Keresés

Részletes keresés

rstudi Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14849

Aggodalomra azt hiszem semmi ok az ilyen obikkal, amikor az előző postot írtam, kitettem az ablakba. Kora délutáni tavaszi napfény mellett, dupla üveg és függöny mögött is szemmel láthatóan tisztult az elmúlt közel egy órában. 

Előzmény: rstudi (14848)
rstudi Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14848

Most néztem meg, az enyém is enyhén be van sárgulva. Akkor kipróbálom ezt a napfényes kezelést. :-)

Előzmény: Törölt nick (14845)
Jahno Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14847

Valaohl UV lámpás kezelést olvastam, az nem melegít. Érdekes az biztos, gondolom napfényből is az UV-t hasznosítják ilyen célra.

Előzmény: pater68 (14846)
pater68 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14846

Víztiszták voltak, az üveget tóriummal kezelték, ezért az évek során besárgul. Ja, és sugároz... :)

 

füstöltcsülök: Örülök, hogy sikerült, ezek szerint érdemes kipróbálni. Én mondjuk féltem, nehogy a lencsék ragasztóanyagának ártson a sugárzó meleg.

Előzmény: monyesz (14844)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14845

Egy 50 1.4 takumarral. Több napig volt az erkélyen, ablaküveg nem volt a fény útjában. Ja, és nem a legdurvább napsütésben!

Előzmény: pater68 (14842)
monyesz Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14844

Tehát ezeken az obikon eredtileg semmi sárgás beütés nem látszik?

Előzmény: Törölt nick (14841)
Seefbacsi Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14843

Eladó,

 

1db M42-PK adapter, van vele végtelen, vázba üllő típus, kiszedővel,dobozában,ára 3000 Ft

1db PK-M4/3 adapter 6000 Ft

 

érd. publikus mailben vagy pedig húszas négykilencvenháromtizennégyhetvenkettő-es telefonon lehet.

pater68 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14842

Próbáltad már?

Előzmény: Törölt nick (14841)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14841

Igen. Napfény hatására vissza áll az eredeti állapot.

Előzmény: bandita39 (14838)
rstudi Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14840

Ha minden igaz több gyártó is használt tóriumot:

http://camerapedia.wikia.com/wiki/Radioactive_lenses

Előzmény: monyesz (14835)
gabor01 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14839

Nem mélyedtem bele annyira:-)

 

Előzmény: monyesz (14835)
bandita39 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14838

Mi lesz ezekkel az obikkal besárgul idővel a lencséjük??

Előzmény: gabor01 (14833)
bandita39 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14837

Vegyétek ricsitől az obit bátran mert jó obi, nekem is van meglepően jó árához képest. Macro,és mókus a tamronnal.

Előzmény: viricsi (14832)
Netcsont Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14836
Szerbusztok!

smc DA 18-55 WR 20000 ft.

smc DA 55-200 WR 30000 ft.

A kettő együtt 45000 ft.

monyesz Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14835
De, ezt ismerem!:)
Amugy melyik tipusok a veszelyeztetettek?
Előzmény: gabor01 (14833)
borospapa Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14834

Eladnám Pentax K 200 D fényképezőgép értékesítése után megmaradt

 

OBJEKTÍVJEIMET:

 

- Sigma AF 18-125 mm f: 3,5-5,6 DC + Hoya 62 mm uv/0/szűrő   25.000 Ft

- Revuenon 50 mm f: 1-1,9 első kupak    3.000 Ft

- Varexon 135 mm f: 1-2,8 + 58 mm skylight 1x szűrő, hátsó kupak   4.000 Ft

- Soligor telekonverter 2x P / KA+R / XP használati kopás, egyébként hibátlan   3.000 Ft

 

 

Továbbá eladnám örökölt  Canon AE-1 működőképes, szép állapotú fényképezőgépemet,

rajta FD-50 mm-es f:1-1,4 SSC objektív + HOYA 55 mm-es HMC skylight (1B) szűrővel.

Valamint gumi keretben HOYA PL 55 mm-es szűrőt.

 

 

Cserelehetőségként érdekelne Panasonic Lumix G 14-45 MEGA I.O.S objektív megegyezés szerint.

