Keresés

Részletes keresés

#FF4500 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 491
Ám legyen ... de akkor a komcsi párttikár, tsz-szervező 0rbán-papát (a mai bányatulajdonost) és sok ezernyi társát is vegyük elő izibe ... egy szarházi Biszkun vernénk el az egész Kádár-rendszert?

Orbán apja hány koncepciós pert vezetett és hány halálos ítéletre adott utasítást bennük?
Előzmény: Törölt nick (471)
Édy Endre Creative Commons License 2010.07.01 0 0 490

"...mert magára valamit is adó ember nem akar olyannal együttműködni, akinek csak csicska kell, a kölcsönös tiszteleten és bizonyos témákban való egyetértésen alapuló együttműködésről fogalma sincs."

 

Tömören így lehet megfogalmazni, hogy miképpen is viszonyult az egykori liberális elit belterjes zsúrpubi csürhéje a koalíciós partneréhez - és általában mindenki máshoz, akik nem ők.

Előzmény: borzimorzi (482)
Maaria Creative Commons License 2010.07.01 0 0 489

1) Én sem örülök neki, hogy Pintér ott lebzsel, de egyelőre elfogadom azt a magyarázatot, hogy minden hibája ellenére képes visszaállítani a közrendet. De egyedül az eredmények igazolhatják.

 

Így van, Pintért egyedül a jó eredményei igazolhatják, különben jaj neki.

 

meg vagyok győződve arról, hogy Sólyom nyugodtan maradhatott volna

 

Hasonlóképpen, én is.

 

Előzmény: #FF4500 (458)
#FF4500 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 488
Talán azért, mert nem csak fideszes, hanem EMBER is.

Méghozzá gaz-.
Előzmény: Törölt nick (467)
Édy Endre Creative Commons License 2010.07.01 0 0 487
És éppen olyankor, amikor nem köllött volna. Sajnos.
Előzmény: Törölt nick (475)
Maaria Creative Commons License 2010.07.01 0 0 486

 

Sajnos sok mindenben jogos a kritikád, szerintem is.

 

Előzmény: Édy Endre (456)
Maaria Creative Commons License 2010.07.01 0 0 485

 

Szerintem ebben teljesen igazad van.

 

Előzmény: asta (484)
asta Creative Commons License 2010.07.01 0 0 484
Nem szoktam gyűlölködni. Arról beszéltem, hogy amikor néztem ezt az embert, akiben a megbánásnak egy szikráját sem lehetett felfedezni, ez még belőlem is előhúzta a gyűlöletet. Igen, abban a pillanatban nagyon gyűlöltem. És még most is úgy gondolom, hogy bizony megérdemelné, hogy egy elbeszélgetés formájában szemébe mondják az igazságot.

Ez kicsit más mint az a gyűlölködés, ami itt már lassan 10 éve folyik olyan emberek között, akik egyébként akár jó barátok is lehetnének.
Előzmény: JEFFREY (480)
borzimorzi Creative Commons License 2010.07.01 0 0 483
Maradéktalanul igazat adok ebben Neked.
Csót.
b
Előzmény: #FF4500 (465)
borzimorzi Creative Commons License 2010.07.01 0 0 482
Tévedsz. A Kisgömböc-taktika oda vezetett, hogy a jobboldalon mindenki látta, ha a Fidesszel együttműködik, akkor hamarosan annak gyomrába kerül. Ezért aztán senki se állt velük szóba, csak a KDNP, amelyik már amúgy is, korábban is csak a Fidesz batyujában tudott bekerülni. Nekik nem volt más választásuk, csak az együttműködés.

Az MDF-nek, egy ideig úgy tűnt, volt talán más választása is. Hogy megőrizhesse az önállóságát, a végén olyan hisztérikus végvonaglásba kezdett, hogy rossz volt nézni. Ki is nyírta magát a közéletből, már nincs is a Parlamentben.

