Keresés

Részletes keresés

extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1883
Arról nem esik szó, hogy a hagyományosan rögzítőknek plusz másodperceket adjanak?
Mert rendben van, hogy nemlehet a haladás elé állni, de így lenne fair. Mondjuk az első galambra nem kéne plusz idő, mert nem lenne jó, ha ezel nyerne valaki, de csapatszinten más nagy különbséget ad pusztán az, hogy volt-e valakinek 100 ezre. Az öreg sporikat is sújtja ez a helyzet.
A solog szerintem éppúgy lehetségesvolna, mint régen a kerékpáridő, és az értelme is ugyanaz.
koja 56 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1882

Én alapjáraton értem a viccet és szeretem is, főleg jót, de néha a rosszat is!!!
De ez nem annak tünt!!!!
Előzmény: Törölt nick (1878)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1881
Értelek. Akkor mi értelme van a szabályoknak, ha lehetetlen betartani, és azok sem tartják illetve tartatják be, akik erre hivatottak! Ezek szerint a VB nem áll a helyzet magaslatán. Szerintem sok időnek kell eltelni, hogy egységes szemlélet és szabályozás szülessen e tekintetben. Illetve a kevésbé hozzáértő sporiknak is készség szinten el kell sajátítani a rögzítő rendszerek kezelését. Pár helyen találkoztam olyannal, hogy egy- egy egyesületen belül csak egy ember ért a rögzítő rendszer kezeléséhez és gondolom, hogy nem kell leírnom, hogy ez  milyen kellemetlenséggel illteve problémákkal jár.
Előzmény: bmalag (1880)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1880

Az én felháborodásomnak? semmi:)))

figyelmeztettem a sporikat, a VB-t de csak vállvonogatás volt. nem tudnak hatni a forgalmazókra/szoftveresekre állítólag, így aztán nem is zárhatjuk ki a fél kerületet, azért mert hiányzik az órakésés, vagy nem pontos a küldött galambok száma.

 

Előzmény: Törölt nick (1879)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1879

Mi lett a következménye?

Előzmény: bmalag (1877)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1878

Lehet, hogy csak viccelt.

 

Előzmény: koja 56 (1876)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1877

na ja. a szoftverek "sokszínűsége" tavasszal ledobta a láncot nálam is.  szabálytalan jegyzőkönyv hegyek.

Hát hajrá! Drukkolunk, hogy sikerüljön.

Előzmény: koja 56 (1876)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1876

A legnagyobb fönökkel (szövetségünk elnöke) beszélgettem szombaton és szóba kerültek az elektromos rendszerek és ez az új kombinált chipp gyűrű téma!
Elmondta, hogy már a benzing kivételével minden rendszer forgalmazójával megeggyeztek a szoftverek frissitésében!
Ami nemcsak az új chippek kompatibilissé tevéséről szól, hanem a fennálló hiányosságok pótlásáról is!
Panaszkodott, hogy nem nagyon partner a magyar benzing forgalmazó!
Előzmény: bmalag (1863)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1875

12-14 napos korban teszem át a tojóval az egyik kicsit a fiataldúcba a hazaérkezés után. A hímnél marad a másik fiatal és őt még 1 hétig etetgeti. aztán amikor megjön a versenyről már a tojó várja a fészekben. Ezt csak özvegyítéskor csinálom, ugyhogy a fészekállapot fenntartásáról nincs szó. Most augusztusban is megtettem de lehet túl korán. Inkább megvárom míg elkezdi a tojót hajtani a hím vagy ilyenkor már nevelhetik együtt is a késői csipaszt...már ha hagyok. Ha meg nem akarok hagyni, akkor műtojás unásig.

 

Volt év, hogy nem vittem őket évközben. Aztán volt, hogy heti 2-3 x 50 km, idén heti 1x30 km volt és a csapat teljesítménye szinte azonos volt. Mintha több díj lenne a tréninges években. De ez annyi mindentől függhet még, hogy nem tudom a tuti receptet. Összeszedtem őket reggel, elvittem és hazajöttek a félbezárt fészekre. tojó meg tál az nem játszott sosem. Tavaly péntek esténként vittük őket a győri komák mintájára. A pakolás meg szombat délelőtt volt. Jöttek szépen. Bár egyik este ellenkező irányba indultak el, mert a dúc felől sötét viharfelhők tornyosultak. reggel értek csak haza, de utána vasárnap a verseny nem volt se jobb, se rosszabb, mint azelőtt.

