Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.04.14 0 0 2261

Akkor egy gond kipipàlva.

Előzmény: Johnnybácsi (2260)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.13 0 0 2260

Nem véletlenül volt ledugózva akkor. Biztos kitépte valami, aztán így javították. Ha folyik, visszadugózom, de ahogy nézem, nem sikerült teljesen eltávolítanom a szilikont, mert magától nem folyik, csak ha belenyokokbegy csavarhúzót😁

 

Viszont, a 4x4Hi műűűűködík!!!!!!!!! Imádom ezt a fajta egyszerűséget. Egy rugó bakker. Kurvajókocsi, imádom😊👍👏

Előzmény: Rockaroundthetruck (2258)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.04.12 0 0 2259

Sziasztok! Legyàrttattam az első sàrvédőket (doblemez nélkül,mert csak úgy lehetett) üvegszálas poliészter ből.A doblemez részt majd àtragastom,van erre egy perem a sàrvédőn.

Érte menni még nem tudtam,mert a covid védettség elérésének bonyolultabb módjàt sikerült vàlasztanom,igyhàt még làbadozom.

Ha összerakom közlök majd képeket, és ha érdekel valakit majd ir,jó lenne újabb gyàrtàsokkal a sablon àràból,amit meg kell nyilvàn vennem,vmit visszakapni.

Előzmény: Machiness (2246)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.04.12 0 0 2258

Jól irtad,az a km spiràl csatlakozója. Nem tudom hogy van megoldva a tömitése, a cső ahogy irtad,az forog,gondolom,hogy van egy O gyűrű a tengelyen.Az biztos,hogy nem kéne ott folyni az olajnak.

Előzmény: Johnnybácsi (2256)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.11 0 0 2257

Előzmény: Johnnybácsi (2256)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.11 0 0 2256

Szóval szerintem az a sebességmérő csatlakozója. De mért tud onnan olaj folyni? 4 váltó van nálam, 3 ssangyong, 1 isuzu:

-mindegyiken ott ez a külcsőmenetes csati

-az egyikről konkrétan tudom, hogy oda a sebességmérő megy, a menetes csati közepében van egy csöcs

-az isuzun nyitott cső van

-egy le van dugózva, és olaj folyik belőle

-egybe meg bele van hajtva valami csati, amiből kiáll egy pöcs.

 

Lefotózom:)))

 

Előzmény: Johnnybácsi (2255)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 2255

Ez most a dugi váltóm, isuzu, ezen fotózom, mert nem akarok visszamászni a kori alá. Szóval, az ott egy külsőmenetes csatlakozás, amire jelen esetben rá van hajtva egy cső. Aminek a vége szabadon van.

A korin levő váltómon ez a csatlakozás le van dugózva, valami szilikonnal. Nem értettem, ezért kivéstem belőle a szilikont, hát ott bizony olaj jön ki. Szóval ötletem sincs mi ez. Kell ott olaj kifollyon?

Valaki ledugózza, valaki meg nyitott csövet tesz rá ? Tudjátok mire szolgál ez?

Előzmény: Johnnybácsi (2254)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 2254

Az ott mi?

Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 2253

Na megnéztem. Köszi a tippet, volt gond. A rugó megvan, de csak az egyik fele volt beakasztva. Szépen visszatettem a helyére, biztos, hogy ez volt a baja. Kipróbálni még nem tudom.

Előzmény: Rockaroundthetruck (2251)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.08 0 0 2252

Még nem jutottam oda, sok a projekt mostanában. Egyelőrr a korit is alig használom.

Fura is, hogy állásban megy tönkre: kettesben kihúzatom csattog nyiszog minden, aztán bemelegedve elmúlik. Vagy nem. Random. Nem tudom, hogy váltó, vagy valami a motorban.

Plusz 60 kmh felett búg,ráz,zümmög...az a kardán lesz. Üt mint állat.

Pedig eskü nem is mentem vele sokat. Igaz legutóbb offroad park volt, azóta üt. De a csattogás, nyüszögés akkor még nem volt.

