Keresés

Részletes keresés

henteskeeee Creative Commons License 2024.07.03 0 1 427837

Most már mindent megtudtunk, igaz csak feltételezések, de ez egy napra meg is teszi majd mindenkinek 

Előzmény: kannibál Kovács (427834)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.03 -1 5 427836

A magyar válogatott eredményei a Rossi-korszakban a mostani Eb-negyeddöntősök ellen.

 

Három  kategóriára osztottam a meccseket.

1. Rendes Eb- és Vb-selejtezők, illetve főtáblás meccsek

2. A fékezett habzású NL-mérkőzések

3. Barátságos meccsek

 

1. kategória

 

Anglia 0-4, 1-1

Svájc 1-3

Franciaország 1-1

Portugália 0-3

Németország 2-2, 0-2

 

Összesen: 3 döntetlen, 4 vereség, 5-16-os gólkülönbség.

 

2. kategória

 

Anglia 1-0, 4-0

Németország 1-1, 1-0

Törökország 1-0, 2-0

 

Összesen: 5 győzelem, 1 döntetlen, 10-1-es gólkülönbség.

 

3. kategória

 

Törökország 1-0

 

Összesen: 1 győzelem, 1-0-ás gólkülönbség.

 

Ne csapjuk be magunkat: az 1. és a 2. kategória eredménysora között ordítóan nagy a különbség.

Eklatáns Béla Creative Commons License 2024.07.03 -1 0 427835

le lett fújva

 

?

Előzmény: kannibál Kovács (427834)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.03 -2 2 427834

Ki tudja, mi zajlott le a kulisszák mögött?

 

A kapusoknál például ne felejtsük el, hogy Gulácsi a keret egyedüli tagjaként nyíltan ellenzéki megnyilvánulást tett korábban és ezzel nagyon sok FONTOS EMBERNÉL kihúzhatta a gyufát. Dibusz meg ugye a rendszer kirakatcsapatának a sztárja. Simán el tudom képzelni, hogy Rossit folyamatosan zaklatták ezek a futballhoz is értő FONTOS EMBEREK. Ahogyan pl. 2021-ben is naponta kaphatta a lobbizó telefonokat a Külügyminisztériumból Dzsudzsák beválogatása miatt.

 

Dárdai érdekes eset, hiszen gyakorlatilag beleült a készbe, lévén egyetlen percet sem játszott a selejtezőkön. Holott megtehette volna, ám ő el volt foglalva a németkedéssel. Vagyis az egyik jelenlegi ellenfelünknél akart játszani és gondolom, nekik is szurkolt. Ezek után egyáltalán nem biztos, hogy a köztudottan erős és összetartó közösségként funkcionáló keret olyan könnyen befogadta. Pláne, ha Marcika jó nagyra nőtt csipákkal érkezett meg. Szerintem lehetséges, hogy Rossi azért ragaszkodott Szalaihoz, hogy megnyugtassa a többieket. 

 

És Szoboszlainál sem stimmel valami. Az Eb-n az Izrael elleni sérülését cipelte magával és ez nagyon rosszul hatott a játékunkra. A kérdés az, hogy miért kellett neki azon az ominózus barátságos meccsen még a második félidő közepén is a pályán lennie? 3-0-ra vezettünk, semmi veszély nem volt. Már a félidőben le kellett volna hozni. Legalább kockázat nélkül tesztelhettük volna, hogyan mozog nélküle a csapat. 

Szóval adódik a kérdés, hogy Szoboszlai miért maradt a pályán? Vajon nem az volt az ok, hogy Rossi egyszerűen nem merte lehozni? Korábban is volt már rá példa, hogy mi kis házi céronaldónk hisztizett a lehozatala miatt. Hosszú ideje végigjátssza a meccseket, akkor is, amikor a pihentetés-erőkímélés szempontjából lett volna értelme a lehozatalának. El tudom képzelni, hogy az elmúlt egy évben igazi öltözői kiskirállyá vált, akit a kapitány egyszerűen nem mer úgy kezelni, mint a többieket. És szinte látom magam előtt az Izrael ellen a félidőben cserére készülő Rossit, aki bemegy az öltözőbe, meglátja a placc közepén Szoboszlait, ahogyan kilométer széles arccal osztja az észt a többieknek és végül nem meri meglépni azt, ami logikus lett volna.

Még egy dolog: kettejük kapcsolatát biztosan mérgezte az is, hogy a csk. május végi imázsépítő celebkedése le lett fújva. Vajon mi történt a háttérben?

 

 

Előzmény: Sarq_ (427822)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.03 -1 0 427833

1. A 6:3 soha nem volt a kedvencem, nem is egyszer kritizáltam.

2. Orbán jó védő, akit nagyon tisztelek. Ugyanakkor ha soha egyetlen hátvéd sem hibázna, akkor az összes meccs 0-0 lenne.

