Keresés

Részletes keresés

higgins007 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1898
Ez minidg is volt :-(((
Előzmény: koja 56 (1897)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1897

szerintem nem lett elkapkodva, csak jó magyar szokás szerint, próbáltak olyan szabályokat alkotni , hogy a tűzhöz közel ülők azért jól járjanak, le szarva a"népet"!!!
később kiderült, hogy nem egésszen jók a szabályok, a módosítást megint a gyalogosokkal fizettetik meg!-:((((
Előzmény: Törölt nick (1890)
higgins007 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1896
Sziasztok!

Én is elgondolkoztam már hogy vegyek-e valamilyen rendszert.Ha már megemlítettétek Imre barátom,akitől én is nagyon sokat tanultam és megfogadtam a tanácsait,de egyre nem tudott rávenni az az elektromos rögzitő.3 évig piszkált vele,mutogatta a "XXXX" nevű rendszert,de nem tudott meggyőzni.Én hagyomásnyos STB-vel versenyzem,és rájöttem először galamb és galambdúc kell.Ha ezek megvannak akkor elengedhetetlen lesz a rendszer.De egy biztos, miből fizessék ki a magyar galambászok ezt a nagyköltségvetésü kelléket,mikor pl a versenyköltségek is a csillagos égig nőnek és lassan oda lyukadunk ki hogy galamb lesz(vagy az sem) de versenyző minimális.


Tisztelettel Higgins007
Előzmény: Törölt nick (1893)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1895
Lehet, hogy azok a galambok valamilyen oknál fogva jobban birták a dúcod mikroklímáját mint a Lótos- Fejős féle galambok. Nem hiszem, hogy sok minőségbeli különbség lenne köztük, illeteve szerintem sem rosszabbak a L-F féle galambok. Ezt így látatlanban mondom persze. Trichóra, versenyszezonban legalább három hetente kezelj, ha elfogadsz egy jó tanácsot.
Előzmény: magus31 (1891)
higgins007 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1894
Tisztelt sporttársak!

Sajnos az idén elveszett a legkedvesebb fiatal galambom.Ha valaki tud róla valamit,kérem jelentkezzen!
A gyürüszáma: Hung-2007-D-162100 VkH

06-30-419-95-44
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1893
Szerintem ilyen sosem lesz hogy kedvezzenek a hagyományos rögzítőknek, pedig sajna nem sokan tehetik meg, hogy százezrekért elektronyos rögzítőket vegyenek.
Előzmény: extra pizza (1883)
higgins007 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1892
Szemét betegség az a tricho!De az Orniztózis is van ugyan olyan aljas....
Előzmény: magus31 (1891)
magus31 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1891
Sziasztok!
Kezdő galambászként gratulálok minden Sporttársamnak az idei versenyekben elért eredményeikhez! A fiatalok versenyeredményei számomra nem megnyugtatóak, de ez általában a kezdőknél így szokott lenni. Le kell vonnom a tanulságot, a fiatalokat félre kezeltem a versenyek ideje alatt. Diagnózis: trichó. Még jó hogy rájöttem! Páran jelezték felém korrábban, mikor az első úton 36-ból 10 elveszett, hogy lehet hogy trichó. Nekik utólag is meg kell ,hogy köszönjem a segítséget. A végeredmény 36db-ból maradt 13!! Egyáltalán, annak örülök, hogy nem veszett el mind, de nem vagyok egy feladós típus :-)
Galambjaim javarészt a Lótos-Fejős dúcból kerültek hozzám, nagyon jó barátaim!
Azt a kérdést szeretném feltenni felétek, hogy : A fiatal galamboknál a korai kelésűek a versenyre jobban beérnek-e? Tudom a válasz magától értetődő, de azért kiváncsi lennék, ugyanis áprilisban kaptam a nagykátai Tóth Lajos sporttárstól 11db galambot ebből 7db galamb még megvan!! Nem hiszem, hogy a Lótostól kapott harminc egynéhány galambból 7db marad meg még a trichó ellenére is. Kiváncsi vagyok a hozzászólásokhoz.
Ja, és látogassátok a Versenygalamb Portálomat http://versenygalambportal.gportal.hu

Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1890
Igen, kicsit ez is el lett kapkodva ez az egész elektromos rögzítő ügy.
Előzmény: bmalag (1887)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1889
ááá nem. én klasszik vidóvhúd szisztem. forevör. illetve nyugdíjig biztos. 30-35 év?
Előzmény: extra pizza (1886)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1888
félre ne értsd! Nem arra gondoltam, hogy ki kellet volna vágni a fél kerületet!
Előzmény: koja 56 (1882)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1887

