Keresés

Részletes keresés

EZoli752 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1720
Vértessomló Tatabányátol 10km-re.
Te?
Előzmény: torzsasibojtar (1718)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1719

Szerintem a galambok és úgy általábban a vándormadarak célrepűlők!
Ami azt jelenti, hogy a lehető legegyenesebb úton próbálnak meg haza jutni.
Ettöl csak az uton előforduló természeti akadályok téríthetik el!(vagy az egyéni képességeik)
Magas hegyek, kiterjedt eső és vihar felhők, amiket próbálnak meg kerülni, az erős hosszantartó oldalszéllel nem nagyon tudnak mit kezdeni mert az elsodorja őket!

Egy kis logikai bukfencet látok abban, hogy az egyútvonalas öregek eltérítik a két utas fiatalokat, mivel a mostani öregek tavaly- tavalyelőtt, általad kétutasnak nevezett
fiatalok voltak, s ha kikoptak melőllük az öregek akkor vissza kellett volna térniük a jó útra!

Az állításodat cáfolni látszik a tegnapi versenyünk is, mert úgynéz ki(nem hivatalos még), hogy tegnap volt az első olyan versenynapunk amikor semmi befolyásoló külső tényező nem volt,
Mit ad isten IRÁNYBÓL időben jöttek a galambok a duna melletti dúcokba is!!!!

8 órakor engedtünk 195 km központi távú versenyt 11 órakor otthon volt a galambok 90%-a! 10ó 17p- kor kezdtek nálunk, vörösváron 10 ó 38-kor.
Ugyan azok a galambok amik az első két úton ugyanebből írányból zsámbékot megkerülve 25 perces hátránnyal értek haza!!!

