Keresés

Részletes keresés

öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.30 0 1 139436

Képes voltál ezért regisztrálni egy új néven, mert a sajátodon égőnek tartottad az offtopic személyeskedést. Nem szeretnék erre a szintre süllyedni...

Előzmény: párducgalóca (139434)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139435

off

Mivan nyuszifül? A sokadik nickedet is kivágtuk a vadászfórumról és most megint utánam koslatsz?

Úgysem bírsz magaddal, előbb utóbb innen is repülni fogsz.

Előzmény: párducgalóca (139434)
Bencuc Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139433
Vigyázzál mert becsap. Azért viszakozott, mert a héten még ő akarja szedni :D
Előzmény: Jacktwoo (139431)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139432

Aha, szóval miattad nő dinnye a szórók környékén!... :)

Előzmény: beetee (139430)
Jacktwoo Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139431

Köszönöm!

Előzmény: homerx (139429)
beetee Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139430

Francba... én nem kerülgetem, piszkálom ki a magokat. Mind lenyelem...

Előzmény: 6lac (139427)
homerx Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139429

kb igy, de inkabb pentektol. ja, es nem most, hanem a jovo heten. most max szegfugomba utan keresgelj csutortokon.

Előzmény: Jacktwoo (139428)
Jacktwoo Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139428

Így a nagy zuhék után, a Mátra északnyugati lejtőin melyik nap lenne érdemes szétnézni vargánya ügyben? Szerda-csütörtök-péntek?

 

Köszönöm!

6lac Creative Commons License 2019.07.30 0 4 139427

Jesszus! Vihar a biliben! :) Azon lehet és néha kell is elmélkedni, hogy hogyan csináljunk fából vas karikát, összeveszni rajta szerintem fölösleges. És ha már itt tartunk a dinnyeszezon közepén, aki az erdőben végzi el a "nagy" dolgát és előtte görög dinnyét evett - és tételezzük fel, hogy egy-két magot le is nyelt - az legyen kedves kiválogatni és hazavinni a magokat! :)))))

Boarhunter Creative Commons License 2019.07.30 -1 0 139426

:-)

Ezt már rég levettem, kíváncsi voltam, meddig bírod... :-)

Előzmény: barkócza (139425)
barkócza Creative Commons License 2019.07.30 0 1 139425

Úgy látom, nincs mit beszélnünk egymással.

Előzmény: Boarhunter (139424)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.30 -2 2 139424

Én viszont azt látom, hogy nagyon felszínes ismereteid vannak a témáról de csökönyösen ragaszkodsz a vélt igazadhoz.

-Vadgazdálkodás nem csak erdőterületen van. Viszonylag kevés az olyan vadászterület ahol kizárólag erdő van, annál több az olyan, ahol jóformán nincs is erdőborított rész. Akkor mit akarsz összehangolni mivel? A nagy, összefüggő erdőterületek nagyrészén (még) az állami erdőgazdaságok gyakorlolják a vadászati jogot, tehát nincs ott szétcsúszva semmi.

A szóró kialakításának egy adott helyen ezernyi oka lehet, közeli beállóhely, olyan mezőgazdasági kultúra közelsége ahonnan el kell csalni a vadat avagy olyan erdősült rész amiben benn kell tartani. A flóraszennyezés, ami, mint már írtam, amúgy is lokális jellegű, nem szempont mert nem törvényszerűen bekövetkező esemény(valójában egyáltalán nem olyan gyakori mint azt te sulykolod).

A szóró és etető közt egyáltalán nem olyan éles a határ mint írod. Ahol csak kukoricával etetnek, ott nincs meghúzva a vonal, hogy meddig szóró és mettől etető. Ahol szálastakarmány is van, ott a több látogató révén jóval nagyobb a taposás, ha kerül ki a szemes takarmánnyal gyommag, akkor sincs esélye szárba szökni.

Más kérdés, hogy kis szórókat egyénileg is üzemeltetnek a vadászok, nyilván kevesebb takarmánnyal. Ezek, ha jól csinálja a delikvens, nem jóllakatják a vadat csak fenntartják az érdeklődését. Jobb a napi két-három kiló kukorica kiszórás mint a havi két mázsa. Terjednek a programozott automata szórók amelyek napi egy-két alkalommal egy kisebb mennyiséget szórnak. Ezekbe nem lehet akármilyen vackot rakni mert eltömődnek.