OVi ennek a 2/3 birtokában - a kegyelmi állapotban - örülhet bár, de nem lesz ez mindig fenékig tejfel. Jöhet olyan idő is, amikor szükség volna egy olyan partnerre, akivel legalább bizonyos kérdésekben egyfelé lehet szavazni. A KDNP gyakorlatilag Orbán zsebében van, ez konfliktusmentességet jelent a Fidesznek, ami kényelmes. Ugyanakkor azonban elijeszt mindenki mást a Fidesszel való együttműködéstől, mert magára valamit is adó ember nem akar olyannal együttműködni, akinek csak csicska kell, a kölcsönös tiszteleten és bizonyos témákban való egyetértésen alapuló együttműködésről fogalma sincs.

Az almáskomisszárnak az MDF-re való rászabadítása sokba fog még fájni a Fidesznek. Igaz, csak 4 vagy 8 év múlva. Amiatt meg nem fáj a fejük, mert addigra hülyére lopják magukat.

Csót:
b

Előzmény: #FF4500 (463)
JEFFREY Creative Commons License 2010.07.01 0 0 480

Na látod a gyüllölet meg nem jó, mert akit gyüllölsz semmit nem jelent. Wittner Máriának van talán igaza, mikor a Parlamentben a Kommunizmus Áldozatainak napján felszólalt (első Orbán kormány) és azzal fejezte be, hogy én nem gyüllölöm Őnőket, de ezennel ERKÖLCSI HULLÁNAK NYÍLVÁNITOM. Ott üllt az egész szoci bagázs a meghívott vendégek, ujságirok, nagykövetek stb. Ennél nagyobb megszégyenülést ezeknél az embereknél nem lehet elérni.

Amint látjuk még ez a súlyos itélet sem hatott meg mindenkit, ezért felesleges a gyüllölet. az ember csak magának árt vele.

Előzmény: asta (476)
asta Creative Commons License 2010.07.01 0 0 476
Ebben igazad van. Elő is kellett volna venni őket a maga idejében. Legalább egy 5 éves közügyektől való eltiltással. Legalább a legbűnösebbeket, akiknek valóban vér tapad a kezéhez.

Biszku a legbűnösebbek közül való. És hidd el, 88 évesen is felfogja, amit kell. Elég jó karban van a mi pénzünkön. Kellemes öreg kora volt. Nem gyötörte a lelkiismeret furdalás,, ahogy Kádárt állítólag.
Akkor ő emberi?
A gyerekeit sajnálom, bár nekik a jóból is kijutott, mikor a nagy többségünknek csak száraz kenyér.
Jobb lett volna, ha kussol és szép csendben elhalálozik és nem borzolja a kedélyeket még most is a szívtelenségével. Ha csak egyetlen megbánó szót hallottam volna, talán nem ezt mondanám. Általában könnyen megbocsátok bárkinek.
Ez viszont előhúzta még belőlem is a dühöt és gyűlöletet. Nem semmi....
Előzmény: Törölt nick (471)
Édy Endre Creative Commons License 2010.07.01 0 0 474

a) Ez az egyik baj.

b) A másik az előbbi érved meggondolatlansága.

Előzmény: Törölt nick (473)
Édy Endre Creative Commons License 2010.07.01 0 0 472

Végülis Heinrich Himmler tetteiért is - ezen logika alapján - felelősségre lehetne vonni Günter Grasst.

 

Remek, mondom, remek!

Előzmény: Törölt nick (471)
Édy Endre Creative Commons License 2010.07.01 0 0 470
Hitlerbe és Sztálinba is voltak ájultan szerelmesek sokan, oszt' mégsem mentegetjük őket azzal, hogy privátim aranyos és humoros alakok voltak.
Előzmény: Törölt nick (467)
asta Creative Commons License 2010.07.01 0 0 469
Ja - az én nevemben senki ne legyen megértő egy tömeggyilkossal. Mert ő az. Ez tény.
Előzmény: asta (468)
asta Creative Commons License 2010.07.01 0 0 468
Erre elég nehéz tromfolni. Mert olyan szépen hangzik.

