Keresés

Részletes keresés

paxlet Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1570
Vannak egerek a galambházban, amit egy melléképületből alakitottam ki. Szreintetek tegyek mérget egy dobozba, amiből nen tudnak enni a galambok? Mit lehet csinálni?
bmalag Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1569

asszem félreérthető voltam. az idősebb galambászok a késői fiatalokról próbáltak lebeszélni.

A szárazözvegységet kétszer csináltam már. végül is jó eredmények születtek, de két észrevételem volt a dologgal kapcsolatban.

Az egyik az, hogy az éves galambok mintha halványabban szerepeltek volna ezekben az években. Több helyről hallottam, hogy a nevelés jó hatással van az éves galambra, kell neki, valamiképpen rögzíti őt a dúchoz, fészkéhez. Idén neveltek az éveseim és az eredmények alapján végül is hajlok ebbe az irányban, bár tudom hogy lesznek ellenszavazatok.

A másik észrevétel az volt, hogy nagyon lassan vedlettek a hímek és a szezon végénél voltak csúcsformában és jó lett volna még 2-3 út, hogy feljebb kapaszkodjunk az uborkafán. EZ azt is jelenti, hogy a szezon eleje-közepe nem volt valami fényes, aminek ezen kívül számtalan oka lehet, de ez is a szárazözvegy években került megállapításra. Nyilván okosabb lennék több referenciaévvel a hátam mögött.

Neked nincsenek hasonló tapasztalataid?

Előzmény: koja 56 (1568)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1568

 

 Próbáld ki, a  tojásról özvegyítést semmi fiatal tavasszal, szerintem egészség megőrzése érdekében jobb megoldás nincs!

Persze ehez kell néhány pár tenyész galamb!

Hátránya a dolognak a versenyzőid alól nem tudsz gyűrűzni!

Előzmény: bmalag (1562)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1567

 

Arra gondolok, hogy a téli szétzárás utáni tavaszi jó kedv alkalmával, ha sok a galamb és kevés a velük töltött idő, a versenyducban elő-elő fordulhat hűtlenkedés és már nem azt a galambot kapjuk egy-egy pártól amit elképzeltünk!Lehet ,hogy jobbat-:) nincs kitzárva a lehetősége! De........

Előzmény: Neon Licht (1566)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1566
Sejtelmem sincs. Jól értem, arra gondolsz, hogy a fontos fiatalok azért ott maradnak?
Előzmény: koja 56 (1565)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1565

 

  a versenyzők alól vagy a tenyészektől ?!:-)

Előzmény: extra pizza (1564)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1564
Ez tetszik. Van akinek több év összes fiataljából se születik egy 9 helyezéses.
Ujházy el szokta adni az első kelést, de talán nem jókedvéből teszi.
Előzmény: bmalag (1563)
bmalag Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1563

érdekes ez a rövidebb táv. vittem őket 30-40 km-ekre és rendszeresen másnap harmadnap jöttek haza. napsütés 15-20 fok és délelőtti vagy kora délutáni eresztés volt. a reggeli párában nyilván nem. Akiről hallottam, hogy ő egész télen viszi dobozban a pár db későit az ászok alól, az sztem hasonló hazavergődést tapasztalhat. aztán ezekből a vergődőkből több jó galambja lett hosszútávon, neki az az erős oldala. remélem hamarosan eljutok hozzá és kikérdezem a részletekről. a teljes őszi fiatalra való átállással nyilván hülyeség már foglakoznom, de ha a legjobbakból hagyok főverseny után pár db csipaszt és azokkal elszórakoztatom magam késő ősszel hulladék időmben, és mondjuk évente 1 ilyen 9 helyezésre képes születik, akkor már lehet megérte a dolog a plusz takarmányt.

és színesítek is egy képpel, mert sok a duma:)

