Keresés

Részletes keresés

Franz Ferdinand Creative Commons License 2007.10.09 0 0 719
Vicces, hogy Új-Zélandnak a bírói döntésekkel kell magyaráznia a verséget ahelyett, hogy sokkal jobb taktikát választottak volna (én hiszem, hogy az edzőkön múlt ez...), és vittek volna 6-7 célt, ami még így is papírforma lett volna. Wilkinson pedig pont azért zseniális, mert így rúg, ez is egyfajta, eredményes játék. (Védem a franciákat és az angolokat úgy, hogy szinte mindig ellenük drukkolok.:)) Én azért a legbüszkébb a "skótjaimra" vagyok, hiszen az egész vébén szerintem ők a meglepetéscsapat, akiknek reális esélye volt még a legjobb 4 közés is bejutni, engem jobban meglepett volna, hogyha ők kiverik Argentínát (látva az írek és franciák elleni meccsüket a Pumáknak...), minthogy a franciák vagy az angolok ezt tették Új-Zélanddal vagy Ausztráliával. Egyre jobban érik a Dél-Afrika tippem...:) Egyébként nekem a közvetítések is tetszettek, bár a fociban lennének ilyen lelkes, hozzáértő szakkommentátorok. A szabálymagyarázatoknak pedig az az értelme, hogy szombaton még meg kellett fűzni a páromat, hogy nézzük élőben a rögbit a tévében, míg vasárnap már addig nem akart elmenni itthonról, amíg nem lett vége a Dél-Afrika-Fiji meccsnek.:)))
Mandrake Creative Commons License 2007.10.09 0 0 718
a magyar játékvezetői testület tagjai is azt szokták mondani: ha nemtetszik lehet beállni és csinálni. minden évben van képzés, hiány meg mindig van bírókban :)
Előzmény: eumenesz (717)
eumenesz Creative Commons License 2007.10.09 0 0 717
Az AB meccs alatt az én vérnyomásomat is jó alaposan fölnyomta az angol bíró, de utólag most szidni mi értelme van? Senki sem tud mindig mindent tökéletesen csinálni. Biztos vagyok benne, hogy ez a bírö is maximálisan pártatlanul, legjobb tudása szerint próbálta vezetni a mérkőzést. Ebből most ennyi lett. Az összeesküvéselméleteket meg hagyjuk a rugbyn kívül. Más sportágakkal ellentétben én a rugbyben még sohasem tapasztaltam szándékos csalást, a játékvezetőtől pedig nincs jogunk elvitatni a tévedés lehetőségét. Az vesse rá az első követ, akinek még sohasem volt pocsék napja!
Előzmény: Törölt nick (716)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 713
Match Statistics

Australia 10 - 12 England
1 Tries 0


biztos megint tartogatjak a dontore :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 712
Jonny Wilkinson
Date of Birth: 25 May 1979
Place of birth: Frimley (England)
Weight: 88
Height: 180

RWC Appearances
Matches Tries Conversions Penalties Drop goals Points
13 1 23 49 12 234

England
Matches Tries Conversions Penalties Drop goals Points
63 6 140 193 26 967
Előzmény: ChrisRea (711)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 711
Ja bocs hogy elfelejtettem arra a 3 ra emlekezni kellene...



Willkinson a WB tortenetenek legtobb pontot elero jatekosa, abbol kb 4 try ?
Előzmény: ChrisRea (710)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 710
juhe anglia vitt egy celt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: szalonbe (708)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 709
No regrets for ref Watson

Watson penalised England's front row four times in the final
Referee Andre Watson has defended the controversial penalty decision which could have cost England victory against Australia in the World Cup final.

Watson penalised the England front row for not engaging at a scrum, allowing Elton Flatley to level the scores in the last minute of normal time.

England recovered to snatch glory with Jonny Wilkinson's extra-time drop goal.

"I have no regrets, and I would risk my mortgage that the penalty decision was the right one," insisted Watson.

"If it's the first minute of a club match or the last minute of a tight World Cup final, this IS a penalty."
szalonbe Creative Commons License 2007.10.09 0 0 708

Emlékeim szerint ott a szélen egy Robinson nevű fickó vitt egy célt 2003-ban, Sydneyben, méghozzá egy szép Wilkinson-Dallaglio-Robinson támadás végén. Azért ne mondj hülyeségeket, Wilko is tud játszani, nem csak rúgni. Mondom ezt úgy, hogy nem szeretem se az angolokat, se a franciákat. A vereséget meg el kell viselni. Tudom, hogy nehéz megemészteni, ha egy csapat ekkora esélyesként esik ki, de a sport már csak ilyen. Ezért szép, ezért szeretjük. A rögbit meg különösen, hisz olyan különös atmoszférája van, mint egyik sportnak sem. Ebbe pl. az is beletartozik, h a bírót nem illik kritizálni, erre meg van az arra illetékes testület. A mérkőzésen Új-Zéland szerintem saját magát verte meg, mert nem a saját játékát játszotta, nem tudta kihozni azt, ami benne van, és ebben nem gátolta különösebben a játékvezető.