3. Rossit nagyon tisztelem, és felőlem nyugodtan maradhat. A jelek azonban nem ebbe az irányba mutatnak.

Előzmény: Törölt nick (427821)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.03 -1 0 427832

Orbán az egyik kedvenc játékosom, akit csapatkapitányként is szívesen láttam volna.

 

Ugyan miért gyaláznám?

Előzmény: Törölt nick (427831)
Neville2004 Creative Commons License 2024.07.03 0 0 427829
Darwin Creative Commons License 2024.07.02 -1 0 427828

Gera mikor megy legközelebb Svájcba sorsolni?

Dead Tribe Creative Commons License 2024.07.02 -1 0 427827

Sousa

Előzmény: van_Persil (427820)
a jó a rossz és én Creative Commons License 2024.07.02 -2 0 427825

Osztrák-Török

Picit más foci mint a mi buzulásunk Svájc ellen.

Sarq_ Creative Commons License 2024.07.02 -1 2 427822

Megjegyzem, ezekkel a dolgokkal ő jóformán többet foglalkozott, mint a sajtó és a közvélemény, teljesen rácsavarodott erre. A Gulácsi-Dibusz kérdés csak számára volt fajsúlyos kérdés, simán lekeverhette volna a témát. Az egyetlen, ami miatt joggal kérdezték fel, az Szalai végsőkig erőltetése és ez okozhatta a frusztrációja nagyját. Magának kereste a bajt, mert Dárdait már márciusban "felfedezte", de ő még az EB előtti edzőmeccseken sem tudta elengedni az emberét.

Előzmény: nicko (427815)
van_Persil Creative Commons License 2024.07.02 -18 0 427820

Mit nem értesz a Souzánál? Qrvára nem mutatott addig semmit edzöként, hiába volt nagyon jó játékos. A QPR-töl pár hónap után kirúgták, átment a Swansea-hez, de onnét dobbantott a Leicesterhez, akik 6 meccs után kirúgták. Majd egy évig a micsodáját lógatta, amikor szerzödtette a Vadásztölténygyár.

Előzmény: Törölt nick (427818)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.02 -4 2 427819

Nagy tisztelője vagyok Rossinak, de a mostani helyzet nem tartható. A szövetségi kapitánysághoz szív, lélek és szenvedély kell. Ha ez nincs meg, akkor megette a fene az egészet.

Szóval Rossi minél előbb döntsön. Marad vagy megy?

 

Szeptemberben már játszanunk kell.

Előzmény: nicko (427815)
Meltdown Creative Commons License 2024.07.02 0 1 427817

Lőw jó ötlet, agilisnek tűnik, Tuchel mellett közel a tűzhöz.

Bódog Klopp haverja, dolgoztak együtt, majd Bódog dolgozott Ragnickkal is. De neki nincs semmi beágyazottsága, esélytelen.

Dárdait hagyjuk már a picsába, védekezni tud, támadni nem, kiégett mackónacis. Hertha U-13 lesz komfortzónán belül.

Előzmény: kannibál Kovács (427813)
de Bilde Creative Commons License 2024.07.02 -1 0 427816

Dragi csak azért lehet szakértő, mert jóképű. Más érvet nem látok mellette.

nicko Creative Commons License 2024.07.02 0 0 427815

Én nem örülnék, ha Rossi lelépne, esetleg a több pénz miatt. De aki menni akar nem szabad vissza tartani.

De szerintem a töke tele van a sajtóban és social médiában megjelent dolgokra, hogy ki védjen, miért játszik ez, miért nem az stb. 2026-ig van szerződése.

 

Előzmény: kannibál Kovács (427807)
skiss Creative Commons License 2024.07.02 0 1 427814

Nagyon dinamikus és robbanékony játékosaik vannak - erre a mi középpályánk nincs felkészülve. A románok sem voltak, néha mintha egy felnőtt és egy utánpótlás csapat meccselt volna.

Előzmény: kannibál Kovács (427811)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.02 -2 1 427813

És Lőw Zsolt?

 

Soha nem volt még vezetőedző, ez tény.

 

Ahogyan Francesco Calzona is ilyen előélettel ült le a szlovák kispadra és bevált.

És hát Lionel Scaloninál sem volt túltengés az edzői sikerekből a kinevezése előtt.

 

Hatalmas kockázat lenne, de ha Dárdai nem vállalná, akkor érdemes lenne elgondolkodni rajta.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (427810)
nemez haaef Creative Commons License 2024.07.02 -2 0 427812

Horvath sajnos alacsony, nem eleg gyors ... kozeppalyara nevelnem at

Balogh magas, de nem eleg gyors, ot is  gyorsitani kellene spec edzessel

 

Szalai mar nem kepes... az o szerepeltetese a megujulas-keptelenseget jelkepezne

Előzmény: Pac (427804)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.02 -7 0 427811

Tudomásom szerint Hollandia a teljes Eb-mezőny egyetlen csapata, amelyik a legjobb játékosa nélkül kénytelen játszani a tornán. Frenkie De Jong nincs itt. És sérült Koopmeiners is, akiről pár hete olyat olvastam, hogy Szoboszlai posztriválisa lehet, amennyiben a Liverpool szerződtetné.

