Keresés

Részletes keresés

jegcsillag Creative Commons License 2003.05.21 0 0 596
Kedves Thomas!

Nekem is van ékpárnám,nem igazán szeretem,mert mindig lecsuszok róla.
Ennél jobb viszont a deréktámasz,ami nagyon megkönnyíti a sok ülést!

jég*


Előzmény: Thomas (595)
Thomas Creative Commons License 2003.05.17 0 0 595
Bocsha már ezt belinkelte valaki, de én csak most bukkanam rá miköben időjárást néztem a Yahoo-n
http://health.yahoo.com/health/centers/back_pain/index.html
Jo, jó tudom, hogy angolul van de ahogy bele kukkantottam ott is kb. ugyanugy fáj mint nekünk.

Amúgy joban birom az ülést a számitógép előtt az ékpárnával amit még összel vettem, azaz szerintem megérte.
Üdv, Thomas

jegcsillag Creative Commons License 2003.05.05 0 0 594
Kedves MOLL!

Porckorong sérvvel nem ajánlanám a Gerinctornát!
Nekem van,én is úgy másoltattam.
Legfeljebb akkor lehetne használni,ha nincs
gyulladás!
A gerinctornát nem a porckorong sérvre találták ki.

jég*

Előzmény: Moll (591)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.26 0 0 593
Örülök, hogy használható ötletem volt. Most már csak a Te szorgalmadon múlik, hogy mennyire tudod erősíteni a lábadat.
Ez a nagy ötlet nem teljesen az én fejemből ugrott ki, hanem tapasztalatból tudom, mivel nem csak a gerincemet operálták eddig, hanem többször a térdeimet is. És utána mindig erősítenem kellett.
Előzmény: sunlife (592)
sunlife Creative Commons License 2003.03.26 0 0 592
Nagyon jó 5letet adtál ezzel a tépôzáras megoldással.
Eddig is emelgettem a lábomat, de csak súlyok nélkül.
Ahogy erôsödik úgy lehet egyre jobban terhelni és ezzel
a megoldással egyszerűbb a dolog!
Köszönöm mégegyszer...
Jó egészséget, gyógyulást Mindannyiatoknak !
Előzmény: Sfakutya (588)
Moll Creative Commons License 2003.03.25 0 0 591
Nekünk ilyet nem mondtak. Azt mondták, hogy a műtét segítene a fájdalmon, de nincs garancia természetesen arra, hogy később nem rosszabbodna, vagy terjedne, vagy nem sértetnének meg véletlenül ideget, (persze nem szoktak általában), de ha a műtétet gondoljuk, akkor ezeket a vizsgálatokat kell elvégezni, persze várhatunk vele, de ha mégis a műtétet választjuk, akkor fél év táppénz, és gondolja meg, stb.

Szóval inkább arra hajlottak, hogy legyen műtét, bár nem így konkrétan mondták. Ezt mi is tudjuk, persze, hogy a fájdalmon ideig-óráig (talán sokáig is) enyhítene, de ha nem muszáj, akkor egyelőre még nem feküdnénk a kés alá. Ráadásul úgy, hogy mostanában javul az állapota.

Hát ennyi történt.

Egyébként van egy kérdésem: találkoztatok már a Gerinctorna c. kazettával? Ajánlotta most a doktornő, de nem tudom, hol lehetne beszerezni.

Előzmény: Zsoldos (590)
Zsoldos Creative Commons License 2003.03.25 0 0 590
Tapasztalataim szerint az Amerikai úton nem csinálnak és nem is javasolnak felesleges műtétet.
Áprilisban, mikor kiszakadt sérvvel mentem oda, mondtam, hogy mivel hónapok óta szenvedek már a fájdalomtól, nem vagyok ellene a műtétnek, de a főorvos, aki megvisgált, bár nem sok esélyét látta állapotom javulásának, azt mondta: "Adjunk még egy utolsó esélyt a hagyományos kezelésnek" és beutalt 3 hét komplex fizikóterápiára.
Előzmény: Moll (589)
Moll Creative Commons License 2003.03.25 0 0 589
Sziasztok!

