Keresés

Részletes keresés

koja 56 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1585

 

Kössz az infót!

 

 Tetszetős a galamb de...? "Tavaly 8! fia veszett el" nemsok ez egy kicsit ahhoz, hogy több testvér ne születhessen attól a pártól?

Előzmény: Neon Licht (1583)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1584
Hát ugye az a fő gondom, hogy nem Győr környékén élek, és csak hétvégén látom az állományt. Tegnap felhős, szeles idő volt ott, a verseny (210km) elég nehéznak bizonyult, a galambok egyenként érkeztek, elég fáradtan.
A galambocska 10 perc után felkapaszkodott az ablakpárkányig, később a tetőre is, szóval elmúlik ez.

Most beszéltem apámmal telefonon, azt mondja Győrben csöpörög az eső.
Előzmény: koja 56 (1582)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1583
Balról a második az, a kovácsolt csapos. Tetszik és sajnálnám. Az apja az utolsó jó versenyzőm a 41-es, amiről már írtam. Tavaly 8! fia veszett el, idén 2, és egyet himlő miatt selejteztem ki.
Ő az
Előzmény: geler (1579)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1582

 Ha kézbe veszed és olyasmi érzésed van mintha egy  szálkás  fadarab lenne a kezedbe akkor nagy valószínűséggel "csak izomláz" egy-két nap és elmúlik, de ha a végére akarsz járni adolognak próbáld meg langyos vízbe mártani, hogycsak a feje legyen ki, maszírozd át a  az izmait! meglátot csoda tévő kezed van!Mire megszárad sokat javul az álapota! Ha nem akkor más baj van!

Úgy gondolom, hogy Győr környékén élsz, milyen az idő felétek?

Előzmény: Neon Licht (1581)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1581
Erősen vedlik, de ugyanez a tollazat hazahozta. Jól bekajált és teleitta magát, de ez sem lehet elég ok. Valami izomfájdalom lehet, pár óra alatt lerohanta az izomláz, erre gyanakszom.

Sajnos maga a verseny gyengébben sikerült, mint a múlt heti. Most is van egy egyesületi díj, de csak négy helyezés lesz. A sok eső miatt egész héten zárva voltak, azt hiszem meghíztak.
Előzmény: geler (1580)
geler Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1580
B variánsként előfordulhat izomletapadás vagy hasonló, maga a szárnycsontozat nem tud működni. A repülés elég bonyolult csavarásból, forgatásból és más mikromozgásokból is áll. Ha egy fázis akadozik, a repülés zavart lesz.
Előzmény: geler (1579)
geler Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1579
Sosem volt ilyen tapasztalatom. A nehéz repülés (zubogás) a tollak rendellenességére utal, és nem a vitalitás hiányosságára. Ezt gondolom.
Előzmény: Neon Licht (1578)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1578
Zubogott a levegőben, olyan volt, mintha a súlya kétszeresére nőtt volna. Eddig kétszer helyezte magát. Olyan furcsa, hogy többet ér, ami késett. Node mindegy, gondolom el fog veszni.
Előzmény: geler (1577)
geler Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1577
Rossz. Órákkal egy 1-200 km-es verseny után nem lehet ilyen fáradt.
Előzmény: Neon Licht (1575)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1576

Tiszteletem,

 

valakinek nem lenne felesleges régi gyürüje?gyürü kártyával,gyürü kártya nélkül vagy csak kártya mindennek örülnék.2007-ben 1 német galambász barátom fertözött meg a gyürügyüjtéssel és aztóta folyton cserélek,csak 2 éve vagyok ,,galambász" ezért hamar elfogyott az összes gyürüm.

Ha valakinek lenne kérem irjon!Nem ingyen gondoltam a gyürüket.

 

Üdvözlettel Peter

Neon Licht Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1575
Megvolt a második út a fiatalok versenyén. A harmadiknak érkező galambunk annyira meghajtotta magát, hogy délután, amikor kiengedtem őket, leesett az udvarba és nem bírt felszállni. Ilyet még nem is láttam. Ez most jó jel, vagy rossz jel?
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1574

 

 bár az idei év a 31. versenyszezonom (húha) de az öszvegységről nagyon kevés tapasztalatom van!

Mert csak a 2005 és 2007- évben volt teljes szezonom!  mi a versenyeinket a tavalyi mizéria miatt nem folytattuk, és összeengendtem a galambokat!

tehát 2 év tapasztalata nálam is az, hogy a vedlés jelentőssen lelassul, de

 ez nekem nem baj sőt az a célom, hogy a július végi versenyeken is rendes szárnyal menjenek a galambok! Bár az idei Rostockba hiába küldtem 4 db 8 tollas hímet és egy 7 tollon álló tojót, csak 2. helyeztem! és megjött még kettő.

