Keresés

Részletes keresés

tubi2002 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1239

sziasztok. most én is a nem versenyezteti sorba állok be. vasárnap leestem a létráról, kétórás műtéttel tették helyre a sarokcsontot, a gyógyulás 12 hét. még a galambokhoz sem tudok kibicegni egyelőre, péntekre igérték a másik lábamra - ott repedés van - a műanyag "gipszet". a fiatalok tehát megálltak.... legkorábban október elején, közepén tudnám ismét mozgatni őket. szerintetek van értelme?

 

hallgassatok rám, ha létrára másztok, ne dobjatok súlyos téglát (samott) oldalra vagy hátrafelé, főleg, ha beton van alattatok :(((((((((

 

addig is a lányom a segédem, ő etet naponta kétszer. meg vagytok ti, egyelőre a galambászat számomra ez a fórum...

Előzmény: videoton63 (1238)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1238

  Aki nem versenyezteti a galambjait mindig csodálatos eredménseket ér el :)))))))

Mindig annak veszik sokaki küldi őket nálunk is ilyenek vannak azt a végén "ragadozó tőr be hozzájuk vagy elkapnak a szállitó kocsiban valamit "

és ua az arány mint nálam vagy rosszabb

A horgászatnál rosszabb manusok csak a galambászok

közt vannak

 

karimax Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1237
Ha már lúd, úri módon menjünk tönkre!
Előzmény: Neon Licht (1235)
balika14 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1236

helló mi az msn cimed engem érdekelne a fakó fia

 

Előzmény: videoton63 (1232)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1235
Szóval ügy döntöttél, vesszen a chip is? :D
Előzmény: karimax (1234)
karimax Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1234
Ma nem küldtem a tréningre / Gönyü /galambokat, mert szerdáig elég rossz időt láttam az előrejelzésekben.

Eddig a 46 db fiatalból 2 veszett el a 2 tréningen.

Nagy dilemma volt, hogy most vesszenek, vagy a verseny közben chippel.

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1233
cielago@citromail.hu
Előzmény: videoton63 (1232)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1232

Egy pár nálunk versenyez , azt hiszem évekkel ez előtt szét váltak valami progl. miatt De nehogy már ot végy házat gyere inkább K ajászora. Nincs MSN ed? ugy könnyebben dumálhatnánk

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1231
Áh, még folyamatban. Megnézem Pusztaszabolcsot. Ismered az ottaniakat?
Előzmény: videoton63 (1230)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1230

nem látom ,hogy betegek lennének szemre fényesek

csak a veszteség miatt sopánlodok mert eddig jl jöttek

A "kis Aradi miatt többet vihettem igy vittem a vedlettebbeket is és ugy néz ki vegyes a kép

Kb gyformán veszett ez a sok tenyészemre nézve káros lesz övid isőn belül

Találtál már házat?

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1229
Adenovírus és Coli baktérium társfertőzése. Látsz hasmenést, szomjas galambokat, fogyást? Ha igen, akkor nagy gebac van.
Ha nem, talán csak beáll a fiatal-létszám arra a szintre, amit a dúcod elbír.
Előzmény: videoton63 (1228)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1228

harmadik trening ut Vámosszabadi 20 veszteaég ez szuper mire kezdődik a verseny nem lesz galambom

Mi ez a ad eno coli ? fél brigád nem küld miatta lehet nálam már lappang?

mivel lehet védekezni ellenne?

Máshol is nagy a veszteség?

 

koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1227

 

 Kössz!

Előzmény: Neon Licht (1226)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1226
Na most jól beégtem. Nem Brinkmann írta, hanem Herbert Weiden. Postagalambsport, 2005 október.
Előzmény: koja 56 (1225)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1225

 

Hol tudnám elolvasni Brinkman úr írását? persze magyarul.

Előzmény: Neon Licht (1224)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1224
Hermann Brinkmann szinte szó szerint ezeket írja a tenyésztéséről, amit te. Ő az ötvenes évek óta viszi a Horemans vonalát és a fejlődése töretlen.
Szívből minden jót kivánok neked!
Előzmény: koja 56 (1223)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1223

 

 Ha hozok egy galambot valahonnan,  a legjobb versenygalambomra rokon tenyésztett /legjobb x anyja v. apja /saját galambbal teszem párba. persze, hogy követelmény, minél jobban sorjázzon a legjobbra, mert rokontenyészteni csak a legjobbra szabad!!!

