Halogén izzó, az egyszer szent. Az SC-SMC modelleken gyárilag műanyag (könnyitett) reflektor van, melybe vmi 35W-os gyertyafény való. Refit lecserélve sima LC4 üveg refire birja a H4-et. Ellenben mivel akksi nélküli gépek (a fent leirtak), igy a xenont el is felejtheted. Egyrészt alapjáraton nem lesz elég áram, másrészt nem lesz elég teljesitmény a begyújtáshoz sem. S ha minden igaz, ráadásul váltóáramot kap a refi, szal én nem babrálnék.
Papíron tényleg erősebbek a 2003 utániak, nekem mégis olyanok voltak az SC után a 2006(?)-os 640-esek, mintha nem ment volna egy henger: gázreakció nulla, teljesítmény, nyomaték észrevehetően kevesebb (120-ról pl. észrevehetően szarabbul gyorsult akár a SM akár a Duke mint az SC 140-ről) - holott max. 2-3 LE lehet a különbség, azt meg nekem nem lenne szabad észrevennem.
azert Dani a 2003-2004 mar a High Flow hengerfejjel vannak meg kicsit atterveztek oket, de ebben stunt v norbiek tobbet tudnanak mondani, de tudtommal van meg par aprosag gyogyitgatas is benne...
Pedig - szvsz - a szürke blokk egyetlen dologban tud többet a feketénél: ez pedig a fogyasztás. Az enyémmel városban is el lehet járkálni max. 5 l-el (pedig nem sok közlekedési szabályt szokok betartani), országúton meg egyenletes 90-100-as tempónál simán 4 l alatt fogyaszt.
Ja és az SC-knek már 2002-ben is digit műszerfaluk volt!:P
Ahogy Dani is írta nem tetszik a lengővillája. :-)
Meg a szürke blokk is jobban tetszik! :-)
Tudom hogy ezek az én agyi becsípődéseim de hát ez van. :-)
Addig nem tudok és nem is akarok semmi komolyat mondani senkinek amíg az aprilia megvan és nincs meg az összes pénzem a motorra.Nameg minek is mondanék és hitegeték bárkit is.
Lehet aztán hogy egy 2003 utánai motorom lesz aztán majd jól megkövezhettek de mind az anyagi dolgoktól függ.
Jahh és a Digit műszeres is jobban tetszik! :-D
Azt viszont örömmel konstatálom hogy van választékszép és jó KTM-ekből!
Motoroztam már nagyobb motorokkal is csak épp az már régen megvan.Először még 50-es ként használtam aztán leműszakiztattam és most meg el kéne adni mert már kicsi.
Azt gondolom hogy van egy kis eszem mert eddigi motoros életemben nem estem el soha.Tudom azt is hogy ami késik nem múlik de próbálom minél későbbre kitolni a dolgot! :-)Vagyis estem de én azokat nem tekintem annak.Simsonnal a befagyott patak jegén elcsúszni nem nagy kaland meg egy simson motoros romet ponyval egykerekezés közben eldőlni megintcsak nem az legalábbis én úgy gondolom.
Az apriliával voltak hejzetek de szerencsére mindig sikerült kivédeni őket.Úgy gondolom hogy nagyjából tisztában vagyok a képességeimmel és azt hiszem felnőttem már agyilag is a "nagy" motorhoz! Az ismerőseim azt kérdezik hogy miért nem veszek vmi gyorsaságit? de én valahogy azt nem élvezném annyira mint egy ktm-et. Azt lehet majd még változik a véleményem. Nem tudom.
A te motoroddal az a "baj" hogy 2003 előtti és én mindenképp utánit szeretnék és gyári SM-et./Jobban tetszik a 2003-as hátsó villája :-) / Valahogy engem nem vonz annyira a terep motorozás.Erdőben motorozok mert ahol élek csak az van de oda meg nekem nem kell ekkora motor.Oda elég lenne nekem egy régi DR350 is.
Most az ősszel csináltak a szomszéd faluban /Felsőtold/ egy krossz páját amire az endúrós haverok meg egy ismerősöm krosszos haverja azt mondta hogy "világbajnok" pája.Hát nem tudom.Én motoroztam rajta keveset de nem vonz annyira a dolog ezért is maradok a supermoto-nál.Melóbajárásra napi 30km-re meg felmenni a mátrába szerintem első osztájú meg van két jó ismerősöm akiknek CBF 600-uk van és azok sem egy versenyző alkatúak azokkal elmotorozgatni szerintem tökéletes!