Ebbe a topicba várunk minden Pentax gyártmányú terméket. Mivel létezik canon ill. nikon adok veszek, így kérem a topicot életben hagyni.
Licitálós portálok linkelése nem megengedett és tiltást von maga után.
Irányár megadása kötelező!
Nem segítünk a lopott fotós cuccok eladásában!
Kérjük, minden gyári számmal rendelkező termék mellé, amit eladásra kínálsz,
add meg az eszköz sorozatszámát. A szám utolsó karakterét kicsillagozhatod.
A sorozatszám nélküli hirdetéseket töröljük, a feladót pedig egy hétig
kitiltjuk az adok-veszek topikokból.
Vásárolj körültekintően!
A fórum felhasználói általában nem vállalt valós identitású személyek, így
beazonosításuk nem mindig lehetséges. Figyelj erre a vásárlásoknál és
csereügyleteknél!
Lehetőleg utánvéttel fizess, vagy vedd fel személyesen a kapcsolatot az
eladóval, mielőtt előleget utalsz át!
Ha mégis csalás áldozatává válsz, tegyél rendőrségi feljelentést! A csalók
gyakran kézre kerülnek, de a vizsgálat sokáig húzódhat.
Elnézést a láma kérdésért, de a Tamron 18-250 és a Pentax SMC 18-250 optikailag nem ugyanaz? Én ez utóbbit csak ajánlani tudom. Veri a Nikon 18-200 VR-ét, tapasztat...
Nem csak a Photozone-on olvastam, hogy 100mm feletti gyútávon bizony igencsak gondok vannak, de már 85mm-nél is erősen rekeszelni kell f8-f11-re, hogy jó legyen. Most akkor mire való a megnyújtott gyútáv? Ott a 17-70, ami elég jó a tartományában. meg ott egy 50-135, ami szintén. OK, van létjogosultsága az egy lencsének a kettővel szemben, de akkor nem inkább a 18-250 a jobb megoldás (persze annak is vannak hibái) ?
Igaz, igen jó kis optika eddigi tapasztalataim alapján, nem véletlenül mernek érte "sok" pénzt kérni. Az SDM-meg eddig a legjobb (gyors, pontos, halk). Egy "baja" van nincs rajta kuplung csak KAF3.
Én a helyedben nem cserélném le. A 18-250 nagyon kényelmetlen utazó obinak, ugyanis elég laza a tubusa és ha a nyakadba lógatod, akkor lefelé fordul az obi és lépten-nyomon kicsúszik, ha nem rögzíted. A képe viszont egészen jó. A 18-135-höz még nem volt szerencsém, de úgy tűnik, hogy egész jó kis obi. (bár igen drága)
Jó kérdés, de nem tudom. Nincs ilyen jellegű tapasztalatom. Hátha tud valaki válaszolni, aki már használta mindkettőt! Amit el szeretnék adni, az egy 2002-ben vásárolt, de azután szinte soha nem használt 75-300-as.
Köszönöm! Még filózom azért rajta. Érdemes lecserélni egy tamron 18-250-re a pentax 18-135-öt? Nagyobb az átfogás de nem biztos hogy szükségem lenne rá.. Utazóobinak szeretném igazából - ezengondolkozom most...
Eladó egy gyári állapotú Sigma EM-140 DG körvaku. Szettben vettem de a kipróbálásán túl nem használtam(max 10 villanás). Elsősorban macrozáshoz ajánlott.
Aki nem ismeri:
A MACRO EM-140 DG elektronikus vakut úgy tervezték, hogy az mind az AF 35mm filmes, mind pedig az ismert gyártók digitális SLR kameráihoz tökéletesen alkalmazkodjon. Az EM-140 DG vakukészülék ideális a finom részletek megörökítéséhez, ha az árnyék nélküli módot használjuk, és páratlanul hatékony tudományos és orvosi alkalmazásokhoz. Kettős vakureflektor oldható ki egyidejűleg, de külön-külön is. Egyetlen vakureflektor használata árnyékot képez, mely háromdimenziós hatást kölcsönöz a felvételnek. A vakuegység kulcsszáma 14 w/ filmsebesség ISO 100.Kulcsszám 14 - ISO filmsebesség 100/m (a vaku teljes fénykibocsátásánál).Energiaforrás: 4db AA alkáli vagy AA NiCd vagy Ni-MH (Nikkel-metál-hibrid) elem.Lefedési szög függőlegesen /vízszintesen: 80 fok.Tömeg 430g (elemek nélkül).Méretek:(szél. x mag. x átmérő)
Eladósorba került a megbecsült, szeretett, ám az utóbbi időben kihasználatlan felszerelésem!
K-20D + DA 18-55 + DA 50-200 110.000 Ft
DA 50-135 170.000 Ft
DA 16-50 150.000 Ft
Metz 48 38.000 Ft
Megkímélt állapotban, dobozokkal, szütyővel, CD-vel, kupakokkal, stb. eladó. Expo: 20400. Ha egyben elviszed, akkor a kedvezmény mellé adok egy fotóstáskát is. Budapesten lehet megtekinteni a darabokat.