Keresés

Részletes keresés

JPmiaou Creative Commons License 2014.03.07 0 0 280

(Nem tudom a magyar fordításait a parancsoknak.) Kinyitod az egyeztetett köteget a böngésződben, és megnézed a "Page Source"-ot (Firefoxban Ctrl-U, vagy Tools - Web Developer - Page Source), és ott megkeresed az "arbitratorID"-t (ajánlom a Ctrl-F-et, vagy megfelelőjét).

Előzmény: mamu66 (279)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 279

Hol lehet megnézni,hogy ki javította? pl ezt:  arbitratorId = "2471208

Előzmény: JPmiaou (278)
JPmiaou Creative Commons License 2014.03.06 0 0 278

Az tulajdonképpen jó, ha csak egy "renegát" egyeztető van.

 

Épp megnéztem, és az én legalacsonyabb eredményemnél is az arbitratorId = "2471208". (Születési, ahol végig beírta az apa vezetéknevét a gyerekhez, és figyelmen kívül hagyott minden javítást -- pedig nem is lapszéliek voltak.)

 

Azt nem tudom, hogyan lehetne kitiltatni Mr./Mrs. 2471208-at. A Support általában elég elutasítóan válaszol, ha az ember fel próbálja hívni a figyelmüket a hibás egyeztetésre. Próbálta már valaki a magyarországi telefonszámon jelenteni?

Előzmény: Ehiztari (277)
Ehiztari Creative Commons License 2014.03.06 0 0 277

Az értékelők között van egy, aki nagyon a saját feje után értékel, én egyszer kigyűjtöttem azokat a kötegeket, amikben az illető katasztrofális volt (halottiban keresztnév alapján beírja a nemet, születésiben a családnevet, figyelmen kívül hagyja a javításokat stb.). Azt a választ kaptam a supporttól, hogy megnézték amiket küldtem és a FS előtt van az ügy (ez volt novemberben). Az illető azóta is vígan a saját szabályai szerint ellenőriz. És nem én voltam az egyetlen, aki személyesen rá panaszkodott. A száma 2471208.

Előzmény: Bajdó (275)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 276

Gratula!!!! :D

Előzmény: Bajdó (275)
Bajdó Creative Commons License 2014.03.06 0 0 275

Hogy nehogy félreérthető legye az előbbi hozzászólásom, hogy a kákán is csomót keresek:

Nem dicsekvésből (dehogy nem), de azért ez nem semmi. (huszonnégyezer kész adatlapom van)

A házassági anyakönyvek így mennek.

A másik kettőt mostanában nem nagyon töltöm ki. Csak a tízes kötegből egyet, kísérlet képen. Nem szeretem ha összerondítják. Várom a szigorítást az értékelők között, hátha rábírják őket az ÉRTELEMSZERŰ olvasásra.

 

 

A 100%-os értékelést nem szoktam kinyitni, minek.

Bajdó Creative Commons License 2014.03.06 0 0 274

Nem is tudom. Talán ott kellett volna elkezdeni a „társadalmi munkát”.

Akkoriban úgy gondoltam, mégiscsak itt vannak a világprofik.

Dél amerikai kivándorló rokonokat lehet keresni. Régi magyar falukat, városokat kutatni. Aztán ha kereshetővé lesznek az adatok, keresni a nagyvilágban. Sokan, nagyon sokan igen sok munkát, és némi áldozható pénzt adományoznak ennek a célnak. Látva a sok hibát a keresőben, például angol klaviatúra, keresztnév utáni nem tudott azonosítás, csak anyanyelven kimondható családnevek, idegennek furcsa helységnevek (egy bevándorlási hivatalnok odaát még csak betűztette a családnevet, de egy Ostffyasszonyfával már nem nagyon tudott mit kezdeni), korabeli törvények/névadási szabályok, stb, gondoltam nem árt besegíteni.

De hát lakva ismerni meg igazán a másikat. Valamiért csak a vágta, meg a rohanás bármi áron. Két éve nem képesek kiegészíteni a adatbázisukat egy Évá-val. Radix fórumon található soktízezer név/helységnév milyen nagy segítség lenne a nézegethető adatbázisban.

Most meg már……….

Nem igazán értem miért nem közös az indexelés. Előbb-utóbb eljön az az idő, mikor itt is meg ott is indexelnek ugyanazt.