Előzmény: geler (1559)
bmalag Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1562
a tavalyi kísérletem pont erre irányult. mármint ha bejött volna a dolog és ugyanakkora veszteséget produkálok az ősziekkel és ugyanannyi jó galambom lesz belőlük, mint a tavasziakból akkor felhagyok a márciusi fiatalneveléssel és teljes erővel az özvegyekre koncentrálok tavasszal. szárazözvegységgel (éveseknél 8-10 napos korig nevelt fiatallal) egy jobb egészségi állapotból, tisztább dúcból indíthatom el őket a tavaszi versenyeken. Persze az öregek óva intettek ettől, de nem számít, ők sok mindent nem csinálnak már meg, amit én még lelkesen megteszek az eredmények érdekében. idén újabb próbát akartam tenni, mert 1 év tapasztalatánál több 2 év tapasztalata.
Előzmény: koja 56 (1556)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1561
Ja, és soha senki nem vonta kétségbe eredményeit.
Előzmény: geler (1560)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1560
Persze, remek versenyző volt. Elárulta a titkát: galambjait annyit röptette, amennyire erejéből futotta. Nekem egyszer azt mondta szó szerint, hogy "ezeket már víz alól is felengedte". Ez nyilván tréfa, de a lényeg benne van.
A többi egy ügyes üzletember reklámja.
Előzmény: extra pizza (1558)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1559
Én úgy veszem ki bmalag szavaiból (1537), hogy talán nem is a terhelés a lényeg, hanem az, hogy őszi fiatalokat többet kell rövidebb távról tréningeztetni, és így némiképp rásegíthetünk az ügymenetre.
Ez mindenesetre kipróbálandó.
Előzmény: koja 56 (1556)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1558
Az biztos, hogy a kerek mondat nem az erőssége. Eredményei viszont voltak, hacsak ki nem derült azóta, hogy nem egyenes úton.
Előzmény: geler (1554)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1557
Igen, ismerek ilyet, de ő az idősebb generáció tagja és nincsen a közvetlen élvonalban. Az is igaz, hogy engem azért egyenlőre megver, hosszútávon mindenképp.
Egyébként is kalapot emelek Nagy Gusztáv előtt, aki gyerekkori galambjait tenyészti még mindig, a padláson jelenleg is úgy 60%-ban a régi Pöltl vér van. Nem is hinném, hogy van még ilyen az országban. Minden évben alakít 1-2 nagyot hosszú úton, vagy maratonon.
Előzmény: koja 56 (1556)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1556

 

 Szerintem nem a sorozatterhelés hiánya okozza a késői fiatalok minőségbeli romlását!

Biztossan ismersz Te is nem egy kiválóan versenyző sporit. aki soha nem röpteti a fiataljait, és azon kívül,hogy  tavasszal az első utaknál elveszik néhány galambja semmi hátránya nem származik abból, hogy  ősszel nem terhelte a galambjait!

Perzse a több tíz kg.+kaját + oltást+több csapat stb. röpköltsége,nem számítva,

de tudom, hogy ezek a dolgok nem mindenkinél szempontok!

 de olyanról én még nem hallottam,hogy a késői fiataljait hagyja meg magának és az első kelést elpasszolja!

Előzmény: Neon Licht (1551)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1555
Néha előfordult, hogy nem röptettem tavaszi fiatalt sem, de ezek többségét a következő évben azért be lehetett indítani.
Az ősziek viszont 100%-os kudarcra vezetnek. A legjobbjuk is csak hazajár.
Előzmény: Neon Licht (1551)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1554
Nem bántásból mondtam, csak el kell olvasnod az évkönyvekben etcetera a nevezett személy nyilatkozatait és oktatási segédleteit. Azok nem váltak be. Akkor?
Tanulni olyan iskolában érdemes, ahol a tanár tudja, miről beszél.
Előzmény: Neon Licht (1550)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1553
Persze, hogy bajom van a kései fiatalokkal. Tavasszal hullanak, mint a legyek.
Előzmény: koja 56 (1549)
geler Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1552
Ez első számú vadásztörvény, hogy tökéletesen meg kell bizonyosodni, mire lőnek. Az ilyen lövöldözőst nyugodtan jelentsd csak fel a vadásztársaságnál. Annyi haszna biztos lesz, hogy megrendszabályozzák köreiket.
Előzmény: karimax (1548)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1551
Ha bebizonyosodna, hogy az első fiatalok sem jók, amennyiben kelési évükben nem röptetik őket, akkor lenne magyarázat.
Az őszi fiatalok képessége nem alakul ki, mert egy szenzitív időszakban az időjárás miatt nem kaptak sorozatterhelést.
Előzmény: geler (1543)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1550
Bizonyára ok a mosolygásra, ha olyasmit tudsz, amit én nem.
De ettől állításom még adott, feltehetően vannak, akik többre mennek az őszi fiatalokkal, mint mások.
Előzmény: geler (1546)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1549

 

  Biztossan hasonló tapasztalatokkal rendelkezünk a késői fiatalokról! Mert különben nem foglalkoztatna a kérdés ennyire!

Én is próbálkoztam azzal, hogy egy- egy jónak tűnő párosításból minél több galambot gyűrűzzek, természetessen kora tavasztól őszig, de be  kellett látnom, hogy a 4-5 pár csipasz már megsem közelíti az eső hármat ! Úgyhogy kialakítottam egyféle véleményt és ehez tartom magam 7 éve.

nem tudom a miértjét, de ezt gondolom,hogy ezek a szempontok is okozhatják:

 1.nagyon fiatalon éri őket a borongós ködös nyírkos hideg őssz!

 2. Az első 3-4 hónap a legfontossabb a  galambok saját természetes ellenálló képességenek kifejlődésére amelyre ilyen körülmények között nincs lehetősége!

 3. Ha nem akarod, hogy a ducod tele legyen mindenhol gubbasztó, fostos fiatallal kénytelen vagy mindenféle csoda elixirt adni nekik, amit a szervezetük megszokik és később is csak azokkal lesz hajlandó  müködni rendessen!