 

További szép napot!

Előzmény: ChrisRea (696)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 707
Argentina and Scotland


Referee: Joël Jutge France

Touch judges
Chris White England
Stuart Dickinson AUS

Television match official
Jonathan Kaplan SA

4th Tony Spreadbury England
5th Wayne Barnes England
Előzmény: Nyugdijas_szektor (706)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2007.10.09 0 0 706
Egy ausztrál vagy angol drukker szerint nyilván a bíró tökéletesen vezette a meccset :-)
Volt egyébként rosszabb bíró is a negyeddöntőkön. A francia sporttárs szerint az argentin-skót meccsen az első félidőben csak a skótok szabálytalankodtak, a másodikban csak az argentinok. A stadionban a kivetítőn 10 esetből 7-szer nem tudták ismétlésnél megmutatni, hogy mit miért ítélt. Egyszer például skót előreejtést ítélt akkor, amikor a hátvéd előrerúgta magának a labdát...
Előzmény: ChrisRea (705)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 705
apropo, amugy bocs mindenkinek.

mindenki jogosult a sajat velemenyere, midegy min alapul.













Előzmény: ChrisRea (704)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 704
te meg estleg magyarazd el a nemeteknek hogy fozzenek sort, polihisztor baratom.
Előzmény: Törölt nick (703)
ath Creative Commons License 2007.10.08 0 0 702
Előzmény: ChrisRea (700)
hoppaaa Creative Commons License 2007.10.08 0 0 701
Springboks !!! :)))
Előzmény: ChrisRea (700)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 700
Előzmény: ath (699)
ath Creative Commons License 2007.10.08 0 0 699
szerintem ez egyre viccesebb.....
Előzmény: ChrisRea (697)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 698
kb Piroska kék ruhában...

értelme nem sok van.
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 697
egyebkent a biron vitatkozni...

mondjon mar valaki egy olyan sportagat ahol a csoport gyoztes a csoport masodik ellen
nem palyavalaszto egyenes kiesesben
(-> All Blacks szurkeben -> All Greys)


na most jon a conspiracy :)

ALL BLACKS a vilag legjobban felismert/elismert sport brand -je. Tavaly 2. lett a VB gyoztes Olaszok mogott (azzal hogy semmi kulonosebb nem tortent 2006-ban rugby teren)

tehat az Uj-Zelandiakat szurkében jatszatni egy kalkulalt vereseg elott védi a márkát.
mert nem latjuk a fekete mezeseket kikapni...


kb 40% az NZ-i rajongo nem nezte vegig a skot meccset ahol az AB alternativ szurkeben jatszott ugyancsak szurke skotok ellen...



ChrisRea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 696
nem csak! ezen mulott, persze

de azert vegyuk mar tudomasul hogy anglia ugy nyert vb dontot hogy Wilkinson rugott 7 buntetot... az alatt nill, nyente, nada celt vitt be.

hogy 200 szerelesbol egy Objektiv biro 1x se lat szabalytalansagot az matematikailag kizart.

es innentol nincs mirol vitatkozni szvsz.


Az hogy az iranyito Carter 50 perben kiesett (serules nemileg nem meglepo)
hogy a csere 2. iranyito Evans 10 perc utan kiesik mar meglepo
hogy Collins, Keleher kiesik az mar durva

hogy Rockoko jatszott Howlet helyett az GHenry hibaja
hogy nem Mauger jatszott GHenry hibaja
az hogy Mcalister rugta-felre a 2 pontost Evans helyett (ez dontotte el a meccset szvsz.)



hogy a biro, tacsbiro "nem vett eszre " 3-4 meccset megfordito buntit az azert nem tiszta meccs.


azert vegyuk mar eszre hogy a senki altal nem jegyzet Namibia ellen is tobb buntit iteltek a franciak ellen mint a vilag legjobbja ellen

Namibia 3
Irek meccsen 7
Argentinok meccsen 8
Gruzok meccsen 5

NZ ellen meg 2 ?


Elso felidoben is addig rugatta veluk a buntetoket amig be nem ment 1 legalabb...
korrekt biraskodas mellett nincs az az isten hogy nyertek volna

egyszeruen a NZ dominancia annyira nyomaszto hogy kell a parasztvakitas meg ilyen aron is...




Előzmény: Mandrake (691)
hoppaaa Creative Commons License 2007.10.08 0 0 695
Hát, a szünet után nem játszottak túl jól. 10 pont előny semmire sem jó.
Előzmény: Törölt nick (688)
angyalhentes Creative Commons License 2007.10.08 0 0 694
Volt par lesgyanus eset, de osszessegeben en se lattam semmi durva biroi tevedest. Nem mintha ez tul sokat jelentene.
Előzmény: Törölt nick (680)
Mandrake Creative Commons License 2007.10.08 0 0 691

Sziasztok!