Tehát az utolsó mondatbeli megállapításoddal egyett értek-:)))))
Előzmény: geler (1707)
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1718
Egyébként merre vagy található ? Akár 2 pár idei fiatalt is tudnék adni , ami jövőre költeni fog .
Előzmény: EZoli752 (1716)
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1717
Ez egy 4-5 hónapos tojó. Idén nem fog tojni, mert korán bejött az ősz.
Zárd le azonnal, mert azért csavarog, hogy hímet találjon. Ha talál, soha többé nem látod.
Tavaszal, ha letojt, kiengedheted.
Szerezz egy fiatalt, ami hím lesz, és szoktasd be! Párba fognak állni.
Vagy szoktass át egy öreg hímet, ha párba álltak.
A korkülönbség nem számít.
Előzmény: EZoli752 (1716)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1716
Ha kb. 1 éves a tojó, akkor 1éves hímet kel venni vagy lehet öregebb is?
A hím nem fog elmenni? Vagy meddig zárjam be őket ameddig ki nem kelnek afiókák?
Ez hogy működik? Még most le fog tojni nekem ősszel?
Ezeket leírhatná, valaki nagyon megköszönném!
Köszönöm!
torzsasibojtar Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1715
Szia
Szerintem ez egy idei tojó .
Előzmény: EZoli752 (1714)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1714
Sziasztok!
Létszíves mondjátok, meg hogy tojó vagy hím a galambom vagy ezt így fényképről nem lehet megmondani?
www.rcmedia.atw.hu/posta/Img.jpg
Mihamarabb szeretnék párt mellé szerezni, hogy nehogy elmenjen.
Nagyon nem szeretném, ha elmenne...
Nagyon szépen köszönöm!
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1713
A galamb társaslény, egyedül nem szeret éjszakázni. Ha bezárod, esetleg örökre elmegy, mert megutálja a helyet. Ha ivarérett, a párjával esetleg megmarad.
Előzmény: EZoli752 (1710)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1712
Ha felteszek egy fényképet róla, akkor meg tudjátok mondani, hogy tojó vagy hím? Szerintem tojó.
Mert akkor veszek mellé egy hímet. hogy jól éreze magát:) akkor lehet, jobban visszajön
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1711
Csak a helyén kapjon enni, hogy kötődjön. De attól tartok pár nélkül nem marad meg. Helyedben keresnék hozzá egy párt, és zárva tartanám őket addig, míg fiatalokat nem nevelnek. Onnantól van esély rá, hogy megmaradjanak.
Ha bemegy a helyére este, rá kell csukni az ajtót, hogy a macska ne férjen hozzá.
Előzmény: EZoli752 (1710)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1710
Köszönöm a segítséget!
Egész nap kint lehet kint is van.
Estefelé repül, ki 3-5km-re a házától néha látom és nézem távcsővel.
Viszont este nem nagyon szokott vissza jönni csak hajnalba.
Lehet, azért mer, macska van? Akkor mit csináljak a macskával? :)
Udvarba szórhatok neki kaját vagy csak a házába? És akkor jobban megtanulja, hogy visszarepüljön?
Köszönöm!
Előzmény: Neon Licht (1706)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1709
Értem, aztán meglehet, hogy a következő egyévesek megint a régi útvonalat preferálják és így tovább.
A fiatalok versenyén elég nagy eltérések lehetnek évente. Két-három tenyésztő, akit megszállt az ihlet és sok fiatalt gyűrűz egy évben, s küldi is azokat, akár meg is duplázhatja egy egyesület mezőnyét.
Előzmény: geler (1707)
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1708
Én szoktam tenyészteni a legjobban kinéző egyéveseimből. Legjobb galambjaim ilyenből keltek.
Tény, hogy mindegyik elbukott, mint versenyző, szinte azonnal.
Előzmény: bmalag (1700)
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1707
A területi eloszlás eléggé azonos, nagy változások ritkák, és inkább be- vagy kilépő egyesületekhez kapcsolódnak.
A fokozatos irányváltást én úgy értem, hogy a fiatal jó irányt talál, de a következő évben az öregek eltérítik. Ahogy az évek során kopnak az öregek (amelyek egyútvonalasak), egyre kisebb ez a eltérítő hatás, mert a fiatalok két útvonallal rendelkeznek, ezért egy mennyiségi határnál már visszatérnek saját fiatalkori útvonalukra, és az öregek azonnal használhatatlanná válnak, rendre lemaradnak.
Gondolom én, de elismerem, hogy ez egy agymenésnek is nevezhető levezetés.
Előzmény: Neon Licht (1703)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1706
Igen, ilyenkor van nagyvedlés. Nemcsak pehelytollak, hanem fedőtollak is váltódnak.
Jót tesz neki, ha kijárhat. Érdemes neki fürdővizet adni, egyszerű sós víz is megteszi egy tepsiben.
A takarmányhoz ilyenkor több napraforgót szoktak keverni.
Előzmény: EZoli752 (1705)
EZoli752 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1705
Sziasztok! Lenne 1-kérdésem, ha szabad.
Most vedlenek a galambok?
Az ennyimé reggeltől kis pehelytollakat szed ki.
Valami baja van?
Vagy természetes?
Ilyenkor kel neki valami extra vitamin, kaja?
Ki van engedve most, de be volt zárva 2hétig mire felgyógyult, mert meglőtték a szárnyát az óta már jól tud repülni már semmi baja.
Takarmányostól vetem galamb kaját neki.
Köszönöm a segítséget!
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1704
Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon hamar ki tudnék alakítani egy teljesen eredménytelen állományt, amely csúnya egyedekből áll. Szerintem nem is csinálnám másképp, mint az említett módszer, ami a kullogó és randa példányok kiválogatása.
Előzmény: bmalag (1700)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1703
A fiatalok versenyén valószínű évente alakul ki szokás. Talán a galamblétszám területi megoszlása változtatja a szokott útvonalat.
Előzmény: geler (1702)
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1702
Fogalmam sincs, mi történik, csak leírtam a tapasztalatomat. Ha kérdezni kellene, a Te kérdéseid pontosak, meg a fokozatosságról leírt sejtéseid is.
Génekre nem gyanakodnék, szokásokról van szó.
Előzmény: bmalag (1698)
bmalag Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1701
üdv és welcome!
Előzmény: Törölt nick (1699)
bmalag Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1700

Írod, hogy dúcon belüli erősorrend alapján lehet dönteni. a múltkori statisztikám a kullogókról számomra azért volt meghökkentő, mert miközben a későbbi legjobbjaim délután, másnap, két hét múlva másztak elő, minden évben volt mellettük 15-20 jó katona, akik a kerületi listával azonos időben illetve kicsit mögötte értek haza. tehát nem órák múlva egyedül jelentek meg hanem jöttek a zömmel szorgalmasan. aztán egy-két-hároméves korukban beszürkültek 3-4 helyezésekkel. ebből nekem erős túlzással az jön le, hogy igen, lehet fiatalkori telesítmény alapján szelektálni. az iparkodókat kell leölnöm. persze nem ölök le senkit. megmarad mindenki és évesen bármelyikük megcáfolhatja elméletecskéimet.

