Keresés

Részletes keresés

Bazarghai Creative Commons License 2006.01.31 0 0 135
Sziasztok!
Én is házi szélerőmű dolgon gondolkozom régóta.
Találtam egy oldalt, ahol egyszerű indukciós villanymotorból neodínium mágnesekkel állandómágneses gerjesztésű generátort lehet készíteni. Alacsony fordulatszámon is megtermeli a 12 V-ot (plusz 10 ampert ír).
www.otherpower.com/danb_windmill.html
A lapátozás dolgában az lenne a kérdésem tőletek, h mi a véleményetek a kanalas szélmérő mintájára készített lapátról? Elég nyomatékot adna?
Talán el lehetne készíteni 50 cm-es parabolatükrökből vagy akár nagyobból is egy tengelyre 120 fokban felrakva.
Előre is köszönöm.
3921 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 134

Hi!

 

Lenne valakinek egy mini szégenerátor házi készítéséről leírása, vagy egy link ahol utánaolvashatnék?

 

Előre is köszi.

pakli2005 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 133

Szia Zoli!

Szerintem itt mindent leírtam már. Aztán átköltöztem ezzel a témával a másik topikba. De még egyszer : 6 darab maradt, 70%-os áron eladó. tipusa BP 5170. a 129 hozzászólásban van a gyári adatlap.

Előzmény: Zoli_az_oktato (132)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2006.01.12 0 0 132

Szia!

Igen, érdekel, a részletek küldd priviben. Köszi.

Előzmény: pakli2005 (124)
pakli2005 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 131
válasz a kért topikban....
Előzmény: salfonc (130)
salfonc Creative Commons License 2006.01.12 0 0 130
Tényleg viszonylag olcsó. De még 70%-os áron is drága mulatság.
Én eddig kollektorban gondolkoztam, ezt a lehetőséget emésztgetni kell még.
Nem akarsz átjönni a napenergia topic-ra? Itt kicsit off ez a téma.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055259&la=47324715

Érdekelne engem is, meg szerintem sok más embert is ott, hogy válik be nálad. Mennyi lesz az összberuházás beleértve az invertert is, meg egyéb kellékeket, mennyit sikerül visszatáplálnod, azért milyen összeget kapsz, a hálózatból mennyit használsz fel, stb, stb.

Előzmény: pakli2005 (128)
pakli2005 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 129
pakli2005 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 128

Most van folyamatban az ügy, remélem pár hónap alatt le tudjuk zongorázni.

Ez a szolgáltató rugalmasságától függ. Az elmü weblapján a piacnyitás alatt találhatsz infót. Egyenlőre úgy tűnik, hogy a CE minősítés (mivel ott vagyunk mi is) megfelel. De az még kérdéses, mert ha nem itthon veszed, akkor lehet hogy kellenek-e magyar nyelvű leírások. 16 kilógramm egy panel. A magyar ár 70%-ért eladom. A visszatápláló inverter 2 kW kb. 1200 euró.

Előzmény: salfonc (127)
salfonc Creative Commons License 2006.01.12 0 0 127

Áramosok milyen berendezéseket követelnek tőled (árban ezek mennyit tesznek), hogy visszatáplálhass? Hol tartasz ebben a meccsben velük? :-)

Az eladó panelek mérete, súlya és ára is érdekelne. (akár magánlevélben is.)

Előzmény: pakli2005 (126)
pakli2005 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 126

2005 szeptember 1 től hatályos az új villamosenergia törvény és nov 1-től a végrehajtási rendelet. Nincs benne a 0.1MW határ. Eltörölték. Kötelezően kiemelt árat kötelesek fizetni.

Hollandiából hoztam a paneleket BP5170 tip. 170W -osak és marad belőle 6 db mert forgatót is építek, nem lesznek fixen a tetőn, így többet fog termelni a 10 db, mint a 16 db. Kiszámítottam, hogy ennyi panellel nem fogok fizetni az áramért többé....

Előzmény: salfonc (125)
salfonc Creative Commons License 2006.01.12 0 0 125

"Már kötelező az átvétel kiemelt áron akármilyen kicsike is az erőmű."

 

Eltörölték a minimumot? Ez nekem új info.

 

Az olcsó napelemről adnál infot? nicknévkukacfreemailponthu-ra?

Köszi.

Előzmény: pakli2005 (124)
pakli2005 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 124
Szia Zoli! Az áramot én is napelemekből veszem majd és visszatáplálom az ÉDÁSZ-nak. Sőt forgatót is keszítek hozzá, hogy nagyobb legyen a termelt áram összmennyisége. Már kötelező az átvétel kiemelt áron akármilyen kicsike is az erőmű. (Hurrá nem kell aksi!) Apropó nem érdekel viszonylag olcsón napelem?
Előzmény: Zoli_az_oktato (121)
jeriko2 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 123
Szia Zoli!

