra tervezték őket :-)
Előzmény: flopi_kukac (9925)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9926

Flopi kukac, ez talán elsőre gusztustalannak fog hangzani, de nekem a dokim a szintén antibiotikummal tönkretett (amúgy egészséges) flórám helyreállítására a 100 %-ig bio, mindenféle laktobacilusokkal teli (persze, ízesítés nélküli!) :-)) joghurtba/kefírbe, illetve a tetejükön meggyűlt tejsavba mártott tampon használatát javasolta. Kipróbáltam, ugyan nem volt egy élmény a tampont először a joghurtba, aztán a megfelelő helyre tunkolni (elnézést a gyengébb gyomrúaktól), de a dolog működött. Persze, előtte azért orvosi vizsgálat szükséges, mert hátha nem csak felborult a flóra, hanem esetleg más gondod van.

Előzmény: flopi_kukac (9918)
flopi_kukac Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9925
Kedves Szösszenet1!

Köszönöm a segítségedet!
A hatóanyaga alapján nem tudom hogy antibiotikum volt vagy sem. Asszem vírusos torokgyulladásra kaptam. Dokim se tudta mi bajom pontosan.

Ha ez tényleg hüvelyi gombás fertőzés, mennyi idő míg kigyógyulok belőle?

FLo
Előzmény: szösszenet1 (9920)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9924

Kedves Gábor,

ha nincsen kedved ne válaszolj, de egy elméleti vitába bonyolódtam bizonyos vegetariánus körökkel, akik azt állítják, hogy a menstruációs vérzés az nem más mint a húsevés által bekövetkezett káros következmény. (!!!) Én csak egyetlen kérdésre akarok választ: én azt állitottam, hogy a menstruáció nem klasszikus vérzés, ugyanis soha nem alvad meg, nem úgy mint a gyomor, agyvérzés stb, de azt mondják nincsen igazam.

Igaz-e hogy a menstruációs vérzés nem klasszikus vérzés? Igaz-e hogy a menstruációs vérben van valami, ami meggátolja a véralvadást? Igaz-e az, hogy a spontán vetélésnél alvadt vér távozik leginkább?

Válaszodat várva maradok tisztelettel.

Aliz 

Kovács.Dóri Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9923

Szia Mikolt!

 

köszi szépen:)sokat segítettél.

rákerestem már pedig egy párszor és nem találtam.

Előzmény: Mikolt (9922)
Mikolt Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9922

ha a tablettat kivaltod, a hasznalati utasitasan minden informaciot megkapsz, amit kerdeztel. olyat is, mit nem kerdeztel.

 

a baratnod meg csinaljon tesztet.

 

amugy 10 mp-es rakereses utan a kovetkezoket dobta ki a Google a gyogyszerrol:

 

Adagolás: Az adagolás első ciklusa során a menstruációs ciklus első napjától (pl. a menstruációs vérzés első napjától) a paciensnek naponta 1 db Lindynette drazsét kell szednie 21 egymást követő napon át. A soron következő doboz megkezdése a 7 napos alkalmazási szünet után, a 8. napon aktuális, akkor is, ha a megvonásos vérzés még tart.

Előzmény: Kovács.Dóri (9921)
Kovács.Dóri Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9921
Kedves Doktor Úr!

18 éves vagyok és tegnap felírta a nőgyógyászom a Lindynette 20 nevű fogamzásgátló tablettát,de elég felvilágosítást nem adott róla.Azt szeretném megkérdezni,hogy ha elfogyott a 21 tabletta akkor 7 nap szünetet kell tartani vagy nem?és ha a 7 nap alatt csak 1 napig vagy 2,3 napig van meg akkor is bekell tartani,hogy a 8. napon kell bevennem a következőt????????????????????és ha 7 napon túlcsúszik a mensturációm akkor is elkezdjem szedni a 8. napon?????????előfordulhat,hogy a menstruációm csak egy max. 2 napig van meg a gyógyszer miatt??????????a nőgyógyász a rutinvizsgálaton konkrétan megmondhatja,hogy terhes vagyok-e????????
Fejfájós vagyok,a Panadol megsemmisítheti a a fogamzásgátló hatását?

Barátnőm miatt is aggódok!
barátnőm elkezdte már szedni azon a napon amikor megjött.aznap még volt vérzése utána már nem.a gyógyszer miatt lehet vagy esetleg terhes?mert a barátjával eddig (2 hónap)nem használtak semmiféle védekezési módszert,megszakításos közösülési módszert használtak.maga szerint?