Előzmény: extra pizza (1870)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1874
 Úgy gondolom, hogy az állatvilágban igen kényes egyensúly van az egyes fajok között,mert ugye itt van az a csúnya ember és belerondít mindenbe kénye- kedve szerint, de általában a saját maga hasznára. Azt valami vájtfülűtől kéne megkérdezni, hogy ragadozó madárból mennyi az optimális egyedszám, ha egyáltalán van erre vonatkozólag valamilyen adat. Mert egy galambásznak egy héja is sok, főleg ha az az ő galambdúcát tekinti vacsoraasztalnak.
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1873
Először is nem tudom :), de arra tippelek, hogy az igazán veszélyeztetett fajok továbbra is kritikusan alacsony létszámúak, míg más egyébként védett ragadozók annyira felszaporodtak, hogy már nincs zsákmányállat a környéken.
Pl Sóskút környékén nehéz fenntartani a védett ürgetepelet, mert az ugyancsak védett kerecsensólyom elpusztítja.
Ujházy írt erről egyik könyvében, hogy mekkora probléma természetvédelmi területen galambászni nyugaton.
Előzmény: bmalag (1871)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1872
Az a kérdés hogy ki írja azokat a galambász "szakcikkeket", és mire alapozza amit ír?! Lehet, hogy a szakcikkíró is úgy működik, mint a magyar meteorológiai intézet egy ismerősöm szerint. Tehát, ha kinéznek az ablakon és esik, akkor bemondják, hogy országos eső van!:-)
Előzmény: bmalag (1871)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1871

hát ja. mondjuk biztos nem egy internetközeli ember lehet (bár a sitten rászokhat...fu de gonooosz), de valamit írhatnánk ebbe a fórumba a békés egymás mellett élés érdekében.

 

Én sem értek a ragadozókhoz és kisfalumban nem is nagyon mutatják magukat. télen hetente egyszer kiengedem a galambokat (ha szép napos idő van), de sérülés vagy hiány még sosem volt. Aztán lehet csak azért, mert a szivesesek "etetik őket" egész télen. Én azt mondom, hogy aki félti a galambját az zárja be télen.

Azt is érdekesnek tartom, hogy galambász szakcikkekben a ragadozók felszaporodásáról írnak Európa szerte, az MME szerint ugye meg lassan kifogynak. hm. hát hogy van ez?

Előzmény: Törölt nick (1869)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1870
Volna kérdésem.
Ha jól emlékszem említetted, hogy egyszerűen elveszed a fiatalokat a kipépelés után.
Ez 6 napot jelent?
Utána nem próbálsz műtojást elfogadtatni?
Versenyidőszakban magántréninget hogy alkamazol?
Előzmény: bmalag (1868)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1869
Elolvastam, köszönöm. Nem is értem az egészet. A pasasnak nem sok fogalma lehet a ragadozó madarak táplálkozási szokásairól. És valószínű, hogy neki minden ragadozómadár sas, mert vannak ilyen emberek, sajnos. Sajnálom a madarakat, ez egy aljas tett volt!
Előzmény: bmalag (1868)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1868

inkább így

http://www.fn.hu/gazdasag/0710/galambasz_irtja_millios_madarakat_173510.php

Előzmény: Törölt nick (1867)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1867
miről van sz? valamit hallottam fél füllel, de elmesélnéd?!
Előzmény: bmalag (1864)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1866

Amit írtam az a magánvéleményem és fenntartom továbbra is. Nem bújok senki állítólagos szavai mögé, mivel én csak a tényeket írtam le és ha ez neked fáj, sajnálom. Bár lenne mire írigynek lennem, de sosem voltam az.

"Méltósággal és alázattal tudomásul veszem, hogy a siker és az irigység kéz a kézben jár, még ebben a számomra gyönyörű sportban is." Ez a befejezés meg kifejezetten tetszett.

Előzmény: Nagypallaszlo-Grosspaul (1857)
geler Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1865
Nem biztos, hogy minden egyszerűen visszavezethető irigységre. Úgy tűnik, mindig van valami más is a háttérben. De ez az egész galambászatban így van, a világ minden részén.
Köszönöm, hogy előadtad saját nézőpontodat, hasznos a jelen lévők számára.
Előzmény: Nagypallaszlo-Grosspaul (1857)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1864
Mit szóltok ehhez a galambászhoz, aki sasokat mérgezett meg a Jászságban?
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1863
ki legnagyobb főnök és mit mondott?
Előzmény: koja 56 (1859)
bmalag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1862

majd csak továbbgördülünk...:)

bár vannak itt megválaszolatlan kérdések.