Ha lenne remény rá (mármint a közös, összehangolt munkára) inkább csinálnám a MACSE-t.

Pontosság, rugalmasság, megbeszélés szempontjából biztos jobb. Most is szívesebben beszélgetek „Juliával”, mint egy tengerentúli „eszkimó” hölggyel-aki bármennyire is aranyos-, szerintem nem is nagyon érti mi a problémám. Csak mondogatja, legyek türelmes ne törődjek vele, nem kell odafigyelni.

Nehéz az élet.

Üdv BSH

Előzmény: vadász2 (261)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 273

Mázlista! Bár nálam csak 2 hibát talált ,ami nem hiba,mert ő hibázott.Beírta,hogy férfi oda ,ahova nem kellett volna és 95% kaptam rá. Mi alapján vagy ,hogy megy ez a pontozás? A MACSE-s tippet köszönöm,Skypom van,csak nem működik.

Előzmény: zerfer (272)
zerfer Creative Commons License 2014.03.05 0 0 272

Teljesen ki vagyok akadva... Megnéztem a mostanában kapott értékeléseimet és megdöbbentő és újszerű eredményeket láttam! Néhány 98 és 97% mellett (ki így olvas egy olvashatatlan nevet, ki úgy, illetve tényleg elírtam egy dátumot) még 100%-ot is kaptam. Valami nagyon rendes bírálóhoz kerülhettem... :o))))

zerfer Creative Commons License 2014.03.05 0 0 271

mamu66: Ha tényleg érdekel a MACSÉ-s indexelés (is), akkor vedd fel a kapcsolatot Bocsor Lacival (mail címét megtalálod a honlapjukon: http://www.macse.org/society/anyakonyv.php )

Ha nincs Skype a gépeden, akkor gyorsan telepítsd fel, mert szükséged lesz rá a szóbeli kapcsolathoz.

Előzmény: mamu66 (262)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 270

Aha,és a végén még én leszek a hü..e,hogy nem tudok olvasni! :D

Előzmény: MCA-001 (269)
MCA-001 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 269
És bízzál abban, hogy az ellenőrzés során a széljegyzetet el is olvassák:(
Előzmény: mamu66 (268)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 268

Köszönöm! Végül is nem zavart már mikor rájöttem,hogy mi ez. Azt hiszem azért adta vissza mert csak az első neveket tudta beírni és valószínű,hogy nem tudta a feljegyzések számát módosítani. Kijavítgattam,kitöltöttem ,visszaküldtem és most várok.

Előzmény: Ehiztari (267)
Ehiztari Creative Commons License 2014.03.05 0 0 267

Ha zavar hogy ki van töltve egyszerűen csak töröld ki a rekordokat és adj hozzá újakat, így olyan lesz mintha kitöltetlenül kaptad volna.

Ha kérdésed van egy adott köteggel kapcsolatban, akkor azt megoszthatod úgy, hogy megnyitod a köteget és ide kattintasz: File->Share batch. Ekkor kapsz egy kilenc jegyű számot, amit bemásolsz ide és így az itteni indexelők meg tudják nézni az adott köteget úgy, ahogy te is látod.

Előzmény: mamu66 (263)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 266

Köszönöm szépen! Én elolvastam ,azzal nem is volt nagy gond,de biztos ami biztos,az ember inkább kérdez,ha valamit nem ért,olyantól aki már jártas ebben! :D

Előzmény: JPmiaou (265)
JPmiaou Creative Commons License 2014.03.05 0 0 265

A félig- vagy egészen-kitöltött köteget valaki visszaküldte más indexelőnek -- túl nehéznek bizonyult, nem volt elég biztos a dolgában, stb. Nyugodtan megváltoztathatod, amit beírt, ha nem értesz vele egyet.

(Én már kaptam néhány ilyet, amit a rendszer 90-100 százalékosan késznek mondott, de csak azért, mert az előző indexelő nem tudta, hogy hogyan kell rekordot hozzáadni, tehát minden képen csak az első bejegyzést tudta beírni. A project utasításokban majdnem a legelső dolog, hogy hogyan kell a feljegyzések számát a képhez igazítani, de hát az emberek ezt nem olvassák el, vagy nem értik meg...)

