Keresés

Részletes keresés

torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1658
Olvastad a Kajári könyvet ? Nem Horváthról van szó , és nem ez az általános amit leírtam . Nemcsak Neki adott galambokat , másnak is igazgatta az útját . Nem minősítek senkit , csak írtam egy tenyésztő galambjairól . Nem a távolról jött idegen kezdte a tyúkólos-James Bondos köpködést . Csak leírt néhány tényt , de ezzel nem az eszet akarta osztani , ahogy ezt itt sokan látják . Csak annyit szerettem volna írásaimmal tudatni , hogy mivel ezek a galambok jól kombinálhatók sok olyan törzzsel ami manapság magyarhonban létezik , és mivel költözés előtt állok így nem tudok versenyezni , a galambokból szívesen adtam volna kezdőknek illetve aki igényli vérfrissítésre . Egyébként néhai Görcsös Sándor szerencsi galambászról illetve galambjairól volt szó . Állománya Delbar , M. Desmet , Bricoux , Symons , Fabry , Fulgoni vérű galambokra épült . A Fulgoni Németországból , a Bricoux Romániából , a Fabry Király L.-tól , a Symons Ankertől érkezett ezekért személyesen ment mindenhova .
Egyébként bocsánatot kérek mindenkitől akit a bunkóságommal megbántottam . De azért el kellene gondolkozni , hogy ki a bunkó . Aki mkezdi a köpködést , vagy aki nem hagyja .
Előzmény: geler (1653)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1657

 

Oké! Számitok a jelentkezésedre!

 

Más,

 lehet, hogy idén nagyon sok "JÓ" fiatalom van????!-:))))

 2. út után még nincs tagszövetségi helyezésem!

 úgy áll a helyzet, hogy az én 15 km -es körzetemben idén  csak rossz fiatalt gyűrűztünk, mig a távolabb eső (+25-30 km-re ) meg csak jókat!

 

Mert mi itt a duna mellett, 38-an a két útra küldtünk kb. 1900 db-t ebböl helyeztünk úgy cca, 50-60 db, a másik része a tagszövetségnek kb.45 tag küldött 2300 db-ot és helyezett  cca. 750 db-ot! A métersebességben mindkét úton + 120m/p-el jobbak az ottani galambok mint az itteniek!!!

Második út 145 km egyesületből 9 fő 209 galamb/ helyezve az első 3 db!!!!!

 

Jó lenne ha minél többen leirnátok mi a véleményetek erről, előre is köszönöm!

Előzmény: Neon Licht (1656)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1656
Rendben van, köszönöm. A részleteket majd email-ben, de a fiatalok megfelezéséhez ragaszkodom!
Előzmény: koja 56 (1655)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1655

 

 Ha gondolod, és érdekel a dolog én adhatok mellé egy Máj Árpád galambjaira vissza vezethető tojót!Tulajdonosa, idős korára való tekintettel tavaly az egyesületemben abba hagyta a galambászatot egy SPORTTÁRS, neki Máj és Tokay galambjai voltak!

Utolsó versenye a tavalyi Arendonk-i volt (minden galambját elküldte 18db, 12 jött haza, ebböl listára 8 db) onnan is helyezte magát a tojó, Országos 16.

Nagyon kevés galambja volt össz -vissz a téli létszám 26 db! Ezt a tojót nekem ajándékozta, ha gondolod 1 évre kölcsön adom a hímed (41-es) mellé!!!

Én még nem gyűrűztem töle!