Hát, lehet, hogy ki kellett volna hagyni az Amerikai úti programot... egy főorvos és egy idegsebész nézte az MR képeket, és mindketten inkább a műtét pártján álltak, mintsem ellene... még azt is mondták, hogy ha most rögtön eldönti, akkor mehet a második emeletre előzetes vizsgálatokra. A férjem mondta, hogy talán mégsem döntené el így rögtön, aztán hazamentünk, és teljesen maga alatt volt.

Próbáltam azzal vígasztalni, hogy egy sebész könnyebben hajlik a műtét felé, hiszen ez a dolga, de a másik 7 orvos, akik az elmúlt hetekben megvizsgálták, azok mind azt mondták, hogy elkerülhető a műtét - legalábbis a jelenlegi állapot szerint.

Az elektromágneses terápiára továbbra is jár, csinálom neki a borogatást, szedi a gyógyszert: javul, tényleg jobban van. Nem tudjuk, hogy állni hogy fog bírni, mert a jövő héten már nagyon szeretne dolgozni menni.

A lényege az egésznek: ahány orvos, annyi félét mond....

Sfakutya Creative Commons License 2003.03.24 0 0 588
Igazad van, a lábizmodat próbáld erősíteni. Vegyél lábra tépőzárazható kis súlyt és fekvő helyzetben azt emelgesd. Hanyatfekve, oldaltfekve. De csinálhatsz is magadnak súlyzót. Egy hosszúkás alakú anyagot, ami körbe éri a bokádat, tölts meg sóval ( 1 kg ), azt rögzítsd valahogy a bokádon és már kezdheted is a lábemelgetést. Csak jó sokat és kitartás!
Előzmény: sunlife (587)
sunlife Creative Commons License 2003.03.24 0 0 587
Szia Sfakutya!
Köszönöm a gyors választ!
Az az igazság, hogy most már nem fáj a lábom, a sorvadás is maradt egyhelyben.
Ennek ellenére a műtétet nem vetettem el, de csak mint utolsó lehetôséget választanám.
Ujból megyek majd MR-re, de ki kell várni a soromat....majd' egy hónap!
Annak eredménye lesz a döntô, de addig is próbálnám az izmaimat úgy regenerálni (ha lehet), hogy közben a gerincemet ne terheljem !
Ezért kérdeztem....
Előzmény: Sfakutya (586)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.22 0 0 586
Most megint én próbálok válaszolni.
Ha valóban a gerincsérv okozta a combizmod sorvadását, akkor pont ez az az indok, ami miatt meg kellene operálni. Ha valóban ez okozta, akkor miért gondolod, hogy nem fog tovább romlani az izom állapota? Ha tornával nem tudod megerősíteni, és fáj, bizonytalan a járásod, akkor nagyon komolyan körül kellene járni a dolgot. Akkor menj tovább más orvoshoz is!
Előzmény: sunlife (585)
sunlife Creative Commons License 2003.03.22 0 0 585
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy találtam egy topicot, ami ilyen jellegű problémákkal foglalkozik.
Még jobban örülök, hogy sokan vannak olyanok közöttünk, akiknek a gondja megoldódott, vagy megoldódni látszik!
A topicot végigolvastam, de saját problémámmal kapcsolatban nem találtam hozzászólást, ezért megkérdezem, hátha van valaki közületek, aki hasonló cipôben jár vagy járt.
Nos, gerincsérvem van ( L4-L5 között ), amit az MRI vizsgálat elôtt isiásznak diagnosztizáltak és aszerint próbáltak kezelni 2 hónapig.
Ez idô alatt a jobb combom izomzata sorvadásnak indult. Jelenleg 5 cm-rel kisebb a körfogata, mint a balnak.
A kérdésem az, hogy valamilyen módszerrel (torna, táplálék-kiegészítôk...stb.) erôsíthetô-e a letapadt izomzat, van-e mód "tömegnövelésre" ?
Van-e tapasztalatotok ilyen téren ?
Egyelôre nem műtettem meg magam.....az idegsebész azt mondta, hogy ezzel a sorvadással már úgysem lehet semmit kezdeni....fogadjam így el.
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.21 0 0 584
Na mit mondtak az Amerikai úton? Nagyon kiváncsi vagyok.
Látod, hogy milyen jó dolgok is történnek. Mármint az, hogy visszahúzódott a sérve a férjednek. Egyébként sokszor nem is a sérv nagysága a döntő, hiszen irtó nagy sérv is el tud úgy helyezkedni, hogy nem nyom ideget. Olyankor pedig fájdalom sincs. De ha még az évek során össze is megy, az tiszta nyereség.
A férjed érzi, hogy mikor szabad elkezdenie a tornát. Én azt javaslom, hogy egy kicsit inkább többet várjon, mint keveset. Pontosan fogja érezni, hogy mikor szabad. És akkor sem ész nélkül, csak szép lassan! És ha már nem fog fájni, akkor sem kezden neki az erős tornagyakorlatoknak. Legyen önuralma és fékezze magát. Akkor az is elképzelhető, hogy soha nem fog műtétre kerülni.
Előzmény: Moll (581)
Zsoldos Creative Commons License 2003.03.21 0 0 583
Igazából a közelgő frontokat megérzem. Mint ma is például. De azon kívűl semmi.
A másodikat már magamnak köszönhettem, mert nem vigyáztam eléggé. (Súlyzók, aszfalton futás stb) Csoda, hogy hét év eltelt a két műtét közt.
Előzmény: Moll (582)
Moll Creative Commons License 2003.03.21 0 0 582
És teljesen meggyógyultál? Már nincsenek fájdalmaid?
Előzmény: Zsoldos (579)
Moll Creative Commons License 2003.03.21 0 0 581
Szia Sfakutya!

