Keresés

Részletes keresés

barnamacika Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1717

A bankokat nem kell sajnálni. Nekik ez nem veszteség, mert ez számlapénz, amiből meg ők annyit csinálnak, amennyit akarnak. A számlapénz előállítása már nagyon régóta nem állami monopólium, a bankok annyit állítanak elő belőle amennyit csak akarnak. Egy megkötés van, hogy a 10% tartalékráta meglegyen, de az bőven megvan. Érdemes utánakeresni, a "pénz mint adósság" meg hasonló témáknak a neten, meglepő dolgokat mondanak el a közgazdászok, hogy hogyan is működik a mai bankrendszer.

similis Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1716

Lassan már egy jövő téli útba se lehet betenni a pénzt, ha így folytatják :S Ezek még a bankoknál is jobban húzzák az időt, pedig náluk nem volt kérdés h. fizetniük kell...

Előzmény: pandu1979 (1714)
ponca Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1715

Szia!

Te beléptél a pertársaságba?

Az az ügyvéd mivel bíztatott?

Előzmény: pandu1979 (1714)
pandu1979 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1714

Valaki volt bent a QBE-nél személyesen és ott már azt mondták, hogy május végéig fizetnek.

Már megint megy az időhúzás!! A honlapon április végét írtak kifizetésre, és most május végénél tartunk.

Fognak ezek egyáltalan valaha is fizetni???!!!

A pertársaságról meg annyit, hogy majd látjuk..

Előzmény: ponca (1713)
ponca Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1713

Valakinek perkált már a biztosító?

Vagy a honlapjukon kitett 2011.04.21.-től fizetünk, megint csak kamu és használják a lóvénkat tovább?

 

Az ügyvéd mit mondott a pertársasáosoknak?

 

Én voltam egy ügyvédnél ésszerű ötlete nem volt, amibe (szerintem) érdemes lenne pénzt beletenni (ügyvédi költség, illetékek....stb.).

Szerinte se a cégnek, se ezeknek a főkoloposoknak nincs vagyona (a nevén), amit le lehetne foglalni és a felszámolásnál is csak sokadikok lehetünk. Megelőz bennünket az APEH, a munkabér tartozások és járulékai, hitelek.......aztán a sor végén jöhetnénk mi, ha lenne miből pénzhez jutni.

 

Szóval szerinte a biztosító, amit fizet annyi jön vissza, a többi bukó.

amamsik Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1712

Na ma voltam a CIBnél, nem írták alá a biztosítós papírt, mondván hogy szerdán lesz az utalás, kíváncsian várom...

pandu1979 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1711

De igen, kellene levelet küldeni, de őket ez a legkevésbé sem érdekli, tologatják a papírokat jobbra-balra az asztalon, hátha megoldódik az ügy magától!

Persze, nem a Biztosító és nem is az OTP a fő bűnös, csak egyszerűen unom már, hogy mindenki ellen hadakozni kell, mert ha nem vagy elég éber, akkor jól átráznak. Úgy vannak vele, hogy mindenki úgysem lehet jogász, hogy kívülről fújja a paragrafusokat, így próbálkoznak.

Milyen érdekes, hogy az összes híresség, aki befizetett az Aerovivához és tenni tudott volna ellenük valamit (ők biztosan nem várták volna ki türelemmel, hogy fizessen a biztosító), azok azonnal visszakapták a pénzüket! :-(

Pont azoknak adták vissza, akinek egyébként is van mit a tejbe aprítaniuk....... :-(

Mi meg jól megszívtuk!!!

Előzmény: similis (1710)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1710

Csak nem értem hogy akkor mi a fenének kéri tőlünk a biztosító ezt a papírt. Én amúgy is csak a kedvetekért töltettem ki, különben visza se küldtem volna, végül is már megvan a pénzem.

 

Mondjuk csak azt nem értem az egészben, hogy az aki meg lenyúlta a pénzt miért nincs a képben. Az OTP helyében már rég ráküldtem volna pár embert. Azért elsősorban nem a bankok meg a biztosító a fő bünös ebben a történetben.

 

Amúgy a rendőrségnek nem kéne mindenkinek aki feljelentette az Aerovivát egy levelet küldeni a nyomozás eredményéről szerinted?

Előzmény: pandu1979 (1709)
pandu1979 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1709

Aranyos vagy!

