Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3012
Az bizony. Sajnos ez szegecselt kötésű szerkezet. Alapból elvileg nem bontható.
Előzmény: szőrmók (3010)
szőrmók Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3011
szegegyelő= szegecselő ( némi diszlexiám van irásban)
szőrmók Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3010
Köszi .Nem tudom ekkora méretben létezik-e imbusz (hex) csavar. Előszedtem egy erősebb nagyitót és ezzel az amit szegecsnek néztem egy nem hatszögletü de belső kulcsnyilásu csavarnak néz ki. Sőt igy jobban nézve hétszögletű.Lehet hogy ez egy szegegyelő nyoma?
Előzmény: APT (3008)
szőrmók Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3009
Köszönöm ! Hát akkor még nem.Ez a duzzasztón leeresztés és propellerrekötés tetszik. Ez az óra is vizhatlan,és a konstrukció nagyon massiv.De nem lévén most mágnesem nem tudom eldönteni,hogy a  szerkezet rozsdamentes-e.Reggel  8 óta pont fél órát siet. Érdekes ,hogy a rotor nagyon kicsiket mozdul :kb egynegyed körivnél is kisebbet.Az az érdekes hogy van egy kvarc Timex Expedition órám .Pont Angliában vettem az itteni ár feléért.A Nyugatival szemben volt a bolt ahol az árat néztem anno.Az óra 6 éve köszöni jól van ,pedig kajakozom és vizet és rázást is igen sokat kap. 2évenként kell benne elemcsere. szőrmók
Előzmény: Joco65 (3005)
APT Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3008
Akkoriban még működött az USA összeszerelés is. De ezek a szerkezetek (amúgy pecek-gátszerkezetek) valóban elég gyenge minőségű, gyakorlatilag nem javítható, igazi "VHD" (Vedd-Hordd-Dobd el) konstrukciók.
Előzmény: szőrmók (3004)
APT Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3007
Az első erősen Vacheronos megjelenésű, bár nem az, csak annak akar látszani. De igen szép és igényes szerkezet.

A második nagyon érdekes, valami ritkább fajta USA werk lesz, majd megpróbálok utána nézni.
Előzmény: ketyego (3003)
Lipset Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3006
A google transzlátor sok mulatság okozója: " It takes a nyalás, és a ketyeg. "
Előzmény: Joco65 (3005)
Joco65 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3005

Szevasz
Ezt talaltam a timex-rol.
Ha nem tudsz angolul a Google -vel lefordithatod.
Igaz nem tokeletes de a lenyeget kilehet hamozni.

Timex Group B.V. is the parent of Timex Group USA, Inc. The latter is located in Middlebury, Connecticut, and began in 1854 as Waterbury Clock in Connecticut's Naugatuck Valley, known during the nineteenth century as the "Switzerland of America." Sister company Waterbury Watch manufactured the first inexpensive mechanical pocket watch in 1880. During World War I, Waterbury began making wristwatches, which had only just become popular, and in 1933 it made history by creating the first Mickey Mouse clock under license from Walt Disney, with Mickey's hands pointing the time. This was made under the Ingersoll brand. In 1879 the company introduced a wristwatch called the [Timex] for the UK market.

Watches were not sold under the name Timex in the U.S until 1950. Over the next three decades, Timex watches were sold through a series of advertisements which emphasised durability by putting watches through "torture tests", such as falling over the Grand Coulee Dam or being strapped to the propeller of an outboard motor, with the slogan "It takes a licking and keeps on ticking." With the help of former Olympic broadcaster, spokesman John Cameron Swayze, sales took off. The company later became Timex Corporation, then Timex Group USA, Inc., and, to date, has sold over one billion watches worldwide.

In the 1970s, the American watch and clock industry was devastated by the arrival of cheap mechanical watches from the Far East, as well as the development of digital quartz watches pioneered by Japanese companies. In the 1980s, in a joint venture with Sinclair Research Ltd, the company entered the home computer business, selling such computers as the Timex Sinclair 1000 and succeeding machines, modeled on the ZX81 and ZX Spectrum. After a reasonably good sales performance to begin with, the Timex Group decided it couldn't compete with the low-end market's eventual saturation and so the company withdrew.

The Timex Group survived the 1970s and 1980s and came back strongly. The group remains profitable and competitive and the Timex brand remains strong. The primary market remains the United States and Canada for the Timex brand, although Timex watches are sold worldwide due to a strong brand image and reputation for quality. In addition, Timex Group sells many other brands addressing all segments of the watch market, such as Guess, Nautica, Eckō, Opex and, in a successful foray into the luxury watch market, Versace, Valentino, and Ferragamo. In addition to its regular watch lines Timex also manufactures the well received Timex Datalink series of PDA-type watches that has attained cult-like status among computer gadget aficionados. Timex also manufactures GPS enabled watches, heart rate monitor exercise watches and similar high tech devices.

Today, Timex group's products are manufactured in the Far East and in Switzerland, often based on technology that continues to be developed in the United States and in Germany. The group has operations in a number of countries in Europe, the Americas, and Asia.

As of 2006[update], it had 5,500 employees on four continents. It is privately held and does not have a published annual report.


Udv Joco65
Előzmény: szőrmók (3004)
szőrmók Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3004
Hali ! Ma reggel turkáltam ezt az órát.Timex.Számomra megfejthetetlen a szerkezet. Nincsenek csavarok.A szerkezet össze van szegecselve?.Nem látok rajta állitási lehetőséget. Viszont 3óra alatt 15 percet siet.  ami érdekes: belül és hátlapon Great Britain felirat van.Ja és aranyozott. A stilusa alapján 60-as évekbeli lehet. Én mindig ugy tudtam ,hogy a Timex egy távolkeleti gyártmány.Vagy akkor még nem ?
ketyego Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3003

Szervusztok!

