Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 534

 

Változás az Orient-Expressz háza táján: ( idén: EN 262/ 263 Wien WestBhf-PARIS EST):

 

2006. dec 10-től 2007. Jún. 8-ig Wien West-Paris Est

 

2007 Jún 9-től 2007. dec 8-ig CSAK Wien WestBhf- Strasbourg között közlekedik majd!

 

Továbbjutás Párizsba: TGV vonattal!

csabyke Creative Commons License 2006.11.12 0 0 533
félOFF:

Akit érdekel, hogy mely vonal Európaszerte hanyas számú nemzetközi vonal részét képezi, azoknak egy kis olvasnivaló: itt

Magyarország nemzetközi vonalai
E 61 Komárom-Komárno
E 69 Bp - Murakeresztúr
E 69 Murakeresztúr - Gyékényes
E 71 Bp - Dombóvár - Gyékényes
E 73 Bajánsenye - Zalaegerszeg - Boba - Veszprém - Székesfehérvár
E 85 Budapest - Kelebia

E 50 Hegyeshalom - Budapest - Miskolc - Nyíregyháza
E52 Szob - Budapest - Cegléd - Szolnok - Debrecen - Nyíregyháza
E 56 Budapest - Rákos - Újszász - Szolnok - Lökösháza

Országokra bontás is megvan, illetve az E-s vonalak teljes hossza is megvan.

Jó olvasgatást.

csabyke Creative Commons License 2006.11.11 0 0 532
Én is, de legalább van egy névsor, amit jókedvűen, jópofán olvasok/olvasunk végig :)
Előzmény: PLACI (531)
PLACI Creative Commons License 2006.11.10 0 0 531
Habár nem nemzetközi vonat, de utaztam vele, és a neveimiatt kedvencem az EN247 Bregenz-Wien. Ennek a neve tavaly "austria.com" volt, idén "Landesaustellung Kohle&Dampf Ampflwang 2006" volt. Nem marad el a vicc jövőre sem,mert ezt a vonatot HOLLYWOOD MEGAPLEX KINO Euronightnak fogjuk emlegetni, párja "TelefonSeelsorge Ruf 142" EN lesz.:) Mindig röhögök ezeken az osztrák vonatneveken.:)
csabyke Creative Commons License 2006.11.08 0 0 530
vagy úgy...

Akkor kursw. teoria ezennel elvetve.

Köszi az értékes infókat
Előzmény: BahnScorper (528)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.08 0 0 529

zelpage.cz szerint:

 

3 CD vagon lesz:

 

-Bc (Bukarest)-Pozsony- Prága

-Bc (Thesszaloniki)-Pozsony-Prága VI 8/9-től IX 26/27 3,4,5 és 6-os napokon

-Bc (Thesszaloniki)-Pozsony-Prága VI 9/10 - IX 24/25 1,2,6 és 7-es napokon

 

  

Előzmény: HLP (526)
BahnScorper Creative Commons License 2006.11.08 0 0 528

A Mozart az Bécs-Párizs között járt, asszem 2002-ben vagy 2003-ban szűnt meg, pontosabban nem szűnt meg, csak felosztották két külön vonatra müncheni átszállással. Ezen volt egy Bmz és egy ABmz Graz és Párizs között, amiket Salzburg-ban tettek rá.

 

Egyébként még egy-két ellenpélda, hogy nem minden EC zárt szerelvény (a csak az útvonal egy részén járó közvetlen kocsikat nem ide sorolva)

 

EC Sobieski (Bécs-Varsó, krakkói kocsikkal - ezek majd a Polonia-ra kerülnek menetrendváltástól, és az új Prága-Krakkó közti Comenius veszi át azokat - sőt egy darabig prágaiakkal is - ez utóbbiakat pont a Pestről jövő régi Comenius vitte tovább)

 

EC Antonín Dvorák/Slovenská Strela (itt két önálló vonatot raknak össze Breclav-ban Prága felé, egyik fele Pozsonyból, a másik meg Bécsből jött, menetrendváltástól megszűnik, mert a SStrela SC lesz)

 

EC Matterhorn (Svájcból ment Germánföldön valamerre, és egy része más német városba ment)

 

EC 178, korábban Carl Maria Von Weber (Prága-Westerland, és a többi Sylt-re járó német IC-hez hasonlóan ezen is volt két kocsi, ami Niebüll-ben leakadt és Dagebüll-be ment)

 

EC Csárdás (amikor még voltak malmöi kocsik, még ha ez se teljesen stimmel, mert nem igazi Y-vonat...)

