Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2006.02.07 0 0 175

Nagyon kicsit súrlódik egy csúszógyűrű, és rengeteget használnak az iparban, tehát nem kaland megoldani.

Előzmény: azsem (173)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.07 0 0 174
Hi!
Szerintem megfelelően előkészített csúszófelülettel (csiszolás polírozás) és túlméretezett faroklapáttal a súrlódásból adódó veszteség elhanyagolható.
azsem Creative Commons License 2006.02.06 0 0 173
De itt számít a súrlódás és hogy mennyire fogja le a szélkereket.
Előzmény: krezidiesel (171)
3921 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 172

HI!

 

Ebből a nézetből sajnos nem tudom megmondani, hogy jól sikerült-e.

 Az a lényeg, hogy először hosszában vágd ketté a csövet. Az egyik fele a munkadarab, a másik a tartalék. A második már tuti hogy jó lesz , ha az első nem is.

-Remélem sikerül-

Akinek vannak képei, vagy eredményei, ne kiméljen!

Előzmény: Bazarghai (164)
krezidiesel Creative Commons License 2006.02.06 0 0 171
Évekig úszódarun dolgoztam , az is forog körbe a tengelye körül. Ott csúszógyűrükön vezetik fel az áramot és igen nagy teljesitményekről van pedig szó.
Előzmény: 3921 (157)
azsem Creative Commons License 2006.02.05 0 0 170
Spektrumot néztétek?
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.05 0 0 169
Szia!
Az oldalon, amit lejjebb közöltem (otherpower), egy kivételével mindnél annyi mágnest alkalmaztak, ahány pólusú a motor. Így nem csak, h szépen fölgerjedt, hanem szép áramokat is mértek terhelésnél. Úgy gondolom, h ha szimmetrikusan rakom fel a mágneseket annál jobb nem lesz a hatásfok. Az álló helyzeti erő viszont biztos fel fog lépni.
Előzmény: BXD (168)
BXD Creative Commons License 2006.02.04 0 0 168
Szia!
Felmerült bennem néhány kérdés a projekteddel kapcsolatban:
A 6 db mágnes gondolom 1, vagy 3 póluspárt jelent, ez nekem nagyon kevésnek tűnik. Viszonylag kis feszültség fog indukálódni szerintem még nagy fordulaton is.
Az armatúra tekercselést sikerült felmérni? Nagyon fontos, hogy a forgóróész pólusai megfelelő helyzetbe kerüljenek az armatúra tekercseivel, kölönben nagyon leromlik a hatásfok.
Az armatúra tekercselés ki van vezetve csillag-delta átkapcsoláshoz? Ha igen, érdemes átkapcsoló elektronikát beiktatni.

Hogy oldod meg a mágnesek rögzítését a forgórészen?
A vasalás miatt egyébként is 'át szeretnének ugrani' a mágnesek az armatúrára, a cenrtipetális gyorsulás pedig még erősíti is ezt a hatást.

Az armatúra és forgórész közötti mágneses erőhatás álló helyzetben komolyan fékezi majd a szélkerék tengelyét, lesz-e elég nyomaték a lapátokban, hogy
legyőzzék ezt az erőt?

Elnézést a sok kérdésért, jobb előre tisztázni a felmerülő kérdéseket.
Előzmény: Bazarghai (163)
azsem Creative Commons License 2006.02.04 0 0 167
Milyen magasra építitek majd?
Engem eddig a 106-os hozzászólásban látottak izgattak fel a legjobban :D
Persze csak elméletben gondolkozok még...
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.04 0 0 166
Már ég a fejem...


Előzmény: Bazarghai (165)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.04 0 1 165
Másodjára csak sikerül...
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.04 0 0 164
Leszerkesztettem inventorban a PVC csöves lapátzot. Sajnos nem találtam jobb
nézetet, de azért így is pofás. Mit gondolsz: elég 100 mm-es pvc ből csinálni?
Előzmény: 3921 (157)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.03 0 0 163
Hát ez jó kérdés.
Több szempontból is. Először, egy 120 wattos villanymotort próbálok, mivel fogalmam sincs mekkora fesz és áram indukálódik az állórészben. Van már egy kísérleti jellegű (dísz) szélkerekem kész állványzattal. Arra akarom rárakni. Ez a motor csak 4 kilós így el fogja bírni. Azonkívül 600 forintért vettem a MÉH telepen. ezt a beszerzési módot ajánlom nektek is.Az elrendezés a forgórész hosszában elhelyezett 6 db neo mágnes.
Előzmény: BXD (161)
fanofano Creative Commons License 2006.02.03 0 0 162

Sziasztok!

Na végre, csak nem beindul ez a topic is? Hála az égnek!

Ízelítőnek egy kép, hogy állok én (még nem próbáltam feltenni, remélem menni fog!).

 

lapátok&egyebek

 

A 3db 95%-ig kész lapátok, a forgórész mágnes nélkül, valamint a műgyanta és részei láthatók a képen.

Na megyek, még farigcsálok egy kicsit :)

Norbi 

Előzmény: 3921 (158)
BXD Creative Commons License 2006.02.03 0 0 161

Ez izgalmasan hangzik!

Nagyon kíváncsi vagyok a forgórész mágneskörének megoldására.

Mekkora teljesítményű motort alakítasz át?

 

 

Előzmény: Bazarghai (159)
BXD Creative Commons License 2006.02.03 0 0 160

Köszi!

A megrendelő már egyértelmű, túl is vagyok rajta, várom a visszaigazoló levelüket.

