Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 374
szia p44!

Köszi a "lapspecifikus" bemutatót, de kicsit most bekavarodtam a gyűjteményedet illetően:
akkor most ez a legelső pakli megvan neked hiánytalanul???
(a múltkor a fényképeden jó néhány lap, köztük az ominózus ámerikaiak is mintha hiányoztak volna belőle...)

A részletekről:
a Kapitányra eszerint pontosan emlékeztem, az amcsikról meg annyira kicsi képet láttam régebben, hogy csak a márkát + "valami évszám"-ot sikerült kiskubizni , joggal gondoltam, hogy biztos az Opellel egyező 1960 az a szám...
Itt viszont tisztán látszik az 1961, akkor valszeg a kiadás éve is ez és nem a '60!

A hátszínt is elnéztem, valamiért pirosra emlékeztem - persze csak fórumos kép alapján... Akkor ugyanolyan kék, mint az utána következő 1965-ös 2. pakli?
(Talán írtam, hogy ilyenem volt, és én is megfigyeltem, hogy teljesen más árnyalatú kék a hátlap, mint a legutolsónál (amit mostanság '80-as évekbelinek neveztünk...),
én "ó-kékhátúnak" neveztem ezért :-)

Ellenben a három lapból máris feljegyezhettem egy újabb "pakli-baki"-t: a Caddy 6,4 -es motorja biztosan nem 6 hengeres volt! :-p

BGY!

nem jött semmi, küldtél egyébként?
Előzmény: p44_ (371)
B.GY Creative Commons License 2009.06.18 0 0 373

Sziasztok!

 

Én nem vettem a vaterán semmit. A sárgahátú van csak meg,amit a modellbörzén vettem.

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: p44_ (370)
p44_ Creative Commons License 2009.06.16 0 0 372
p44_ Creative Commons License 2009.06.16 0 0 371
Előzmény: p44_ (370)
p44_ Creative Commons License 2009.06.15 0 0 370
Szia!

 

Nem, ez kékhátú, de másmilyen árnyalatú kék, mint a ’80-as évekbeli Autókvartett. Majd tolok fel fotót, nem ígérem hogy ma este, de még a héten megpróbálom, meg megnézem neked az  Opel Kapitänyt is. :)

 

Sztem a már emlegetett ’80-as évekbeli paklit változatlan formában gyárthatták végig az egész évtizedben. Talán a nyomdák [nevének] változásából (a játékszabályokon már több különbözőt láttam!) ki lehetne sakkozni, hogy melyik mikor készült.

 

Nemrég sikerült vásárolnom egy bontatlan celofános paklit - amit természetesen felbontottam, ezt csak azért írom, hátha valakinek fáj – és tök más a papír felülete, érdes, meg az egész elég silánynak tűnik, ráadásul doboz nélküli volt! Az eladónak volt még egy paklija egyébként, de asszem már az is elkelt. Vélhetően ez az eresztés legvége, mondjuk 1990.

 

Citroen DS-t ’75-ig gyártottak.

 

 

 

Ja és BGY sztem tőlem vettél most egy ilyen '80-as évekbeli paklit, legalábbis ha vaterán is hasonló nicket használsz - én nem. :)

 

 

 

Előzmény: ÁdidiGaga (367)
B.GY Creative Commons License 2009.06.08 0 0 369

Szia Gábor!

 

Elment a mail amit küldtem?Após beszkennelte a lapokat.Remélem jó a méret meg minden egyéb.Ha valami gond van,akkor sajnos 2 hetet várni kell.Akkor megyünk megint.

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: ÁdidiGaga (368)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.08 0 0 368
Ja, és valaki írta, hogy "csak a nyolcvanas évekbeliek", utalva a piros-sárga(+zöld alias???)-kék szériára.

Nos, ez a hármas sokkal inkább '70-es évekbeli, a piros '73-as, a sárga '75-ös és csak a legutolsó kék csúszott be a '80-as évekbe, de csak a legelejére.
Ez egyébként engem is érdekelne - mármint a pontos dátum - mert nekem is csak '81 körül lett ilyenem, de valószínűleg nem én kaptam először Magyarországon ilyet :-)

Ezért is eleinte 1979-re tippeltem, a Citroen DS-t viszont tudtommal csak '76-ig gyártották - úgyhogy ezt pontosan én sem tudom...
De ha belefért anno az "anakronizmus" - vagyis hogy az oldtimereken túl is van olyan kártyaszereplő, amelyik már nem készült a kvartett kiadás idején - akkor lehet akár '80-is...

Előzmény: ÁdidiGaga (367)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.06.08 0 0 367
Szia!

Ha jó tudom, ez volt a legelső pakli, asszem piroshátú...
Amennyire én emlékszem, 1960-as, legalábbis van egy lap - úgy látom meg is van neked - a Német Gépkocsikból az Opel Kapitány , ahol szerepel ez az évszám.

Sőt, az amerikai gépkocsiknál 2 lapnál is csak a Márka+évszám van feltüntetve, de neked pont ezek hiányoznak.

