Keresés

Részletes keresés

zuit Creative Commons License 2001.04.04 0 0 49
Köszönöm a részletes választ VAD-nak.
Szeretnénk túrázni is egy kicsit 2-3 napot. Nem rettenünk meg a távolságtól, hova érdemes elgyalogolni, mi láttunk néhány hegyet ahol volt túra útvonal jelölve, de nem tudjuk hova érdemes tényleg egy hosszabb túrát tervezni.
Amiket lentebb írtok azt mind gondosan elteszem, hogy kint tudjak csemegézni.
Ha valaki mostanság volt kint és tud friss autó-motor bérlési árakat és helyet. Tegye közkincsé pls.
Milyen jó utiköny van?
Előzmény: Vad (31)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.04 0 0 48
Köszi, nagyjából én is eddig jutottam KOMP ügyileg, de én Triesztböl egyenesen Krétára szeretnék hajózni.
Miért nincs olyan?
Vik
Előzmény: pireas (47)
pireas Creative Commons License 2001.04.04 0 0 47
Sziasztok!

A hajóval kapcsolatban itt van néhány info:

az árak GRD- ben vannak, 2001 Április 1 - 2001 Szeptember 30- ig érvényesek
az első ár az oda útra a második a vissza útra vonatkozik
------------------------------
ATHEN - KRÉTA
------------------------------

PIRAEUS-HERAKLION(Crete) 11 órás út
ANEK LINES
Hétfőtől Vasárnapig minden nap 19:30 kor indul
személy deck: 6400 7000
autó 4,25 m -ig: 17700 18000

MINOAN LINES
Hétfőtől Vasárnapig minden nap 19:15 kor indul
6400 7000
17700 18000

PIRAEUS-CHANIA(Crete) 11 órás út
ANEK LINES
Hétfőtől Vasárnapig minden nap 20:00 kor indul
5400 5900
17700 18000

PIRAEUS-AGIOS_NIKOLAOS(Crete) 12 órás út
LANE LINES
Hétfőtől Vasárnapig kivéve Szombat minden nap 19:00 kor indul kivéve Csütörtök akkor 20:00 kor
7100 7500
22500 23000

PIRAEUS-RETHIMNO(Crete) 11 órás út
ANEK LINES
H - V 19:30
6500 7000
17700 18000

PIRAEUS-SITIA(Crete) 14 órás út
LANE LINES
H - V kivéve Szombat 19:00
7100 7600
22500 23000

---------------------------------------------
Triest - Corfu(22óra) - Igoumenitsa(23óra) - Patras(32óra)
---------------------------------------------
ANEK LINES
péntek kivételével minden nap 14:00 kor indul Trieste-ből, a hétfői és a csütörtöki csak ápr. 22 - okt. 30 között jár, és csak a szerdai és a szombati áll meg Corfun, a többi nem, a corfui megállás miatt ez később ér Patras-ba.
A visszútnál ez úgy néz ki, hogy péntek kivételével minden nap 23:50 kor indul, a keddi és a szombati csak ápr. 22 - okt. 30 között jár, és csak a csütörtöki és a szombati áll meg Corfun.

Low, middle, high season
Deck jegy oda: 18.500 20.600 24.300
Deck jegy vissza: 12.900 14.500 16.900

auto oda: 22.400 24.100 35.000
auto vissza: 15.700 16.900 24.400

MIDDLE SEASON : 03.07.01 - 06.08.01 Every Monday - Tuesday - Wednesday - Thursday.
HIGH SEASON: ITALY - GREECE 06.07.01- 05.08.01 only every Friday, Saturday & Sunday
GREECE - ITALY 10.08.01 - 03.09.01.
a jegy visszafelé csak akkor olcsóbb, ha egyszerre veszed meg az oda és a vissza jegyet is.