Szerintem NAGYON nehéz teljesen független házat építeni, véleményem szerint a megtérülése 100 év környéki. (Ez csak hasraütés, de gyakorlatilag nem hiszem, hogy belátható időn megtérülne).

Amiben problémát látok:
- Hőszivattyú: nagyon drága és villanyáram kell hozzá, amit szerintem egy szélkerék nem tud fedezni. Ha szélkerékből szeretnél áramot, célszerű minimalizálni a háztartásban az elektromos fogyasztókat (pl. elektromos sütő, főzőlap), ezek olyan mértékben használják az áramot, amit szélkerékkel nem tudsz előállítani, illetve akkumlátor hegyek szükségesek ahhoz, hogy tárolni tudd.

Sokat gondolkodtam már azon, jelenleg hol húznám meg az ideális határt a kompromisszumok és a vágyak közt. Nagyjából arra jutottam, hogy (szigorúan saját elképzelések szerint) az energiát két formában tárolnám:

- melegvízben
- fában :)

Ezzel megspórolom a drága akkukat és az elektronika jelentős részét (töltés vezérlés, inverterek).

A napenergiát egyértelműen napkollektrokkal fognám be. Sokkal jobb a hatásfokuk (90% a 15% helyett) mint a napelemnek. Víztárolót arányleg egyszerű építeni (ennek a méretével érdemes játszani, illetve minél nagyobbra választani és betervezni a pincébe). A vizes kandalló is ezt a tárolót fűthetné, amiből dolgozna azután a fűtés és a HMV előállítás.

A szélkerék energiáját két dologra használnám:
- elsősorban arra, hogy fűtsem a melegvíztárolóban a vizet (ha belegondolsz, ehhez nem kell a feszültséget szabályozni, nem kell az energiát tárolni: egy fűtőszál a drótokra, és az bizony a víznek fogja leadni a generált áram energiáját (energiamegmaradás).
- Ha olyan jó a rendszerem, hogy fölösleges energiám marad (ennek azért télen kicsi az esélye), akkor esetleg visszatáplálnám azt a hálózatba, de szerintem evvel lényegesen kisebb bevételhez jutok, mint amibe az az elektronika kerül, amivel lehetséges a csatlakozás kiépítése.

A kút fúrása szerintem jó ötlet, ahogy az esővíz gyűjtése is. Ezzel akár ki lehetne építeni egy "alternatív" vízhálózatot is az épületben (WC, locsolás mindenképp mehetne erről, de talán a fürdés, mosás is). Tisztító közbeiktatásával az evés-ivás is. Mindenképp úgy csinálnám meg, hogy csapokkal lehessen szabályozni, melyik vízkivételi hely melyik forrásból kapja az ellátást. A kútból bizony elektromos szivattyúval venném a vizet, bár lehet, mechanikus úton egyszerűbb lenne (de akkor két szélkereket, vagy lakapcsolahtó mechanikát alkalmaznék). Ide is be lehetne építeni egy puffert (lehetőleg magasra, hogy a nyomás előállításához ne kelljen folyamatosan plusz energia - domboldalon lakók előnyben :) ).

A legproblémásabb az áram (illetve főzéshez gáz, de az is lehetne áram) pótlása. Szerintem erre jelen pillanatban nincs ésszerű alternatíva. Talán ha idővel megjelennek olcsó és nagy hatásfokú napelemek.
Előzmény: Zoli_az_oktato (121)
erbe Creative Commons License 2006.01.11 0 0 122
Ha végigolvasod a topicot, legalább az utolsó 40 hozzászólást, azt is megtudhatod, hogy a leggyengébb hatásfokú szélkerék változatra esett a választásod. Házilag könnyű legyártani, de ha kicsit akarsz, akkor a teljesítmény kicsi*kicsi=mégkisebb lesz!
Méretezési, számítási utalásokat is találsz lejjebb.
Előzmény: Zoli_az_oktato (121)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2006.01.11 0 0 121

Üdv!

Megint én. SZóval a tervem az, hogy egy 0,2 (k) U szigetelésű nagypanelos eljárással készített könnyűszerkezetes házat szeretnék.

Víz: fúrt kút, esővíz (ide is kell vízhúzónak egy szélkerék)

Fűtés: hőszivattyú, és napkollektor, a legzordabb időre egy vizes kandalló

Áram: napelem, és szélkerék megoldás.