Van olyan, hogy "Plymouth 1960" szerintem ez egy Fury, a "Cadillac 1960" meg Eldorado, csak ez pont a durva váltás után volt, amikor lenyírták az '59-esnél már elviselhetetlen méretű fecskefarkakat. :-)

De ha megnéznéd az Opelt, engem is érdekelne, jól tudtam-e az évszámot?

Ennyi, ha valamire kíváncsi lennél - Besenyő Pista bácsival szólva - "inkább engem lérdezz, vagy kettőt!" :-)
Előzmény: p44_ (353)
klacib Creative Commons License 2009.05.28 0 0 366
Szia!

Lotus volt a negyedik, és tényleg sárga :)
Előzmény: trilex (365)
trilex Creative Commons License 2009.05.28 0 0 365
Sziasztok!
Kék hátú sport autókból mi volt a 4. lap? (Porsche, Ferrari, Jaguar, ?) Valami sárga, ha jól emlékszem.
Köszi!
B.GY Creative Commons License 2009.05.10 0 0 364

Sziasztok!

 

Voltam ma a börzén,és ott volt az ember aki a sárga hátlapos autókvartettet árulta.Nem hagytam ott:).Jó állapotban vannak a kártyák.A doboza egy kicsit viseltes.Még a játékszabály is benne van.

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: Hattori Hanzo69 (347)
Gotha72 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 363
az utolsó olasz nem hiányzik, abból kettő is van: Lancia fulvia coupé. ezt is cserélném. Kérlek válaszoljon valaki.
Előzmény: Gotha72 (362)
Gotha72 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 362
ezeket a pirosakat keresném:pirosak
klacib Creative Commons License 2009.05.08 0 0 361
És ha elmondom, hogy melyik két lap hiányzik, akkor (ha van felesleges több pakli is...) esetleg nem gondolhatnánk ki valami megoldást az én problémámra is.....?
Előzmény: Hattori Hanzo69 (358)
Gotha72 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 360
Ja esetleg cserébe tudok ajánlani
Ja esetleg cserébe tudok ajánlani
szóval néhány kék kártyát.
Előzmény: Gotha72 (359)
Gotha72 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 359
Még egy kérdés a szakemberekhez:

Esetleg nincs valakinek eladó kártyalapok piros hátú kártyához? olyan 10 db körül hiányzik, szinte minden 4es kvartból 1.
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 358

Természetesen van ;-)

Megnézem hvg-n hogy van-e felesleges paklim.

Előzmény: Hammer (355)
klacib Creative Commons License 2009.05.07 0 0 357
Nekem van, csak hiányzik belőle két lap... a vaterán is van fent ilyen, de nincs kedvem egy komplett paklit venni két darab pótlásához. ;)
Előzmény: Hammer (355)
Gotha72 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 356
Sziasztok. Van itt egy hiánytalan pakli kártya ha érdekelne valakit. Mindenkinek jobb, ha jó kezekbe kerül...


"Hiper ritka, a gyerekkori játékaim közül való, hiánytalan a '80-as évek elejéről származó, kis példányszámban gyártott autós kártyacsomag, gyűjtőknek eladó.
Hasonló az autós kvartetthez, de ez fényképes. 8x4 lap, magyar nyelvű és 1955-1979-ig gyártott tanulmány autók szerepelnek rajta. Mérete 10x6,5cm. "
1 kép2 kép3 kép4 kép


akit érdekel
sgt.alf kukac gmail.com
Hammer Creative Commons License 2009.05.05 0 0 355
ilyen oldtimer kártyája van valakinek?
p44_ Creative Commons License 2009.04.09 0 0 354

megvettem a cartooncardot, szuper! :) mondjuk a pozsonyi úti fajátékboltos úrnak 5 percig kellett magyaráznom hogy mit akarok, meg győzködnöm hogy nála lehet olyat kapni, mert iszonyatosan nem volt képben.

 

a fórumba az előbb beregisztráltam, most várom hogy írhassak bele

Előzmény: Hammer (352)
p44_ Creative Commons License 2009.03.26 0 0 353

köszi az infókat, akkor benézek majd abba a fórumba.

 

itt egy kép a hiányos paklimról, milyen évjárat lehet vajon?

igazából 2 olyan lapja van, aminek egyik sarka sem hiányzik, nincs összefirkálva, meghajlítva, elszakítva... :( gondoltam kipótolom a vateráról, pont hirdetnek egy ugyanilyet, de az is hiányos és a kettőből se lenne meg a teljes pakli, és annak félek el fog szaladni az ára is.

 

Előzmény: Hammer (352)
Hammer Creative Commons License 2009.03.18 0 0 352
a CarToonCard kapható.
fotoshopos gurut találsz a hvtm.hu-n, van egy "VT ötletek, kívánságok" topik a fórumban, ott érdemes próbálkozni.
Előzmény: p44_ (351)
p44_ Creative Commons License 2009.03.18 0 0 351
no végigolvastam.