A mahartnál is lehet jegyet venni, és én úgy vettem észre, hogy olcsóbb a Vista-nál.
Én tavaly a mahartnál vettem a Triest-Patras jegyet az Anek Lines hajójára, és pont annyiért adták mint amennyi a www.anek.gr oldalon volt, és csak 12 DM kezelési költséget számoltak fel.
Az igaz, hogy minden kedvezményre nekem kellett felhívni a figyelmüket, (pl. arra is, hogy a visszaút olcsóbb mint oda) de végül minden kedvezményt megadtak, ami az Anek honlapján volt.

remélem nem írtam el semmit, de ha biztos akarsz lenni az időpontba, vagy az árban, nézd meg ezeken az oldalakon:
http://www.ferries.gr/
http://www.greekferries.gr/

és az oldalamon is van még pár link:
http://web.interware.hu/assos/

Viktor

Előzmény: Vik63 (44)
Vad Creative Commons License 2001.04.03 0 0 46
ha kicsit lejjebb mész sougia felé, akkor ott az Irini Gorge (asszem így írják), az is szép, de a Samaria 3 m szűk 60m mély szurdokait semmi sem übereli.
a samaria végén agia roumeliből 1 megálló hajóval sougia, eddig itt találtam legjobbnak a tengerpartot fürdés szempontjából, és a falucska se kutya.
Ha már autóval mentek agios nikolaios felé, akkor ajánlom a hosszabb, déli utat (Chaniából Hora Sfakion felé az út átvág a hegyek között, és lenyűgöző, majd innen Frangokastelo-n át Selia-n át eléred Prevelit, onnan pedig Spili-ig, a leggyönyörűbb városig az út időnként sziklákba van vájva, és beszarás). Innen már mindegy, merre mész, de ha Lendas (Matala, Mires) felé, akkor egész más fílinggel találkozol, mint máshol a szigeten, kicsit mintha az olaszokat lerohanta volna valami balkáni állam, és lusták bármit újjáépíteni, de baromi jó, és nagyon kedvesek.
Egyébként Lendas a legjobb hely szerintem, igen sokan csak ide járnak vissza évente, egyszerűen a hangulat miatt, és szép is. (csak lendason túl kell menni, egy Dytiko-Diskos nevű faluba, a hegy túloldalára.
Innen meg délen, Ierapetra felé tök jól el lehet kavarni Agios Nikolaiosba.
Ez az északi úton kb. 3 óra, délen saccra nyolc óra nagyobb megállások nélkül, de ha hagyod, hoghy hasson rád a sziget, akkor minimum 24 óra.
Ha engem kérdezel, én legalább 4 nap alatt tenném meg ezt az utat.
Előzmény: Vik63 (44)
zsanna Creative Commons License 2001.04.03 0 0 45
Vik63!
Ha Haniaban lesztek egy hetet, akkor Elafonissit ki ne hagyd! Onnan nem olyan gázos a távolság. És még a Szamaria-szurdokot is ajánlom, a 14 km gyalogtúra ellenére nagyon klassz élmény. (Ha sokalljátok, de rövidebb távot vállalnátok, akkor inkább egy másik szurdokot másszatok meg. Az un. rövid túra a Szamaria szurdokban egy nagy hülyeség, semmi esetre sem ajánlom.)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.03 0 0 44
Tervem:
Bp-Triest autóval
Komp 2 nap alatt Krétán van kb. 50e Ft (1 autó+1fö - 3 fövel kb 120 ezer oda-vissza)
1 hét Hania környéke (apartmant foglalnék a neten)
1 hét AgiosNicolaos környéke (szintén apartman)
Igy van autóm Krétán és 2 hetem.
Megyünk együtt?
Vik.
copycat Creative Commons License 2001.04.02 0 0 43
sziasztok!