 

előre leszögezezem, hogy végtelenül felhábotrít a dolog(bíró ténykedése a NZL-FRA meccsen), de ...

 

mi, akik játszunk tudjuk, hogy az a les, és az az előre passz, amit a bíró befütyül ... a többi mind szabályos, mégha az nem is tetszik esetleg ... aki megfertőtődött egyszer a rugby vírussal, és komolyan is gondolja ezt mindig tiszteletben tartja ..

 

nem egy olyan meccsen játszottam eddigi 20 éves pályafutásam alatt (bajnoki, válogatott - nyertünk, vesztettünk) ahol a bírói ténykedés hogy úgy modjam a béka segge szint alatt volt mérhető. túléltem :)

 

AB is túléli, legközelebb meg nem ad esélyt arra, hogy ez megtörténhessen ... :)

ChrisRea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 690
Statistics - first two quarter-finals
http://www.planet-rugby.co.za/Story/0,18259,3551_2785567,00.html

In Cardiff, France were not penalised once in the second half and only twice in the whole of the match, the LOWEST number of penalties against a team at the 2007 Rugby World Cup.


(ii) France vs New Zealand

Total number of penalties: 10

France: 2
New Zealand: 8

France were not penalised in the second half.

The reasons for the penalties were as follows:

France:

Tackle/ruck: 1 (Pelous*)
Off-side: 1 (Dusautoir*)

New Zealand:

Tackle/Ruck: 3 (McCaw 2, Collins )
Off-side: 3 (Robinson, Collins, Williams*)
Discipline: 2 (Muliaina - high tackle; McAlister - obstruction)


(ii) France vs New Zealand

France:

Line-outs: 10 (4 lost, 1 quick, 1 skew)
Scrums: 10 (2 reset, 2 collapses, 1 free kick, 1 wheel)
Free-kicks: 1 (scrum)
Drop-outs: 2

New Zealand:

Line-outs: 5 (1 quick)
Scrums: 5 (3 reset, 4 collapses)
Free-kicks: 0
Drop-outs: 2
Előzmény: Törölt nick (688)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 689
http://tvnz.co.nz

What went wrong with the All Blacks?

32%
Referee was awful

9%
Graham Henry's tactics

8%
Players were off form

28%
French were just too good

23%
All of the above
ath Creative Commons License 2007.10.08 0 0 687

ezt en is akartam irni. nem lattam a meccset, igy onallo velemenyem nincs, de sem a cikkekben, sem a vitaforumokon nem emlitette senki, hogy ne lett volna tisztesseges a biraskodas.

 

Előzmény: Törölt nick (680)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.07 0 0 686
hat persze....

amikor masfel eve NZ megnyerte a 2011 vb rendezes jogat, nalam pl azonnal leertekelodott a 2007-es... lehet majd utolag majd megszepul.


inkabb az a bosszanto hogy mondjuk egy VB-n pl a Braziloknak olyan csoport kort kene nyomniuk mint Luxemburg, San Marino, Gruzia, Irak: aztan kieseses meccsen egy lesgollal kikapnak a nemetektol...

eleg tre :)

Előzmény: hoppaaa (685)
hoppaaa Creative Commons License 2007.10.07 0 0 685
Francia adón néztük a meccset, kukkot sem értettem, mit mondtak a riporterek, de nagyon lelkesek voltak.
Előzmény: ChrisRea (684)
ChrisRea Creative Commons License 2007.10.07 0 0 684
3 pontosat kezbol = drop goal barmikor, barhonnan lehet. (D Carter probalt 1x kozeprol meg 50. perc kornyeken amig le nem csereltek)


azonban profi csapatok nem szorakoznak a pozicio kockaztatasaval hanem a bunetoket rugjak be... ugyanis egy try 5 pont jobban ved mert ha marad teszem azt akar 2-3 perc is kozepkezdes es kontra drop goal is benne van a pakliban...


amikor McAlister kapura rugta viszonylag messze volt es egesz szelen, leheto legrosszabb helyrol... hogy miert rugta megis ? mert akkor biro elonyszabalyt hivott,
magyaran ha melle megy stb akkor visszajonnek a buntetohoz.

ehhez kepest a labda meg le se esett mar "overt" is hivott az "advantagre"

Ami a biro 3-as munkassagat jelzi nem hogy az utolso 10 percben,
hanem az egesz 2 felidoben nem itelt buntetot a Franciak ellen....
mert szerinte hibatlanul jatszottak (a vilagon nem volt meg olyan meccs)


A franciak 40% a meccsnek lesen alltak (az utolso 15 pecben is) varhato lett volna 4-5 bunteto az AB nek.





Előzmény: Törölt nick (673)
Steve the Great Creative Commons License 2007.10.07 0 0 683
ott nem Horti volt a kommentátor... bár tény, h. a FIJ-RSA meccsen már sokkal elviselhetőbb volt...
Előzmény: golvago (681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!