Egy Thai macskákkal foglalkozó oldalon felvetettem a fórum lehetőségét. Ime! Várom a macskabarátokat hasznos tanácsokkal, természetesen képekkel és gazdira váró kiscicákkal.
Sajnos az index hibájából ebbe a topicba csak Fire Foxszal tudsz képet feltölteni. :(((
Az agyamat eldobom, hogy hányszor kell ezeknek a sz...knek szólni a hiba miatt!
Ez nem semmi, de nálunk Anyu is megfigyelte, hogy a macsek néha megpróbálja leutánozni a mi beszédünket.
Látom a Te macskád is szereti a magaslati levegő :-)
Muki sohasem ivott a tányérjából. Szerintem az is volt a baj, hogy ő nagyon keveset ivott. A Bojlerünk csepeg egy kicsit a nyomás miatt (ki kellene cseréálni) az alá tettünk egy tálat, hogy ne folyjon mindenfelé a víz, abból szokott csak inni. Amikor kicsi volt, a virágok alátétjébe is bele-belenyalt, arról gyorsan leszoktattam, mert sokszor locsoltunk tápoldattal, meg voltak néha permetezve is a növények...
Szeminek viszont adok macskatejet. Tulajdonképpen az is fedezi a folyadékszükséglet egy részét. (Igaz kálciumot is tartalmaz.)
Hát Hunci a kádból iszik, vagy a mosdókagylóból. Bár van neki kitéve tálkában víz is, abból csak nagy ritkán éjszaka hallom, hogy iszik.
Amikor még kicsi volt, akkor visont ő is úgy csinálta, belerakta a fejét, akkor persze beleért az orra a vízbe és össze-vissza prüszkölt, aztán ő is áttért erre, hogy beledugta a mancsát, de aztán rászokott a kádas ivásra.
Nem tudom, ti tapasztaltatok-e ilyet: Szemi úgy hajlandó inni a tányérjából, hogy előbb megnézi van-e víz benne (mintha nem látná) ezután jó összefröcsköl mindent a lábával, majd iszik.
Szemi dettó. hazaérek, leveszem a cipőmet, ő belebújik, fetreng rajta, aztán elszaladok pislantani, ahová mindig követ, ha bezárom az ajtót, ordít torka szakadtából. Aztán rohangálás ész nélkül gyakorlatilag estig folyamatosan, mint aki el sem fárad. Szoktam ennek csillapítására előkotorni valahonnan egy egeret (többníire a hűtő alatt van...) különben annyira bevadul, hogy fejjel nekirohan a vitrones szekrénynek, vagy nekifutásból felszakad raktam, a hátamon meg leugrik. Rettenet... persze ő még kölyök, de ilyet!!!
Nálunk a cicafiú imádja a vizet, meg kell neki engedni a vizet a zuhanyrózsából, felé kell tartani és ő belenyjújtogatja a mancsát, majd utána aktívan rázogatja:)
Nálunk is megszoktak kergülni, ha este lesz, a két macs úgy kergeti egymást, hogy jobb ha vigyázunk, ha az útba ülünk.
Igen, csinál ilyet, de nálam el is várja, hogy az én is szaladgáljak utána. Szóval mi inkább fogócskázunk, ha munka után hazaérek. Imádja. Az enyémre főleg este jön rá az a rohanás, mint a villám és csak egy csíkot látok belőle. A vízzel úgy van, hogy marhára kíváncsi, de fél tőle. Szóval beleül a kádba és meg kell nyitni a csapot, hogy csöpögjön és azt nézi egy darabig, aztán a lefolyónál összefolyt vízből iszik. De csak onnan hajlandó inni, meg persze a mosdókagylóból. Meg az is érdekes amikor anyu locsol, utána belemászik mindegyik cserépbe és megnézi jól lett-e meglocsolva a virág :-) De ha megnyitom rendesen a csapot a kádnál, akkor uzsgyi kifelé és pislog az ajtó mögül. Szóval fél a víztől, de kíváncsi. A fürdés szokott jó lenni, mármint amikor én fürdök, ott ül a kád mellett és figyel, esetleg felmászik a kád szélére és ott ül fürdés végéig. Persze ilyenkor szoktunk olyat, hogy mozgatom a lábujjamat a vízben és megpróbálja elkapni, meg ilyenek.
Hú, és képzeljétek, a múltkor voltak kishalak otthon egy vödörben. Hát Hunci egyből odavágtázott és megpróbálta őket kihalászni, már tiszta egyadta csurom vizes volt a macsek, de nem adta fel. Addig-addig ügyeskedett, hogy kifárasztotta szegényeket és sikerült egyet kihalásznia. Na, ezt pont nem láttuk, csak hogy egy hallal kevesebb van a vödörben. Atán volt ám kutatás, hogy hova lett a hal, mert azt sejtettem, hogy nem ette meg, és nehogy a lakásban valahol elkezdjen bomlani a hal (jó kis szag lett volna), és a lényeg a lényeg, hogy ez a kis lüke odarakta a szobaajtóm elé. Szóval hozott nekem enni :-) Ennyit az ösztönökről. Soha nem volt kint póráz nélkül és soha nem vadászott, mégis tudta mit kell tennie.