Előzmény: geler (1543)
karimax Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1548
"Nincs galambvadászat mostanában és általában sem, egyelőre."

A napraforgótáblákra hétvégenként járnak a vadászok, a sok balkáni gerlét, meg örvös galambot gyéríteni.

Aztán ha van köztük gyűrűs galamb, hát..... nem szoktak válogatni. Ami repül, lőnek rá.
Előzmény: geler (1547)
geler Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1547
Táposnál vegyél normál keveréket. Jó az mindenkor és mindenre.
A galamb ára változó. Van drága, és van olcsó. Általánosságban nem lehet választ adni arra, hogy mi a jó, és mi a rosz, de akinek jó galambjai vannak, az már rettenetes sokat költött arra, hogy jó galambjai legyenek. Ezért nála esetleg nagyságrenddel drágább a fiatal. Ez természetes. horvátkarcsi nyolcvanezezért ad egy fiatalt, másutt pár ezerért kapsz. Nem tudom, mi a jó vétel. Kezdőnek az alacsonyabb árkategória javasolt.
A fiatalok beszoktatásához itt találsz némi ismeretet:
http://pigenius.tar.hu
ott Írások.
Nincs galambvadászat mostanában és általában sem, egyelőre. A galamb tulajdon, a lövöldözése tilos. Ha galamblövőt látsz, azonnal jelentsd fel!
Előzmény: EZoli752 (1545)
geler Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1546
Rosszul tudsz. Ne is említsd többé, mert csak elnézően megmosolyognak.
Előzmény: Neon Licht (1544)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1545
Sziasztok!
Holnap végre megyünk galambászokhoz meg veszek kaját nekik majd.
Kérdésem az, hogy a galambásznál majd tudok venni kaját vagy táposnál kel?
Milyen kaját vegyek kukorica, borsó, búza, árpa elég?
Körülbelül menyibe fog kerülni 5 jó galamb max?
Amit majd veszek, azok pár hónaposak lesznek, azokat ügye bekel zárni pár hétre ügye ti menyire szoktátok, ha vesztek?
Amit találtunk galambot meglőtték már tud picit repülni igaz még nem az igazi, de majd javul pár nap szerintem és tud normálisan néha még bátortalan
Amúgy ha jól tudom, most van galambvadászat!
Köszönöm!
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1544
Nem próbálom megválaszolni, de az jutott eszembe, hogy előfordulhatnak hazánkban is olyan tenyésztők, akik a megszokottnál többet kihoznak őszi fiataljaikból. Meg kellene nézni, hogy mit csinálnak másképp.
Egy ilyenről tudok: Guzmics Tibor.
Előzmény: geler (1543)
geler Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1543
Feltettem egy körkérdést, de távolról sem vagyok elégedett a válaszokkal.
Nézzük az állításokat:

1. Extra licht elénk hozta a neves tenyésztők véleményét, miszerint egy tenyészpárból az első fiatal a legjobb, és az a minőség többé nem ismétlődik.
2. Én kontráztam, mert ennek nincs genetikai magyarázata, máshol kell a megoldást keresni.
3. Bmalag megállapította, hogy őszi fiataljai nem érték el azt a szintet, amit elképzelt.
4. Koja kategórikusan cáfolta az őszi fiatal lét- és kajajogosultságát.
5. Szóba került a téli kiképzés, azaz az őszi fiatalok folyamatos röptetésének lehetősége.
6. Kiderült, hogy a nálunk előforduló időjárás erre direkt módon nem alkalmas.
7. Én adtam bmalagnak tanácsokat, de rögtön alá is ástam hitelességüket.
8. Tudniillik a tavaszi és őszi fiatalok fehérjeellátása kategórikusan eltér a tavasziak javára.

A kérdéskör szerintem roppant fontosságú. Mit tehetünk nyárvégi fiataljainkért? Elvégre mégiscsak hihetetlen, hogy ugyanazon párból kelt fiataljaink között egyetlen szempont maradjon a sikeresség kulcsául, azaz: első rundó a jó, a többi közel selejt.
Próbáljuk meg kitalálni, mi a csudáról van itt szó!
videoton63 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1542

Én a Cornokat jobban ajánlanám bár egy kissé

huzos az

áruk,de beosztással kell használni őket s sokáig elég

a laktiferm szuper anyag semmi nem hejettesitheti

már majdnem nem is kell több anyag ahhoz ,hogy valaki utolso legyen a galambjaival

Kérdésem:Ti mit tettetek a madaraitok érdekében az ilyen szélsőséges időbenÍ?

extra pizza Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1541
Minap jártam a Hungária Centerben, vannak mindenféle cornok és tápok, azokban jobban bíznék mint a csirketápban, bár az áruk se hasonlít arra.
Előzmény: tubi2002 (1539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!