Keresés

Részletes keresés

bj602z Creative Commons License 2004.04.01 0 0 347
Ha valakit érdekel, megválnék M55 -ös close up lencséimtől. +1 +2 +4. j00111@freemail.hu
LyPapa Creative Commons License 2004.04.01 0 0 346
Kartonlappal, vagy a föld felől a felhőtlen ég felé fotózva :)))

Azt hiszem, az alaposan elmosott háttérre gondoltál, nem ?

Tedd a 300D-t Av módba, és miközben nyomod a mélységélesség ellenőrző gombot, a rekeszt változtasd a tekerentyűvel, jobb kézzel. Ha kellően nagy a fókusztávolság, meglátod, a háttér hol előjön részleteiben, hol pedig elmosódik, és csak a téma lesz elfogadható élességű. Ha a szemednek megfelelő, akkor fókusz, és csitt-csatt, megvan a kép.

Megjegyzem, ugyanez a technika működik a mosott hátterű portrénál is. Felhívnám a figyelmed egy tényre, ami bizony engem csúnyán megszívatott:

- ha elegendően közel a vagy a tárgyhoz,hiába rekeszelsz le akár F20-F22-re is, a mélységélességi tartomány bizony szűk marad - a kép meg szép homályos. Ilyenkor nincs mit tenni, el kell távolodni a tárgytól !!! Pl. kis csokorba nőtt virágok vagy rügyek fényképezése jó példa erre. Ha szemből fotózol pl. egy virágocskát, aminek bibéi nem állnak feléd túlzottan ki, akkor pl. F4-5.6-tal, és 150-200mm-es fókusztávval el tudod érni a kívánt éles téma, mosott háttér hatást.

Üdv:

LyPapa

Előzmény: tasco (345)
tasco Creative Commons License 2004.03.31 0 0 345
Hgyan hozzátok össze a homogén hátteret?
300 d, 55-200 sigma.
Pl.:növény fotozás
faboferi Creative Commons License 2004.03.28 0 0 344
Szia Damson!
A helyedben én közgyűrűt vennék: nem befolyásolja az optikai minőséget (az előtétlencse igen: egy optikai rendszer jóságát mindig a leggyengébb eleme adja), bármelyik optikádhoz gond nélkül tudod használni, variációs lehetőségeid is vannak a nagyítást tekintve. Üdv!

Feri

Előzmény: Damson (339)
Damson Creative Commons License 2004.03.28 0 0 343
Kösz, akkor ezek szerint az alapobira esik a választásom! Egyébként mindkét obim Nikon. Mégegyszer thanx!!
Előzmény: Törölt nick (340)
Dimage Dani Creative Commons License 2004.03.27 0 0 342
Köszi. Közben csináltattam fordítógyűrűt, és egy 50mm-es optikát használok fordítva. A mélységélesség 1mm-en belül van, viszont a nagyítás elég meggyőző.
Előzmény: LyPapa (341)
LyPapa Creative Commons License 2004.03.26 0 0 341
HAMA +4D-t merném ajánlani. A +10D-s már egy kicsit túlzás, iszonyú kicsi a mélységélesség, a szélei feké Kenő Benő. Nekem 55-ös menetű mindkettő, S5000-hez vettem , most meg begyűjtöttem 58-55 konverter gyűrűt, így a SIGMA ill. a kit obin is használható a 300D-hez.

Üdv:

LyPapa

Előzmény: Dimage Dani (322)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.26 0 0 340
Nem írtad meg, hogy milyen gyártmányú obik. Egész más a Nikkor 70-300, mint a makrót alapból is tudó Sigma 70-300. Amúgy nézd meg a honlapon vagy katalógusban a leképezési arányt. Amelyiknél közelebb van az 1:1-hez, ahhoz vegyél.
Előzmény: Damson (339)
Damson Creative Commons License 2004.03.26 0 0 339
Üdv!