 

tegnap beszéltem idei kerbajnokunkkal. ő se versenyez csak küld. a lényeg neki is az, hogy "jöjjön haza". aztán fanyar humorral hozzáteszi, hogy ha több marad a végén 5 galambbal, akkor ki kell választani az öt legjobban tetszőt és az öt legkevésbé tetszőt. aztán le kell ölni a legszebbeket, mert azok lesznek a legrosszabbak.

jót röhögtem, de közben eszembe jutott a sok délceg fiatal hímem, akik sose váltották be a hozzájuk fűzött reményeket...sőt ezek szoktak leakadni leghamarabb, miután jól megjegyeztem magamnak a gyűrűszámát. de jól kicsesztem velük, mert már nem jegyzem meg egyik gyűrűszámát sem. majd tavasszal párosításkor haverkodunk meg átbeszéljük a stratégiát, de addig nem.

 

 

Előzmény: Neon Licht (1694)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1699

Sziasztok!

Látom megy itt az eszmecsere!

bmalag Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1698
hm. ez érdekes. de rögtön felmerül a kérdés bennem, hogy az ifjúságot nem tanítja meg erre az útvonalra az öregebb évjárat? ezenkívül mennyi az éves és az öregebb korosztály aránya ezeken a gyanús rövidközepes versenyeken? az nem lehet, hogy a fiatalversenyeken magukban küzdő kicsik tavasszal a létszámfölény miatt (nálunk sok versenyen együtt jönnek a főversenyes galambok a sprintesekkel, akik évesek és többen is vannak) elnyomják az öregek akaratát és ezzel együtt a falkát? vagy ez az 5-8 éves generációváltás azért tart ilyen sokáig, mert ez valamiféle génekben hordozott útirány, mint a költöző madaraké?
Előzmény: geler (1693)
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1697
Itt a térkép, amely mutatja a mai B-II. földrajzi kiterjedését.

Előzmény: geler (1696)
geler Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1696
Osztrák irányból a kerületi 20-ba 15 gyáli-vecsési került, fele tagságuk. Ennyire azért nem erősek, hogy a többi tíz egyesületet, 200-220 embert így lenyomják.
Nem tetszik nekik a cseh irány, ez normális emberi tulajdonság. Le vannak szavazva, passz. Próbálkoznak persze. Most Pintérék is kiköltöznek Vecsésre, rájöttek, hogy Halásztelekről nem mindig tudnak nyerni. Ők alaposan tudnak keverni, de majd odafigyelünk. Szóval lesznek még fejlemények.
Hol olvastad, hogy Erzsébeten vannak a legjobbak? Én ilyent nem állítottam. Annyi a tény, hogy Erzsébet mindig középen volt, semmi földrajzi előnye nincs, sőt, hátrányos a belső városrész. És ha így is jelentős számú a jó végeredményt felmutatók aránya, csak nem mondhatók kutyaütőknek.
Előzmény: koja 56 (1695)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1695

 

"Most megint nagyon erős Erzsébet- Soroksár, vissza állt a  régi rend."

Meg kérdeztétek a Gyáli és Vecsési sporikat is, hogy szerintük is ez az egyetlen lehető legjobb megoldás????

Félve felteszek két kérdést.

az irányváltás  számod(tok)ra Erzsébeten bebizonyította, hogy ott vannak a kerület legjobb galambjai és tenyésztői? És Vecsés+stb vissza került a megérdemelt helyére?

 