Válaszát előre is köszönöm!!!!
Dóri
szösszenet1 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9920

Kedves flopi kukac!

 

Ha amit szedtél, antibiotikum, akkor - ha hajlamos vagy rá - kaphattál egy hüvelyi gombás fertőzést (antibiotikum elpusztít(hat)ja a hüvelyflórát). Amit leírsz, az annak hangzik. Akár a gyógyszertől, akár nem, ki kell kezelni, mert ülőfürdőtől nem múlik el. Orvosod csinál majd tenyésztést és ad specifikus gyógyszert.

 

Szösszenet1

Előzmény: flopi_kukac (9918)
NGC450 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9919

Kedves Gabor!

 

Hetfon volt 6 hete, hogy megszuletett a kislanyom, "konnyen, gyorsan, termeszetesen". Koszonom a terhesseggel es szulessel kapcsolatos sok jotanacsodat! :-)

 

Most azt szeretnem megkerdezni, hogy a gyermekagyi folyas meddig tarthat? A dokim azt mondta, hogy 6 het utan menjek kontrollra, amikor mar emlult. A 6 het letelt, de verzes meg mindig van. Remelem, plusz-minusz 1-2 het meg belefer, vagy nem?

 

Koszi,
NGC450

flopi_kukac Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9918
Kedves Doktor Úr!

22 éves vagyok, 0 terhességgel, semmilyen különleges egészségügyi problémával (szerencsére).
Két ünnep között összeszedtem valami makacs meghűléses, köhögéses nyavaját.
Az orvosom Dalacin C kapszulát írt fel (hatóanyag: 300 mg clindamycinium), én beszedtem az összeset (napi 3x1) és rendbe is jöttem tőle.
Azonban a szedése után sárgás viszketős folyásom lett, aminek kelt-tészta szaga van (bocs mindenkitől a leírásért). Próbálkoztam kamillás ülőfürdővel, ami egy kicsit enyhítette a viszketést, de a folyás nem múlt el.
Lehet-e mindez a meghűlésre kapott gyógyszer miatt? Mi a bajom?
Elmúlik magától, érdemes trükközni tovább házipraktikákkal vagy irány a doki?

Válaszát előre is köszöm!
Flo
maccs21 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 9917

Kedves Hölgyek!

 

 Ha érdekelne valakit 2 levél fel nem használt LOETTE gyogyszer, kérem értesítsen. szdorca@freemail.hu 

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.01.18 0 0 9916

Kedves Mikolt,

 

Kosz az informaciot.

 

Gabor

----------------------------

Kedves m71i,

 

KB. 2 hónapja nem szokványos tüneteket észlelek magamon. 34 éves vagyok, még nem szültem. Decemberben 35 napra jött meg a menstruációm és csak 2 napig tartott. Előtte hánytam, ami legutóbb gyerekkoromban volt. Különös szédüléseket éreztem. Csináltam terhességi tesztet - elvileg lehetek terhes - de negatív lett.

A januári menstruációm 3. napján iszonyúan görcsöltem, hányingerem volt.

Mikor legutóbb a párommal együtt voltam fájdalmas volt és véreztem is.

Mi lehet ezeknek az oka? A terhesség teljesen kizárható? A tesztek tévedhetnek?

 

A tesztek tevedhetnek, lehet azokat hibasan csinalni. A terhesseg nem kizarhato. 

 

De nem ez a lenyeg. Hanem az, hogy ilyen tuneteket tavolbol nem lehet diagnosztizalni. Ha mindez neked teljesen uj, el kell menni orvoshoz.

 

Gabor

-------------------

Kedves gwen01,

 

Augusztus óta rendszeresen visszatérő hólyaghurutom van,20 éves vagyok,állandó párkapcsolatom van.A legutóbbi alkalommal az orvosom a páromnál is tenyésztést (vizelet ill. sperma)kért,a vizelettenyésztése negatív lett,az utóbbinál viszont streptococcus baktériumot találtak a mintájában.Az én leleteim(UH,vizelet) negatívak lettek,a nőgyógyászom viszont gardnerella baktériumot talált a kenetemben.Az előző hólyaghurutoknál Ciprobay-al kezeltek(500 mg,10 napig),amiután különböző hüvelykúpokat írt fel az orvos hogy az antibiotikumos kezelés miatt ne kapjak újabb gombás fertőzést.A kérdésem az lenne,hogy ennyi antibiotikum után mitől jön vissza újra meg újra a hólyaghurut?Uszodába nem járok,hygéniára odafigyelek.A páromat most vizsgálták előszőr,lehetséges hogy a nála talált baktérium a felelős?Egyáltalán milyen típusú baktérium ez?Honnan lehet elkapni?