Igazad van ha a szezon elején is jól akasz szerepelni akkor,  talán 1-2 hétel hamarabb kéne párosítani!

Én eddig mind a 3 évben márc.15-én tettem ezt! Úgyhogy amikor az első tojások 7-8 napossak voltak újra szét szedtem öket majd az új párba állítást úgy intéztem,hogy az első versenyről hazatérve márcsak a az ismét 7-8 napos tojást találták a hímek a fészekbe! Ki meddig akarta ülhette, volt olyan is amelyiket a tojásról kosaraztam a következő versenyre!

Nagyon pozitív a dologban, hogy a galambok makk egészségesnek tüntek végig!

Arról meg végképp nem tudok semmit, hogy az éveseknek hiányzik e a nevelés mert nincs olyan tapasztalatom, neveltek volna!

Idén 4 db éves hímmet próbáltam öszvegyen 1.db hat helyezéses ,

1.db. 5 helyezés, 1db 3 -ig jutott és elveszett, 1db 4 helyezés, az elveszetten kívül mindegyik 9x volt úton, 110-670 km közötti! Több egyesületi és röpcsoporti díj. Nem célom az éveseknél a minden útra pakolás. 

Előzmény: bmalag (1569)
karimax Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1573
Ja bocs én a takarmánytárolóban alkalmaztam ezt.
Előzmény: paxlet (1570)
karimax Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1572
Élvefogó. Cserép-dióbél nálam mindig hatásos volt. Vagy vannak spec. gazdaboltokban kapható szerkezetek.
Előzmény: paxlet (1570)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1571

ÜDV!

Kisállat Börze Győrben szeptember 22, október 6,20, nov...stb

WEB:www.kisallatgyor.uw.hu

paxlet Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1570
Vannak egerek a galambházban, amit egy melléképületből alakitottam ki. Szreintetek tegyek mérget egy dobozba, amiből nen tudnak enni a galambok? Mit lehet csinálni?
bmalag Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1569

asszem félreérthető voltam. az idősebb galambászok a késői fiatalokról próbáltak lebeszélni.

A szárazözvegységet kétszer csináltam már. végül is jó eredmények születtek, de két észrevételem volt a dologgal kapcsolatban.

Az egyik az, hogy az éves galambok mintha halványabban szerepeltek volna ezekben az években. Több helyről hallottam, hogy a nevelés jó hatással van az éves galambra, kell neki, valamiképpen rögzíti őt a dúchoz, fészkéhez. Idén neveltek az éveseim és az eredmények alapján végül is hajlok ebbe az irányban, bár tudom hogy lesznek ellenszavazatok.

A másik észrevétel az volt, hogy nagyon lassan vedlettek a hímek és a szezon végénél voltak csúcsformában és jó lett volna még 2-3 út, hogy feljebb kapaszkodjunk az uborkafán. EZ azt is jelenti, hogy a szezon eleje-közepe nem volt valami fényes, aminek ezen kívül számtalan oka lehet, de ez is a szárazözvegy években került megállapításra. Nyilván okosabb lennék több referenciaévvel a hátam mögött.

Neked nincsenek hasonló tapasztalataid?

Előzmény: koja 56 (1568)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1568

 

 Próbáld ki, a  tojásról özvegyítést semmi fiatal tavasszal, szerintem egészség megőrzése érdekében jobb megoldás nincs!

Persze ehez kell néhány pár tenyész galamb!

Hátránya a dolognak a versenyzőid alól nem tudsz gyűrűzni!

Előzmény: bmalag (1562)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1567

 

Arra gondolok, hogy a téli szétzárás utáni tavaszi jó kedv alkalmával, ha sok a galamb és kevés a velük töltött idő, a versenyducban elő-elő fordulhat hűtlenkedés és már nem azt a galambot kapjuk egy-egy pártól amit elképzeltünk!Lehet ,hogy jobbat-:) nincs kitzárva a lehetősége! De........