 

igy nem két ismeretlen úton indulok el,  ha nem lesz az elképzelésből semmi, tudom, hogy melyikkel nem érdemes nekem tovább foglalkozni!

 ha az első évben legyűrűzök 4-6 db-t, és már a beszotatásnál gondok vannak velük, vagy szanaszét szóródnak a fiatalok versenyén, nincs folytatás, de ha a fele biztatóan viselkedik, akkor a következő évben ismét 4-6 db, az már 10-12 db két év alatt, s ha ebből a harmadik év végére nem lesz 3-4 db akkor ez egy egy rossz párosítás volt, s a jövevénynek mennie kell!

Ha pedig beválik, akkor már mindjárt megvan következő lépés, a saját vonalam javítására. így nem kell a nagy tenyész állomány. ezért van az, hogy csak 1-2 galambot tesztelek 2-3 évig. Nem évente sokat! 2-3 évente kezdődik minden előről!

 

Tudom, hogy sok idő,meg probálkozás, de ez a szép benne!

Valószínű, hamarabb lenne eredmény ha 12 tenyész madárnál több lenne, de  amig 3 műszakba járok dolgozni, és keményen kell azért a pár forintért hajtani addig meghatározott keretek között galambászok csak!Szeretek minden galambommal valamilyen "személyes " kapcsolatot kialakítani,  ehhez sokkal több időre lenne szükség  a jelenlegi  létszámnál is.

Előzmény: Neon Licht (1222)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1222
Kösz. Ühümm, tehát féltestvérpárosítás.
Ha tenyészgalamb a cél, ennél tovább "sűrítesz"? A nagyon rokontenyésztett galambnál, csak az utódokból derül ki, hogy sikerült-e a manőver. Ez elég nagy tenyészállományt feltételez, hogy lehessen tesztelni.
Vagy vannak jelek, hogy jó lesz tenyésztésben? Adsz olyasmire, hogy a rokontenyésztett tenyészjelölt mennyire hasonlít a kiváló ősre?
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1221

 

 www. pipa.be / ghion

Előzmény: Neon Licht (1219)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1220
http://www.pipa.be/artikelsnew/gerd/ghionped71.htm
Előzmény: Neon Licht (1219)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1219
Nem találom. Adsz egy linket?
Előzmény: koja 56 (1218)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1218

 

 Nem csornáról hoztam őket ! Tatáról Sándor Ferenctől!

 

Általában fél testvér párosítás, akár többször is, anak a szülőnek irányába amelyik jobban örökít!

 De előfordult már szülő gyerek párosítás is,- nem vagyok híve a versenygalamb tenyésztésnél, az erős rokontenyésztésnek!

 Ha tenyész galambot akarok, akkor megpróbálkozom a vér sűrítésével!!!

 

 Ha megnézed  a "pigeonparadise"  ST. Vincent 1. ghionscan72 képet, és a hozzá tartozó pedigrét,  úgy probálok én is tenyészteni.

Előzmény: Neon Licht (1216)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1217
Köszi. Akkor én is az enyémekről:
Sajnos nálam elment a hajó.
Volt egy használható Schaub-Máj anyag a kezemben, ami elég rossz körülmények között tartva is eljuttatott a kerületi 17. helyig. Aztán elcsesztem. Kipróbálgattam sokfélét és közben elveszett a lényeg. Úgy bő 10 évig elhanyagoltam az állományt, és apámra hagytam. Ő gondoskodik róluk, de nem hajlandó szelektálni. Most is közelharcot kell vívnom egy-egy galamb kiselejtezéséért.
Már késő előlről kezdeni a szelektálást, a vert mezenyből felkapaszkodni nagyon sokáig tartana, ha egyáltalán lehetséges. Pedig kuriózum lenne az az állomány, ha jól csináltam volna a dolgokat. Nagyon sajnálom.
Inkább új alapokról nyitok, Buzás Jánostól vettem 10 db rokontenyésztett galambot, a híres Lázár Tibor féle 9595-ös testvéreitől. Felitatom vele a régi vért.
Előzmény: koja 56 (1215)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1216
1986-ban ez a 3 vonal a fő Jakab Sándornál. Netán tőle hoztad?

Az alapvonalad mennyire bírja a rokontenyésztést? Milyen fokó rokonpárosítást szoktál csinálni, ha jó versenyzőt akarsz?
Csinálsz szoros roktenyésztést is?
Előzmény: koja 56 (1215)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1215

 

 1986-ban 2 db Symons, 2db Fábri és 2 db Delbár fiatallal indult a jelenlegi álományom.

Természetessen  az eltelt 21 év alatt kiprobáltam sok mindent.

 én is mint annyian, csak a saját káromon tanultam meg, illetve tanulom folyamatossan hogy amivel egyszer sikeres voltál azokhoz ne légy hálátlan.

