Keresés

Részletes keresés

koja 56 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1815

Gratulálok az 1. díjhoz!!

Nem irtad, hogy elégedett vagy-e az eredménnyel?

A + 4 tojóra a választ olvastam.

Tenyész galambod nincs? A téli össz. létszám 44 db.?
Előzmény: karimax (1806)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1814

Szerintem van egy klassz tenyész párod! Vigyázz rájuk!

Sajnos Téged sem került el az a galambász baj, hogy egyszerre több okra is tudunk hivatkozni ha valami nem úgy sikerült ahogy gondoltuk!

1/ Az utolsó utak sikertelenségének okát a hétközi tréningek elmaradásában látod, meglehet hogy igazad van!?
2/ Egy gyenge tricho. fertőzés, ez is lehet oka a teljesítmény visszaesésének!Azért gondolom, hogy gyenge mert azóta nem robbant ki a fiataljaid között a tricho.?

Én azért kérdeznék egy harmadik lehetőségről, mégpedig a versenyek lefolyásáról.
Mikor milyen m/p-esek voltak a versenyek? Tagsz. lista első és utolsó?
Előzmény: Neon Licht (1805)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1813
Az további kérdés, hogy egy kudarcos tenyészpárnak legalább egyik tagját érdemes-e másik párosításban kipróbálni. Lehet-e felelős a fiatalok totális kudarcáért csak az egyik szülő? Ha a másik szülő jó galamb, nem kellett volna annak valamiképp meglátszania a fiatalok minőségén?
Előzmény: bmalag (1811)
karimax Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1812

4 tojót különzárok ketrecekbe, és a hozzájuk kiválasztott 4 hímet naponta 2-3 órára hozzáteszem. Így a dúcban is lehoz 1 keltést a hím, meg a különzárt tojóval is. Mindezt egyidőben.  Szabványügyileg levédve a nevemre :-))

 

 

Előzmény: bmalag (1808)
bmalag Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1811
ebben is van igazság. mondjuk én olyan párra gondoltam, ami már másik évben is adott jó galambot. de ha 2 év alatt csak 1 jó lett belőle akkor én is örömmel tenném ki a szülőket és mondanám azt, hogy na majd ha te tényleg annyira szuper leszel, akkor mehetsz a tenyészbe. és máris csökkentettük a tenyészdúc létszámát. ami jó érzés tud lenni.:)
Előzmény: Neon Licht (1810)
Neon Licht Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1810
Valami alapján pedig dönteni kell, mert ha sose döntünk, vagy csak 3 év múlva, az is egy döntés.
Nincs más lehetőségünk, mint a valószínűségekkel dolgozni, és mindig lesz példa lefele és felfele kilógó galambokra.
Ha egy tenyészpárnak elvesznek a fiai, az egyetlen megmaradt meg ász lesz, akkor szerintem az selejt pár. A véletlen összehozott egy genetikai variációt, ami sosem fog megismétlődni. Ritkán nyerhetünk a lottón egymás után ugyanazokkal a számokkal.
Egy jó versenyzőnél mindig van esély, hogy a tenyészértéke is jó. Szóval szerintem akkor járunk el helyesen, ha a meglepetés-bajnokot magát próbáljuk továbbtenyészteni, nem pedig a szüleit.
Előzmény: bmalag (1807)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1809

Kisállatbörze Győrben okt.6 , 20 !

www.kisallatgyor.uw.hu

bmalag Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1808
miért kell több tojó?
Előzmény: karimax (1806)
bmalag Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1807
én már korábban kiszálltam, mert még állományépítés alatt vagyok. 44-et kezdtem el röptetni és 4 kerületi úton 10 veszett el. A maradékban kevesebb a hím, ezek mind megmaradnak. a tojókból majd származás alapján fogok válogatni (az eddigi élversenyzőim lányainak, hugainak van esélye megmaradni). Van olyan tenyészpár itt is akinek minden utódja megvan, és olyan is akiknek csak 1-2 gyereke maradt meg. de ez alapján nem döntök a szülők sorsáról, mert volt már rá példa, hogy az egy megmaradt gyerek lett sokhelyezéses champion, a "sokgyerekes" család meg elkopott az öregversenyken. Mindenki "panaszkodik" nálunk is, hogy sok fiatal megmaradt.
Előzmény: koja 56 (1804)
karimax Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1806

48 galambot neveztem, a tréningek után 44 db kapott chipet.

 

5 verseny alatt 7 db veszett el, de még tegnap, meg ma is jött haza galamb chippel.

 

Eredmények: első úton 3763 galambból volt egy kerületi I. díj, csapatban a végén a 20. helyen végeztem 38 helyezéssel. /30-ból 10-es befutós bajnokság/

 

Rengeteg fiatal maradt, 1-1- helyezéses galambokat is levágtam.