Azonban ha te éltél volna abban a korban, ha láttad volna a halottakat az utcán és a ravatalozókban, ha az apádat eltüntették volna évekre, ha később pedig lehetetlenné tették volna az életedet - akkor megértenéd, hogy legalább azt megértük volna, hogy ilyen embereknek legalább a szemébe mondják, mit tettek.
Nem a vérét kívánja senki sem.. ahogy ő másokét.
De tőlünk még ezt a kevés elégtételt is elvették.
Ne értsd félre, nem magamról beszélek - mi viszonylag szerencsésen megúsztuk, de láttam, amit láttam. És azt nem lehet elfelejteni.
Előzmény: Törölt nick (467)
asta Creative Commons License 2010.07.01 0 0 466
Egyetértek!
Előzmény: #FF4500 (465)
#FF4500 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 465
L. Simon László, a Kulturális és Sajtóbizottság elnöke a bizottsági vitában:

„Nem tudom, hogy mit tudna Biszku Béla mindahhoz hozzátenni, mint amit a filmben elmondott, mert az a néhány perc is, amit itt láttam, eléggé megdöbbentő volt, emberileg is egyébként. Tehát mindazzal együtt szánalmat is ébresztő, és lehet, hogy most meglepődnek jobbikos képviselőtársaim, de némi együttérzést is, és bizonyos szempontból a családtagokat is értem. Tehát el tudom képzelni azt, nekem is vannak lányaim, négy lányom, mondjuk fölnőnek a lányaim, és valamiért nem lesznek büszkék arra, amit az apjuk csinált. Remélem, hogy soha nem fogok ebbe a helyzetbe kerülni és hogy ők se kerülnek ebbe a helyzetbe. Feltételezem, hogy azért a Biszku-gyerekek sem feltétlenül büszkék arra, hogy miről tehet az édesapjuk. Ezzel együtt az ember nem tudja megtagadni a szüleit, és bizony a kegyetlen, rossz és igazságtalan embereket is szeretik. Ezt méltányolni kell, hogy a saját emberségünket megőrizzük. Ezért javaslom, hogy ne hívjuk meg ide Biszku Bélát, nincs arra szükség.”


Baszki, L. Simon húzzon a Fideszből a maszopba sajnálni a vén hóhért! Jobban tenné a dagadt fejű hülye, ha az áldozatok érzékenységével törődne, nem a gyilkosokéval!

Nem tudom, mióta ekézem már a Jobbikot az ostoba radikalizmusáért, de a franc essen bele, most éppen tökéletesen igazuk van, ha ezt a dumát vérlázítónak találják!
#FF4500 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 464
Ezzel viszont valamilyen szinten a szocikat partnernek ismerték volna el, vagy legalább is komolyan vehető demokratikus ellenzéknek. Nem, a szocik az összes jelöltjükkel, sajtómunkásukkal, független értelmiségijükkel meg szakértőjükkel nagyon jó helyen vannak a pestises karanténban, ablakot se érdemes rájuk nyitni ...
Előzmény: aamen (462)
#FF4500 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 463
Ha ez igaz lenne, a KDNP egyáltalán nem is létezne.
Előzmény: borzimorzi (461)
aamen Creative Commons License 2010.06.30 0 0 462
"Sólyom nyugodtan maradhatott volna"

a nagy durranas az lett volna ha a fidesz megszavazza a cocik ke jeloltjet:-), foleg hogy a zember nem is volt valami vercoci...
ha az alkotmanybirosag az ovek, akkor a ke kezeben nem sok minden marad amivel keresztbe tehet de lehet ot evig hivatkozni arra hogy ok mennyire komolyan veszik a demokraciat meg alkotmanyosellensulyokat egyebeket..


Előzmény: #FF4500 (458)
borzimorzi Creative Commons License 2010.06.30 0 0 461
Semjént szvsz azért kell erőltetni, mert ha értelmes ember lenne a KDNP elnöke, akkor sokkal több tagja is lenne, és már nem lehetne olyan könnyen és olcsón koaláztatni a Fidesszel. Hanem fajsúlyosabb koalíciós partner lenne, amelynek komoly tárcákat kell adni, és ezzel együtt komoly büdzsét. A fidesznyikek meg szeretnek a húsos fazék körül csak maguk lenni.