Előzmény: Neon Licht (1619)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1654
Ez a kis hím helyezte magát Rostockból. Van benne a Bassez vérből és azt a típust mutatja.
bassez
Előzmény: geler (1651)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1653
Kajári deklarált kerületi bajnok tanítványa Horváth Jenő, aki most a Kolumbiában gyötri az ellenfeleit. Talán ezt a Kajári-tanítványságot nem mindenki tudja, de én még ismertem Jenő kezdeti lépéseit, sőt, galambjait is.
Jenő viszont a galambtartás egyetemi tanára. Az ő galambászatát "kutyaólban tartott galambokkal" jellemezni egy nagyon-nagyon erős tréfa.
Ujházi hasonlóan Kajári-tanítvány kerületi bajnok, és ő is példamutatóan gondos gazda.
Kajári maga volt a megtestesült felelősség. A galambjait egy másodpercig el nem hanyagolta, tőle rendetlenséget senki nem tanulhatott.
Azért írtam ezt, nehogy valakiben a távolról jött idegen szavai furcsa érzéseket keltsenek.
Előzmény: torzsasibojtar (1647)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1652
Úgy tudom egyszer nyert Barcelona-t és azzal a lendülettel eladta a teljes állományát. Barátomhoz egy németországi rokonán keresztül került 3 tenyészpár belőlük. Sötétek, nagy pupillás sárga szemmel, kissé "sarkosak" az én izlésemnek, de 400 fölött nagyon jók. Egy Hohl tojóval jó keresztezést lehetett csinálni. Érdekes, hogy a maratont már nem bírják.
Előzmény: geler (1651)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1651
Bár én csak humorizáltam, de ezek szerint szarva közt a tőgyit találtam.
Kicsoda Bassez?
Előzmény: extra pizza (1650)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1650
Igazad lehet. Van egy jó ismerősöm, aki évek óta áldozata ennek.
Hallatlan jó galambász, érdekes egyedi állománya van (Armand Bassez), de... hihetetlenül érzékeny lélek.
Ha elront valamit, és nem jönnek egy úton jól a madarai, befejezi a versenyévet. Amikor nem hibázik, akkor veri az egyesületet, de ekkor beszólnak neki, nevetségessé teszik, mire ő sértődötten nem küld a következő útra. Így nem lesz bajnok. Nem is tudom sírjak-e, vagy nevessek az ügyön.
Előzmény: geler (1649)
geler Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1649
Elhamarkodott tudományos következtetés. A bunkósággal ki lehet macerálni az ellenfeleket egy egyesületből, és máris egyesületi bajnok lesz valaki.
Ha egy fórumra betelepül egy durung, végül ő marad ott az ész.
Vígasztaljon, hogy minden nagy civilizáció a barbárok áldozata lett, elég régi történet.
Előzmény: extra pizza (1648)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1648
Eszembe se jutottál, bmalagnak írtam. A galambászathoz meg sok sikert kívánok, bár a bunkóság ebben nem segít neked.
Előzmény: torzsasibojtar (1647)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1647
Olvasd el mégegyszer amit Anker prof.-al kapcsolatban írtam . Ő a jól repülő galambok utódaiból vitt vérfrissítés vagy cseppvérkeresztezés céljából . A féregtelenítés , megelőző oltások ugyanúgy megvoltak , csak nem volt minden nep spaklizva , meg elszívóberendezés , stb.-stb. Megjegyzem az öreg Kajári egyik tanítványa is disznóól padlásról tudott kerületi bajnok lenni . Nem gondoltam volna , hogy amit leírtam , azt mindent szó szerint vesztek . Egyébként nem kellene egyből "letyúkólazni" valakit akinek a seggéből nem ihattál volna hideg vizet sem , mert azon kevesek közé tartozott , akik tenyészteni és versenyezni egyaránt tudtak .
Előzmény: extra pizza (1645)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1646
Igen ebben igazad van , idézőjelebe kellett volna tennem , vagy egyből utána magyarázni , hogy csak sarkitott a példa . Utólag is elnézést kérek Tőletek .
Előzmény: bmalag (1644)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1645
E tekintetben Anker is megtévesztő. Úgy veszi, hogy a galamb képessége kiad egy eredményességi szintet és a versenyzői tudás ehhez pluszt ad. Van egy sokra tartott ábrája is, amin ábrázolja, hogy attól a galambásztól kell alapanyagot vásárolni, ahol az akár kissé gyengébb eredményekben is a galambok képessége a fő tényező.
A valóság azonban szerintem az, hogy az eredményesség el sem kezdődik egy gondos tartás és odafigyelés nélkül. A rossz körülmények között galambok selejtezése kontraszelektív, mert a legjobb galamboknak esélyük sincs megmutatni a képességüket.
Magyarul, hiába van a tyúkólban egy új "James Bond", a gazdája sosem tudja meg.
Előzmény: bmalag (1644)
bmalag Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1644

az nem tetszett a trágyaleves mondatban, hogy sok kezdőt félrevezethet. " Jó galamb kell semmi más!" hallhatjuk az eladásban érdekelt nagyoktól. Közben a felkészítés fontosságát nem említik, miközben szerintem ez ma már több mint 50%-ban járul hozzá a sikerhez.

 

az 1., 2., 3. pont egyébként oké

Előzmény: torzsasibojtar (1641)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1643
Voltak már ilyen jelzések .
Előzmény: torzsasibojtar (1642)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1642
Egyébként ezekből a galambokból Nálam eredeti 6 db és rengeteg 50%-os leszármazott van . De a többit priviben mert azt fogják hinni a többiek , hogy menedzselem a galambjaimat és azért fényezem őket , hogy pénzt csináljak belőlük .
torzsasibojtar@gmail.com
Előzmény: bmalag (1639)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1641

1. Gondolhattad volna , hogy amit leírtam azt nem szó szerint kell érteni és annak idején is a tenyésztő képletesen mondta .

2. Ha józan paraszti ésszel gondolkozol , akkor szerintem az a galamb aki nem kap 12 féle magból készült magkeveréket , 3 féle vitamint , 4 féle teát és még ki tudja mit , DE benne van a vitalitás , a feltétlen akarat ami mindent felülmúl , és egy hosszútávú úton ahol a szállítás alatt vagy kap enni eleget vagy nem , vagy kap eleget inni vagy nem , és hogy mennyi tífuszt szed össze a hosszú bezártság alatt amikor bepálnak becsületesen , de mivel már Ő hozzá van szokva azokhoz a vírusokhoz , baktériumokhoz , amikkel mások akkor találkoznak , mindenféleképpen előnyt élvez .