Előzmény: csabyke (527)
csabyke Creative Commons License 2006.11.08 0 0 527
ebbe nem is áll szándékomban belekötni. A most aktuális és aktuálissá váló viszonyokat használtam a teoriához.

Régi dolgokban SAJNA nem vagyok igazán toppon.

Mozart EC - ahham ;-) Őt nem is ismertem. Ki volt ő, mi volt ő? Volt köze az ÖBBhez?
Előzmény: HLP (525)
HLP Creative Commons License 2006.11.08 0 0 526
Honnan kap a Hasek közvetlen kocsit? Csak nem a spliti, Magyarországon áthaladóét?
Előzmény: bodecsabi (524)
HLP Creative Commons License 2006.11.08 0 0 525

Akkor lehet, hogy még sem olyan életképtelen teória volt?

 

 

A jövőre nézve igaz lehet, a múltra nézve nem.

Kiváncsi leszek a Goldoni kocsijai változnak-e, illetve a Kvarner kocsijaira.

Előzmény: csabyke (523)
bodecsabi Creative Commons License 2006.11.08 0 0 524
"Egy vonat lógott ki a sorból, a neve Goldoni EC volt."

Anno a Mozart EC is stokkos volt. Stokkos volt a Polonia, stokkos a Hasek nyáron (kap fekvőkocsikat Pozsony és Prága közé)

Csabi
Előzmény: csabyke (523)
csabyke Creative Commons License 2006.11.08 0 0 523
ca. 1 hete fejtegettük/tem itt az IC és EC-ség kérdését. Volt egy közvetlen kocsis tippem, hogy aminek van kursw-ja, az nem lehet EC, csak IC.
Egy vonat lógott ki a sorból, a neve Goldoni EC volt.


Megszűnik a Goldoni Ecként, de marad IC


Akkor lehet, hogy még sem olyan életképtelen teória volt?
Előzmény: HLP (510)
csabyke Creative Commons License 2006.11.08 0 0 522

Ki mit látott még meg, és mit hagytam ki, kizárólag nemzetközi vonatok tekintetében?


Kedvenc vonatom, az Avala pár:

345-ös 20 percel korábban, 13:15-kor indul Beograd felé - a Keletiből - és később érkezik menetrend szerint, mint szokott.

344-es: Az 1 hónappal ezelőtti változáshoz képest 10 percel később, korábbi állapothoz képest (okt elejéig) 10 percel korábban indul. (8:20)
A magyar szakaszon 12:45-kor kezdi meg az utat (Tervei szerint) , de a keletibe az eddiginél 10 percel fog később beérni és az eddiginél szintén később fog megindulni (16:10) Westre.
Arra leszek kiváncsi, hogy csúszások mennyire lesznek és mennyire fog ismét a Wiener Walzerrel párosulni... (de ez már az 1-es vonal témája szóval itt END.)
Előzmény: HLP (510)
csabyke Creative Commons License 2006.11.08 0 0 521

nagyon visszafejlődik a Nyugati nemzetközi vonatok szempontjából:(


Ha jól emlékszem a Keletiről az a MÁV elképzelése, hogy valamiféle központi/nemzetközi pályaudvar legyen belőle...

A Déli is visszakell, hogy fejlődjön. A Citadella még onnan indul.
Előzmény: Törölt nick (515)
paca664 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 520
Kösz. Eddig csak díjszabásokat kerestem itt, és észre sem vettem ezt a mappát.
Előzmény: Törölt nick (518)
Nandesz2 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 519
Az ÖBB adatbázisának elég furcsa elképzelései vannak a romániába közlekedő vonatainkról. Pl: Internationaler Schnellzug Partium néven szerepel náluk az a vonat, ami gyakorlatilag egy Püspökladányból induló, magyar földön személyvonatként közlekedő járat. De pl. az Ady is mindenütt megál ladánytól keresztesig, no comment.
A Marost az osztrákok még Bégaként ismerik.
Előzmény: HLP (514)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.07 0 0 518

 http://dijszabas.uw.hu

 

oldalra klik, majd klik a FLIRT képre és ott menj lejjebb ott lesz Mo. jövö évi menetrend vagy ilyesmi, észre fogod venni. PDF file ok vannak benne, Acrobat Reader program kell hozzájuk.