én pénteken jöttem haza krétáról, és csak egy rövid jótanácsom lenne: ne utazzatok repülővel athénen keresztül!!! és pláne ne olympic géppel! az új athéni repülőteret egy hete (kedden) adták át, de nem funkcionál, mert a személyzetet nem volt idő megtanítani a berendezések kezelésére, így - elsősorban olympic járatoknál - már csütörtökön is 5-6 órás késések voltak. ezáltal könnyű bármi egyéb csatlakozást lekésni, műanyagszéken aludni, személyzettel anyázni, stb. és ez senkinek sem hiányzik.

amúgy tök jó volt, az utóbbi száz év legmelegebb márciusát élte át a sziget, a tengerpart pipacsos, a narancs még frissen szüretelt, a raki nem vizezett, turista alig, autó és szállás olcsó.

ha még ennél is jobbat akartok, akkor utazzatok októberben!

zsanna Creative Commons License 2001.04.02 0 0 42
Akkor bizony gáz van! De talán nem tudják a sziget minden zegét-zugát megnézni.
Én egyébként Elafonissit is nagyon ajánlanám egy kirándulás erejéig, csak bazi messze van Ierapetrától, Kréta nyugati részének az alján. (És asszem a szurdokok miatt a déli oldalon nem is lehet végigutazni, hacsak hajóval nem.) Nagyon állat a rózsaszínes homok.
Előzmény: Vik63 (32)
Vad Creative Commons License 2001.04.02 0 0 41
http://www.geocities.com/HotSprings/1794/sthcrete.html
ez is kréta, de sajnos már csak a fele igaz
Vik63 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 40
OK. megjött.
Tök jó térkép. Én összerakom, Te ird meg hová tegyem a karikákat.
Hová kéne feltenni?
Vik
Előzmény: Vad (39)
Vad Creative Commons License 2001.04.02 0 0 39
Ha össze tudod illeszteni, tök jó (sajnos kicsit hülyén bírtam csak gyömöszölni a papírt a szkennerbe, nem tudom mit tud a fotósop a nem függőleges függőlegesekkel kezdeni).
És akkor fölteszed valahová egészben? Vagy netán zoomolhatóra?
Még mindig nem értem, hogy utána én hogy teszek rá karikákat meg ikszeket...
Előzmény: Vik63 (36)
Vad Creative Commons License 2001.04.02 0 0 38
vista-hírek:
charter heraklionba (hétfőnként) 55.000 Ft + kb. 13.000 Ft illeték
ha 2 hétre, akkor 2-3000 Ft felár

Athéni járat (naponta?) 53.800 + kb 10.000 illeték
heraklionba más cég nyomja athénból, így ez most sajnos 32.000 Ft plussszzz
viszont a jegy 1 hónapig érvényes visszafelé

szal a charter most olcsóbbnak tűnik, és azt ígérik, hogy okt. végéig nem emelik már

komp (2000-es adat): fedélzeti jegy 66 DM/fő (kabint nem kérdeztem)
autó 4.25m-ig: 187 DM
mikrobusz: 331-400 DM

busz: 23.500 Ft - ez a legolcsóbb, de 3 éve megfogadtam, hogy soha többet nem megyek busszal, mert akkora lett a bokám, mint egy vízihullának

vonat athénig: belgrádi és thessaloniki átszállással: 62.666 Ft
csak thessaloniki átszállással: 78.432 Ft
viszont az egy jó buli és érdemes a MÁVot is faggatni
ja, és 6 főtől 30 % kedvezmény a vonatra

van egy olyan, hogy domino bérlet 15.000-ér 26 év fölött (alatta olcsóbb),
amivel összesen - bérlet árával együtt 41.789 Ft a vonat, de ott nem volt világos, hogy van-e kedvezmény csoportra