 

 Amikor jobban ment a szekér a 90'-es évek végén azt gondoltam, hogy ezután ez csak jobb lehet, ha beépítem az új galambokat amelyeket általában csere utján kaptam, de ragyogó pedigrével rendelkeztek.

 

2-3 év tévelygés útán beláttam, hogy az én régi galambjaim bírnak engem , a módszeremet is, így ő nélkülük nincs jövő!!!

 

2002-tól újra a régi jól bevált galambjaimat tenyésztem,

Csordás,/szundi leszármazott/ és Kovács Misi féle horemans,  csak 1-1 pár  kisérletezéssel, majd amelyek ezek közül  jók  azokat az alap galambokhoz vissza teszem.

 Lassú út a célig, de szerintem biztos.

(idén 1. Arden t (Bárdos), és1. Marcel-D.h(Hertelendi) 1. Fábri t ( Oláh S.) galamb  került próbálásra!) kb.2-3 év múlva lesz valami érdemleges! 4-4 db fiatal lett fogva az én bevált galambjaimmal! 

 

 Jelenleg 71 db galambom van és kb. 75 %-uk valamilyen szinten rokon!! 

 29 db fiatal, 12 db tenyész, 20 db versenyző és 10db  ami özvegy tojó volt a szezonba.

Október 10-én márcsak max. 54-56 db lesz!!!!!

Előzmény: Neon Licht (1210)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1214
Még annyit, hogy mi úgy állapodtunk meg a rektorral tíz perccel azelőtt, hogy elfogadta a támogatást, a telep felszámolását levette a napirendről, és egy-két év haladékot adott, mire fogunk jutni. Voltak konkrét terveink és partnerek magántőke és hírverés tekintetében. Biztos vagyok benne, hogy sikerült volna, pedig alig pár nap állt a rendelkezésünkre. (Lovas makacsul egyedül küzdött, és elég sokat kellett erőszakoskodni vele, hogy elfogadja a közbelépést.)
Szóval egy inkorrekt eljárás volt, és kikapcsolom a tévét, amikor az illetőt látom.
Előzmény: geler (1213)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1213
Pontos okát nem tudom a megszűnésnek, de sejtéseim vannak.
Lent jártunk az akkori szövetségi elnökkel, hogy az akadémikust hosszabb távú bizalmunkról biztosítsuk a szövetség nevében. Anyagi gondok voltak a középpontban, az egyetem évi néhány millióval hozzájárult a működéshez, és ez szemmel láthatóan nem volt ínyére a rektornak. A szövetség pedig anyagi részt nem tudott átvállalni, mert az alapszabály behatárolta a költségvetést. Magánalapítvány direkt támogatása nem volt lehetséges. Szóval csak valami erkölcsi segítség maradt, és megpróbáltuk a szavak mágiája mögé rejteni csekély lehetőségeinket.
Amikor éppen indultunk volna haza, felfedeztük a parkolóban a szoboszlói teszttelep főhajakendjének autóját.
Szerintem a rektor egy napra ugyanabban a témában hívta a két felet külön-kölön tárgyalni.
A szoboszlói nyilván úgy érvelt, hogy náluk minden a tejjel-mézzel folyó Kánaán, és a kaposvári telep helyett ők mindent átvállalnak, a rektornak ne legyenek erkölcsi vagy lelkiismereti gondjai.
Szóval ezt gondolom a döntés hátteréhez.
Előzmény: Neon Licht (1208)
geler Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1212
Na, persze, fiatalt küldenek be, de Te magad is kontrázod azt, hogy a teljesítmény számít. Ilyen erővel teszttelep nélkül egyből lehetne árverést tartani.
Előzmény: koja 56 (1209)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1211

 

 Két fő ok ami valószínűleg közrejátszott abban, hogy a kaposvári telep megszünt, meg alakult a hajdúszoboszlói aminek konkurenciát jelentett, itthon és külföldön egyaránt./a nagyhal megeszi a kicsit/

 És a főszervező Lovas úr sajnos egyébb elfoglaltságot talált a szabadidejének eltöltésére.

 Csak olyan jelentőséget kapjanak a tesztelepek amit megérdemelnek!

Egy összejöveteli lehetőség galambászoknak a beszélgetésre, itt olyanok is találkozhatnak akik évekid nem! S ha ez még egy élvezetes versennyel is párosul annál jobb! Csak a jó verseny nagyon ritka ezeken a telepeken!

Előzmény: Neon Licht (1208)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1210
Igérted, hogy beszélsz állományod eredetéről.
Előzmény: koja 56 (1209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!