 

Két óraszerkezetről szeretném a véleményeteket kérni. Az első egy farkasfogas felhúzószerkezetű darab genfi csikozással és a gátkeréknél fedőkővel

farkasfogas

 

A második pedig egy Elgin rendszerű mikrométer szabályzós szerkezet alacsony sorozatszámmal (100 ezer alatt) chatonos kőfoglalással:

mikrométer regulator

 

Elsősorban a típus és referencia forrás érdekelne, de természetesen bámilyen vélemény érdekelne.  Előre is köszönöm!

 

K

bmwr12 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3002
Szervusztok !
Keresek 330-as low, és 364-es szélvédőket.
Ha lenne valakinek eladó örömmel megvenném, vagy ha tudnátok forrást megjelölni, megköszönném.
Üdv.
Gábor
BoBoYSA Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3001

Fogalmazzunk úgy, hogy a fényképezés kedvéért struktúráltam a látványt.

 

A tok hátán arról micsodáról nincs elképzelés? Én már élőben is láttam ilyet, és akkor sem tudtam rájönni, hogy mi ez. Olyan mint a Swatch-on a külső elemtartó. Nem tűnt monoblocknak.

Előzmény: IL-2 (2999)
glashuette Creative Commons License 2009.03.03 0 0 3000
Köszönöm, azt mindjárt gondoltam hogy nem egy vagyon, de ilyet még nem láttam. Akarom mondani ilyet sem. Az a Potter féle zsebóra szenzációs, azóta nem tértem magamhoz. (olyat se láttam tegnapig)
Előzmény: boxer-gs (2994)
IL-2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2999
Ezt tekinted rendetlenségnek, vagy közben rendet raktál. ;-]

Előzmény: BoBoYSA (2991)
hugoneni Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2998
Szevasz!
Szerintem többen is találkoztunk ezzel a szöveggel.
Egy-két napja rosszalkodik a fórum motor.
Lehet,hogy rossz üzemanyagot tankoltak vagy spórolnak vele.
Üdv.:Gabi
Előzmény: Tomotius (2983)
te_o Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2997
Kép alapján nehéz megítélni, de ez egy 25 -ös alatti átmérőjű óra lehet.
szerintem monoblokkos, és a "lyuk" a nyitáshoz kellhet valahogyan.
Előzmény: szőrmók (2996)
szőrmók Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2996
Azt nem tudom ,de mitől női ? A keskeny fémszijjtól ? Szerintem ez normál méret:
Előzmény: BoBoYSA (2995)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2995

Valaki segítsen legyen szíves. Mi ez a valami a tok hátoldalán? Betekintő ablak?

http://www.vatera.hu/noi_tissot_karora_130204887.html

 

Üdv

B

boxer-gs Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2994
Ez egy már szovjet időkből származó (tehát nem a hirdető által megjelölt korból) kronó. A 30-as évektől készítették nem túl hosszú ideig. Lényegében a szovjet óragyártás kezdetét jelentő Typ-1 alapszerkezet (Hampden liszensz) megspékelve finomságokkal. Tényleg nem túl gyakori, de nem is világszenzáció. Mindenesetre érdekes darab, én is szívesen beraknám a sok egyszerűbb szovjet órám közé dísznek. Kár, hogy olyan hervadt a számlapja.
Előzmény: glashuette (2990)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2993

De a villámárat azért ugye nem adod meg érte? :-)

 

B

 

Előzmény: te_o (2992)
te_o Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2992
Jó kérdés, de kifejezetten tetszik. :)
Előzmény: glashuette (2990)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.03.03 0 0 2991

Hello Tomoteus! Ez az úgynevezett nappali-háló-órásműhely

Az asztal munkafelület magassága 85 cm. Annyi a kellemetlenség, hogy télen le kell vennem a fűtést ha dolgozom. A bal oldali falióra az enyém, a másikat tegnap hozták.

Előzmény: Tomotius (2964)
glashuette Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2990
glashuette Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2989
Nem semmi. Mindazonáltal még Albert H. Potterre is a mesehős jön fel negyedik helyen.
Előzmény: csupacsoki (2981)
Tomotius Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2988

Ez a kis hozzám került szerkezet amúgy elég jól átvészelte az időt, persze ezt is javították, szabályozták:

 

Előzmény: APT (2986)
Tomotius Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2987

Csak tényközlésül: a legutóbbi ÓM-ben a Te cikkeden kívül semmi olvasnivaló nincs -legalábbis számomra.

Szóval várom!

Előzmény: APT (2986)
APT Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2986
Pedig azért ez egy igen finom szerkezet - és bizony töredékébe került Potter bácsi alkotásainak. A következő ÓM-cikkben éppen egy hasonló IWC-t fogok élveboncolásnak alávetni. :-)))
Előzmény: Tomotius (2985)
Tomotius Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2985

Ezzel a Potter féle műremekkel összevetve az IWC tényleg hétköznapi, túlárazott órának tűnik.

 

Előzmény: csupacsoki (2972)
Tomotius Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2984
A gőzfürdőben "Szervusz Te Óragyilkos" felkiáltással üdvözölnélek. Szerencséd, hogy Nyíregyházáról a 9 1/2 vágányról nincs közvetlen járat a Rudasba :-)).
Előzmény: csupacsoki (2982)
Tomotius Creative Commons License 2009.03.02 0 0 2983

Off

 

Mi az az "átirányítási hurok" rendre elkommunizálja a hozzászólásaimat.

 

On

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!