Kérdésem lenne a tapasztalt hozzáértőkhöz:
sz'al jelenlegi felszerelésem Egy Nikon F65-ösből, egy 28-80/3.3-5.6-os alapobiból és egy 70-300/4-5.6-os teleobiból áll. És akkor a kérdés: anyagilag csak egy előtétlencsét tervezek kisebb igényű makrózáshoz (pedig talán a közgyűrű jobb lenne??), és az érdekelne, hogy melyik obira válasszak. Mert ugye az alap 58 millis, a tele 62 millis. Sz'al melyik obi használható előtétlencsével makrózáshoz??
Előre is köszi!!

Dimage Dani Creative Commons License 2004.03.23 0 0 338
Köszönöm, de az 52mm biztos.
Előzmény: paller (337)
paller Creative Commons License 2004.03.23 0 0 337
Ha kell, hívj.
06209848492
Előzmény: Dimage Dani (335)
paller Creative Commons License 2004.03.23 0 0 336
Biztos, hogy 52mm-re kell? Mert ha 58mm-re kellene, nekem lenne egy felesleges, mondjuk azonnal.
-zs-
Előzmény: Dimage Dani (335)
Dimage Dani Creative Commons License 2004.03.23 0 0 335
Itt is megkérdezem, hátha valaki tud segíteni. 49/52mm-es fordítógyűrűre lenne szükségem, ki tud segíteni a legyártásában?
Koltai Péter Creative Commons License 2004.03.20 0 0 334
Köszi!
Csak azért kérdeztem, mert az oldalukon nem láttam.
faboferi Creative Commons License 2004.03.20 0 0 333
Tripont, megrendelésre is, ha nincs készleten.
Előzmény: Koltai Péter (331)
timartom Creative Commons License 2004.03.19 0 0 332
Studio Line, Gizella út és kb 1 hónap várakozás, ha nincs raktáron.
Előzmény: Koltai Péter (331)
Koltai Péter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 331
Hol vetted?
Előzmény: faboferi (321)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.19 0 0 330
Sajnos ilyen oldalt nem ismerek. De ha találsz, szóljál :-)
Előzmény: Dimage Dani (329)
Dimage Dani Creative Commons License 2004.03.19 0 0 329
Köszi, mélységélességbe bele se gondoltam.
Nem tudnál linket mondani, ahol tesztképek vannak különböző dioptriájú lencsékkel, de azonos tárggyal. Tehát hogy lássam melyik milyen nagyításra képes.
Előzmény: Törölt nick (326)
timartom Creative Commons License 2004.03.19 0 0 328
Hát nekem az olasz cipővel is vannak fenntartásaim :))
Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.19 0 0 326
A +10-es persze, hogy nagyobb nagyítást ad. De az előbbi verzió skálázható. Én analóg EOS 500-ashoz használtam, rovarok gyakran +7 dioptrián már alig fértek bele a képbe. Arról nem is beszélve, hogy a +10 mélységélessége nagyjából egyenlő a nullával.
Előzmény: Dimage Dani (324)
ctrab Creative Commons License 2004.03.19 0 0 325
Szlejer
Arra vigyázz azzal a fejjel, hogy ne húzdd túl, mikor sok a cucc rajta. Okos megoldás, alu házban acél zéger:(((
Előzmény: Törölt nick (320)
Dimage Dani Creative Commons License 2004.03.18 0 0 324
De ehelyett nem érdemesebb 1 db 10 dioptriásat (vagy nagyobbat, ha létezik) venni? Van tubus a géphez...
Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 323
Előtétlencsesor. Arra kb. 12-13 ezer lehet, +1,+2,+4 dioptriásak. Így 1-től 7 dioptriáig lehet variálni őket. Persze, ha van szűrőmenet az objektíveden.
Előzmény: Dimage Dani (322)
Dimage Dani Creative Commons License 2004.03.18 0 0 322
Minolta Z1-em van, ami alapból elég jó makrót tud, de hogy tudok elérni jobb nagyítást? 52mm-es lencsék tehetők fel rá. Mit javasoltok, ami Bp-en beszerezhető? Makrolencse (milyen), vagy valami más megoldás? Tehát cél a legnagyobb mértékű, de még jó minőségű nagyítás. Bocs ha túlragoztam a kérdést :D
Köszönöm előre is.
faboferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 321
Manfrotto makro beállítósín: MICRO POSITIONING PLATE (Manfrotto 454). Használom, nagyon jó vele dolgozni. Kb. 15.000.- Ft.
Előzmény: Törölt nick (320)
timartom Creative Commons License 2004.03.17 0 0 319
Szerintem az 055-ös állvány nagyon jó (igaz cipelni kell :) ), én is azt használok. Ha mindent ráteszel (teljes közgyűrűsort+konvertert), akkor elég hozzú szerkót kapsz, amihez kell a stabil állvány. Nem tudom milyen állványfejed van, de a saját véleményem az, hogy a fogasléces 3D-s fej az egyik legjobb választás. Típus: Manfrotto 405. Nagyon stabil fej, milliméter pontosan lehet fokozatmentesen állítani. Mikor néhány tized milliméter a mélységéllesség, bizony kell a finomállítás. Hozzáteszem valaki a gömbfejre esküszik, nekem nem jött be igazán, bár az is igaz, hogy nekem elég középkategóriás volt, amin nem lehetett finoman állítgatni.