A bibi csak annyi, hogy az OTP a biztosítónál be akar állni a kártyások helyére és a biztosító azt mondta, hogy neki mindegy, hogy kinek fizet!!

Az OTP beszed annyi jutalékot, hogy egyszer ő is bukhat nyugodtan!

Én a megkeresett pénzemre nem tudtam jutalékot beszedni és már nincs kedvem még többet bukni, úgyhogy ha az kell beperlek mindenkit, mert ez jogtalan az OTP és a Biztosító részéről is!!

Előzmény: similis (1708)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1708

A bankfiók viszont simán aláírta az igazolást a kártérítésről a biztosítónak, úgyhogy részemről gazdagabbak vagytok 886 ezerrel :)

Előzmény: pandu1979 (1707)
pandu1979 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1707

Óriási csend és homály fedi az egészet, pedig április 26-án már le kellett volna zárniuk az ügyet! :-( :-(

Előzmény: similis (1706)
similis Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1706

Senki nem tudja mi van a nyomozással?

similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1705

*megtanulhatta volna

Előzmény: similis (1704)
similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1704

Igen, ez nekem is feltünt. Ennyi idő alatt a QBE is megtanulhatta már hogy működik ez a történet...

Előzmény: Kenny___ (1703)
Kenny___ Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1703

Nagyszeru, ebben a cikkben is hulyeseget irnak a bankkartyakkal kapcsolatban.

Előzmény: similis (1702)
similis Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1702
utif Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1701

Kedves dimiivan!

Elküldtem az anyagaimat az Ön részére 22-én az esti órákban, de nem érkezett visszajelzés még. Várhatok rá?  Köszi előre is a választ.

Előzmény: dimiivan (1683)
pandu1979 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1700

Szia Kenny!

 

Igen, én is olvastam, hogy előleg, de reménykedem, hogy hátha lesz még ez több is, mert egyenlőre elég kevéske. :-(

Jó lenne, ha minél kevesebbet kellene bírósági úton visszaperelni, mert azt tudjuk, hogy elég hosszadalmas lesz.

Nagyon sok emberen segítettél a jó tanácsaiddal, köszönjük neked! :-)

Mi kp-ok is hálásak lehetünk neked, ha a kártyások kikerülnek közülünk.

Jó, hogy még létezik ilyen segítőkész ember a mai világban! :-)

Előzmény: Kenny___ (1697)
D Mariann Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1699

szerintem minden kártyásnak kiküldték, de azért úgy van megfogalmazva, hogy aki nem tudja, miről van szó, az ez alapján jó esetben gyanút fog, és esetleg nekiáll utánaérdeklődni...

Tudja valaki, mennyi ideig lehet benyújtani chargebacket? aki esetleg most elkezd kutatni , az benyújthatja még?

Előzmény: similis (1695)
similis Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1698

Kenny bár már megköszöntem,  nem tudok elég hálás lenni Neked, hogy megosztottad velünk ezt a Charceback dolgot.

 

Egyébként tegnap beszéltem az OTP-vel, és azt mondták, hogy már megvannak írva a lezáró levelek és kezdik majd postázni.

Előzmény: Kenny___ (1697)
Kenny___ Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1697

"A Citibank egyébként tegnap küldött egy levelet az ügy lezárásáról, tehát mostmár végleges a visszatérítés"

 

Uberkulsag! :] Mivel, mint mondtam, nem banki teruleten dolgozok, ezert volt bennem egy kis gorcsocske, hogy esetleg hulyeseget mondtam megis, es kicsesztem sok emberrel; orulok, hogy megis jol tudtam.

 

 

@Pandu: ahogy en olvasom a biztosito kozlemenyet a 40% az egy eloleg, ergo ugy szamoltak, ennyit biztos ki tudnak fizetni. Szerintem ok is arra varnak, hogy mindenki elintezze a dolgokat, bejojjenek a kartyasoktol a nyilatkozatok (ami utan az OTP valoban kenheti a hajara az atruhazasokat), potoljanak az emberek papirokat, esatobbi, majd ezek utan csinalnak egy vegleges elszamolast. Nekem nagyon az az erzesem, hogy lesz meg a 40%-on felul is kifizetes a jovoben.

Előzmény: D Mariann (1694)
pandu1979 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1696

Legyen igazad!!!