összevissza gondolatok, amik eszembe jutottak:
- remélem ez az újfajta cartooncard-os cucc még kapható, a héten elmegyek valamelyik offline boltba
- kár hogy az ötletelés abbamaradt egy "aktuális" autókvartettről, bár az én ízlésemnek kicsit túltengtek benne a sportkocsik, nem volt elég "hétköznapi" a tervezett tartalom
- van-e olyan fotosopp-guru aki vállalna rajzosítási felkérést? :)
- az én időmben :) ('86-'90) mi csak sebességre játszottunk, "csata" akkor volt ha azonos volt a végsebesség (ekkor 3 lapot kellett rátenni) vagy ha az egyik félnek a KGST csoportba tartozó lapja volt és azt mondta "felkérek": ekkor mindkét fél 1, 2 vagy 3 lapot tett le, a felkérő kérésének megfelelően - tehát nem ártott memorizálni milyen lapok jönnek a KGST lap után :)
- nálunk az Apal Corsa 180km/h-val ment, ugyanis az én paklimra a bátyám akitől a kártyát örököltem ilyen matricaszerű izével (felül megsatírozom és alulról meg áttapad az alatta lévő lapra a betű/szám) ráírta hogy 180km/h, gondolom számolt egy kb átlagot a Porschéra és a Bogárra. no és ezt a szabályt sikerült az egész osztályra rákényszerítenem. :) szóval nálunk a mindentvivő a Ferrari volt :)
- akkoriban már csak a legújabb pakli volt mindenkinek, nem volt piros, meg sárga. viszont két-három paklival már egész érdekes partik voltak

Előzmény: p44_ (345)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 350

Ha mecsókra költötted a pénzt, akkor rossz ember nem lehetsz ;-)

De tudtad-e, hogy van Matchbox-autós kártya is ?

 

Előzmény: B.GY (348)
Hammer Creative Commons License 2009.03.16 0 0 349
azannya! 7500-ért vagy nagyon rossz állapotú a pakli, vagy nagyon nem tudja az eladó, mit ér.
Előzmény: B.GY (346)
B.GY Creative Commons License 2009.03.15 0 0 348

Na bassza meg,akkor ezt jól elkúrtam:)Pedig vittem is pénzt,de matchboxokra költöttem.Remélem májusban is ott lesz az ember,meg a kártyája.Elég sok mindent kinéztem ott,dehát ugye válság van:)

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: Hattori Hanzo69 (347)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 347

Szia ! Ha jó állapotban volt a sárga, dobozzal, akkor kár volt otthagyni 7,5K-ért. Én tudok olyat, aki 25.000-ért vevő lenne rá. Persze  az állapot sokat számít.

Nemsokára megpróbálok egy árlistát készíteni és feltenni a magyar autóskártyákról. Természetesen nem akarok megmondó-ember lenni / kifejezetten kérni fogom, hogy javítsatok majd bele; Mindenesetre a Vaterán megfigyelt árfolyamokat fogom alapul venni. T'om, a börze kicsit más... 

Előzmény: B.GY (346)
B.GY Creative Commons License 2009.03.14 0 0 346

Sziasztok!

 

Múlt héten voltam a makett börzén.Ott volt egy sárga hátlapos a dobozában.7500 Ft-ért árulta az ember.Nem vettem meg.Májusban is lesz börze,ha érdekel nézd meg hátha kint lesz.Nekem is volt kék,piros,sárga hátuljú,de valahogy mind eltűnt az évek alatt.Lett egy öcsém,aki mindent tönkretett:)

 

Üdv.Gyuri

Előzmény: p44_ (345)
p44_ Creative Commons License 2009.03.14 0 0 345
hát nem jutottam sehová, szóval kinyomtattam és hazahoztam az összes eddigi hozzászólást :) majd ma este.

amim van: a standard kékhátú a '80-as évekből, bratyótól levetve, de jó állapotban kaptam, oszt az leamortizálódott (főleg elkoszolódott az ipari méretű használattól, de néhány lap el is veszett), aztán találtam 1 hiányos és tépett, firkált régi paklit nagymutteréknál valószinüleg nagybátyámé volt. ennek is kék a háta, de más árnyalat, és van benne Ikarus meg amcsi autók (Impala) meg Skodák, ééés Tatraplan is :)

gyűjteni szeretnék (pl olyan paklit amiben a zöld Lada van), meg jó lenne egy-egy hiánytalan és szép állapotú abból a kettő pakliból ami ugye gyerekként megvolt, de eddig sajnos csak "ügyesen" fotózott erősen használt (de hiánytalan) paklikat tudtam venni a vateráról, és csak a '80-as évekbeliből, a másik pakli beszerzése elég esélytelen, a piros és a sárga hátúakról nem is beszélve. ha tudtok ezügyben bíztatni bármi jóval, tegyétek meg! :)

Előzmény: Hattori Hanzo69 (344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!