Csót:
b
Előzmény: #FF4500 (458)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 460
nem-e????:-DDD
Előzmény: Édy Endre (459)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.30 0 0 459
Nos, igen... Mindig ez a rohanás és lótás-futás. Nem szadesz ők, hogy mindent "egyszerre, de rögvest és íziben" kölljön véghezvinniük.
Előzmény: #FF4500 (458)
#FF4500 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 458
1) Én sem örülök neki, hogy Pintér ott lebzsel, de egyelőre elfogadom azt a magyarázatot, hogy minden hibája ellenére képes visszaállítani a közrendet. De egyedül az eredmények igazolhatják. Hatalára kíváncsi vagyok.

2) Gubcsit tegnap kellett volna nagyon messzire elhajtani.

3) "Annak sem örülök túlzottan, hogy Schmitt Pál lett a KE (meg vagyok győződve arról, hogy Sólyom nyugodtan maradhatott volna) és meglepve vettem észre, hogy ez utóbbi nézetemben osztozok Kövér Lászlóval"

Dettó. Azzal az apró különbséggel, hogy nem különösebben lep meg, hogy Kövérrel ismét egyetértek. Darabos a modora, egyáltalán nem politikus alkat, de mindig megmondja a frankót. annak örülök, hogy ogy-elnök lesz, bár szerintem simán rá lehetett volna bízni a belügyet inkább. Amúgy Schmittel semmi bajom, ahogy most ráugrott a posztkomcsi falka, az kifejezetten taszító, de ehhez a poszthoz tényleg súlytalan, és Fidesz-szavazóként sem bántam volna, ha az a norma, hogy olyan törvényeket kell alkotni, amit Sólyom se küldene vissza.

4) Szőcs Géza egy nagyon rossz vicc. Remélem, csak díszfasz lesz, és Halász csinálja a kultúrpolitikát.

5) Jó lenne most már Pozsgayt végleg elfelejteni, amikor meghallottam, hogy valami alkotmány körüli sertepertélésben benne lesz, felborzolódott a szőr a hátamon. Egy OTSH-karrier nem zavar, de hát ez a Zsóti azért mégis csak MSZMP KB-tag volt!

6) Értem én, hogy KDNP, meg Gyurcsány-ledarálás, de Semjént miért kell erőltetni? Az az ember annyira fájdalmasan ostoba.
Előzmény: Édy Endre (456)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.30 0 0 457
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.30 0 0 456

No, akkor konstruktívkodjunk egy csöppecskét: Nem örülök annak, hogy Pintér ismét ott lebzsel. Még kevésbé örülök annak, hogy az anno masszívan fideszellenes Gubcsi most (megtérése után) ismét pozicionálja magát. Annak sem örülök túlzottan, hogy Schmitt Pál lett a KE (meg vagyok győződve arról, hogy Sólyom nyugodtan maradhatott volna) és meglepve vettem észre, hogy ez utóbbi nézetemben osztozok Kövér Lászlóval (akinek szintén nem örülök).

 

Továbbá: Jó lenne azt látni, hogy a hirtelen felindulásból elkövetett átvételnek a gyorsaság módjából fakadóan minimálisak lesznek a káros hatásai, mivel meg vagyok győződve arról, hogy a precíz, határozott, ámde óvatosabb-megfontoltabb lépések politikája előbbrevaló és hasznosabb a kapkodásnál.

 

Kevesebb kapkodást!

HAL9000 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 455
Nocsak, a fidesznek is lesz Göncz Árpádja?

:-)
Előzmény: Fáradt Vándor (430)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.30 0 0 454

Kihagytad a 4. pontot, pedig egy rettegőnek nem illik...

 

4) Kilöveti a szemüket a süngárdistáival.

 

Vagy ez egy másik demokrácia forgatókönyve?

Előzmény: Fáradt Vándor (430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!