Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 10357

Triaktól megállhat a motor, elkezdhet búgni. Leégés veszélye állhat fennt. Igen ám, de ha leáll a motor = nem lesz nyomás, akkor a szárazon futás védelem áramtalanítja a motort.

Egyszerűen nem tudod leégetni triakkal a motort. 80 volttal is működik a szárazon futás védelem elektronikája.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 10356

Nekem 1 éve van ilyen Elektrikóból vett 750 wattos jet típusú felszíni, bronzlapátos kínai mélyszívófejes szivattyúm. (Szerintem Leo gyártmány Alfa Centauri néven forgalmazva)

19 méter mélyen van a mélyszívófej. Ha jó a kút vízhozama (15l/perc vagy több), nyugodtan vedd meg, masszív, alig melegedő erős szivattyú. A bronzlapáton a fehér TEST feliratú festék nem kopott le 1 év intenzív használat után. Mikrobarázdák se koptak le a lapátról. Aszinkron motoros, nagyon halk járású szivattyú.

Én nem találom rosszabbnak vízfelhozás szempontjából egy sima 800 wattos felszíni jet szivattyúnál, megközelíti a vízhozamát, de csak akkor, ha a kút tud annyi vizet adni amennyit a szivattyú teljesítménye megkíván. Ha lefojtod meg a slip ig (még van nyomaték a motorban) triakos fényerőszabályzóval szabályzod, 200 wattal le lehet vinni a fogyasztását.

Kis vízhozam esetén felejtős (sok lesz a villanyszámlád) ez a mélyszívófejes szivattyú.

Inkább Nimbusz mélybúvár szivattyú (8l/perc) 370 wattos járókerekes kis vízhozamnál.

Előzmény: albertjani (10355)
albertjani Creative Commons License 2012.03.31 0 0 10355

elírtam : két cső kell a szivattyú és a szívófej közé.

Előzmény: albertjani (10354)
albertjani Creative Commons License 2012.03.31 0 0 10354

Múlkor láttam az Elektrikó katalógusban olyan "JET típusú" szivattyút, amelyik a szokásos 9m helyett akár 25 méter mélyről is képes felszívni a vizet, mélyszívófejjel.

Kíváncsiságból bementem az üzletbe, hogy mutassák már be nekem ezt a csodát, mert ilyet még nem láttam.

 

A lényeg az, hogy a szivattyú a víz egy részét visszanyomja a mélyszívófejbe, ahol az visszafordul, a keresztmetszete itt le van szűkítve, így a gyorsabban áramló víz segít felszívni a

vizet. Két csövet kell kiépíteni a szívófej és a kút között, az egyiken szív, a másikon visszanyomja a víz egy részét.

 

Pihent agyú találmány :)

LRJudit Creative Commons License 2012.03.31 0 0 10353

Micsoda hangja van egy Pedrollonak!:-))

mindikk Creative Commons License 2012.03.30 0 0 10352

"Lehet hogy így megdögöljön egy kút? Kifogyhatott a víz ilyen szinten? :("

 

Lehet, de könnyen leellenőrizhető.

Egy kis fahasáb végébe kampót kell csavarozni, ahhoz müanyag zsinórt kötni, és az a kút csöve mellett leereszthető a vízszintig. Az üzemen  kivüli kútba kell leereszteni.

A vízszint elérését a zsinór ellazulásával, majd jól hallható kuttyogással lehet észlelni.

Ez lesz a kút nyugalmi vízszintje. Ezután be kell kapcsolni a kutat, és folyamatos "kuttyogással" figyelemmel kell kisérni a vízszint csökkenését egészen addig, míg állandósul a szint. Nnna, ez az üzemi vízszint.

 

Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy 5,0 m-nél nagyobb legyen a nyugalmi és üzemi vízszint közti különbség. Ha mégis, akkor a kút kapacitása kisebb, mint a szivattyué. A megoldás: a kiszivattyuzott víz egy részének a visszaengedése a kútba egészen addig, míg a vízszintkülönbség 3,0 m-re csökken. (Vagy a kút rendbehozatása mesterrel.)

Előzmény: tothjozsef11 (10341)
kovacsl1976 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 10351

Sziasztok,

 

Budapest XX. kerületbe egy kis 150m2-es kertbe gondolkodom automata öntözőrendszer telepítésén. Ajánlatokat várnék vagy egy-két tippet olyan szakértőkhöz, akik ezt jól és korrekt áron tudnák ezt nekem telepíteni.

 

köszönöm

ja69 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10350

Jelenlét és szemrevételezés.

