Keresés

Részletes keresés

geler Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1675
Egyszerű, állítsd össze az utóbbi pár év statisztikáját! Nem az a lényeg, hogy "tud ez más is lenni". Persze, hogy tud, de a fontos a sok adatból nyert következtetés.
Előzmény: koja 56 (1671)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1674
A hegy miatt nekem Kesztölc tűnik a legjobb helynek. Van ott erős versenyző?
Esztergom, Tahitótfalu, Nagymaros nagyon hátrányosnak látszik. A berepülés irányában van Tát, a Duna is az irányába fordul, annak is jó helynek kellene lennie.
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1673
Nekem sincs jobb ötletem, minthogy a nyugati berepülés délre viszi a galambokat. Lehetséges, hogy akkor stoppoltok jól, ha szél északra sodorja a mezőnyt?
Pilisvörösvárnak iszonyú jó a berepülése, a a lapos vidéken messziről virít a hegy, ami díjnyerés szempontjából nagy előny. Azonkívül az ottani galambászok könnyen betréningezhetik a fiatalokkal a Dunától a legrövidebb utat, nektek viszont hasonló ötlethez, hogy az északnyugati érkezést figyelembe vehessétek, Szlovákiából kéne magántréningezni.
Előzmény: geler (1669)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1672
Székesfehérváron a többszörös bajnok Dénes testvérek egy Görcsös-tojóra építettek állományt. Talán érdemes utánajárni, ha vérfrissítést keresel.
Előzmény: torzsasibojtar (1658)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1671

 

Köszönöm a fáradozásod az ügyben! De....!?

 Bruck

 Fő versenyek 07.05.13.  07 ó. 00p. 1. csoport 1. C-7 1345m/p utolsó 1170m/p

                                                         2. csoport 1. B19 1316m/p utolsó1177m/p

 tehát tud ez más is lenni!!!

 

  A45 = 1361m/p kezdés és 1161m/p a vége most a fiatalok 2. utján.

  Az elson 1275m/p-es kezdés 1122m/p vége           

Előzmény: geler (1669)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1670
Egyébként megnézném a 2. csoportba tartozó tahitótfaluiak eredményét is. Konkrétan odavalókat, mert tudom, hogy elég vegyes lakhelyek szerint állnak össze az egyesületek.
Előzmény: geler (1669)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1669


1. csoport
C04 Dorog
C06-C07 Esztergom
C12 Tát
A34 Nagymaros

2. csoport
A45 Tahitótfalu
A49 Pilisvörösvár
A58 Pomáz
B19 Pilisvörösvár

A térképen látható, hogy az 1. csoport északi elhelyezkedésű, a 2. csoport déli.
A galambok déli röppályán haladtak, valószínű a Vértes déli lábánál.
Nem mindegy, milyen irányból röpítünk. A pestiek nagyrészének fejébe én már belevertem, hogy cseh utakat rendezünk, és minden osztrák irányra tett javaslat helyből vita nélkül leradírozandó.
Ugye, én érvelek amellett, hogy a földrajzi hátrány nem küszöbölhető ki csodagalambokkal sem. Egy lehetőség van: a legkisebb rosszat választani.
Előzmény: koja 56 (1667)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1668
Ja, Barátom, ez nem csak büszkeség, hanem kor (sajnos) és szorgalom. Már tizenéves koromban elmentem a nagy emberekhez. És most sem zárkózom be. Ha valahol felbukkan egy érdekesség, ma sem sajnálom a fáradtságot, hogy elmenjek szemügyre venni. Sok mai bajnok ül otthon, mint a penész.
Előzmény: torzsasibojtar (1666)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1667

 

 1. Hegyeshalom    07.09.02.   06 ó 45 p.    1370 m/p  a tagsz.első   1184 m/p utolsó

 2. Bruck                 07.09.09.   09 ó.35 p.    1436 m/p  a tagsz. első  1161 m/p utolsó

 

 C-4,6,7 és 12 valamint A-34 az én csoportom

 A-45,49,58 és B19 a másik.