3. Amikor értetlenül néztem annak idején erre a mondatra amin Te is megakadtál , akkor Ő azt mondta , hogy az nyeri meg az adott évi versenyévadot , aki a hosszútv közepe-vége felé is fenn tudja tartani az egészséget megfelelő szinten .

Így oké ?
Előzmény: bmalag (1639)
magus31 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1640
Sziasztok!

A fiatalok újra jó formát mutatnak, igaz közbe kellett avatkoznom. Tréning a ház körül, a szervezet erősítése stb. Most már a szombati versenyre felkészülten mehetnek. Kiváncsi vagyok, hogy a 18db galamból mennyi tér haza és ezek közül mennyi helyezi magát.
bmalag Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1639

" amikor a trágyaléből iszik és a lószarból szedi ki a zabszemet és nem esik bele a tífusz , akkor elmondhatja a tenyésztő , hogy jók a galambjai ! "

 

hát nemtom hol vannak ma már ilyen galambok, de nem a bajnokoknál az tuti. pedig ott elvileg jók vannak.

Előzmény: torzsasibojtar (1637)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1638
Hm. Katona?
Előzmény: torzsasibojtar (1637)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1637
Hy

Nem konkrét szándékkal kérdeztem , csak érdeklődés szintjén . Nekem olyan állományom van ami egyedülálló , mivel a tenyésztő virágkorában nagyon elismert volt , persze nem volt menedzselve , és így csak az idősebb korosztály ismeri a nevét ha kimondom . A törzs jól kombinálható sok más törzzsel , ezért gondoltam az újításra . De nem mindenáron akarok frissíteni . Nem sajnálom a pénzt a galambokra , ha tényleg megéri . Mondandóm elején nem fényezni akartam a galambjaimat , de a szakinál az volt az egyik jelszó , hogy " amikor a trágyaléből iszik és a lószarból szedi ki a zabszemet és nem esik bele a tífusz , akkor elmondhatja a tenyésztő , hogy jók a galambjai ! "
Természetesen ez a dolog elég vadnak tűnik , de az tény , hogy amikor a galambjaival nem volt ideje teljességgel foglalatoskodni , akkor is országos első volt a galambja Milánóból . Rövid- és középtávon is helyezték magukat a galambjai (Delbar x Marcel Desmet !!!) és Anker is vitt tőle galambokat illetve cserélgettek is . Ennyit a galambjaimról , egyébként Cattrysse , Aarden , M. Desmet vérű galambokkal lehet a legjobban kombinálni Őket . Nem szerettem volna felvágni , vagy elámítani senkit csupán egy pár mondatot írtam a szépeimről .
Előzmény: Neon Licht (1636)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1636
Nem gondoltam, hogy ezt magyarázni kell.
Figyelj. Idén már nem ad el fiatalt, mert nincs neki. Talán maga se tudja, hogy jövőre mennyit akar kérni, 2x ennyit is el tudott volna adni idén.
Ha túl sokat kér, ne vedd meg, ilyen egyszerű. Te is gondolhatod, hogy nem két fillérért akarja adni a galambokat valaki, aki eladásközpontú profi honlapot csináltat magának. Ami engem illet, más összeget fizettem az első galambért és mást a tizedikért.
Annyit mondhatok, hogy Buzás János korrekt, segítőkész ember.
Előzmény: torzsasibojtar (1635)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1635
Köszi .
Előzmény: Neon Licht (1628)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1634
Példa arra, hogy a régi gének nem mennek ki a divatból. Két eredményes galamb a régi Stichelbaoutokból.
Debusschere1
Debusschere2
Ez egyébként a rokontenyésztés értelmét is bizonyítja, mert anélkül már nem maradhatott volna fenn a típus, sőt tulajdonképpen már minden postagalamb egyforma típusú lenne.
geler Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1633
Felbontott csomag erre-arra letéve. Két hónap alatt tönkremegy így.
Előzmény: bmalag (1629)
bmalag Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1632
olyan drágán??? :)
Előzmény: Neon Licht (1628)
bmalag Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1631
lévő=levegő
Előzmény: bmalag (1629)
bmalag Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1630
a röptáv visszaesés nem fog veszteséget okozni. egy hétközi tréning, mondjuk 30-ról jót tesz a galamb önbizalmának szerintem. persze aki nyerni akar a fiatalokkal az 2-3 hétközi tréninget is csinál, ha nem többet. a veszteséget vagy debla, vagy a rossz eresztés/időjárás tudja okozni.
Előzmény: magus31 (1623)
bmalag Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1629
mit értessz szabad levő alatt?
Előzmény: geler (1624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!