Nálam a szivattyú a vizet egy 1 köbös tartályból kapja  állandó átfolyással. Végül is a szivattyú csak nyomásfokozásra van. A kútból a vizet egy másik szivattyú hozza fel a tartályba. Locsoláskor ott vagyok csak  a tömlő áthelyzésekhez kéne a  valami kapcsoló, jó lenne nekem  tartály nélkül is mert  kis mennyiségű vizet nem veszek ki belőle ha bekapcsolom akkor megy folymatosan ameddig van víz.Akkor állítom meg egyszer egyszer ha tömlőt helyezek át. Szárazonfutás  nincs mert figyelem.

Előzmény: LRJudit (10349)
LRJudit Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10349

A szárazonfutás védelmet hogy oldottad meg?

Jelenléteddel és optikai megfigyeléssel?:-))

Előzmény: ja69 (10348)
ja69 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10348

Köszi igazából locsoláshoz használnám . Nézegettem ezeket az áramlásszabályzókat tettszene is a dolog csak kissé idegenkedek tőle a megbízhatóságuk miatt. Elektornika víz pára stb. nem biztos hogy sokáig bírja. Mig a ballonosnál  inkább csak mechanikus  dolgok vannak talán megbízhatóbb.

Előzmény: LRJudit (10347)
LRJudit Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10347

A témában kissé tök vagyok, de az az érzésem, hogy a hozzáértők mást javasolnának.

Ezer és egy kérdést szegeznének neked.

Csaposan is használod a rendszert, vagy csak szórófejekkel?

Ha igen, akkor jogos a ballon, ha nem akkor szerintem ezt javasolnák.

Nudli szerintem a kisebbiket mágneskapcsolóval.:-))

De én javaslatokat nem tudok tenni.

A ballonom 24 literes.

Előzmény: ja69 (10345)
Csapszi Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10346

Vegyél Pedrollo-t, de tegyél be egy mágneskapcsolót is.

A nagyteljesítményű szivattyúd mindig tönkre fogja tenni.

Párszor le lett írva hogyan kell bekötni. Nem nagy ügy. kb.4 ezer forint bármelyik villanyszerelési boltban. Mikor veszed, mond az eladónak, hogy mekkora a kapcsolandó

szivattyúd teljesítménye!

Előzmény: Bazsi1970 (10344)
ja69 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10345

Köszi ,még annyi,hogy  mekkor hidro tartály van hozzá. Mert úgy néz ki,hogy  maradok  a tartályosnál és  vessek tartályt meg kapcsolót, csak nem tudom mekkora kell. Egyáltalán  lényeg az hogy mekkora  a tartály?l

Előzmény: LRJudit (10340)
Bazsi1970 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10344

Szisztok!

 

A következőben kérném a segítségeteket:

 

A 3 körös öntözörendszeremet egy nagy teljesítményű espa mélykútszivattyúról üzemeltetem (nincs is vele hiba), de az espa press control már harmadszor megy tönkre öt év alatt.

Mit ajánlanátok helyette? A 10 méteres ásott kút tetejénél van elhelyezve a jelenlegi.

 

Előre is köszi a hozzászólásokat.

 

 

 

Grundfos pm2 -30.000ft

brio-23.000ft

al-ko 17.000ft

no name 10.000 ft

 

Mia jó megoldás?

 Van jó tapasztalatotok valamelyikkel?

 

Bazsi

Borka.. Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10343

Szia!

 

Köszi és várom a tervet!

 

Előzmény: nudli11 (10287)
tjbrian Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10342

Sziasztok, láttam itt vannak pár akik nagyon értenek az öntözőrendszer telepítéséhez, így bátorkodtam segítséget kérni a tervezésben.

Idén tavasszal szeretném megépíteni az öntözőrendszeremet, próbáltam megtervezni magamtól, de elég nagy rendszer lesz összességében és úgy gondoltam jobb ha hozzáértőhöz fordulok, mint hogy valamit összekókányoljak magam. Itt a terv M=1:100 méretarányban.

Amint a képen is látszik ez valójában két egymás mellett lévő porta, mindkettő az én tulajdonomban áll. A jobb oldali az egy sarki porta a bal oldali pedig a mellette lévő porta. A kép jobb széle és a teteje utcafront kövesúttal mindkét oldalon. Az utcafronti füves területek széle a kövesút szélével találkozik, így úgy gondolom hogy az egymással szemben elhelyezett szórófej tervezés az utcafronton nem járható dolog.