Ez a teljes "projekt".

Azért ezekre a szélkerekekre esett a választásom, mert nincs szélzaj, nem kell kiállítani erős szélben, és viszonylag kicsi.

Nan már valakinek ehhez hasonlóval tapasztalata?

Zoli_az_oktato Creative Commons License 2006.01.11 0 0 120

Upsz, nem jött össze a kép feltöltése, majd talán most:

most sem sikerült, ezért inkább az url:

http://www.gaiasolar.com/magyar/index.htm

Zoli_az_oktato Creative Commons License 2006.01.11 0 0 119

Üdv mindenkinek!

Én enbben az évben akarom megépíteni a házam, és úgy tervezem, hogy teljesen független leszek minden szolgáltatótól. Természetesen a szélenergiát is hasznosítani akarom, mégpedig ilyen szélkerekekkel. Szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez így mennyire reális?

JELLEMZŐK:

</DIV>

 

Robz Creative Commons License 2006.01.09 0 0 118
Az utóbbi idő nem igazán kedvez a szélgépeknek.... Bánom is, meg nem is. Azért nem lenne rossz, ha az ember tudná próbálni a technikát.
Addíg is dolgozik a napkollektor :)
magicboy Creative Commons License 2005.12.29 0 0 117

Hali!

 

A class "kombájnok" generátora 24 v-os.

azsem Creative Commons License 2005.12.27 0 0 116
Na közben én is megkérdeztem, épületen 3m magasság után engedélyköteles.
De ha piros-fehér-zöld-re festem, és azt mondom zászló az és nem is szélkerék, akkor sokkal magasabbra építhetem! :)))
Csak be ne tudják bizonyítani hogy az igen is szélkerék...
Előzmény: azsem (114)
azsem Creative Commons License 2005.12.26 0 0 115
Ja egyébként üdv mki :)
Előzmény: azsem (114)
azsem Creative Commons License 2005.12.26 0 0 114
És ha háztetőre rakom? Vagy mind1 hova?
Előzmény: baltech (112)
jbercike Creative Commons License 2005.12.25 0 0 113
Igazat mondott a kiscsaj.
Előzmény: baltech (112)
baltech Creative Commons License 2005.12.25 0 0 112

Hello!

 

Én utánaérdeklődtem a helyi önkormányzatnál(Kecskemét), és nekem azt mondta a kiscsaj, hogy 6m fölött engedélyköteles!

Előzmény: WPL (109)
szg307 Creative Commons License 2005.12.25 0 0 111

Tegyél fel légy szíves néhány képet!

Előzmény: WPL (110)
WPL Creative Commons License 2005.12.24 0 0 110
BXD-nek. Amit aképen láttam az nekem már müködik.Elsőre nagyon zajos volt. Átkellett konstruálni egy kicsit.Szerintem ezidáig a függöleges tengelyűgépbe a legjobb hatásfoku.Generátorom szabályozatlan akkutöltésre és vízmelegítésre használom.
WPL Creative Commons License 2005.12.24 0 0 109
Tisztelt fórum látogatók.Nagy érdeklődéssel olvasgattam okfejtéseiket Rengeteg érdekes és hasznos dolgot találtam, mivel engem is érdekelnek a szélgépek.Valahogy egyre jobban a nehezemre esik,hogy kivagyok szolgálva ill. SZOLGÁLTATVA az elprivatizált energia szektornak.Mostanába töröm a fejem,napellemen, napkollektoron,szálgépen.Városba lakom ,ezért utána kellett járni egy-két jogi szabályzatnak.Szélgépet max 12m-ig lehet építeni utána engedély köteles. A házakközött szerintem a függőleges tengelyű a jobb,tudniilik a házak között a szél mindig kavarog.Hátrány, hogy ezek a típusú gépek lassu forgásuak.CSak gyorsító áttétellel lehet villamos energiát kinyerni a generátorból. Tapasztalataim és kisérleteim alapján az áttétel 1:17 arány.Ez egy öngerjesztő kocsigenerátort már müködébe hoz.Az enyém egy magamáltal megbuherált SKODA generátor.Toronymagaság 12m.
BXD Creative Commons License 2005.12.11 0 0 108
Szóval itt az öszes kép, némelyik kétszer háromszor is.
Előzmény: BXD (107)
BXD Creative Commons License 2005.12.11 0 0 107
Vagy mégis?:))
Előzmény: BXD (106)
BXD Creative Commons License 2005.12.11 0 0 106
Úgy látszik nekem sem megy jobban, eddig tudtam képet feltölteni, most nem megy.
Előzmény: BXD (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!