Előzmény: geler (1662)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1666
Amikor kezdtam a sportot akkor kaptam egy másolatot belőle , és azért szeretem mert olyan közvetlen nyelven szól az olvasóhoz , hogy egy kezdő is megérti a mondanivalóját , tanácsait , tapasztalatait . Nagyon szeretem . Büszke lehetsz arra , hogy személyesen ismerhetted . Legalább is Én az lennék .
Előzmény: geler (1665)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1665
Bármikor közbeszólhatsz, ha mondanívalód van. Az előbbi rendreutasítás mögött inkább a személyes bosszúság munkált. El fog múlni, és az élet megy tovább.
Egyébként én még személyesen ismertem Kajárit. Megvan a könyve is a maga mókás címével. (50 éves sikereim a postagalambsportban)
Előzmény: torzsasibojtar (1664)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1664
Oké , igazad van . Máskor jobban odafigyelek , hogy ki- kinek válaszol .
Előzmény: geler (1663)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1663
Nem figyeltél, és ok nélkül viszályt szítottál. Ez itt nem divat.
Neon Licht teljesen általánosan írta meg azt a véleményét, hogy a megfelelő tartási eljárások nélkül nem jön felszínre a galamb minősége. Senkit nem tyúkólasjamesbondozott.
Véleményével én mondjuk nem teljesen értek egyet, mert maga Neon Licht az, aki egy bizonyos vágyat érez az automata galambokra. És magam is találkoztam hitvány körülmények közül kikerült jó galambokkal. Olyan egészségesek voltak, hogy a betegség megkarcolni sem tudta őket.
Előzmény: torzsasibojtar (1658)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1662
Melyek azok a másik egyesületek, és melyek a Te csoportodé?
Honnan volt a verseny? Mikor engedtek?
Előzmény: koja 56 (1657)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1661
Az a helyzet, hogy nálam is lényeges kérdés, hogy mit lehet kihozni egy állományból, amit nem patika tisztaságban tartanak, ugyanis nálam sincs az. Korábban erről sok szó esett.
Ankerral kapcsolatban is az a véleményem, hogy sokan kritizálják, akik tulajdonképpen meg sem értették. Nem veszik figyelembe figyelmeztetését, hogy nem elég egy elvet követni, hanem minden lépésnek sikerülnie is kell, különben oda minden. Sokan csináltak szoros rokontenyésztést nem megfelelő alapra, és amikor pofára estek, Ankert hibáztatták. Nem osztozom velük, csak azt mondom, tanaiból túl könnyű rossz következtetést levonni.
Felfogtam a lószarból zabevés lényegét, hogy az illető maximális vitalitású galambokra törekedett. Semmilyen módon nem kérdőjeleztem meg példaképed hozzáértését, ezért érthetetlen, hogy miért tőlem akarod megvédeni.
Utoljára mondom, hogy nem kötekedésként írtam a tyúkólban tartott James Bondról, hogy téged piszkáljalak vele, hanem azért, mert lényegesnek tartom, hogy bizonyos képességszint csak bizonyos körülmények között mutatkozik meg.
Ezzel a témához való megjegyzéseimet befejeztem.
Előzmény: torzsasibojtar (1660)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1660
A mondandómat leírtam egy válaszba nem új hozzászólásba , ebben igazad van , de megint nem Én bunkózok .
Előzmény: Neon Licht (1659)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1659
Mint említettem, nem rád céloztam a tyúkóllal. A bmalagnak szánt mondandóm szerves része volt. Olvasd vissza. Mivel nem volt félreérthető, nem kérek elnézést, bunkó.
Előzmény: torzsasibojtar (1658)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1658
Olvastad a Kajári könyvet ? Nem Horváthról van szó , és nem ez az általános amit leírtam . Nemcsak Neki adott galambokat , másnak is igazgatta az útját . Nem minősítek senkit , csak írtam egy tenyésztő galambjairól . Nem a távolról jött idegen kezdte a tyúkólos-James Bondos köpködést . Csak leírt néhány tényt , de ezzel nem az eszet akarta osztani , ahogy ezt itt sokan látják . Csak annyit szerettem volna írásaimmal tudatni , hogy mivel ezek a galambok jól kombinálhatók sok olyan törzzsel ami manapság magyarhonban létezik , és mivel költözés előtt állok így nem tudok versenyezni , a galambokból szívesen adtam volna kezdőknek illetve aki igényli vérfrissítésre . Egyébként néhai Görcsös Sándor szerencsi galambászról illetve galambjairól volt szó . Állománya Delbar , M. Desmet , Bricoux , Symons , Fabry , Fulgoni vérű galambokra épült . A Fulgoni Németországból , a Bricoux Romániából , a Fabry Király L.-tól , a Symons Ankertől érkezett ezekért személyesen ment mindenhova .
Egyébként bocsánatot kérek mindenkitől akit a bunkóságommal megbántottam . De azért el kellene gondolkozni , hogy ki a bunkó . Aki mkezdi a köpködést , vagy aki nem hagyja .
Előzmény: geler (1653)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1657

 

Oké! Számitok a jelentkezésedre!

 

Más,

 lehet, hogy idén nagyon sok "JÓ" fiatalom van????!-:))))

 2. út után még nincs tagszövetségi helyezésem!

 úgy áll a helyzet, hogy az én 15 km -es körzetemben idén  csak rossz fiatalt gyűrűztünk, mig a távolabb eső (+25-30 km-re ) meg csak jókat!

 

Mert mi itt a duna mellett, 38-an a két útra küldtünk kb. 1900 db-t ebböl helyeztünk úgy cca, 50-60 db, a másik része a tagszövetségnek kb.45 tag küldött 2300 db-ot és helyezett  cca. 750 db-ot! A métersebességben mindkét úton + 120m/p-el jobbak az ottani galambok mint az itteniek!!!

Második út 145 km egyesületből 9 fő 209 galamb/ helyezve az első 3 db!!!!!

 

Jó lenne ha minél többen leirnátok mi a véleményetek erről, előre is köszönöm!