Nem áll sajnos. De ettől függetlenül a nem egységes szoftverekért sem a tagok sem a VB nem felelős. ez korábban lett elbaszva amikor gyorsba be lett engedve minden az országba és máris indult a versenyzés a mindenféle jegyzőkönyvekkel. esetleg volt egy kis "engedélyeztetés"  de én úgy látom ez csak maszatolás volt. a megánál elég sokat vacakoltak és a két első versenyről ki is zárták őket nálunk. na de akkor még csak pár db volt az országban, az különösebb lincshangulat nélkül megoldható volt. (mondjuk lett is eredménye mert a forgalmazó aztán küzdött rendesen mire megfelelőre csiszolta a dolgot.) Mondjuk 40-50 tipesest melyik VB zárna ki ?

Ütni kell a vasat a szövetségnek és most ősszel, hogy legyen belőle tavaszra valami.

Előzmény: Törölt nick (1881)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1886
Ezek szerint rosszul emlékeztem, s nem te írtad, hogy fészekről röptetsz, a lepépelt fiatalok kiselejtezésével.
Előzmény: bmalag (1875)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1885
Bocs kissé görcsbe álltak az ujjaim :),de azért talán kivehető.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1884

:-) melyik része nem tetszett?

Előzmény: koja 56 (1882)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1883
Arról nem esik szó, hogy a hagyományosan rögzítőknek plusz másodperceket adjanak?
Mert rendben van, hogy nemlehet a haladás elé állni, de így lenne fair. Mondjuk az első galambra nem kéne plusz idő, mert nem lenne jó, ha ezel nyerne valaki, de csapatszinten más nagy különbséget ad pusztán az, hogy volt-e valakinek 100 ezre. Az öreg sporikat is sújtja ez a helyzet.
A solog szerintem éppúgy lehetségesvolna, mint régen a kerékpáridő, és az értelme is ugyanaz.
koja 56 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1882

Én alapjáraton értem a viccet és szeretem is, főleg jót, de néha a rosszat is!!!
De ez nem annak tünt!!!!
Előzmény: Törölt nick (1878)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1881
Értelek. Akkor mi értelme van a szabályoknak, ha lehetetlen betartani, és azok sem tartják illetve tartatják be, akik erre hivatottak! Ezek szerint a VB nem áll a helyzet magaslatán. Szerintem sok időnek kell eltelni, hogy egységes szemlélet és szabályozás szülessen e tekintetben. Illetve a kevésbé hozzáértő sporiknak is készség szinten el kell sajátítani a rögzítő rendszerek kezelését. Pár helyen találkoztam olyannal, hogy egy- egy egyesületen belül csak egy ember ért a rögzítő rendszer kezeléséhez és gondolom, hogy nem kell leírnom, hogy ez  milyen kellemetlenséggel illteve problémákkal jár.
Előzmény: bmalag (1880)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1880

Az én felháborodásomnak? semmi:)))

figyelmeztettem a sporikat, a VB-t de csak vállvonogatás volt. nem tudnak hatni a forgalmazókra/szoftveresekre állítólag, így aztán nem is zárhatjuk ki a fél kerületet, azért mert hiányzik az órakésés, vagy nem pontos a küldött galambok száma.

 

Előzmény: Törölt nick (1879)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1879

Mi lett a következménye?

Előzmény: bmalag (1877)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1878

Lehet, hogy csak viccelt.

 

Előzmény: koja 56 (1876)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1877

na ja. a szoftverek "sokszínűsége" tavasszal ledobta a láncot nálam is.  szabálytalan jegyzőkönyv hegyek.

Hát hajrá! Drukkolunk, hogy sikerüljön.

Előzmény: koja 56 (1876)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1876

A legnagyobb fönökkel (szövetségünk elnöke) beszélgettem szombaton és szóba kerültek az elektromos rendszerek és ez az új kombinált chipp gyűrű téma!
Elmondta, hogy már a benzing kivételével minden rendszer forgalmazójával megeggyeztek a szoftverek frissitésében!
Ami nemcsak az új chippek kompatibilissé tevéséről szól, hanem a fennálló hiányosságok pótlásáról is!
Panaszkodott, hogy nem nagyon partner a magyar benzing forgalmazó!
Előzmény: bmalag (1863)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1875

12-14 napos korban teszem át a tojóval az egyik kicsit a fiataldúcba a hazaérkezés után. A hímnél marad a másik fiatal és őt még 1 hétig etetgeti. aztán amikor megjön a versenyről már a tojó várja a fészekben. Ezt csak özvegyítéskor csinálom, ugyhogy a fészekállapot fenntartásáról nincs szó. Most augusztusban is megtettem de lehet túl korán. Inkább megvárom míg elkezdi a tojót hajtani a hím vagy ilyenkor már nevelhetik együtt is a késői csipaszt...már ha hagyok. Ha meg nem akarok hagyni, akkor műtojás unásig.