Vad Creative Commons License 2001.04.02 0 0 37
sikerült?
Előzmény: Vik63 (36)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 36
Vad, küld el nekem a térképet mailon, én megoldom (photoshop :))) az egyik szakmám.
Vik
Előzmény: Vad (35)
Vad Creative Commons License 2001.04.02 0 0 35
egyébként megpróbálok felrakni majd egy térképet, csak nem tudom még, hogy csináljam, mert jelölgetnék rajta helyeket, amiket szeretek, és ez egyelőre meghaladja grafikus képességeimet.
Előzmény: Vad (34)
Vad Creative Commons License 2001.04.02 0 0 34
az jó, mer megúszod a bérlést (de van autó-jegy, ami csökkenti a megtakarítást - a kompjegyekről emlékeim szerint a vista tájékoztat, de van egy olyan gyanúm, hogy helyben olcsóbb, bár lehet, hogy lesz belőle egy kényszervárosnézés athénban)
Szerintem nem érdemes innen foglalni apartmant Magyar közvetítőnél (egyébként találtál ilyet a neten? vagy az görög?), mert az biztos drágább, szoba mindig van, és akkor nem kell visszamenni a kiindulási helyre állandóan. Ha biztonság kedvéér egy sátor is akad, akkor szerintem rendben kell lennie, hacsak nem az északi parton akarsz pihenni, mer az mindig full főszezonban, és kb olyan a hangulata, mint siófoknak, amit a magam részéről kerülök. De a városokban ott is van bérelhető szoba.
Szoba és apartman között ált. az a különbség, hogy az apartmanban néha van konyha is, bár ilyenekben csak látogatóban voltam, sose béreltem.

Az illegális sátorozásról:
hivatalosan kréta egész területén tilos sátorozni, csak kempingben lehet. ezzel szemben a rendőr soha nem jön oda (pedig tudják jól, hogy ott vannak), csak akkor, ha egy szálloda/apartmantulajdonos úgy érzi, hogy rosszul megy az üzlete és feljelenti a sátorozókat.
Ilyenkor kijön a rendőr, végignézi, hogy összepakolod a sátradat és elindulsz az úton valamerre, aztán elmegy. Ilyen velem még nem volt, olyanok mesélték, akik május elejétől november végéig ott laknak, és velük olyan két alkalommal esik meg évente. (bírságról ilyenér még nem hallottam) Kisebb szigeten nem hiszem, hogy ezzel egyáltalán foglalkoznak, talán Santorinit kivéve, mer az nagyon turistás.

Persze érdemes azt hazudni nagyon kedvesen, hogy éjszaka érkeztél és nem találtál épp szállást, és pont most akartad összecsukni a sátradat, mer te is utálsz benne lakni, csak még épp fürödtél/kávéztál egyet.

Azér érdekelne ez a netes apartman-foglalás.

Előzmény: Vik63 (33)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 33
Mi a hétvégén azt számolgattuk, hogy lemegyünk autóval Athénig, majd a pireuszi kikötöben komp, onnan 12 óra Heraklion.
Olcsóbb, mint a repülő, és van Krétán egy autóm 2-3 hétre, apartmant meg foglalok neten.
Vad, mit szólsz hozzá, megúszható?
Vik
Előzmény: Vad (31)
Vik63 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 32
Chrissire menet a hajón adnak egy jegyet, amire nincs dátum írva, visszaútkor csak le kell adni a matróznak. Véletlenül tavalyról nálunk maradt egy plusz jegy. (kleine souvenir).
Elég sok ciprus bokor alatt láttunk sátrat, gondoltam az egyik alá az enyém is odafér.
Csak mi van, ha jön este az ör, mivel hogy ez egy természetvédelmi terület, hogy húzás, vagy 20000 drachma?
Vik
Előzmény: zsanna (30)
Vad Creative Commons License 2001.04.01 0 0 31
Én a következőképpen csinálom:
minden évben (függetlenül az előző évi tapasztalatoktól) bemegyek néhány irodába charter után érdeklődni (west, eurotours, amíg volt jorgos, meg ami épp útba esik), meg mekkérdem a vistát (nagyon korrekt) meg ami útba esik, hogy mennyi a charter és mennyi a rendes jegy, meg van-e last minute, és mennyi.