Előzmény: Neon Licht (1656)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1656
Rendben van, köszönöm. A részleteket majd email-ben, de a fiatalok megfelezéséhez ragaszkodom!
Előzmény: koja 56 (1655)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1655

 

 Ha gondolod, és érdekel a dolog én adhatok mellé egy Máj Árpád galambjaira vissza vezethető tojót!Tulajdonosa, idős korára való tekintettel tavaly az egyesületemben abba hagyta a galambászatot egy SPORTTÁRS, neki Máj és Tokay galambjai voltak!

Utolsó versenye a tavalyi Arendonk-i volt (minden galambját elküldte 18db, 12 jött haza, ebböl listára 8 db) onnan is helyezte magát a tojó, Országos 16.

Nagyon kevés galambja volt össz -vissz a téli létszám 26 db! Ezt a tojót nekem ajándékozta, ha gondolod 1 évre kölcsön adom a hímed (41-es) mellé!!!

Én még nem gyűrűztem töle!

Előzmény: Neon Licht (1619)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1654
Ez a kis hím helyezte magát Rostockból. Van benne a Bassez vérből és azt a típust mutatja.
bassez
Előzmény: geler (1651)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1653
Kajári deklarált kerületi bajnok tanítványa Horváth Jenő, aki most a Kolumbiában gyötri az ellenfeleit. Talán ezt a Kajári-tanítványságot nem mindenki tudja, de én még ismertem Jenő kezdeti lépéseit, sőt, galambjait is.
Jenő viszont a galambtartás egyetemi tanára. Az ő galambászatát "kutyaólban tartott galambokkal" jellemezni egy nagyon-nagyon erős tréfa.
Ujházi hasonlóan Kajári-tanítvány kerületi bajnok, és ő is példamutatóan gondos gazda.
Kajári maga volt a megtestesült felelősség. A galambjait egy másodpercig el nem hanyagolta, tőle rendetlenséget senki nem tanulhatott.
Azért írtam ezt, nehogy valakiben a távolról jött idegen szavai furcsa érzéseket keltsenek.
Előzmény: torzsasibojtar (1647)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1652
Úgy tudom egyszer nyert Barcelona-t és azzal a lendülettel eladta a teljes állományát. Barátomhoz egy németországi rokonán keresztül került 3 tenyészpár belőlük. Sötétek, nagy pupillás sárga szemmel, kissé "sarkosak" az én izlésemnek, de 400 fölött nagyon jók. Egy Hohl tojóval jó keresztezést lehetett csinálni. Érdekes, hogy a maratont már nem bírják.
Előzmény: geler (1651)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1651
Bár én csak humorizáltam, de ezek szerint szarva közt a tőgyit találtam.
Kicsoda Bassez?
Előzmény: extra pizza (1650)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1650
Igazad lehet. Van egy jó ismerősöm, aki évek óta áldozata ennek.
Hallatlan jó galambász, érdekes egyedi állománya van (Armand Bassez), de... hihetetlenül érzékeny lélek.
Ha elront valamit, és nem jönnek egy úton jól a madarai, befejezi a versenyévet. Amikor nem hibázik, akkor veri az egyesületet, de ekkor beszólnak neki, nevetségessé teszik, mire ő sértődötten nem küld a következő útra. Így nem lesz bajnok. Nem is tudom sírjak-e, vagy nevessek az ügyön.
Előzmény: geler (1649)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1649
Elhamarkodott tudományos következtetés. A bunkósággal ki lehet macerálni az ellenfeleket egy egyesületből, és máris egyesületi bajnok lesz valaki.
Ha egy fórumra betelepül egy durung, végül ő marad ott az ész.
Vígasztaljon, hogy minden nagy civilizáció a barbárok áldozata lett, elég régi történet.
Előzmény: extra pizza (1648)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1648
Eszembe se jutottál, bmalagnak írtam. A galambászathoz meg sok sikert kívánok, bár a bunkóság ebben nem segít neked.
Előzmény: torzsasibojtar (1647)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1647
Olvasd el mégegyszer amit Anker prof.-al kapcsolatban írtam . Ő a jól repülő galambok utódaiból vitt vérfrissítés vagy cseppvérkeresztezés céljából . A féregtelenítés , megelőző oltások ugyanúgy megvoltak , csak nem volt minden nep spaklizva , meg elszívóberendezés , stb.-stb. Megjegyzem az öreg Kajári egyik tanítványa is disznóól padlásról tudott kerületi bajnok lenni . Nem gondoltam volna , hogy amit leírtam , azt mindent szó szerint vesztek . Egyébként nem kellene egyből "letyúkólazni" valakit akinek a seggéből nem ihattál volna hideg vizet sem , mert azon kevesek közé tartozott , akik tenyészteni és versenyezni egyaránt tudtak .
Előzmény: extra pizza (1645)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1646
Igen ebben igazad van , idézőjelebe kellett volna tennem , vagy egyből utána magyarázni , hogy csak sarkitott a példa . Utólag is elnézést kérek Tőletek .
Előzmény: bmalag (1644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!