 

Volt év, hogy nem vittem őket évközben. Aztán volt, hogy heti 2-3 x 50 km, idén heti 1x30 km volt és a csapat teljesítménye szinte azonos volt. Mintha több díj lenne a tréninges években. De ez annyi mindentől függhet még, hogy nem tudom a tuti receptet. Összeszedtem őket reggel, elvittem és hazajöttek a félbezárt fészekre. tojó meg tál az nem játszott sosem. Tavaly péntek esténként vittük őket a győri komák mintájára. A pakolás meg szombat délelőtt volt. Jöttek szépen. Bár egyik este ellenkező irányba indultak el, mert a dúc felől sötét viharfelhők tornyosultak. reggel értek csak haza, de utána vasárnap a verseny nem volt se jobb, se rosszabb, mint azelőtt.

Előzmény: extra pizza (1870)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1874
 Úgy gondolom, hogy az állatvilágban igen kényes egyensúly van az egyes fajok között,mert ugye itt van az a csúnya ember és belerondít mindenbe kénye- kedve szerint, de általában a saját maga hasznára. Azt valami vájtfülűtől kéne megkérdezni, hogy ragadozó madárból mennyi az optimális egyedszám, ha egyáltalán van erre vonatkozólag valamilyen adat. Mert egy galambásznak egy héja is sok, főleg ha az az ő galambdúcát tekinti vacsoraasztalnak.
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1873
Először is nem tudom :), de arra tippelek, hogy az igazán veszélyeztetett fajok továbbra is kritikusan alacsony létszámúak, míg más egyébként védett ragadozók annyira felszaporodtak, hogy már nincs zsákmányállat a környéken.
Pl Sóskút környékén nehéz fenntartani a védett ürgetepelet, mert az ugyancsak védett kerecsensólyom elpusztítja.
Ujházy írt erről egyik könyvében, hogy mekkora probléma természetvédelmi területen galambászni nyugaton.
Előzmény: bmalag (1871)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1872
Az a kérdés hogy ki írja azokat a galambász "szakcikkeket", és mire alapozza amit ír?! Lehet, hogy a szakcikkíró is úgy működik, mint a magyar meteorológiai intézet egy ismerősöm szerint. Tehát, ha kinéznek az ablakon és esik, akkor bemondják, hogy országos eső van!:-)
Előzmény: bmalag (1871)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1871

hát ja. mondjuk biztos nem egy internetközeli ember lehet (bár a sitten rászokhat...fu de gonooosz), de valamit írhatnánk ebbe a fórumba a békés egymás mellett élés érdekében.

 

Én sem értek a ragadozókhoz és kisfalumban nem is nagyon mutatják magukat. télen hetente egyszer kiengedem a galambokat (ha szép napos idő van), de sérülés vagy hiány még sosem volt. Aztán lehet csak azért, mert a szivesesek "etetik őket" egész télen. Én azt mondom, hogy aki félti a galambját az zárja be télen.

Azt is érdekesnek tartom, hogy galambász szakcikkekben a ragadozók felszaporodásáról írnak Európa szerte, az MME szerint ugye meg lassan kifogynak. hm. hát hogy van ez?

Előzmény: Törölt nick (1869)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1870
Volna kérdésem.
Ha jól emlékszem említetted, hogy egyszerűen elveszed a fiatalokat a kipépelés után.
Ez 6 napot jelent?
Utána nem próbálsz műtojást elfogadtatni?
Versenyidőszakban magántréninget hogy alkamazol?
Előzmény: bmalag (1868)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1869
Elolvastam, köszönöm. Nem is értem az egészet. A pasasnak nem sok fogalma lehet a ragadozó madarak táplálkozási szokásairól. És valószínű, hogy neki minden ragadozómadár sas, mert vannak ilyen emberek, sajnos. Sajnálom a madarakat, ez egy aljas tett volt!
Előzmény: bmalag (1868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!