A lapszéli helyesbítésre az Általános indexelési utasítások első részében (Javított vagy áthuzott adat) találunk idevágót:

  • Ha egy adatot nem húznak át, de frissítik vagy kiegészítik azt, a legpontosabb változatot írja be.

Tehát ha lapszélen odaírták, hogy a gyermek helyesen Imre, nem János, akkor Imre-ként indexeljük (és reménykedünk, hogy a másik indexelő és/vagy az egyeztető is észreveszi a lapszéli jegyzetet).
(Az általános utasítások egy kicsit túl általánosak: a magyar anyakönyvekben szabályellenes volt bármi kézzel írt szöveget áthúzni...)

Előzmény: mamu66 (263)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 264

És ha olyan probléma van,hogy széljegyzetként odaírták,hogy a gyerek neve el lett írva János helyett Imre,azzal mit csináljak?

mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 263

Lenne egy problémám! Lekértem egy köteget indexelésre és erre kaptam egy kitöltött köteget amivel nem tudom mit kezdjek.Ráadásul rosszul van kitöltve,az anya neve Janos-nak lett beírva,de olvashatóan Julianna az anya neve! A gyerek vezeték neve szintén be van írva,ami ugye nem jó? Most ezzel én mit csináljak? Segítség! Miért kaptam én ezt?

mamu66 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 262

Kérdezném tisztelettel,ott,hogy lehet valaki indexelő?

Előzmény: vadász2 (261)
vadász2 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 261

"Ilyenkor szoktam elmenni más tájakra nézelődni."

És ilyenkor szoktam ezt a linket benyomni:

http://www.macse.org/society/anyakonyv.php

 

Tudom, hogy a fent leírt problémákon nem segít, de az esetleges indexelési elvonási tünetek enyhítésében jelentős segítséget nyújt ;-)

Előzmény: Bajdó (257)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 260

Köszi! Nyomtam feedback-et de úgy tudom,hogy azt nem ő kapja és rajtam sem segít.Van értelme nyomni,ha nincs visszajelzés?

Előzmény: JPmiaou (259)
JPmiaou Creative Commons License 2014.03.04 0 0 259

A magyarázat egyszerű: az egyeztető híbázott. Sajnos ez gyakori jelenség, mint Bajdó is (már sokszor) panaszolta. Nyomd meg rajtuk a "feedback" gombot, és lépj tovább. (Jelenleg az én százalékom is a béka s... izéje alatt van egy ilyen hibásan egyeztetett köteg miatt -- többet egyeztetek, mint indexelek, és a kevésből az egy köteg sokat számít.)

 

Általános javaslat: az egyeztetési eredmény alapján nem szabad az indexelésen változtatni -- az alacsony százalék csak arra szabad késztessen, hogy az utasításokat újraolvassuk. Ha az utasítás szerint hibázott az egyeztető, meg kell nyomni a "feedback" gombot. Ha az utasítás szerint az indexelés volt helytelen, akkor legközelebb helyesen csináljuk, és kész.

Előzmény: mamu66 (256)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 258

Köszönöm,de így bármit csinálok rossz! Amikor kezdtem,beírtam,kijavították,rájöttem én hibáztam ,pont.Aztán nem írtam be,mert így kell,erre visszakapom úgy,hogy csak az a hiba,hogy azt nem írtam be! Nézem,hogy hol olvasta,hogy oda van írva a nemük,de nem találom! Felrobbanok! Bármit csinálok rossz! Elment a kedvem az indexeléstől! Mert persze hibázhatok,félre olvasok egy nevet vagy valami,de ez konkrét dolog. Ha beírom baj,ha nem írom baj!Azt hiszem pihenek! :D

Előzmény: Bajdó (257)
Bajdó Creative Commons License 2014.03.04 0 0 257

Nyugodtan hidd el.

Ez azért van, mert van néhány túlbuzgó választottbíró aki nem olvas utasításokat csak megy a maga esze után.

Kezdetek óta küzdök evvel a problémával. Azt hiszem, nem vagyok egyedül.

Mindent kipróbáltam. Tiltakoztam, fenyegetőztem, sztrájkoltam, mindhiába. Valamiért nem törekednek a megoldásra.

 

Olvasd el a 252-es hozzászólásomat (na meg a többit is lentebb).