 

Több fiatalt hagytam az előző évekhez viszonyítva. Az össz létszám ami kitelel 20 hím, 24 tojó. Persze most még 26 tojó és 23 hímnél tartok. Próbálok némelyikbe belekötni.

Előzmény: koja 56 (1804)
Neon Licht Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1805
Nálunk a fiatalok versenye a várakozásoknak megfelelő volt, kezdetben még jobb is.
30 gyűrűt használtunk fel, 28 fiatalt neveztünk, és 5 versenyút után 21 fiatal maradt a dúcban.
Kellemes meglepetés a székesfehérvári Molnár Józsi bácsi hagyatékából származó tenyészpár. 5 fiatalt röptettünk belőle, mind megvan, egy egyesületi 3. díjat is köszönhetünk ennek a családnak. Két úton előfordult, hogy a testvérek egyöntetűen megverték az állományunkat, 3 és 4 beszállt egy perc alatt, később jöttek az egyéb származású többiek. Ez szerintem nagyon biztató.
Az utolsó két út nem volt eredményes, szerintem a hétközi tréningek hiánya miatt, illetve egy ajándék fiatalt ki kellett selejteznem trichomonas miatt, nyilván volt ideje végigkenni a csapatot.
Előzmény: koja 56 (1804)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1804

Kíváncsian várom a beszámolókat a fiatalok versenyéről!?

A saját galambjaim teljesítménye számomra megfelelő volt!
lényegesnek mondható változás az elmúlt 2 évihez (3+4db) képest, a 6db -os veszteség, és az a tény, hogy van 3 párom a tenyész dúcban amikből
minden induló galamb (4,4,4 db) végig csinálta a tortúrát és jelenleg is dúcban vannak!
És ami a lényege szerintem a fiatalok versenyének, hogy az a két pár "tenyész" ami a 6db -os veszteség nagy részét okozta (2+2db-ot az indított 3+3db-ból) selejtezésre került a megmaradt 1+1db fiával együtt!
Amúgy az eredményem szóra sem érdemes!

Szívessen olvasnám a saját eredményeitek értékelését!
magus31 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 1803
Köszi!

A szaklap stimmel meg a könyvek, de én valami szabad felhasználású cikkre, cikkekre gondoltam. Sajnos a google-lel nem sok mindent találtam.
Előzmény: extra pizza (1802)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.03 0 0 1802
Könyvben, szaklapban több minden van.
A legérdekesebb dr Vercseg: A postagalamtenyésztés művészei c. kiadvány.
Neten meg ilyesmi van pl: papagály, de a google jó barát. :)
Előzmény: magus31 (1801)
magus31 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 1801
Rokontenyésztéssel kapcsolatban, tudtok cikkeket, írásokat stb?
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1800
Igen, van egy özvegy dúc és mellette van az ülőkés rész amiből hátulra nyílik egy kis volier. De azt nem mondanám, hogy ez a legtökéletesebb megoldás. Csak azt írtam le, hogy mi hogyan is csináljuk, illetve csináltuk.
Előzmény: bmalag (1795)
magus31 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1799
Championok, Győztesek Találkozója

2007. ÉV NOVEMBER 11-ÉN VASÁRNAP DÉLELŐTT 9 ÓRÁTÓL GÖDÖLLŐN A SZENT ISTVÁN EGYETEM SPORTCSARNOKÁBAN TARTJA "V. CHAMPIONOK, GYŐZTESEK TALÁLKOZÓJA" KIÁLLÍTÁSÁT A MAGYAR POSTAGALAMB SPORTSZÖVETSÉG.

Kiállítási feltételek: A kiállításra nevezhet és azon részt vehet, aki tagja a Magyar Postagalamb Sportszövetségnek, 2007. évre versenyengedélyt váltott és a 2007. évi eredménylistákon tudja igazolni galambjai eredményeit, nincs eltiltva a versenyzéstől.
Előzmény: extra pizza (1797)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1798
A 1634-es hozzászólásban belinkeltem egy hosszútávú típus képeit, ami nagyon tetszik nekem. Most láttam hasonlókról képet itt2 és itt1. A tulajdonos Marc de Cock. Nem hiszem, hogy egy ilyen jellegzetes típus fennmarad rokontenyésztés nélkül.
extra pizza Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1797
Gondolom, mert rég voltam ilyesmin. Mikor lesz?
Előzmény: magus31 (1796)
magus31 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1796
Sziasztok!
Megy valaki a gödöllői championok kiállítására?
bmalag Creative Commons License 2007.10.02 0 0 1795

ez azt jelenti, hogy csak egy özvegy dúc van illetve mellette a volier, amiben a hímek éjszakáznak vagy van egy külön ülőkés dúcrész éjjelre a hímeknek?