(ma már a lásztminit sajnos úgy néz ki, hogy kb 3-4-6 nappal az út előtt kapod meg, mer addig arra számítanak a gecik, hogy megveszi valaki a méregdrága tuttit; régen ez nem így volt)

Ma már a charter is drága, igaz, hogy tartalmazza az apartman árát 1 vagy 2 hétre, de én sose ülök a seggemen, ezér nekem az mindegy.
A sima átszállásos jegy emlékeim szerint tavaly olyan 55 ezer ft-ra jött volna ki, ha időben cselekszem, de végül jorgosos charterrel mentem, mert későn derült kki, hogy mikor érek rá, és már tele voltak az olimpic airways gépei.
Ez volt 65 ezer Ft per fő, és időben mer még nem omlott össze a htc.
(senkit ne tévesszen meg, hogy a repülőtéri illeték (kb 10000 ft az árhoz mindig külön felszámolandó, de én most a teljes árról beszélek)
Egyébként a legolcsóbb a busz, ha van, komppal, de olyat többet nem teszek, mert nagyon hosszú az út (ez volt 27500 ft 3 éve)
a vonat kb 30000 athénig oda-vissza, idén még nem kérdeztem, plusz a komp, ami kb 10000 oda-vissza, de ennyi az athén-heraklion repülő is, de a kompot azt ajánlom, mer nagyon jó buli, csak soudában tesz le, ami a krétai balatonfíling egyik bevezető városa (chania mellett)
chania (a régi főváros) nagyon kedves hely, de repülőtér az kb 10-15 km a várostól - akrotiri-félsziget, így kicsit kényelmetlenebb, mintr heraklion (reptér 2 km), és heraklion jobban ott van már a dzsumbujban)
Gyanúm szerint az athén-heraklion komp, ill repülő is olcsóbb, ha helyben veszed (magyarul van helyi repülőjárat), de ezt még nem mertem megkockáztatni, bár azt tudom, hogy az athéni csekkolás kb 10 perccel a heraklion-járat indulása előtt történik.

Na, tegyük fel, hogy valamilyen módon kikötöttem heraklionban.
A délutáni gép is még oly időben érkezik, hogy kb 100 ft-ér még időben bevisz a busz a városba - nem érdemes taxizni.

(a repülőtéren is lehet motort bérelni, bár ott még sose próbáltam, mer féltem a hiénáktól)

bent a belváros tele van motor-, ill autókölcsönzőkkel.
Mindenhol kedvesek, és tulképp a szerencsén múlik, hogy melyik olcsóbb.
én eddig mindig főszezonban voltam, és legtöbbször legkésőbb este 10-11-ig sikerült motort bérelni (50-100 köbcm)

én többnyire egy adott helyre járok (régi kikötő, körforgalom - ott egy bástya is a mólón, a körforg másik végén egy motorclub nevű kölcsönző (kék-zöld), attól jobbra el vezet egy keskeny út, egy térre, ott néhány kocsma, és a blue sea nevű kölcsönző (Jorgos Margaritakis), én oda megyek, ne kérdezd, mér.
egy hétre egy 50-80 köbcm-s motor kb száz márka, de nem emlékszem pontosan, és változik ez. Nagyobb motor nyilván drágább, egy 4személyes kicsi autó kb annyi, mint egy kismotor szorozva 4-gyel, tehát személyenként ua.
Min egy hétre érdemes bérelni, mer ilyenkor a legtöbb kedvezmény van rajta.
Szállást, hacsak nem a charterrel van összekötve, szerintem nem érdemes előre kérni, mer kint is kapsz bármikor, olcsón, és a déli partokon egy csomó helyen egyszerűen levered a sátradat v. leteríted a hálózsákod. Lopás -délen- gyakorlatilag egyáltalán nincsen. (bár volt már rá példa, de télleg nem jellemző, azér a pénzt érdemes zsebben tartani, motort, sátrat, farmerdzsekit nem nyúlnak le még a magyarok se)
ha először mész, lehet, hogy érdemes aludni egyet a városban, fogalmam sincs, mennyibe kerül, mer unszolások ellenére, melyeket maga a motorkölcsözős tett a belőlem áradó alkoholgőzre hivatkozva, sose maradtam ott, hanem éjjel 11-kor elindulva irány a déli part (lendas-diskos - dytiko asszem a becsületes neve) és ott tutti ingyen sátoros a hely, némi csillagtúrákra is alkalmas. Mivel óvatos voltam az alkohol miatt, a 74 km-t durván 3 óra alatt levezetve - természetesen kocsmás megállásokkal éjjel 2-kor már ott is voltam a kedvenc helyemen.