Előzmény: Neon Licht (1566)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1566
Sejtelmem sincs. Jól értem, arra gondolsz, hogy a fontos fiatalok azért ott maradnak?
Előzmény: koja 56 (1565)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1565

 

  a versenyzők alól vagy a tenyészektől ?!:-)

Előzmény: extra pizza (1564)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1564
Ez tetszik. Van akinek több év összes fiataljából se születik egy 9 helyezéses.
Ujházy el szokta adni az első kelést, de talán nem jókedvéből teszi.
Előzmény: bmalag (1563)
bmalag Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1563

érdekes ez a rövidebb táv. vittem őket 30-40 km-ekre és rendszeresen másnap harmadnap jöttek haza. napsütés 15-20 fok és délelőtti vagy kora délutáni eresztés volt. a reggeli párában nyilván nem. Akiről hallottam, hogy ő egész télen viszi dobozban a pár db későit az ászok alól, az sztem hasonló hazavergődést tapasztalhat. aztán ezekből a vergődőkből több jó galambja lett hosszútávon, neki az az erős oldala. remélem hamarosan eljutok hozzá és kikérdezem a részletekről. a teljes őszi fiatalra való átállással nyilván hülyeség már foglakoznom, de ha a legjobbakból hagyok főverseny után pár db csipaszt és azokkal elszórakoztatom magam késő ősszel hulladék időmben, és mondjuk évente 1 ilyen 9 helyezésre képes születik, akkor már lehet megérte a dolog a plusz takarmányt.

és színesítek is egy képpel, mert sok a duma:)

Előzmény: geler (1559)
bmalag Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1562
a tavalyi kísérletem pont erre irányult. mármint ha bejött volna a dolog és ugyanakkora veszteséget produkálok az ősziekkel és ugyanannyi jó galambom lesz belőlük, mint a tavasziakból akkor felhagyok a márciusi fiatalneveléssel és teljes erővel az özvegyekre koncentrálok tavasszal. szárazözvegységgel (éveseknél 8-10 napos korig nevelt fiatallal) egy jobb egészségi állapotból, tisztább dúcból indíthatom el őket a tavaszi versenyeken. Persze az öregek óva intettek ettől, de nem számít, ők sok mindent nem csinálnak már meg, amit én még lelkesen megteszek az eredmények érdekében. idén újabb próbát akartam tenni, mert 1 év tapasztalatánál több 2 év tapasztalata.
Előzmény: koja 56 (1556)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1561
Ja, és soha senki nem vonta kétségbe eredményeit.
Előzmény: geler (1560)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1560
Persze, remek versenyző volt. Elárulta a titkát: galambjait annyit röptette, amennyire erejéből futotta. Nekem egyszer azt mondta szó szerint, hogy "ezeket már víz alól is felengedte". Ez nyilván tréfa, de a lényeg benne van.
A többi egy ügyes üzletember reklámja.
Előzmény: extra pizza (1558)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1559
Én úgy veszem ki bmalag szavaiból (1537), hogy talán nem is a terhelés a lényeg, hanem az, hogy őszi fiatalokat többet kell rövidebb távról tréningeztetni, és így némiképp rásegíthetünk az ügymenetre.
Ez mindenesetre kipróbálandó.
Előzmény: koja 56 (1556)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1558
Az biztos, hogy a kerek mondat nem az erőssége. Eredményei viszont voltak, hacsak ki nem derült azóta, hogy nem egyenes úton.
Előzmény: geler (1554)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1557
Igen, ismerek ilyet, de ő az idősebb generáció tagja és nincsen a közvetlen élvonalban. Az is igaz, hogy engem azért egyenlőre megver, hosszútávon mindenképp.
Egyébként is kalapot emelek Nagy Gusztáv előtt, aki gyerekkori galambjait tenyészti még mindig, a padláson jelenleg is úgy 60%-ban a régi Pöltl vér van. Nem is hinném, hogy van még ilyen az országban. Minden évben alakít 1-2 nagyot hosszú úton, vagy maratonon.
Előzmény: koja 56 (1556)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1556

 

 Szerintem nem a sorozatterhelés hiánya okozza a késői fiatalok minőségbeli romlását!

Biztossan ismersz Te is nem egy kiválóan versenyző sporit. aki soha nem röpteti a fiataljait, és azon kívül,hogy  tavasszal az első utaknál elveszik néhány galambja semmi hátránya nem származik abból, hogy  ősszel nem terhelte a galambjait!

Perzse a több tíz kg.+kaját + oltást+több csapat stb. röpköltsége,nem számítva,

de tudom, hogy ezek a dolgok nem mindenkinél szempontok!

 de olyanról én még nem hallottam,hogy a késői fiataljait hagyja meg magának és az első kelést elpasszolja!

Előzmény: Neon Licht (1551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!