Ugyanez vonatkozik a születési anyakönyvekre is. Ha oda van IRVA!!!!!!, hogy fiú-vagy lány-, akkor beírható, ha nincs akkor nem. Független attól, hogy még egy magyar óvodás (kiscsoportos) is tudja, hogy az Erzsike biztos kislány, akkor sem.

Családnevét ugyancsak ki kell hagyni, hiába ismeri a magyarember, hogy a törvényes atya nevét örökli a gyerek (a törvénytelen meg az anyáét), akkor sem. Pedig az konkrétan jelölve is van 1700 óta?????? Akkor sem. Ráadásul beíratják a elismert atyaságot is, ami legtöbbször meg sem valósul, mert az csak egy későbbi lehetőség.

 

Nem is lenne ez olyan óriási baj, ha az indexelők csinálnák ezt össze-vissza. Lelkük rajta. Előbb-utóbb majd csak rájön mitől 70%-os az értékelése.

A baj az, hogy az arbitratorok is így javítanak. Valahogy nem érzik/tudják megérteni mennyit rombolnak díszes rohanásukkal. Nem nagy boldogság visszanézni az ilyen értékelést. Ilyenkor szoktam elmenni más tájakra nézelődni.

Üdv BSH

Előzmény: mamu66 (255)
mamu66 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 256

http://indafoto.hu/mamu/image/20638943-39528177

 

Itt honnan kellett volna tudnom,hogy nő és férfi? Gyakorlatilag persze tudom,de nincs jelölve! Mindkettőt kijavította,beírta a nemeket. Most én tudom rosszul,hogy ha nincs konkrét utalás,nem szabad beírni?! Elnéztem valamit?

mamu66 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 255

Nem hiszem el! Ha beírom,hogy férfi,az a baj,ha nem az a baj! Világosítsatok fel! Gyereknél be kell írni,hogy férfi,ha nincs külön jelölve?

 

 

mamu66 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 254

Köszönöm!

Előzmény: JPmiaou (251)
JPmiaou Creative Commons License 2014.03.03 0 0 253

A foglalkozásból nem mindig lehet megállapítani a nemet, tehát egyszerűbb, ha nem használjuk. Például a "fodrász segéd" lehet egyaránt nő is meg férfi is, tehát a "segéd" egymagában nem elég, még ha "cipész"-hez társul is. De ha mondjuk beírták, hogy "szakácsnő", akkor egyértelműen nő (és én aként indexelném is)...

Előzmény: Bajdó (252)
Bajdó Creative Commons License 2014.03.02 0 0 252

Szerény véleményem szerint jól, értelemszerűen én csak a leánykori nevét írom az elhunyt sorában. Hisz lentebb ott van a mostani házastársa neve, aki nem is biztos, hogy az első házastársa. Mivel lehet több is ezért csak a lánykorival azonosítható.

Viszont mivel ott van, hogy akármilyen „né” ezért beírhatom azt, hogy ő „NŐ” (különben keresztnév alapján nem lehet!!!).

Ugyanez vonatkozik arra is mikor a házastársa sorában (nem mindenhol) jelezve van a lánykori, meg az asszonynév is. Ekkor is jól jegyzem az elhunytnál, hogy „FÉRFI”.

A megkövetelt „keresztnév alapján ne írjon be nemet” utasítás miatt igen körül/alul/oldalt kell nézni a lapon a tévedések elkerülésére. NÉ, lány, fiú, lánya, sógora,    konkrétum nélkül a „neme” sor ISMERETLEN MARAD.

Más sem nagyon elfogadható. Például a szakmája után sem lehet. Egy gazdálkodó, egy dohánykertész, egy kefekötő segéd bizony lehet nő is. Furcsa, de lehet Mária főhadnagy, meg XY Zsuzsanna aki csizmadia.

 

Jól gondolom?

Üdv BSH

Előzmény: JPmiaou (251)
JPmiaou Creative Commons License 2014.03.02 0 0 251

A Projekt utasításokból:

  • Női neveknél a leánykori családnevet írja be a Családnév mezőben.

 

A mezősúgóból, az "Elhunyt személy családneve" alatt:

  • Ha az elhunyt személy férjezett nő volt, ebben a mezőben csak a leánykori családnevet indexelje.

Tehát igen, a Horváth Józsefné Varga Évát "Varga Éva"-ként kell indexelni.

Előzmény: mamu66 (250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!