Előzmény: Törölt nick (1794)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 1794

A lényege a rendszer, mint a postagalambászatban általában. Mi 2002- ben kezdtük el a totálözvegységet és eredményeink ugrásszerű javulásnak indultak főleg sprint számokban, de később már hosszú távon is. Nálunk a tojók 14!! héten keresztül nem tojtak és ez a bizonyossága annak, hogy jó úton jártunk illetve a rengeteg tagszövetségi díj! Na ennyit az öntomjénezésről.

 A mi módszerünk lényege, hogy nappal a hímek vannak a fészekben, este a tojók. Nappalra a tojók egy volierben vannak kizárva és így nem párosodhatnak. Estére egyedileg a fészkükre zárjuk őket. Reggel és este is mindkét nem repül felváltva, ezt rotációs módszerrel oldottuk meg. És itt jön az, hogy sok szabadidő kell, mert meg kell várni reggel és este, hogy a tojók illetve a hímek közül az utolsó galamb is bejöjjön, hogy a másik nemet ki lehessen engedni. Ez csak az első két hében nyűgös, mert utánna megszokják és beállnak a sorba úgyis, amelyik nem áll be attól megválunk!

Előzmény: bmalag (1793)
bmalag Creative Commons License 2007.10.01 0 0 1793
erről mesélhetnél bővebben is. ha már így döglődik kicsit a fórum.
Előzmény: Törölt nick (1792)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1792
szerintem a totál özvegységnek nincs párja! Ezt azért írom, mert mi 5 éven keresztül űztük ezt a módszert és elég jó erdeménnyel. Persze ennek a módszernek alapfeltétele a sok szabadidő!!!
extra pizza Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1791
Köszi a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.
bmalag Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1790

ha nem lesz időd és nem tudsz ott lenni akkor a totálözvegy a legrosszabb megoldás szerintem. sztem 14 klasszik özvegy hímmel elfoglalt emberek nagyobb csodát tudnak művelni, mint 14 pár totálos özvegygalambbal. ráadásul olcsóbb is a dolog.

ez a létszámvarázs 2-3 alkalommal elcsábított engem is a totál felé, meg is bántam mindig. ha jönnek, akkor kevés is tud jönni nagyon. ha nem jönnek akkor meg felettébb bosszantó 30-ból kettőt-hármat helyezni.

Előzmény: extra pizza (1788)
koja 56 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1789

Azt gondolom több sporival történt beszélgetés útán a témáról, hogy a természet ereje elöbb utóbb úgyis vissza állítja a rendet, ezzel a lépéssel ( szezon közbeni összeengedés) csak meg gyorsítjuk ezt a folyamatott.
ezért én nem tartom jó ötlettnek!
Előzmény: Neon Licht (1786)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1788
Nálam úgy alakult, hogy az első utakon helytálltak (ami nem nagy szám, csak képességeik korlátai között értendő), a szezon közepén a nagy semmi, és az utolsó katasztrófautakon megint elfogadható teljesítményt nyújtottak.
Egészségük rendben levőnek tűnt végig.
Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy a tojókkal való kapcsolat meglazult (azokat egész szezonban nem látták), belefásultak az özvegységbe. A két utolsó úton ez már nem számított, ott az életükért küzdöttek.
Azért gondolkodom a szezon közbeni összeengedésen, mert úgy a tojókat is versenyzésben tarthatnám, ami jövőre szempont lehet, ha nem akarom összesen 14 hímmel beérni, aminek a fele egyéves lesz.
Előzmény: bmalag (1787)
bmalag Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1787

az influenza miatt tavaly a 6. út után összeengedtük a galambokat. néhány hím a vedlésben való elmaradást 2 toll dobásával gyorsította meg. na akkora lyukkal a szárnyban már nem szívesen pakoltam volna sehova. mondjuk akkor nem is terveztük a röptetés folytatását de korábban is előfordult már, hogy szezonvégi összeengedésnél kettőt dobott valamelyik és a leghosszabb utakra nem lehetett pakolni. mondjuk annak a szezonnak mindegy volt már, nyilván azért lett beszüntetve az özvegység. de én úgy vélem ki kell bírnia ezt 8-10 hét özvegységet a galambnak. idén a 13 versenyből 12-re mentek özvegyen és a legjobb eredmények a szezon második felében születtek.

Előzmény: Neon Licht (1786)
Neon Licht Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1786
Ezt firtatnám még:
"nekem a szezon közbeni összeengedésnél az a rémképem van, hogy mi van ha a legjobb hím dob két tollat egyszerre?"
Van valakinek olyan tapasztalata, hogy az összeengedett özvegyek bármi módon rosszabb helyzetbe kerülnének, mint a természetes módon röptetettek, ahol a fészekrehajtás és gyorsabb vedlés nem jelentik az eredmény akadályát?
Előzmény: bmalag (1768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!