És még egy: bár sosem éltem vele, de úgy tűnik, bármelyik faluban ha csevegsz egy kicsit, és rádesteledik, többnyire aszongyák, maradj ott éjszakára, és ezt nemegyszer úgy értik, hogy valamelyik fószernél, és nem bérelt szobában, szal nincs kizárva, hogy ez esetben ingyen van, vagy legalábbis nagyon olcsón, ami megtérül a meghívásokban (kaja-pia), de természetesen erre nem lehet bazírozni, és főleg meg kell várni, amíg felajánlják, vagy egyből fizetős helyet keresni, mer pofátlanság lenne egyébként.
Ja, és csajra nagyon vigyázni, legjobb azonnal közölni/éreztetni, hogy férj-feleség vagytok, mert a görögök - bár tisztelettudóak, de nagy huncutok, kivéve, ha a saját nőikről van szó, mert azok tisztességéért puskát is ragadnak.
De - tapasztalataim szerint - ez csak akkor jelent problémát, ha valamilyen módon azt hiszik a csajról, hogy szabad, vagy szabadelvű, magyarul (görögül) az ő értékrendjük szerint kurva.
(pl egész furcsákat gondolnak, ha egy falusi tavernában csókolózol a barátnőddel, vagy dirty dancing esetén is így tud lenni)
De tiszta helyzetekben tényleg tisztességesek.
Ennyi jutott eszembe így hirtelen, de szívesen mesélek még.
Az idei árakat meg nyár elején kezdem majd vizslatni.

Előzmény: zuit (29)
zsanna Creative Commons License 2001.03.31 0 0 30
Chrissi-re Ierapetrából indulnak kishajók. A sziget szinte teljesen nomád, csak ott van egy taverna, ahol a hajók kikötenek, egyébként még ivóvíz sincs. Csak cédrusok találhatók a szigeten, ha jól emlékszem, más növényzet nincs. Ahol strandot alakítottak ki, ott azért vannak napágyak, meg olyan szalmatetős napernyő-féleségek, de semmi más. Isteni szép a víz, egész más színe van, mint pl. Kréta északi részén. Ha jól emlékszem, azt mondták, hogy ez a sziget Európa második legdélibb szigete. Egy kirándulást feltétlen megér, tényleg szuper hely.
Ami az illegális éjszakázást illeti: hogy jönnétek vissza másnap, mert mindenkinek azzal a hajóval kell visszajönni, amivel ment. Vagy úgy gondoljátok, kerül amibe kerül, majd csak visszavisz valaki?
Előzmény: Vad (28)
zuit Creative Commons License 2001.03.30 0 0 29
Sziasztok tapasztalt Krétai utazók.

A barátném és én első alkalommal szeretnénk meglátogatni Krétát.
Néhány hasznos infóra lenne szükségem ha tudtok segítsetek.
Tervünk: Utószezonban ( szept vége ) kimenni 2 hétre nagymotort bérelni, és bebarangolni a szigetet. Túrázni, kisvárosok, helyi hangulat, esti party. A beach-en való pörkölődést egyikünk se bírja ezért inkább mászkálnánk.
Az utazási irodák nem rajonganak az ötletünkért.
Zsá átlagos de az utazásra szívesen költünk.
Kérdések. Repülővel hogy érdemes menni ( lentebb olvastam, hogy átszállással olcsobb, ez azt jelenti sima menetrendszerinti van Athénből? ) Hol érdemes jegyet venni?
Motorbérlés? Hol? kb mennyiért/nap
Érkezés és a motorbérlés között kell-e egy nap, hol tudsz ott megszállni Heraklionba?
VAD te csináltál már ilyet ahogy olvatam, picit részletesebben leírnád a technikai részleteket?
Köszi
Tini és Gergő

Vad Creative Commons License 2001.03.30 0 0 28
A "kivel" nyilván utazási irodára vonatk.
Ha nem így van, utazzatok velem :))
De kék logós irodával ne nagyon :))))))))))))))))))