 

Emlékezetem szerint a Lipcse Xavi Simonsot cserkészte be Szoboszlai utódaként. Nagy g*ciség lenne leírni, hogy jobban jártak vele?

Előzmény: skiss (427806)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2024.07.02 -3 3 427810

Szerintem a logikus döntés: Rossi marad. Szükségtelen váltani. Most.

Ahogy Csercseszov nem klub edző, úgy Rebrov sem szöv. kap. Dárdai eddig is berlini volt, ezután is az marad. Nem kell egy púp a hátára.

 

Előzmény: kannibál Kovács (427807)
a jó a rossz és én Creative Commons License 2024.07.02 0 1 427809

Rebrovot hamar kikezdenék.

 

Pali nem az az öngerinc megtörős fajta.

 

Marad Pinyő❗❗❗😉

Előzmény: nicko (427805)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.02 -3 2 427808

És akkor már eszembe is jutott, hogy miért lenne kockázatos Dárdai kinevezése. Annak idején nem állt ki nyíltan Petry Zsolt elbocsátása ellen és emiatt nem kevés szurkálást kapott a kormánypárti sajtótól.

 

Szóval itt a probléma lényege. Ahogy mondtam, az ideológiai képzettsége meglehetősen hiányosnak tűnik. Persze egy tusványosi látogatással, illetve egy bizonyos futballakadémia megdicsérésével mindent felülírhat.

Előzmény: kannibál Kovács (427807)
kannibál Kovács Creative Commons License 2024.07.02 -7 2 427807

Rebrovnak örülnék, viszont nem értem, hogy miért jönne kapitánynak egy olyan országba, ahol a rendszer szitokszót csinált az ukránból.

 

Minden észérv Dárdai mellett szól, bár ő már messze nem az a dinamikus és fiatal tréner, mint aminek egykor megismertük. Nagyon nyilasitibis lett. Ráadásul van vele még egy probléma: e pillanatban nem tudni, hogy ideológiailag mennyire képzett. Manapság ebben a rendszerben ez egy fontos szempont.

 

Én nem vetném el Géza fiam kapitányságát sem. 

Előzmény: nicko (427805)
skiss Creative Commons License 2024.07.02 0 0 427806

A hollandokkal játszunk az NL -ben - nagyon erősek. Ha arománok ma 8-1 et kapnak, az is megérdemelt lett volna.

 

nicko Creative Commons License 2024.07.02 0 1 427805

Tegnap olvasom, amennyiben Rossi valóban lemond azt írták lehetséges útódoknak Dárdai és Rebrov. Előbbi ugye 25 év után ott hagyta a Herthát, Rebrov meg lehet selyemzsínórt kap a csoportkörös kiesés miatt.

Erre ma mi jött szembe hírként?

"Orbán találkozott Kijevben Rebrovval is, Zelenszkij mellett beszélték meg, mi a helyzet a foci világában"

Pac Creative Commons License 2024.07.02 0 2 427804

Klejni és Ádám azért messze nem alapemberek.

Szalai találjon végre egy klubot magának, ahol rendszeresen játszhat, a managere helyében az osztrák-svájci vonalat sem zárnám ki.

Styles pedig szakadjon el a harmadosztálytól, akár azon az áron is, hogy elhagyja a szigetet.

Előzmény: Sarq_ (427802)
Sarq_ Creative Commons License 2024.07.02 -2 4 427802

Jók vagyunk na, az EB szereplésünk meghozta gyümölcsét, eddig csak Kleinheisler, Styles és Ádám Martin tavaszi klubja mondta azt, hogy agyő.

Hoffenheiben is gyöngyözhetnek a homlokok, hogy ősszel kire sózzák rá Szalait.

Előzmény: a jó a rossz és én (427794)
doncike Creative Commons License 2024.07.02 -1 1 427801

Nem az a kérdés, hogy ez ne lenne hasznos képesség az élet bármely területén.

 

Az eredeti felvetésem kifejezetten arra vonatkozott, hogy enélkül -- mármint a kudarcokon való gyors túllépés nélkül -- senkiből nem lesz élsportoló.

Aki már ott van, az ennek a képességnek a birtokában van.

Előzmény: Saker sahin (427795)
cressiman Creative Commons License 2024.07.02 0 0 427800

Gondolom ezért is volt az apródja, rabszolgája, egy szőke fehér nő.

Előzmény: Dead Tribe (427788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!