Előzmény: extra pizza (1861)
extra pizza Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1861
Nagy a csend, megfagyott a vér...:)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1860

6x2 méteres dúcban 90db galamb hát nem tudom én
2,8m x 1,9 m.-be 32 ülőkét raktam, de csak 30 galambot, 2004-ben itthonról 1db versenyről 3 db, 2005-ben 0/4, 2006-ban 1/6 volt a veszteségem. A ragadozót majd mindennap látom, figyelni kell a galambok kiengedésével!
420/8 elég jó arány ahhoz képest amit mi produkáltunk 865/12db, hát mit mondjak érdekes volt ez a lista is-:))))) Míg a tagszövetség boldogabbik fele 1184/500 db-ot.-:((
Nálunk 25%-os a lista!!
Előzmény: Törölt nick (1855)
koja 56 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1859

Ha Te vagy az igazi Grosspaul akkor légyszíves ird le, hogy mi a terved a Benzingel!
Az új szoftver ügyében!Mert szombaton egy elég szomorú jövöt vázolt fel a legnagyobb fönök!
Előzmény: Nagypallaszlo-Grosspaul (1857)
Neon Licht Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1858
Nem tudom ki vagy, de nem hiszem, hogy Nagypál László. Én beszéltem vele és nem volt ilyen kicsinyes ember.
Előzmény: Nagypallaszlo-Grosspaul (1857)
Nagypallaszlo-Grosspaul Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1857
Üdvözlet Mindenkinek! Ez az első belépésem.
Örülök neki, hogy tenyésztési munkánkkal (Gáll Imrével) és eredményeinkkel érdemessé váltunk arra, hogy "chat-téma" legyünk.
A tejesség kedvéért pár dolgot Én is szeretnék tisztázni:
- Grosspaul dúc alapjai a '92-'95 között kelt galambokra épülnek - ekkor még Nagypál dúc
- '97-ben kapcsolódott be Gáll Imre, a már akkor többszörös kerületi és területi bajnokságban, nemzeti bajnokságban eredményes, élhelyezett dúchoz
- a 2004-es évig közösen dolgoztunk a sikerért. Jó csapat voltunk!
Imrét sajnálom, sok időt töltöttünk együtt, egy rendkívül tehetséges ember volt, de sajnos az alkohol erősebb volt nála.
Csúnya dolognak tartom és visszautasítom, hogy egy halott barát állítólagos szavai mögé bújva nyomja valaki a frankót!!!
Én már voltam kerületi bajnok, Budapest Bajnok (2005)-egyedül is, melykre nagyon büszke vagyok. Tenyésztési elképzeléseimet lelkesen folytatom, a spanyolviasz feltalálásán továbbra is fáradozom.
Méltsággal és alázattal tudomásul veszem, hogy a siker és az irigység kéz a kézben jár, még ebben a számomra gyönyörű sportban is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1856
Szerintem, ha február közepéig párosítasz, akkor biztosan tudod a harmadik kelést is röptetni. Így nem kell az első pár tojást elvenni alóluk és a versenyekkel felneveltetni. Igyekezz minél több utódot hagyni egy tenyészpártól, mert csak úgy tudod lemérni az értéküket.
Előzmény: extra pizza (1853)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1855

Sok galambásznak 20% körüli vesztesége van itthonról, vagy még nagyobb. Pedig nekünk 6*2 méteres fiatal dúcunk van 90 fiatalra. Ezt nem érzem kicsinek, de sok erre a ragadozó és ez biztos belejátszik. A tömegvonzás lehet a nyitja szerintem is a siralmas fiatalok versenyének. Idén egyik útról 1,9 %-ot helyezett az egyesület! Ez a negatív rekord! Számosítva: kábé 420 berakott fiatalból 8! darabot! Hát elég vicces volt mikor kijött a lista.:-)

Előzmény: koja 56 (1851)
bmalag Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1854

márc 20 körül szoktam az első kör áthelyezésével. anélkül febr 20.

a fiatalutak aug 20 után indulnak.

Előzmény: extra pizza (1853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!