Magam sem hiszem, de a férjem jobban érzi magát. Voltunk 2 napja ezen az elektromágneses kezelésen, 2 x 8 perc volt a matracon, 1 x 8 perc helyi kezelés, meg kapott gyulladásgátlót, ajánlott a doktornő borogatást, meg hogy hogyan feküdjön, és persze hogy cseréljük ki az ágyunkat.

Ma is megy 9-re, délre pedig megyünk az Amerikai útra. Érdekes amúgy, a kórházban azt mondták neki, hogy óvatosan tornáztassa, járjon úszni, stb., tegnapelőtt a doktornő pedig azt, hogy pihentesse, mert még mindig gyulladásos állapotban van.

VISZONT: a 6 évvel ezelőtti felvételhez képest vissza van húzódva a sérv! Ahhoz képest, hogy azt hittük 3 hete, hogy már el is fakadt....

Előzmény: Sfakutya (580)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.20 0 0 580
Moll!

Hogy vagytok? Holnap mentek az Amerikai útra, majd számolj be!!

Zsoldos Creative Commons License 2003.03.19 0 0 579
nem, én 2 műtéttel
Előzmény: Moll (578)
Moll Creative Commons License 2003.03.19 0 0 578
Te is műtét nélkül vagy jobban?
Előzmény: Zsoldos (576)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.18 0 0 577
Én most le merem írni, hogy jól vagyok. Hatodik hónapja :))
Hat év fájdalom után ! Ezért mondom mindenkinek, hogy fel a fejjel!
Zsoldos Creative Commons License 2003.03.18 0 0 576
Csatlakozom. Gerincesek, hogy bírtátok a télvégi frontátvonulásokat? :) Én már túl vagyok rajta (kopp-kopp-kopp)
Előzmény: Sfakutya (574)
Moll Creative Commons License 2003.03.18 0 0 575
Igen, ismerős ajánlott ott egy orvost, akihez már be is jelentkeztünk... mindent megpróbálunk, hogy a nyári szlovákiai túrázásra jöhessen! :-)

Egyébként most tök jól van, bár a terhelést (gyaloglást) nem tudom, hogy bírja, mert már hetek óta fekszik. De ülni szépen tud már (amit eddig szintén nem tudott).

Te teljesen jól vagy? Kicsit sem fáj?

