Keresés

Részletes keresés

flow40 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 632
köszi,de félek,hogy az nekem nem lesz jó
Előzmény: garfieldka (631)
garfieldka Creative Commons License 2008.10.11 0 0 631
Ennek az eleje szintén 58 mm-es, mint a G9-eshez való gyárié. Az objektívre viszont 49 mm-es menettel csatlakozik. Ha jó rá, akkor beszélhetünk róla!

tubus
Előzmény: flow40 (630)
flow40 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 630

sziasztok!

 

Canon g9-hez vennék adaptert és konvertereket!

 

flow31@freemail.hu

 

kösz

vigvagyok Creative Commons License 2008.10.06 0 0 629

 

sziasztok

 

keresek menetátalakito  gyürüt  37 röl vagy lefelé     bármiröl  28-ra pl 37-28 34-28 30-28 vagy 28-28   köszi

9-D200 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 628
Meg vagyok vele elégedve, ez a DG-s -digitális- változat és a PRO-s. Próbáltam a Nikon TC-20E II-t az élesebben rajzol, de az ára többszöröse a Kenko-nak -bár gondolkodok egy TC-17E II-ben-. Ha úgy alakul a pénz mindenképp veszek a 70-200 VR-hez egy ilyen sajátot.
Előzmény: ferko59 (627)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 627

Szia! Köszi a válaszodat. Most már az enyém is meggyogyult (remélem). Az a hejzet, hogy tisztába vagyok vele hogy csak nagyon jó minőségű és fényerős lencsékkel működnek ezek a 2x-k, de attol még az a fokuszmotornak még müködnie kell, csak éppen nem talál fókuszt ha kevés a fényerő. Az enyém meg hol müködött hol nem vagy csak szaggatottan, mint amikor valami kontakt hibás. A Tamron 70-300 ami f4/5,6 azzal meg se nyikkant.Ezután szédszettem a bajonetteknél és alatta az érintkezőket kipucoltam megtisztogattam és innentől kezdve "tökéletessen" működik a Tamronnal is. Igaz, hogy csak ragyogó napsütésben talál fókuszt akkor is csak 180-200 mm kb, de működik a motor vak sötétben is. Szoval nekem nem az volt a bajom, hogy nem talál fókuszt, mert ezzel tisztában voltam, hanem, hogy meg se moccant a motor. Hát enny. Egyébként Te hogy vagy megelégedve a minőségével?

Üdv ferko

Előzmény: 9-D200 (625)
kandela Creative Commons License 2008.09.29 0 0 626

Haliho kinek mi a tapasztalata 50/1.8 + közgyűrűről esetleg tesztképek.

Előre is kösz

9-D200 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 625
Szia,

Én Kenko Teleplus PRO 300 DG 2x használok Nikkor AF-S VR 70-200 mm f/2.8G IF-ED obival, és egy Nikkor AF 80-200 mm f/2.8D IF-ED obival mindkettővel tökéletes.












Előzmény: ferko59 (622)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 624
Köszi a gyors válasz.
Igen, ezekkel nagyéból tisztába voltam, de azt gondoltam,hogy ragyogó napsütésben legalább használható.
Megint előbb vásároltam és utána kérdeztem.
Még egyszer köszi, üdv!
Előzmény: nord (623)
nord Creative Commons License 2008.09.17 0 0 623
Azt tudtad, hogy a kétszerező (pongyolán fogalmazva) 2 fényértékkel "csökkenti" az objektív fényerejét? És e mellett azt is tudtad, hogy ha a kezdő fényerő f8 alá csökken, nem lesz AF-ed?

(Azt meg már meg se említem, hogy a kétszerező általánosságban csakis a legjobb minőségű nagy fényerejű fixek alá ajánlható. Itt van annyi "tartalék" az objektívben, hogy a képminőség még nem igazán szenved csorbát. Egy fényerőtlen zúmmal párosítva nemhogy AF-ed nem lesz, de a képminőséget egy harmatgyenge kompakt szintjére viszed le...)
Előzmény: ferko59 (622)
ferko59 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 622
Helló Mindenkinek.
A segítségét szeretném kérni olyan valakinek, aki aránylag jól is meri a Kenko Teleplus MC4 2x konvertert, Nikonra. A problémám a következő: Nikon D60-al használom és egy Tamron 70-300 fókuszmotoros obival, de az istenért se akar az autófókusz működni. A másik dolog amit nem értek, hogy a saját kitt obijával 18-55 és egy Nikon 18-70-el is néha müxik néha nem. Az utóbbi 2 obinál teljesen független a működése vagy nem működés a fénytő,l rekesztől és záridőtől. Van úgy hogy egész "sötétben" szobában lámpa fénynél elindul az autó fókusz és van, hogy napsütésben meg nem.
Remélem elég érthetően leírtam. Ha valaki ismeri ennek a konverternek a lelki világát az légyszi segítsen.
Üdv mindenkinek!
angyalmano Creative Commons License 2008.09.17 0 0 621

 

 Raynox 250-es makrokonverterem feleslegessé vált obi vásárlása miatt. Fórumtársnak kedvező 9eft-os áron eladnám.

vanezigy1 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 620
Köszönöm a válaszodat! Írtam mailt. üdv.
Előzmény: garfieldka (619)
garfieldka Creative Commons License 2008.09.16 0 0 619
Végtelened lesz vele, mert az az adaptertől függ és nem a chiptől. A K/EOS bajonettekkel van végtelen (hacsak nem egy mérethibás darabot fogsz ki).