Az előre-hártra mozgatás. létezik házi megoldás, vagy gyári. Házi megoldás: esztergályossal lehet ilyen csináltatni. Ha érdekel, akkor tudok ilyet szerezni (már rengetet gyártottak le ilyet), elég jó megoldás és sokoldalúan lehet használni.

Gyári: a manfrottó is gyárt ilyet. Nem rossz, itt is tizedmilliméter pontosan lehet állítgatni, de van rajta gyorsrögzítés is, ahol egy mozdulattal lehet akár 10 cm-t is előre-hátra mozgatni a cuccot. Hátrány: szerintem elég nagy és széles. Az ára nem olyan vészes, olyan 10-15e között van. Gyárt még ilyet a Novoflex is. Precíz német megoldás, kisebb és könnyebb is, meg 4X drággább :(.

Az állványrögzítés azért előnyös mert, mert vízszintesből függőlegesbe komponálást egy mozdulattal meg tudod oldani. Ha a gépet rögzíted, akkor a fejet vagy rosszabb esetben az állványt is mozdítani kell és már borult is a kompozíció.

ui: remélem van távkioldód és tükörfelcsapás a gépen.

Előzmény: Törölt nick (318)
timartom Creative Commons License 2004.03.17 0 0 317
Természetesen, sőt... HA tudsz még 2Xv. 1,4-ővel is 'megvadíthatod' az összeállítást. Az 1:1-es macróból tudsz akár egy 3:1-es leképezési arányt összehozni, ezzel pedig már elég apróságokat le lehet fotózni. Arra vigyázz, hogy ekkor a fényerő is csökken.

Ajánlat: Soligor v. Kenkó közgyűrűkészlet. gyári Canont nem érdemes venni. Mivel itt nincs üvegtag minőségi romlás nem nagyon lehet. Az elektronikát meg a két említett rendszer is átviszi.

A Kenko olyan 35e körül van, a Soligor kb. 25-30e. A Kenkót tudom, hogy az Optiformnál lehet venni (Ferenc körút).

Még egy javaslat: ha 100/2.8-as macro obid van, akkor opcionálisan lehet venni hozzá állványtartót, amivel az obit rögzíted az állványhoz és nem a vázat. Ezzel gyorsan tudsz átkomponálni és sokkal flexibilisebben tudsz beállításokat csinálni.

Előzmény: Törölt nick (316)
banderas111 Creative Commons License 2004.03.16 0 0 315
Sziasztok!
Egy kis szivességet kérnék.....

Megtudnátok mondani, hogy a makro elotétlencse
hogyan és milyen mértékben változtatja az optika tulajdonságait?

erdemes ebbe az iranyba menni?

kokorcsin Creative Commons License 2004.03.10 0 0 314
Canon ML-3 Makro Ring Lite TTL rendszeru makro korvaku analog EOS-okhoz abszolut ujszeru allapotban elado.A vaku max 72mm szuromenetig mindem makro objektivre rogzitheto gyartotol fuggetlenul.Van benne eros beallitofeny is, es a ket villano cso pedig vilagithat egyszerre vagy kulon kulon.
Ara:65000 Ft
Tel:30-2464367

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!