Előzmény: Sfakutya (574)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.17 0 0 574
Miért mentek az Amerikai útra? Ott is megnézi valaki? Az nagyon jó hely(szerintem a legjobb!).
Előzmény: Moll (573)
Moll Creative Commons License 2003.03.17 0 0 573
Szia Sfakutya!

A férjemnek "sima" infúziót adtak, némi fájdalomcsillapítóból, izomlazítóból, miegymásból kutyulva. Azt nem tudjuk, segített-e, mert nem igazán járkált a hétvégén... majd ma kiderül. Most éppen vizsgálatokra küldözgetik, és haza is engedik - legalábbis azt ígérték. Holnap, vagy holnapután megyünk elektromágneses terápiára, pénteken pedig az Amerikai útra.

Előzmény: Sfakutya (572)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.14 0 0 572
Majd írd meg, hogy mit csinálnak vele. Bár a hétvégén nem nagyon szoktak a betegekkel foglalkozni.
Azt jól teszitek, hogy másnál is érdeklődtök. Ez arra is jó, hogy múlik az idő és a szervezet néha annyira bölcs, hogy saját magát is gyógyítja. Bíztasd a férjed, hiszen én is olyan sokszor voltam már mélyponton és mégis sikerült kikerülnöm belőle.
Előzmény: Moll (571)
Moll Creative Commons License 2003.03.14 0 0 571
Azt nem mondta, hová akarja adni, de majd előtte úgyis még megvizsgálják, és beszélnek. A főorvos, aki tegnap megvizsgálta, kb. fél percet szánt rá, nem tudtunk vele semmit érdemben megbeszélni. Remélem, nem lesz semmi brutalitás... nem is hiszem, hogy engedné. Amúgy ma fekszik be 4 napra, remélem, múlni fog a fájdalma. Jövő hétre egy másik főorvoshoz is bejelentkeztünk, több szem többet lát alapon.
Előzmény: Sfakutya (570)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.14 0 0 570
Nem mondta, hogy hova akarja adni? Ugyanis szoktak közvetlenül a gerincbe is adni kortizont, aminek frenetikus hatása van. Gyorsan összehúzódik tőle a sérv, de felpüffed tőle a kedves páciens. Tisztázzátok először, hogy mit akar. Aztán el kell dönteni, hogy akarjátok-e.
Előzmény: Moll (569)
Moll Creative Commons License 2003.03.14 0 0 569
Sziasztok!

Végre-valahára bejutottunk az egyik kórház jónevű főorvosához, aki azt mondta a férjemnek, hogy nem valószínű, hogy műteni kell, de néhány napos infúzióra be kellene feküdnie.

.... ennek... mi haszna? Én úgy tudtam, infúziót a legyengült, vérszegény emberek kapnak.....

Moll Creative Commons License 2003.03.10 0 0 568
Szia,

nem, nem, sajnos ott tartunk, hogy alig bír járni. Megpróbált lemenni a múlt héten a negyedikról, és alig bírt visszamászni.... szerdán megyünk CT-re, aztán visszük a múltkori MRI papírt meg majd ezt valami dokihoz, akit ajánlottak.

A Bemer készüléket egy szórólapot láttam, amúgy honlapjuk is van: www.bemer3000.hu, beszéltem is velük, és címeket is adtak, hogy mely kórházak használják a készüléket, állítólag segít a sérveseknek.... felhívom ma valamelyik referenciájukat.

Nagyon örülök, hogy Te fájdalommentesen élsz, önzésből is, hogy hátha egyszer nekünk is megadatik :-)

Előzmény: Sfakutya (567)
Sfakutya Creative Commons License 2003.03.06 0 0 567
Nem hallottam róla. Mi ez?
Egyébként a Széchenyi jó, de főleg akkor, ha nem csak fürdőjegye, hanem fizikoterápia és gyógytorna is lenne hozzá. Bár vigyázzon a férjed, most, ebben az állapotban ne menjen, mert esetleg bedurran a gerince. Majd ha csökken a fájdalma.
Előzmény: Moll (566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!