A ráragasztott emulátor a kézzel élesre állított képnél fény- és hangjelzéssel jelez. Mármint a gép, a chip csak a gépet értesíti, hogy éles a kép. Én nem látom értelmét, de sokaknak vettem már, akik kedvelik.

A linkelt adapter rohadt drága. Tőlem olcsóbban kapod, de ha magad veszed, akkor más cégtől vegyél! Adhatok külön csak emulátort és felragasztod ha már van adaptered.
Előzmény: vanezigy1 (618)
vanezigy1 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 618
Sziasztok! Mi a véleményetek erről a chipes átalakítóról? Azt szeretném megtudni, hogy az AF villanáson kívül mi haszna a chipnek és lenne e végtelenem.

http://cgi.ebay.de/PENTAX-K-Adapter-f-CANON-EOS-5D-30D-350D-400D-AF-CHIP_W0QQitemZ220279504482QQcmdZViewItem?hash=item220279504482&_trkparms=72%3A823|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14


Előre is köszönöm.
Gyuree85 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 617
46-52-es adaptergyűrűt vegyél, 52-es menetátmérővel szinte minden van. Ha erre gondoltál...
Előzmény: Törölt nick (616)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 616
Hello mindenkinek!

Tudnátok segíteni??
Fuji S5800-as gépem van, és nem tudom milyen konverter rakhatok rá. Nem is találok olyat ami rá való.
Ha ezt valaki megmondaná, az nagyon jó lenne!

köszi.
garfieldka Creative Commons License 2008.07.09 0 0 615
A Sigma, amennyiben Pentax gépre való, akkor bizony valamelyik K bajonettel van ellátva (lényegében egyfajta, de a fejlesztések miatt kivitelben és szolgáltatásban eltérően a K bajonettek).

Az élességállításhoz az EOS vázak többségén két segédeszköz terjedt el. Egyik az emulátoros adapter. Erről írtam korábban.

A másik az adott gép mattüvegének cseréje egy mérőékes mattüvegre. Ezek többnyire kínai termékek és kicsit könnyebbé teszik az élesség beállítását.
Előzmény: krampoosz (614)
krampoosz Creative Commons License 2008.07.09 0 0 614

a pentax objektívem sigma 28-300, ezek szerint ez nem műkszik a canon vázon, a sigma ugye nem K-s objektív ? (én már kiegyeznék azzal is, ha csak élességállítási jelet vinné át :)

garfieldka Creative Commons License 2008.07.08 0 0 613
Jó is lenne! K bajonettes objektívhez kapható adapter, amivel az EOS vázra rakhatod az objektívet. De adatátvitel nem lesz. Sőt, ha AF-es objektívet raksz fel, akkor még a blendeállítás is gondot okozhat. Manuális K-s objektívekhez jó ez a megoldás. Ha emulátoros az adapter, akkor még az élesre állított képet is jelzi.
Előzmény: krampoosz (612)
krampoosz Creative Commons License 2008.07.08 0 0 612

Sziasztok, gyors kérdés: az ugye működik, hogy digit canon vázon pentax bajonettes AF obi, és az adapter átviszi az adatokat?

a válaszokat köszönöm !

angyalmano Creative Commons License 2008.06.06 0 0 611

 

 Nekem van egy T-CON 17-es telém, ha érdekel irj.

Előzmény: akika111 (608)
- szikra - Creative Commons License 2008.06.06 0 0 610
Szia!
Akkor talán nekem is tudnál segíteni, ha szépen megkérlek annyiban, hogy van egy nikon d40-esem, és egy sigma 4.5-ös halszemem, ami cirkuláris lenyomatot hagy a ccd-n, méghozzá úgy, hogy a ccd 0,28%-át használja ki.
kérdésem, hogy ha találok valamilyen megfelelő közgyűrűt, akkor akár csinálhatok belőle fullframe-t is szerinted?
Előzmény: jucco (599)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.21 0 0 609
 

Sziasztok!

 

Polárszűrőt szeretnék venni venni S9600-hoz, 58-as méretre. Viszont van egy 55-ös adaptergyűrűm a géphez, most akkor a polár 58-as legyen, vagy elég az 55-ös is?

Lehetőleg Hoya legyen?

akika111 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 608
 

Sziasztok!

 

Egy barátom nevében írok, szeretne vásárolni egy Raynox 6600 Pro nagylátó előtétlencsét, Panasonic FZ30-ra.  55mm-est!

 

Ha van valakinek esetleg, és nem használja, és szeretne megválni tőle, az írjon nekem!

 

Köszi!!!

 


 

Üdv

Fülee Creative Commons License 2008.04.29 0 0 607

Sziasztok.

 

Egy nagyon láma kérdés:

 

A Nikonhoz való telekonverterekkel csak a fókuszmotoros obikkal lesz AF, vagy van olyan típus, gyártó, ami a 80-200-al is együtt működik?

(csak mert a Nikkor katalóg a telekonvertereknél írja, hogy csak fókuszmotoros obikkal megy...)

 

Köszi.

L_a_s Creative Commons License 2008.04.25 0 0 606
Köszönöm, azóta vettem inkább egy fish eye-t. Azzal minden szuper.
Előzmény: jucco (601)
jucco Creative Commons License 2008.04.16 0 0 605
amíg nem sikerül az állás projekt, igen:(
Előzmény: Tejminátor (604)
Tejminátor Creative Commons License 2008.04.16 0 0 604

Azért rendszeresen megnézem képidet, habár ritkán szólok hozzá!

.

Nászút projekt most akkor végképp dobva?

Előzmény: jucco (603)
jucco Creative Commons License 2008.04.15 0 0 603
az vagyok:)
Előzmény: Tejminátor (602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!