Előzmény: paca664 (517)
paca664 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 517
Eddig mindenki csak fejem fölött beszélt a menetrendtervezetről, én még nem jutottam hozzá. Ha tudtok adni linket én is megnézem.
Előzmény: HLP (510)
paca664 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 516
Tényleg ott van. Én úgy tudtam, hogy a hálókocsi nem vehető igénybe magyar belföldi utazáshoz. Ugyanakkor érdekes, hogy miért csak erre a konkrét belföldi viszonylatra ad árat.
Előzmény: PLACI (509)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.07 0 0 515

 nagyon visszafejlődik a Nyugati nemzetközi vonatok szempontjából:(

 

 

Előzmény: HLP (514)
HLP Creative Commons License 2006.11.07 0 0 514

Hány nemzetközije maradt a Nyugatinak? 1? Az Amicus?

Nincs már Partium,Claudiopolis,Rastislav...

Előzmény: Törölt nick (513)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.07 0 0 513

Corona a KELETI-ből indul!!! Ez kimondottan NAGY változás!

 

Ady Endre síma gyors lesz a Keletiből, elveszti IC jogát.

Előzmény: HLP (510)
HLP Creative Commons License 2006.11.07 0 0 512
Igen, ez nekem is feltűnt!
Előzmény: Siemens113 (511)
Siemens113 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 511
nem láttam jelzést vagy utalást arra, hogy a Kálmán Imre várna a Traianusra; időben kb ott van és megvalósítható, de kisbetűs megjegyzés nem volt, hogy várna rá

de jó is lenne ha ez így lenne! :)

végre újra lenne rendes EN vonatunk :)

üdv
Előzmény: HLP (510)
HLP Creative Commons License 2006.11.07 0 0 510

A terveket végignézve megszűnő nemzetközi csak a Béga. Helyette lesz Maros.

Megszűnik a Goldoni Ecként, de marad IC, és ravasz húzással lesz Kvarnerünk. Vajon olyan jó kis HZ kocsikkal, mint régen?

Visszatér a Gerulata.

Továbbra is hiányzik a Claudiopolis.

Corona korábban indul.

Szarajevoba reggel megy IC és este jön vissza.

Az 1-es vonalat már elemztük.

Egyéb feltünő változások?Ki mit látott még meg, és mit hagytam ki, kizárólag nemzetközi vonatok tekintetében?

 

PLACI Creative Commons License 2006.11.07 0 0 509

Nem-nem!

dijszabas.uw.hu --> Ukrajna --> halo-fekvo.xls

Solnok-Budapest: tourist 2/4: 2€.

Előzmény: orangutan (508)
orangutan Creative Commons License 2006.11.07 0 0 508
Vesz egy hálókocsijegyet Csapig, és leszáll Záhonyban, ezt nem tiltja a díjszabás:)
Előzmény: paca664 (507)
paca664 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 507

Elvileg díjszabásilag lehet.

 

???

Előzmény: PLACI (500)
Nandesz2 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 506
A Liszt már elég régen bukta a nevét, annak az újbóli kiadása szerintem nem gáz. De ha már a 62 mindenkép anonim EC lesz, akkor a Bartók nevet pihentethették volna. De amióta az osztrákoknál szinte minden szaros REX meg ER meg akrámilyen vonatoknak neveket adnak, azóta eléggé megcsappant a névválaszték. Bár valami régi bécsi vonat nevét megkaphatta volna, de már mindegy.
Kíváncsi vagyok, ha egyszer elkészülnek a Railjet vonatok, akkor azok kapnak-e majd nevet. Jól hangzana pl., hogy Bartók Béla Railjet vonat indul...
Előzmény: csabyke (505)
csabyke Creative Commons License 2006.11.06 0 0 505
Ezt a dolgot szerintem soha nem fogom megérteni, hogy erre miért volt szükség. De hát ezt kell megszokni

Akkor az én kis világomban lesz

Bartók IC exBartók EC exLisztEC és Liszt EC :-) hmmm frappáns.

Biztos kevés a rendelkezésre álló név az adattárukban:-|

Pedig lehetett volna annyi Osztrák-Magyar Monarchiás nevet találni Andrássy EC-től SISI IC-ig (ISIS IC már úgyis van:DD)
Monarchia EC vagy akármi :-) (Ha a két FŐváros között jár)
Előzmény: HLP (504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!