Előzmény: Rockaroundthetruck (2251)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.04.07 0 0 2251

Szia Johnnybàcsi! Nézted esetleg a rugót,hogy rajta van-e a vàltón?

Előzmény: Johnnybácsi (2242)
jocószaki Creative Commons License 2021.04.07 0 0 2250

Szia! Jó infó mert Familyt sűrűbben látom bontásra itélve!

Előzmény: Johnnybácsi (2249)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.04.05 0 0 2249

Szia. Igen. Nekem ez egyik váltóm konkrétan familiből volt.

Előzmény: jocószaki (2248)
jocószaki Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2248

Üdv. Mindenkinek! Jól látom hogy a K és a Family azonos motor? Ha igen más alkatrész  is egyezik (váltó)?

Előzmény: jocószaki (2247)
jocószaki Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2247

Szia! Már azt hittem(reméltem) van forrás amiről nem tudok! Tegnap vettem Tapolca Diszelről bal oldali sárvédőt amit levágtunk egy donorról. Ez 300km és 10 rugó. Ha valakinek kell jó állapotú géptető nálam van egy. 

Előzmény: Machiness (2246)
Machiness Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2246

Hello!

 

Na, ez jó kérdés! Gondolom, hogy te is, mint én végiglátogattad az internet minden bugyrát. Nem sokra jutottam.

 

Ezért döntöttem úgy, hogy magam fogom az elemeket legyártani. Nem áll távol tőlem, mert eredetileg ez a szakmám, csak kb. 30 éve nem csináltam. Viszont az elemek sem bonyolultak. Nyár elején még letelepítem vele a lakókocsit Visegrád alá, aztán rajta! Remélem, hogy ősszel már a kilakatolt járgánnyal húzhatom vissza.

Előzmény: jocószaki (2245)
jocószaki Creative Commons License 2021.04.04 0 0 2245

Üdv.! "komplett elemcserék"-azt honnan?

Előzmény: Machiness (2244)
Machiness Creative Commons License 2021.04.03 0 0 2244

Sziasztok!

 

Jó és rossz hírem is van.

 

A jó, hogy elkészültek az első ülések! Írtam korábban, hogy sikerült majdnem kifogástalan állapotú eredeti Korando üléseket szerezni. Annyi volt csak a baja, hogy a bőr el volt öregedve és szakadozott.

Íme készen:

Ugye milyen szép!

 

A rossz hír, ami nem újdonság, hogy eljött a vége! Nem lehet tovább húzni a lakatolást. Komplett elemcserékkel kell megoldani:

Elég lehangoló!

Machiness Creative Commons License 2021.03.27 0 0 2243

Hello!

 

Van egy, de egyengetni kell. Nincs korrodálva. Ingyen viheted.

 

 

 

Előzmény: Égboltos (2234)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.03.27 0 0 2242

Hú, köszönöm, megnézem, és reménykedek.

Előzmény: Rockaroundthetruck (2241)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.03.26 0 0 2241

Szia Johnnybàcsi!Ha nem unod még a terepvàltó ötletelésemet,írnék egy kívülről bàr a kocsi alatt ellenőrízendő nem nehéz dolgot.Röviden leírom miről van szó.Ma volt kis időm és mivel a kocsi még kaszni nélkül bakon àll a vàltó ugyan màr fenn,de hozzàférhető,leellenőríztem a terepvàltó reteszelését.A terepvàltó séma egy aljàval előre néző U alak.

A reteszelés úgy néz ki, hogy a kart jobbra hàtra tolva belül reteszel, még mindig jobbra előre tolva azonban nem.Ha teljesen elől elhúzod balra, akkor reteszeli a kart belül, itt ,tehàt teljesen balra hàtrahúzva újra reteszel belül.