A köves vékony burkolat körbe a széleken és a két porta között a kerítést jelölik. A két porta között a tuja sor mögött látható egy zöld vonal ez egy borostyánnal befuttatott drótkerítést jelöl. Aztán a jobb oldali portán kívül körül található ugyancsak egy vastagabb zöld vonal ami sövényt jelöl végig. A kép jobb alján látható a fák között is ez a zöld csík, azért mert ott is a fák között sövény van.  Látható a képen a jobb oldali portán két L alakú piros vonal illetve egy rövid benn az udvarba is. Ezek szőlősort jelölnek, szépen megnőtt szőlőtőkék támberendezéssel. A két szőlő sor között gyümölcsfák vannak, itt a talaj homok, ásózni szoktam két havonta, így ott a növényeken kívül mást nem kell öntözni.

A bal oldali portán egy kék csillag jelöli a vízvételi helyet. Ez egy frissen fúrt kút, 50-es átmérőjű és 58 méter mély, 30m-től szűrözött. A kútfúró állítása szerint 100-120 liter/percet tud a kút. Szivattyúm nincs, így arra is szeretnék egy árajánlatot kérni. A két portán mindösszesen ez az egyetlen vízvételi lehetőség, mivel vezetékes vízről nem szeretnék locsolni, így szeretnék a jobb oldali portán 1-2 vízkonnektort is ami áthozza a másik portáról a vizet, ha esetleg szükség lenne rá. A bal oldali portán látszik hogy nagy része művelt terület, itt burgonyát szeretnék termelni, ide egy mikrószórós berendezésre gondoltam.

Aztán a jobb oldali portán ott van még két fóliasátor is, amiben palánták nevelését végzem, ide is szeretnék valamiféle függesztett öntözőberendezést, mert nyáron csak ezen két sátor meglocsolása tart 2-3 órahosszáig. Viszont ide nem automatát, szeretnék hanem valami olyat amit én nyitok zárok, a körülményeknek megfelelően.

Szóval összességében a füves területeket szeretném locsolni az utcafronton is, a művelt területet, a tujákat, virágágyásokat, szőlőt, az utcafronton lévő sövényt és fák, szóval tulajdonképpen mindent. Teljesen automata rendszert szeretnék, kivéve ugye a fóliasátrakat. A vezérlőegységet a kék csillag mellett lévő kis házba gondoltam elhelyezni. 

Nem ragaszkodom a legolcsóbb megoldásra, az a célom hogy minél megbízhatóbb rendszer legyen és egyenletesen öntözzön, hogy levegye az öntözés terhét a vállamról.

E
lőre is köszönöm 

tothjozsef11 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10341

No én is szívok az öntözőrendszeremmel. 4 éve készült, eddig nem volt vele baj, ősszel elkezdett csökkenni a nyomás, a szezon után elvitte a szaki a szivattyút, hogy tuti az a ludas, tavaszra rendberakja. 2 hete hozta is, felszerelés után kiderült hogy az eredmény kb. ugyanolyan, marha lassan nőtt a nyomás, csak küszködés volt. Erre hozott egy új szivattyút, azzal is ugyanez a helyzet. Kicserélte a visszacsapó szelepet, próbálta kézi erővel húzni (pumpálós izé), most az a véleménye hogy beomolhatott a kút vagy kifogyott a vize... Még küszködik itt, de félek nem lesz egyszerű megoldás. A kút vize tiszta egyébként, eddig sose volt gond a vízmennyiséggel. A kút az Alföldön van, 40 méteres, persze akna is van már ráépítve. Lehet hogy így megdögöljön egy kút? Kifogyhatott a víz ilyen szinten? :(

LRJudit Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10340

Ennek nem is kellett volna, csak a szárazonfutás védelemnek beszerelt LP3-asnak.

Túlélte, de már nem is kell.

Előzmény: ja69 (10339)
ja69 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10339

Köszi

 

És ez direktbe kapcsolt ,  nem volt mágneskapcsoló ?

Előzmény: LRJudit (10338)
LRJudit Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10338

Nekem 1500-as van, inkább volt, mert lecseréljük!:-))

Azon gyárilag PM5-ös van, ezzel nem volt baj.

5 szezont csinált végig.

Előzmény: ja69 (10336)
tjbrian Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10337

Szia,

 

Cadoppi

Előzmény: kétté (10335)
ja69 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10336

Üdv

 A problémám a következő. Van egy 1300 wattos szivattyúm, erre vennék egy nyomáskapcsolót. Csak az  a baj,hogy  ellentétesek az  adatlapokon szereplő írások .A nyomáskapcsolók adatlapján az van ,hogy névleges teljesítmény 10 amper. Aztán az aljára odaírják,hogy direktbe csak 1100 wattos motort tud  kapcsolni. Ha kiszámolom akkor 10 A ,230V kijön  2000 watt fölött , tehát elbírná. Akkor most  tudja kapcsolni a 1300 wattos motort mágnes kapcsoló nélkül vagy nem. Tiszta káoszba vagyok

Egyáltalán van olyan mágneskapcsoló ami direktbe kapcsol ekkora motort vagy kell még egy  mágneskapcsoló is elé.