Előzmény: geler (1693)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.16 0 0 1694
Kissé másképp látom.
Az bizonyos, hogy a verseny még sokkal kevésbé reális, mint a főversenyek, így a sportérték tényleg kétes, habár nem egy jó tenyésztő először a fiatalok versenyén villantotta meg az oroszlánkörmeit. Szóval, ha kialakulóban van egy jó állomány, az visszaköszönhet már ilyenkor, ősszel is.
Hogy milyen következtetést lehet levonni a galambra nézvést, az egy másik kérdés, hiszen még az öregeknél sem lehet egy év teljesítménye alapján pontosan megmondani a következő szezonét.
Azt, hogy a kullogók között későbbi sztárok is lehetnek, bizonyítottnak vehetjük. Lehetséges, hogy némely galambnak több időre van szüksége, hogy tájékozódóképessége, testi ereje, immunrendszere, vagy önbizalma átlag fölöttivé erősödjék.
Másfelől mi van azokkal, amelyek fiatalon csillognak és többé nem csinálnak semmi értékelhetőt? Előfordulhat egy hátszeles élhelyezés, de részemről nem hiszek abban, hogy egy galamb véletlenül teljesít 100%-ot. Féllábú futó nem nyer akkor se, ha neki kedvez a pálya. Talán a szervezetük károsodik valamitől, vagy olyan igényesekké válnak, hogy a dúc már ezt nem tudja megadni, esetleg a tenyésztő nem képes motiválni ezeket. A képességük viszont meg kell, hogy legyen.
Ezért nem tartom bolondságnak a fiatalokat a verseny alapján szelektálni. Lehet, hogy egy se kerül listára, de a dúcon belüli erősorrend többé-kevésbé megfigyelhető, és fontos megnézni, ügyeskednek-e azok tojók, amiket talán sose röptetünk többé. Jó jel, ha egy teszt-tenyészpár alól a fiatalok megmaradnak, örömmel vágódnak be a dúcba és nem fáradtak sokáig. Természetesen mindehhez nem szükséges stoppolni.
Ha a fiatalkori teljesítmény alapján szelektálunk, egészen bizonyosan kiselejtezünk jó galambokat. Jó eséllyel a legjobbat is. Viszont ha összevetjük a jól szállók minőségét az elveszők és kullogók átlagával, háát én az előzőt választanám, és így az állománynak haladnia kell előre.
Nagyon pici állománynál a dolog kockázatos, mert egy jó galambon rengeteg múlik, de ahol 100-at gyűrűznek, ott a verseny szükségesség.
Előzmény: bmalag (1689)
geler Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1693
Minden kerületnek egy legjobb saját berepülése van, és nem lehet általánosítani.
Egyébként én is azt vélem, hogy Ausztria felől röptetve az érdi dombokat délre kerülve jönnek a galambjaink. Nyilván ez jobb a Kolumbiának, mint Budapest kerülgetése. A B-I-B-II-nek katasztrófa, a galambok délről ívben megkerülik Pestet, és a pestiek porrá verődnek.
A cseh medencét célozva nekünk Gödöllő irányából is jönnek, és átrepülnek a kertvárosi részeken (Palotán, Rákoson, Kispesten), így előfordul, hogy kerületi díjat is találunk.

Egyébként egy érdekes statisztika jön elő.
A 90-es évek elejéig Erzsébet-Soroksár jól versenyzett. A kerületi húszból néha tíz volt innen.
Aztán átálltunk évekig osztrák irányba, Erzsébet a béka segge alá ment. Ha hárman bekerültek a húszba, ünnep volt. Gyál és Vecsés tetszés szerint alázott.
Miután visszaálltunk cseh irányba, elkezdett az eredmény javulni. Most megint nagyon erős Erzsébet-Soroksár, visszaállt a régi rend. De ez éveket vett igénybe.
Mi a lényeg?
A galambok felvesznek egy berepülési szokást, és mindegy, honnan röptetsz, ugyanazon a pályán mozognak. El kell telljen 5-8 év, hogy kicserélődjenek a régi galambok. Ez meg kell jegyezni. A váltásokban következetesnek kell lenni, mert a galambok nem változnak. A régi generáció el kell múljon.
Szóval a kapkodás nem ad választ. Egy berepülési irány reális megítélése csak kb. 6 év után lehetséges.
Előzmény: bmalag (1691)
karimax Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1692
"Kinek hogy jöttek a fiatalok?"


Nálunk 340 km-ről 19 perces az egyesületi lista 128 galambbal.

Az első 1780m/p, az utolsók 1590-nél már lepotyogtak.

Az ÉNY-i szél nálunk is letolja a váci galambokat Szentendre-Dunakeszi vonalába , vagy még lejjebb.
Előzmény: Neon Licht (1687)
bmalag Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1691

nálunk a kolumbiában 2 évig mentek a szlovák rövidközepes utak. valahogy mintha szélcsendben is budaörs alatt jöttek volna el a galambok, és percre pontosan úgy stoppolt a kerület, mintha ausztriából versenyeznénk. csak éppen ebben az esetben a kerület északi része szívott a rövidebb dúctáv miatt. letaglózták az alsó egyesületek a felsőket, nemritkán 35-40 %-ot helyezve. 500 km felett szűnt meg ez a jelenség. tavaly és idén már ausztriából kiegyenlítettebb versenyek voltak, pl. a sprintbajnok ugyanúgy gyáli maradt, de legalább a legutolsó dabasi ürge nem tesz fel pluszba annyit a kerületi listára, mint egy északi egyesület összesen. 

nyilván ÉNY szélnél most is a déliek vannak előnyben, de talán megtaláltuk a kisebbik rosszat.

Előzmény: geler (1669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!