Nem tudom a gomb nélkül,az meg a sok doboz közül az egyikben van hogy melyikhelyzetben mi van,de ami miatt leírom ezt a monológot ,az a következő: amit az előbb irtam,hogy ha jobb oldalon hàtul a kar és előretoljuk nincs reteszelés, úgy küszöbölték ki,hogy a vàltóhàzon van egy kis fül ,abba és a terepvàltó karra van téve egy rugó,tehàt ez a  vàltó tetején làtszik,aminek a feladata,hogy amint jobb hàtulról előre toljuk a kart,a rugó elhúzza a bal oldalra,ezàltal elől rögzítve a kart. Nézd meg ,ha van kedved,hogy az a rugó a helyén van e.Egyik fele a vàltókar oldali olyan mint egy pàsztorbot,a màsik simàn a lemezfülben mint bàrmelyik visszahúzó rugó.Ennek a rugónak a hiànya okozhatja,hogy az előretolt karhoz tartozó fokozat kiràzódik.Ha nincs meg ,szivesen küldök képet,ha rajta van akkor tanultam gépen írni.

Ird majd meg mit talàltàl.

Üdv.

Előzmény: Johnnybácsi (2221)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.03.25 0 0 2240

Sziasztok! Van valakinek ötlete? Szimmering et keresek a generàtorba,de nem talàlok,12,8x25x7 porvédett motorolajhoz megfelelő.Köszönöm !

Machiness Creative Commons License 2021.03.25 0 0 2239

Szia Johnnybácsi!

 

Kinézetre semmi különbség, mert korábban is ilyen felnik voltak fent ET20 + 30mm-es nyomtáv szélesítő, most ET0-ás. A pótkereket meg azért nem tettem fel a kocsira, mert félek, hogy leszakítja a hátsó ajtót. (Nagyon el van már a hátulja hervadva!) De legalább megvan a pótkerék is! Először meg kell csinálnom a pótkerék tartó konzolt. A fotó amit feltettem a múlt hétvégén készült, még a régi kerekekkel.

Előzmény: Johnnybácsi (2238)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.03.25 0 0 2238

Tolj fel képet az autóról!

Előzmény: Machiness (2237)
Machiness Creative Commons License 2021.03.24 0 0 2237

Sziasztok!

 

Végre befejeződött a felni mizéria! Van már 4db. AEZ Namib ET0-ás felni a járgányon + 1 pótkerék. Minden felnin Goodyear Wrangler 235/85-ös gumi van. Ezért leszereltem a nyomtávszélesítőket. Tavaly csináltattam 30mm szélesek profi munka. Egy évet jártam velük. Odaadom 30.000-ért a kettőt, ha valakinek kell. Nekem majdnem a duplájába volt.

Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.03.22 0 0 2236

Szia! A tankjavítàsról tudnàl kicsit bővebben írni? Az én tankom ugyan még nem szivàrog,viszont az alja érezhetően vékonyabb a rozsda miatt,ha màsképp megoldható,nem àllnék neki egy újat hegeszteni.Köszi előre is.

Előzmény: Égboltos (2234)
jocószaki Creative Commons License 2021.03.22 0 0 2235

Vw  Golf I.II jó bele 19.5 cm van új 5-6 ezer/db

Előzmény: Rockaroundthetruck (2233)
Égboltos Creative Commons License 2021.03.20 0 0 2234

RobertT5-nek tipp, hátsó lengéscsillapítónak Barkas-t tettem be és bevált.

Lehet, hogy elsőnek is jó lenne.

Egy fórumtárs magánban mesélte legújabb gondját, hogy az üzemanyag tartály alján szivárog át az üzemanyag.

Nálam ez sok évvel ezelőtt jelentkezett, a megoldás a műgyantázás lett, annyira porózus volt már a lemez, hogy hegeszteni nem lehetett.

Azóta nem volt gond vele.

Nincs-e valakinek első lökhárítója?

Előzmény: RobertT5 (2207)
Rockaroundthetruck Creative Commons License 2021.03.20 0 0 2233

Nem tom a traktorlàmpa mekkora,a Zsiguli 178mm ahogy írtam és jóvàhagyàs szempontból biztosan jó.Sajnos az én fényszóró im most dobozban,igy pontosan mérni nem tudtam.

Előzmény: jocószaki (2232)
jocószaki Creative Commons License 2021.03.20 0 0 2232

Köszönöm,próbálkoztam traktor lámpával,nem E jeles. Gondolom Zsiguli sem az..

Előzmény: Rockaroundthetruck (2229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!