Ha jól bírod az éjszakát, a legolcsóbb (szerintem) a rendes repölőjegy athéni vagy bukaresti átszállással.
Vagy, ha kivárod a last minute-t, de az lutri.
Csak északra szerveznek, mert ott van csak olyan szálloda, ami szerintük nekünk jó, úgyhogy a leutazás mindig egyéni marad, talán hálistennek :))
Ja, és ha normál repjegyet veszel, azt emlékeim szerint 30 napon belüli időszakra használhatod, magyarul nem vagy ahhoz kötve, hogy vasárnap utazol pl, és jövő vasárnap jössz vissza. (persze előre kell megmondani, és a visszaút előtt 2-3 nappal fel kell hívni a repülőteret, hogy télleg akkor mész vissza

Ierapetra és Agios Nikolaios között az érdekes hely, merhogy ott kvázi a déli tengerpartról szinte átlátsz az északira (10 km lehet ott a sziget szélessége), de ennek megfelelően jó nagy a szél.

Chrissi szigeten még nem voltam, sőt asse tudom hol van.
Hol van?

Előzmény: Vik63 (27)
Vik63 Creative Commons License 2001.03.30 0 0 27
Sziasztok!

Idén IS Krétára szeretnénk utazni.
AgiosNikolaos és Ierapetra közötti kelet/délkeleti partszakaszra.

Terveink között szerepel a Chrissi szigeten egy illegális éjszakai sátorozás is. Voltatok/aludtatok már ott?

Sajnos a magyar utazási irodák általában az északi partra szerveznek (Hersonissos és környéke) gondolom az olcsóbb transfer miatt, így nem találok ajánlatot a déli partra.
Van 5letetek, hogyan, kivel utazzunk?

Crete Forever
Vik.

Vad Creative Commons License 2001.03.21 0 0 26
esetleg lelőnek.
volt már rá példa.
Azt nem mondtad, hogy boltot akarsz nyitni!
Ez esetben mindenképpen helyi göröggel kell beszélni.
a rendőrség ott piskóta, ill. nem érdekli őket semmi, csak ha rád hívja valami barom.
Előzmény: Vízálló (25)
Vízálló Creative Commons License 2001.03.20 0 0 25
Sejtettem, hogy valami ilyesmi van a dologban!:)))
Egyébként mi bajom lehetne? Kitiltanak Görögországból három hónapra? Nagy kaland!
Hosszú a nyár és szabad még Olaszország, Spanyolország, Franciaország.
Előzmény: mud (24)
mud Creative Commons License 2001.03.20 0 0 24
Ezt ugy híjják, hogy illegalitás, és ebben az oreg mud olimpikon lehetne...
Előzmény: Vízálló (22)
Vízálló Creative Commons License 2001.03.20 0 0 23
Nem igazán beszélek profin se németül, se angolul, bár személyesen biztos megérteném őket. (15 évig vendéglátóztam). Azért lenne jó helyi szakember, mert szükségem lesz néhány engedélyre, áramra, ivóvízre és ezeket valahogy meg kell szervezni. Bár, lehet, hogy viszek tolmácsot.(drága!)
Előzmény: Vad (20)
Vízálló Creative Commons License 2001.03.20 0 0 22
Hogy csináltad, hogy három hónapnál tovább kint voltál? Vagy hivatalosan (munka, suli)?
Én csak nyárra mennék, kb május 1-től október 30-ig. Kicsit nyaralni, kicsit dolgozni kedvem szerint, de általában jól érezni magam. Leginkább búvárkodni!!!
Előzmény: mud (21)
mud Creative Commons License 2001.03.20 0 0 21
izé...amugy mivel foglalkoznál?
Ugy hosszabb távon.
Merén voltam masfel evig, de hatalmas mákom volt. Kretan csak tavaly, de mint atkos turista.
Előzmény: Vízálló (19)
Vad Creative Commons License 2001.03.20 0 0 20
és muszáj tudnia magyarul?
(pl heraklionban, ill a déli parton vannak ismerősök, akik szerintem szívesen segítenének, de ők angolul/németül nyomják)
Előzmény: Vízálló (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!