Szerencsések vagytok, hogy visszakaptátok a pénzeteket. :-)

Én minden nap várom, hogy mikor jelenik meg a számlámon pénz, de a biztosító eddig egy kanyi vasat sem küldött!! :-(

Ha ők 21-én megkezdték a kifizetést, akkor kérdem én: hol a pénz???, mert ennyi idő alatt, ha külföldről érkezne már akkor is a számlámon lenne!! :-(

Előzmény: D Mariann (1694)
similis Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1695

Szerintetek minden kártyás kapott ilyen levelet? Mert én gondoltam, lehet h. csak az aki igényelt ChargeBacet. Mert ha mindenki kapott, akkor ezt is megtehették volna már hónapokkal ezelőtt ...

 

Amúgy szerintem igenis kamatozik az a pénz a biztosítónak, mert onnantól kezdve h. csődbe ment az Aeroviva, már nem virtuális, hanem kifizetendő összeg, ami minél tovább van ott, annál tovább még náluk fial :(

Előzmény: D Mariann (1694)
D Mariann Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1694

Egyetlen pozitívuma azért lehet ennek a levelezősdinek: aki eddig nem hallott a chargebackről, hátha a levél alapján gyanút fog, elkezd érdeklődni...

 

Azt is megkockáztatom, hogy az OTP nem ment semmire az engedményezéssel, különben semmi szükség nem lenne a nyilatkozatra.

 

Ez viszont jó hír lehet a KP-seknek, mert ha így van, akkor tényleg kikerülnek a kártyások a jogosulti körből, és így valóban magasabb lehet a többiek kártérítése is.

 

A Citibank egyébként tegnap küldött egy levelet az ügy lezárásáról, tehát mostmár végleges a visszatérítés :-)

Előzmény: spaceface (1693)
spaceface Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1693

Sajnos nem létező pénzen nem létező a kamat is! A biztosítási összeg ilyen esetben virtuális pénz - hiszen vagy kell fizetnie a biztosítónak, vagy nem. Általában nem (nem megy csődben minden vállalkozás), s ezért éri meg nekik ez az üzlet. Kamatnyeresége tehát nincs rajta a QBE-nek, de sajna szerintem is indokolatlanul húzzák az időt. Én is ma kaptam levelet, hogy nyilatkozzon a bankom. Csak azt nem értem, hogy miért rajtam keresztül nyilatkozzon? Önállóan is megteheti a bank, a QBE minden paraméterrel rendelkezik, s a banknál már én is nyilatkoztam. Csak arra tudok gondolni, hogy rajtam keresztül ellenőrzik a bankot, valóban fizetett-e nekem. Kicsit ugyan gagyi (mint szinte minden ebben az országban), de reméljük, hogy nem az idő további toszogatása miatt történik.

Előzmény: barnamacika (1690)
pandu1979 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1692

Még 1 ötletem van: a PSZÁF-nél lehet őket feljelenteni!

Előzmény: barnamacika (1690)
pandu1979 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1691

Nem elég, hogy egy csomó pénzt buktunk, de minket használnak fel arra, hogy ők pénzt keressenek!!

Mi kitől fogjuk visszakapni a további 60%-ot, illetve a kamatot, hogy használják a pénzünket?!?!

Felháborító, hogy ebben az országban mindent meg lehet tenni!! :-(

Előzmény: barnamacika (1690)
barnamacika Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1690

Minden egyes nappal közel 100.000 forintot keres a biztosító azzal, hogy nem utal. A csőd óta a biztosítási összeg kamata 30 millió fornt. Jó üzlet ez nekik. Vajon számon kéri ezt a biztosítón valaha valaki? Vagy ők úgyis mindent megtehetnek, ez már csak hab a tortán.

D Mariann Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1689

nekünk is megérkezett a levél, de ha jobban megnézed, nem neked kell nyilatkoznia, hanem a bankodnak

kíváncsi leszek, mit írnak rá, mivel olyan rovat nincs rajta, hogy folyamatban, meg olyan sincs, hogy előzetes jóváírás...

Előzmény: amamsik (1688)
amamsik Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1688

Na megérkezett a biztosítótól a levél hogy nyilatkozzunk hogy kaptunk-e máshonnan (banktól) vissza pénzt igen/nem. Mivel nekünk még folyamatban van az ügy és nem kaptunk egy fillért sem sehonnan, a válasz 'nem' - na de ilyenkor mi van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!