 

Érdeklődni: 30/ kilenc 476 száz 52 , vagy ferkodi@gmail.com

 

gabor01 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14833

Az ismert klasszikus módszert sem ismered?:  :-)

http://web.aanet.com.au/bayling/repair.html

Előzmény: monyesz (14831)
viricsi Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14832

Továbbra is új gazdára vár a Tamron 70-300. Faragjunk az árból, legyen 23.000 ft.

 

monyesz Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14831

Köszi, nem hallottam még erről!

Előzmény: phoxiemaxie (14829)
phoxiemaxie Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14830

A kezelést nem én végeztem, hanem az előző kollega akitől vásároltam a lencsét, mindazonáltal e-mailben tudok képet küldeni a végeredményről.

Előzmény: phoxiemaxie (14829)
phoxiemaxie Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14829
Előzmény: monyesz (14827)
pater68 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14828

Szerintem a Kollega a tóriumos lencse sárgulásának eltüntetését célzó eljárásra gondol. Legenda? Vagy valóban működik? Nem tudom. Én nem próbáltam.

Előzmény: monyesz (14827)
monyesz Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14827

UV kezelést? Az milyen?

Mert ultrahangos tisztításról mintha hallottam volna már, de az UV kezelésről egész más fogalmaim vannak.

Előzmény: phoxiemaxie (14826)
phoxiemaxie Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14826

Eladó Asahi Pentax Super-Takumar 50mm 1.4 + EOS Adapter

 

A lencse hibátlan állapotú, por és gombamentes, UV kezelést is kapott. Fókusz, blenede jól jár.

 

Ár: 35.000 ft

 

Érdeklődni: szlaci80@gmail.com

Zozzantoz Creative Commons License 2013.03.31 0 0 14825

Eladó:

 

- SMC Pentax-K 135/2.5 + eredeti: sapkák, napellenző és bőr tok, irányár: 33.000.-

- SMC Pentax-M 100/2.8 + eredeti: sapkák és napellenző, irányár: 27.000.-

 

Érdeklődni: zozi2000 kukac freemail.hu, Szekszárd

X3NoMoRpH Creative Commons License 2013.03.30 0 0 14824

M-ROCK Arches 528 - Fekete-olívazöld színű, kiváló állapotban. - 10.000 Ft

 

Email: csabulator_kukac_gémélpontkom

 

Előzmény: X3NoMoRpH (14753)
_-Laci-_ Creative Commons License 2013.03.30 0 0 14823

Sziasztok!

 

Eladó a héten érkezett Hoya CIR-PL (tulipános) STANDARD 55mm-es szűrő.

1 képet készítettem vele és sajnos nálam 18-as álláson a kép sarkaiban nagyon kicsit, de látszik. :-(

Kisebb látószögnél nincs probléma.

Menet nélkül kb. 6.5mm a szélessége.

Ár: 5000 Ft

 

email: guba_laszloKUKACfreemailPONThu

Hege71 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 14822

Még mindig eladók:

 

TAMRON AF 75-300 mm F/4-5.6 LD MACRO (1:3.9) obi teljesen újszerű, szinte egyáltalán nem használt 20.000 Ft

Dobozában, napellenzővel,kupakokkal.

 

TAMRON AF 28-80 mm F/3.5-5.6 obi keveset használt, hibátlan állapotban 15.000 Ft

Dobozában, napellenzővel,kupakokkal.

 

A kettőt egyben 30.000 Ft-ért odaadom!

 

Átvehető Budapest/Ráckeve vagy posta utánvéttel. hetven362és5872

monyesz Creative Commons License 2013.03.30 0 0 14821

2.300,-ért meg is venném, de szerintem te 23.000-re gondoltál!

Előzmény: sándor67 (14820)
sándor67 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 14820

Üdv!

Eladóvá vált Pentax DA 18 55 DL WR időjárás álló objektív. Keveset használlt, nagyon jó állapotú.
2300 Ft. Képet sajnos nem engedett feltölteni a rendszer de itt megtekinthető?

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/objektiv_es_tartozekai/objektiv/objektiv_pentax_gepekhez/pentax_da_18_55mm_al_wr_1734018950.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!