 

Valoszinuleg a parodtol jon vissza, ha bakterium ki lett mutatva. Őt is kell kezelni antibiotikummal. Meg teged is megint, lehetoleg egyszerre.

Streptococcus "kozonseges" bakterium. Nem ertem hogy mit ertesz azalatt hogy "milyen tipusu". Ha azt akarod kerdezni hogy nemibetegseg-e, nem az.

 

Gabor

--------------------

Kedves tapasztalatlanka,

 

Nem életbevágó fontosságú a kérdés, és talán butaság is, de érdekel a válasz... A néphit szerint terhesség alatt nem ajánlott gyantázni a hónaljat, mert ez árthat a (készülődő) tejmirigyeknek. Igaz ez? Kell változtatni a szőrtelenítési szokásokon?

 

Errol soha nem is hallottam. USA-ban majdnem minden no szortelenit, terhesseg alatt is.

 

Gabor

tapasztalatlanka Creative Commons License 2005.01.18 0 0 9915
Kedves Doktor Úr,

Nem életbevágó fontosságú a kérdés, és talán butaság is, de érdekel a válasz... A néphit szerint terhesség alatt nem ajánlott gyantázni a hónaljat, mert ez árthat a (készülődő) tejmirigyeknek. Igaz ez? Kell változtatni a szőrtelenítési szokásokon?
(28 éves vagyok, a 21. hétben, és minden a legnagyobb rendben (ezért is érek rá ilyesmikkel foglalkozni).)
szösszenet1 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 9914

Kedves m71i!

 

Terhesség sosem zárható ki, és ha nagyon ritkán is, de tévedhet a teszt, illetve érdemes 2 hét múlva megismételni a tesztet, ugyanis előfordulhat, hogy az egészen korai terhességet nem mutatja még ki.

Szédülést okozhatnak a hányások is, főleg, ha nem pótolod a folyadékbevitelt.

Meg ha a korai terhesség vetéléssel végződik, az okozhat görcsölést, hányingert, vérzést... miért nem mész el a nőgyógyászodhoz? Én megmutatnám magam az orvosomnak hasonló esetben (ő látja, hogy van-e/volt-e terhesség, van-e méhenkívüli terhesség, vagy valami fertőzés, ami esetleg ilyen tüneteket okoz).

Jobbulást!

 

Szösszenet1

Előzmény: m71i (9912)
gwen01 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 9913

Kedves Gábor!

Augusztus óta rendszeresen visszatérő hólyaghurutom van,20 éves vagyok,állandó párkapcsolatom van.A legutóbbi alkalommal az orvosom a páromnál is tenyésztést (vizelet ill. sperma)kért,a vizelettenyésztése negatív lett,az utóbbinál viszont streptococcus baktériumot találtak a mintájában.Az én leleteim(UH,vizelet) negatívak lettek,a nőgyógyászom viszont gardnerella baktériumot talált a kenetemben.Az előző hólyaghurutoknál Ciprobay-al kezeltek(500 mg,10 napig),amiután különböző hüvelykúpokat írt fel az orvos hogy az antibiotikumos kezelés miatt ne kapjak újabb gombás fertőzést.A kérdésem az lenne,hogy ennyi antibiotikum után mitől jön vissza újra meg újra a hólyaghurut?Uszodába nem járok,hygéniára odafigyelek.A páromat most vizsgálták előszőr,lehetséges hogy a nála talált baktérium a felelős?Egyáltalán milyen típusú baktérium ez?Honnan lehet elkapni?Válaszát előre is köszönöm!

m71i Creative Commons License 2005.01.18 0 0 9912

Kedves Gábor!

 

KB. 2 hónapja nem szokványos tüneteket észlelek magamon. 34 éves vagyok, még nem szültem. Decemberben 35 napra jött meg a menstruációm és csak 2 napig tartott. Előtte hánytam, ami legutóbb gyerekkoromban volt. Különös szédüléseket éreztem. Csináltam terhességi tesztet - elvileg lehetek terhes - de negatív lett.

A januári menstruációm 3. napján iszonyúan görcsöltem, hányingerem volt.

Mikor legutóbb a párommal együtt voltam fájdalmas volt és véreztem is.

Mi lehet ezeknek az oka? A terhesség teljesen kizárható? A tesztek tévedhetnek?

 

Várom válaszát. Köszönettel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!