Vagy valakinek  valami ötlete,hogy hogyan oldjam meg ezt a legegyszerűbben. Úgylátszik túl nagy a  motor és csak kisebb szivattyúkhoz gyártanak  nyomáskapcsolót.? 

Ha esetleg valakin ek van ekkora szivattyúja irja már meg hogy milyen kapcsoló van rajta. Előre is köszönöm.

Mellékelek pár adatlapot.

 

Nyomáskapcsoló hidrofor rendszerhez.

Csatlakozás

PM/5-3W: 1"K×1"B×1"B menet

Csatlakozás

PM/5-2W: 1"B×1/2"K menet

Feszmérő:

0-6 Bar

Nyomási tartomány:

1-5 bar

Gyári beállítás:

1.4 bar (bekapcsolás), 2.8 bar (kikapcsolás)

Minimum differenciál:

0,6 bar

Maximum differenciál:

2,3 bar

Maximum áramerrőség:

10 A

Névleges feszültség:

250V

Maximum környezeti hőmérséklet:

55 °C

Védelem foka:

IP 44 (standard verzió esetén)

Direkt kapcsolás (a nyomáskapcsoló kapcsolja ki és be a motort) esetén maximum 1.1kW-os motort tud kapcsolni. Megfelelő mágneskapcsoló közbeiktatásával ez növelhető.

A PM5-2W tipus:


kétté Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10335

Üdv!

Szerintetek melyik a jobb minőség? Elpumps, vagy Cadoppi? Mélykútszivattyúról lenne szó.

csababalint Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10334

Fals alatt levegőt értesz? Szivattyú tömítettségében  lehet hiba?

Nem hiszem, hogy elfogy a víz, mert slagon át jön folyamatosan, csak nem tud akkora nyomást csinálni a sziv., hogy kinttartsa az önzöző fejeket. 

Előzmény: Infomaker (10332)
Bazsi1970 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10333

Szisztok!

 

A következőben kérném a segítségeteket:

 

A 3 körös öntözörendszeremet egy nagy teljesítményű espa mélykútszivattyúról üzemeltetem (nincs is vele hiba), de az espa press control már harmadszor megy tönkre öt év alatt.

Mit ajánlanátok helyette? A 10 méteres ásott kút tetejénél van elhelyezve a jelenlegi.

 

Előre is köszi a hozzászólásokat.

 

Bazsi 

Infomaker Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10332

nem szív falsot? vagy nem szívja le a kutat periodikusan?

Előzmény: csababalint (10331)
csababalint Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10331

Sziasztok,

 

Egy Pedrollo Jswm 15M szivattyúm van, amire öntözőrendszer van kötve. Tavasszal mikor leraktam a szivattyút, akkor azt csinálta, hogy elindul és 1-2 perc után visszahúzódnak a fejek, majd újra lendületet vesz és megint nyomja egy percig, majd megint lecsökken a nyomás és ez periódikusan ismétlődik.

A víz nem fogyhat ki, mert slagon át órákon át tudja nyomni, de ott is ingadozik a nyomás (hol közelebbre, hol messzebbre visz a slag). A vezérlés egy Easy press II-es a szivattyún.

Van valakinek ötlete, hogy miért csinálja ezt,  mi lehet a meghibásodás?

Előre is köszi: B.Csaba

Infomaker Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10330

Itt azért mindenki a Pedrollot ajánlja, mert jó minőség és szerelhető ha később gáz lenne.

 

(mondjuk én 10ért vettem a Vaterán egy 1300as alkot 3éve, azóta is jól nyom)

Előzmény: SzLa (10329)
SzLa Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10329

Sziasztok,

 

tönkrement a régi szivattyúnk (pontosabban házi vízmű), és szeretnék egy újat, lehetőleg tartósat venni. Sajnos nem nagyon találtam érdemi összehasonlítást a témában, tudnátok tanácsot adni, melyiket érdemes megvásárolni? Amiket eddig mások ajánlottak: Metabo, Pedrollo, DAB, Gardena (ezt tényleg a Gardena gyártja, vagy ő csak a logóját teszi rá?), AL-KO, Kärcher). Mire érdemes figyelni választáskor?

 

Köszönöm!

 

Üdv.,

SzLa

radírpóók Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10328

Szép estét !!

 

Pedroló szivattyú műanyag lapátjának (járókerék ) levételére valami ötlet?

Hiába áztatom , ütögetem (az észszerűség keretein belül ) nem tudom megmozdítani!

Egy párat már szedtem szét ,de ez nagyon makacsul ragaszkodik a tengelyhez :))

 

A válaszokat előre is köszönöm !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!