Az pedig mégiscsak érv, hogy a mellékterméket, törtszemet is meg kell etetni valamivel. Mindennek helye, szerepe van ebben a körforgásban akár tetszik neked, akár nem.

A természetvédelmet én azért nem keverném bele, mert szakmai hozzáértés, kompromisszumkészség nincs. Zavaros ideológiák vannak amelyeknek mindig a gazdálkodók fizetik az árát, tilalomfák vannak amelyek persze csak az átlagemberre vonatkoznak.

Korrupcióval átszőtt, pénzlenyúlásra szakosodott, a csalánt mindig más f@szával verő bagázs.

Előzmény: barkócza (139423)
barkócza Creative Commons License 2019.07.30 -3 0 139423

Látom, nem akarod megérteni, hogy mit mondok. Lehet szórókat létesíteni. Lehet vadgazdálkodást folytatni, és kell is. Csak össze kell hangolni a vadgazdálkodást az erdőgazdálkodással és a természetvédelemmel. Ez, ugye, a kommunizmus alatt csúszott szét, amikor szétválasztották az erdőművelés és a vadgazdálkodás jogát. Most ugyan részben megint összehozták a kettőt, de nem igazán. Ami abban mutatkozik meg, hogy a túltartott állatállomány sok helyen szétrágja az erdőt.

 

A természetvédelem és a vadgazdálkodás összehangolásának egyik aspektusa az, hogy a; ne érzékeny területen alakítsák ki a szórót, b; ne szórjanak ki idegen gyommagvakat a szórókon. Mint említetted azt a trivialitást, a szóró nem azonos az etetővel. Így van, az etetők környékén nem is jellemző a gyomterhelés, oda egészen más minőségű (jóval drágább és jóval több) takarmányt helyeznek ki. A szórók fenntartásának költsége ennek mindössze töredéke: ezen mégis spórolnak a flóraszennyezés terhére. Ha egyszer az etetéshez képest a szóró költsége töredéknyi, vajon miért nem lehet itt is gondosan megválogatott takarmányt kihelyezni? Az nem érv, hogy az ocsút is meg kell etetni valakivel.

Előzmény: Boarhunter (139421)
heyderia Creative Commons License 2019.07.30 0 1 139422

A mulcs most fülőkét, amely jelenleg szegfűgombácska terem. Egy gombásztárs volt szíves megosztani a helyszínt, köszönet érte. Így is még mindig tíz alatt a "pompás fülőke" vagy "pompás szegfűgombácska"  hazai előfordulásainak száma, 5 éven belül már mindenki ismerni fogja ezt a hazánkból 2008-ban először megjelent és dokumentált fajt.

Boarhunter Creative Commons License 2019.07.30 0 2 139421

Egyáltalán nem erről van szó. A szórózás nem a vad hízlalása. Helyhezkötést szolgál, hogy ne a mezőgazdasági kultúrákban károsítson, egyben a sikeres vadászatot is segíti. Másrészt könnyebb így a vadnak túlélni a telet amikor a terményt betakarítják a földekről és sokat kellene járni a táplálék után.

Másrészt a szórók körül előforduló "gyom" szennyezés csak lokális jellegű mivel másutt nem találja meg a neki kedvező életfeltételeket.

Harmadrészt én úgy gondolom, hogy ami az erdei állatoknak-legyenek azok akár madarak vagy kisemlősök-táplálék, azt vétek lenne eltüzelni.

Végül pedig elegánsan átsiklottál afelett, hogy nem cél és nem magától értetődőd gyommagot kijuttatni az erdőbe. Ha az a termény, ami bekerül a telepekre, rendes körülmények között lett termesztve és betakarítva, akkor elenyésző a gyommag mennyisége. Kalászosban amúgy is kevés van. Napraforgóban már inkább akad de annak a tisztítási maradéka nem kerül takarmányba, nem oda való. A kukorica a necces bár ha rendesen elvégezték a növényvédelmét, akkor abban sincs.

A mezőgazdaság és a vadgazdálkodás is egy gazdasági folyamat, működő folyamat ami ellen lehet puffogni, jelszavakkal dobálózni de a hozamuk annál fontosabb mint hogy némelyek egyéni érzékenysége miatt felrúgjuk a bevett modelleket.