 

 

Előzmény: Bazarghai (155)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.03 0 0 159
Nem, sajnos még nincs.
Én egy 3 fázisú villanymotort alakítok át úgy, h a forgórészbe neo mágneseket rakok.
www.otherpower.com/danb_windmill.html
Sztem ez jó megoldás,mert alacsony fordulaton is mükszik és nem kell az egész generátort megcsinálni. Ha kész vagyok vele rakok fel képet.
Előzmény: 3921 (158)
3921 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 158

Amúgy vannak már eredményeid? Félkész vagy kész szerkentyül-esetleg képek?

Jó lenne látni mások merrefelé próbálkoznak.Igérem én is rakok fel képeket, mihelyt visszakapom a kamerámat!

Előzmény: Bazarghai (155)
3921 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 157

Aha most már értem. Egy német statisztika szerint annak az esélye hogy a szélirány változások miatt mindig ugynabban az irányban forduljon körbe a forgásponton-elhanyagolható.

 

Ezért csinálják úgy hogy az oszlop végén elhelyeznek egy nagy csapágyat.Ezen fordul körbe az egész szerkentyű, a csapágy közepén pedig leengedik a kábelt.

 

Minél magasabb az oszlop annál többször tud tekeredni a drót. A németek szerint nem árt havonta egyszer ránézni, de általában egy év alatt tekeredik fel.

 

Csak olvastam, nem saját tapasztalat!Kiváncsi lennék ezeknél a negyed és félmillás szerkentyüknél hogy van ez gyárilag.

 

Valaki esetleg?

Előzmény: Bazarghai (156)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.02 0 0 156
Ez teljesen világos. :)
Én is az állórészről veszem az áramot. De nem vihetek le a toronyról egy egyszerű
madzagot, mert akkor a körbefordulás miatt rátekeredne a tengelyre.
Erre a problémára gondoltam.
Előzmény: 3921 (152)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.02 0 0 155
Szia!
A rendelés úgy zajlik, h értelemszerűen kitöltöd a rendelőlapot, aztán a cég küld egy
emilt rendelőkóddal, miegymás. Az emilben van a cég paypal címe is.
Ide kell a paypalon keresztül egy számlaszámról átutalnod a lóvét. A paypalra be kell regisztrálni. Az átutalás haverom számlaszámáról történt ( úgy tűnt egyszerű otp folyószámla, de lehet, h vmi opciót kérni kell). A pénzátutalás cirka 4 euródba fog kerülni.A kedvezmények valósak, de nem tudtam kipróbálni, mert csak 6 db-ot rendeltem.
Előzmény: BXD (153)
tkacsa Creative Commons License 2006.02.02 0 0 154

megújuló energia hasznosítása azért a jövő útja, mert lehetőséget nyújt a leválásra a nagy multinacionális cégek egyre fokozódó tőkekoncentrációjáról

a 21. században valójában csak az az ország lehet szuverén, amelyik el tudja látni magát energiával mint PL: Linux vs Wind$ws



A lakosság szélerőmű parkokat szeretne

http://nol.hu/cikk/392642/


A magyar népesség túlnyomó része támogatja a megújuló energiaforrások szerepének növelését, főleg azért, mert a többség attól tart, hogy az oroszországi gázzal kapcsolatos bizonytalanságok miatt növekedni fognak az energiaárak.

BXD Creative Commons License 2006.02.02 0 0 153
Ennek a cégnek tényleg elég jó árai vannak.
Nekem a 60x30x3 -as ból kellene 32 db.
Néhány szót tudnál írni a rendelés menetéről, a fizetés módjáról?
Úgy látom az oldalon a Paypalt ajánlják mint fizetési módot, olyanom viszont nincs.
Az oldalon hírdetett mennyiségi kedvezmények valósak?


Előzmény: Bazarghai (141)
3921 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 152
Álltalában aki kicsit akar csinálni az állandó mágnesben gondolkodik. Innentől pedig egyszerü az ügy: a forgórészen vannak a mágnesek az állón a tekercsek.
Előzmény: Bazarghai (151)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.02 0 0 151
Kösz a rotor leírást. Sztem ez jó lesz.
A következő problémám ami mindenkit érint aki horizontális tengelyű
szélmotort épít: hogy veszitek le a termelt feszültséget? Én valamilyen csúszógyűrűben gondolkozom. Vagy van vmilyen egyszerűbb megoldás is?
BXD Creative Commons License 2006.02.02 0 0 150

Ime az oldal:

 

http://www.windstuffnow.com/main/

 

Komoly lemaradásom van a témában sajnos közbelépett vizsgaidőszak.:(

 

 

 

Előzmény: Bazarghai (137)
3921 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 149
Küldve, leírással.
Előzmény: Bazarghai (148)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.02 0 0 148
Szia!
Átküldenéd emilben amit letöltöttél?
Ezen nehéz kicsit eligazodni.
Nehéz az íveket megrajzolni.
Bazarghai@gmail.com
Thanx
Előzmény: 3921 (146)
NeomatiK Creative Commons License 2006.02.02 0 0 147

FELHÍVÁS! :)

 

Sziasztok!

 

Ha már áram és házilag, akkor kérlek benneteket, hogy látogassátok meg a nemrég nyitott topikot: Akkumulátor építése és felújítása amennyiben érdekel titeket a téma.

Eddig nem sok hozzászóló volt, szeretném ha ez változna pozitív irányban :)

 

Bocs az agresszív reklám miatt :)

3921 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 146
Nincs meg az eredeti oldal, csak amit lementettem. A lényeg ezen is látszik.Ha kell nagyban, átküldhetem emilben. Baromi egyszerü, és veszettül pörög. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!