Tényleg érdekes, mert én is ezt hittem, és ő is imádja (de azért elsősorban nézni), amikor mosogatok is mindig ott ül és figyeli, belemegy, és utána lábrázogatás dettó...olyan kis mókásak.
Más: A Ti cicáitok is produkálják magukat, amikor hazaértek? Szofi ahogy hazaérek először kiköveteli a napi szeretetadagját, utána meg megkergül. Fel-alá rohangál -kölykök szokták csinálni, hogy egyszercsak gondol egyet, hátracsapja a fülét és csíkot húzva maga után felszalad mindenhova -falra,szekrényre,emeletre- majd megáll, ravaszul néz, csapkodja a farkát, utána usgyi újabb kört szalad és ez így megy 15 percig, aztán újra kezesbárányként bújik majd elalszik a gazdi ölében. Vagy mondjuk játszik a műegerével, vagy akármivel, de ezt mindig közvetlenül azután, hogy hazaértünk. Elvileg ő már felnőttcica és egy kicsit furcsállom...De örülök neki, hogy ilyen kis mókás...
Azért kiváncsi lennék mit csinálhat amikor egyedül van otthon...szerintem alszik..és este tombolja ki magát...vagy csak nekünk örül ennyire?..
Bandúrka is imádja a folyó vizet. Ül a csap alatt, belelógatja a lábát, iszik, pancsol. Eddig azt hittem, hogy a cicák nem szeretik a vizet. De ő erre jól rácáfolt. Sőt, zuhanyzás után képes bejönni a zuhanyfülkébe, hogy mászkáljon a vízben, utána meg alig győzi rázni a lábait :)
Ugye? Mondtam,hogy nem is olyan egyszerű!!!!
Bocsánat, bár off, de el kell újságolnom, hogy tegnap lefoglalóztam a következő kis szerzeményemet...aki egy kis birmancica lesz....
De azért nem haragszotok, ugye? :-)
Én már próbáltam csinálni, de Szemi egy pillanatra sem nyugszik le, ha meglátja a kezemben a gépet, meg akarja harapni az optikát, meg a csuklóra akasztójával játszik... csináljon így az ember makrót....
Jajaj, de szupi ez a torta :)
Nagyon menő :)
Megnéztem a fülét a cicádnak, szerintem nincs semmi vele, egyszerűen neki világosabb és kevesebb rajta a szőr. Bandúrnak sűrű és sötét ott a szőr. De nem látszik, hogy valami baja lenne.
Most kaptuk vissza a fényképezőnket, holnap lustizás közben megpróbálok csinálni a füléről képet.
Ide is beírom: akit érdekel júliusban elvihető házimacska kölyök, írjon nekem e-mailt, vagy szóljon mindenképpen. Két kislány és egy kisfiú, szépek, egészségesek, épp ma egy hetesek.
Amikor Mukit megkaptam, először én sem tudtam eldönteni róla, hogy micsoda :D Persze ő elég kis fejletlenke volt, amikor 6 hónaposan ivartalaníttattuk, alig volt neki kis golyója :)
Hát igen....anno 11 évvel ezelőtt, amikor hazavittem Steffikét baromira meg voltam győződve róla, hogy kislány.....szakkönyv segítségével sikerült beazonosítani a dolgokat ott alul és vígan éltünk tovább ezzel a tudattal. Namármost karácsony estéjén (mintha ma lett volna, annyira mélyen érintett a dolog) látom ám, hogy mosakodás közben mi az ott az a kis rózsaszínű valami?!!!! Teljesen összetörtünk anyuval...(kislánypártiak vagyunk ugyanis) És így aztán Steffike (Stefan, Stefano) megmaradt Steffinek... Jajj, dehát annál jobban imádom... A világ legviccesebb macskája...Annyira lusta, hogy simán bekerülhetne a guinness rekordok könyvébe. A macska, aki 8 órán keresztül tett meg 1 métert....:-)) hihi...egyem meg...öreg cica már...bezzeg kamaszként!!! bűnrossz volt. SZEMI2... Ezt pont a hétvégén csináltam róla:
Jaj, ne ijesztegess!! Nem hiányzik, rossz a kép.... :-)) legalábbis remélem...jól rámhoztad a frászt!!!eddig csak a szőrével voltam elfoglalva...azt,hogy hiányzik a füléből csak észrevettem volna... ha a felső részére gondoltál, akkor ott tényleg csak a kép rossz.
ezt a marcipántortát a páromtól kaptam a szülinapomra...:-)
Jó...csak olyan kis apró szőröcskék vannak rajta, hogy szinte alig látszanak... főleg akkor félelmetes, amikor mondjuk nappal hátnak ül és teljesen kivilágítja a füleit :-)