Előzmény: barkócza (139420)
barkócza Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139420

Ez az alapvető különbség. Te csak a vadászat szűk szempontjairól beszélsz, ti. hogy legyen jól táplált, kilőhető vad. A természetvédelem a teljes életközösséget nézi, és ott  minden idegen növény káros. Meg a muflon is. Azokat, lécci, lődd ki az összeset. Sziklagyepre pedig szóró semmiképpen nem való, nyiladékon lehet.

Előzmény: Boarhunter (139416)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139419

Erről van szó, mindenki moderálja saját magát, és nem kell makacsul ragaszkodni az utolsó szó jogához.

 

Előzmény: Luridus (139418)
Luridus Creative Commons License 2019.07.30 0 0 139418

Véleményem szerint nem kéne ide moderáció, ha indulatmentesen, a mások becsmérlése nélkül cserélődnének a gombákról és a gombászatról a vélemények.

Szívesen olvasok különböző nézetekről, ha az ismereteket gyarapít és nem személyeskedő, bántó.

Előzmény: KajaK_KaraK (139407)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.29 0 0 139417
Nofene, lemaradtam valamiről? :-)
Előzmény: öreg_néne_b (139414)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.29 0 2 139416
Neked gyom, az ott élőknek táplálék.
Ők vannak otthon...
Előzmény: barkócza (139409)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.29 0 2 139415
Hol is formáltam véleményt erről a közösségről?
Ja, sehol...
A veled kacsolatos véleményemet pedig már rég ismerheted. Nem véletlenül kerülöm a kommunikációt veled.
De szemmel láthatóan nem tudsz letapadni rólam. Rosszindulatú vagy és buta.
Előzmény: gombászok (139406)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.29 0 0 139414

Engem veréssel fenyegetett. Igazi kultúrember, itt lenne a helye... :(

Előzmény: MicroWizard_ (139413)
MicroWizard_ Creative Commons License 2019.07.29 0 2 139413

OFF

Kedves Tengerszem!

 

Csak a pontosság kedvéért.

Ez nem helytálló: "pl. amikor elüldöznek a fórumról tanfolyamot, programot hirdető szakértőket"

A tisztelt szakértő a reklámozással fórum szabályzatot sértett. Erre figyelmeztették (én is). Erre és a következő moderálásra is minősíthetetlen hangnemben válaszolt. Időszakos tiltást kapott. Ezután sértődöttségében saját magát törölte.

/OFF

Előzmény: tengerszem12 (139366)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.29 0 1 139412

Ott válaszol, ahol a téma indult.

Előzmény: KajaK_KaraK (139411)
KajaK_KaraK Creative Commons License 2019.07.29 0 0 139411

A válaszadás jogát semmilyen módon nem vitattam.

A témát tartottam offnak.

Kérdeztem, hogy nem vinné-e oda, ahová való.

 

Talán, ha újra elolvasnád, hogy mit írtam...

Előzmény: öreg_néne_b (139410)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.29 0 2 139410

Nem ő hozta ide ezt a nem gombás témát. A megszólított jogán válaszolt. Joga van hozzá, akkor is, ha némelyeknek ez nem tetszik.

Előzmény: KajaK_KaraK (139407)
barkócza Creative Commons License 2019.07.29 0 0 139409

Pont fordítva. Az erdőben még a búza is gyommag.

Előzmény: Boarhunter (139395)
gombászok Creative Commons License 2019.07.29 0 0 139408

Van illetékes modi. Majdcsak közénk csap!

Előzmény: KajaK_KaraK (139407)
KajaK_KaraK Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 139407

Köszi a beszámolótokat !

 

"Nekünk is többször megfordult már a fejünkben, hogy távol maradunk."

 

Én is itt tartok, pedig megoldás lehetne, ha valaki korrekten moderálná ezt a fórumot...

 

Előzmény: hal40 (139356)
gombászok Creative Commons License 2019.07.29 -3 0 139406

Semmi alapod, hogy erről a közösségről ilyen ostobán formáljál véleményt!

Jogod meg annyi sem, mint a vadmalac kiskörme!

 

Előzmény: Boarhunter (139403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!