Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zee2003 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3611

Hááát úgy természetesen nem működne, a képeken a nagyobb "maszatok" látszanak, azokra gondoltam elsősorban. Hogyha látsz mély hiányokat, na az tré :((

Azért próbáld meg a polírt. Lehet, hogy utána a kis hibák már "elvésznek". Veszteni valód nincs, utána majd meglátod.

Előzmény: mcI_2.0 (3609)
EZsolt Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3610

Azt, hogy "nem volt extra felár a 16-os pótkerék" nem is értem, mikor az árlistában feketén-fehéren le is van írva, hogy 20.000 Ft-ba kerül. Azt hogy a kereskedő ajándékba adta, más tészta, de ilyen alapon akár a metál, a digit klíma, vagy a SkyDome sem feláras:-) Hidd el, a FAM ezt keményen kiszámlázza többi említettel egyetemben, úgyhogy nincsenek ingyen.

 

A virsli gumik "gyűlölete" elsősorban oda vezethető vissza, hogy sok kretén gyártó csak virsli vastagságú vályút hagyott a csomagtartó pótkerék-tartójában. Ezáltal, mikor kereket cserélt a pók, nem volt helye hova elhelyezni a normál vastagságú defektes gumit. (Értsd: Belelógott felfelé a csomagtérbe)

Szerencsére a Bravo-nál nincs így, ugyanaz a vályúmélység mind a kompresszorhoz, mind a gumikhoz.

 

Minden bizonnyal kellemesebb több 100km-t teljes pótkerékkel furikázni (kopp-kopp-kopp, velem ilyen még sosem történt!), de végülis nem old meg semmit. Végtére úgyis SOS a gumishoz mész és:

1, jobb esetben meg tudja javítani az eredeti gumit, ami rögtön megy vissza a helyére...

2, vagy úgyis venned kell egy újabb teljes értékű gumit, ami kompatibilis a másik hárommal, azaz a pótkerék teljesen átmeneti szerepet játszik a történetben.

 

Előzmény: vinjo (3600)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3609
Lehet, h igazad van, meg nem is értek hozzá, de 3 helyen is mm-es hézagokat ütött a festékemen, azaz, több helyen már nincs is festék (pl.: a kerék felől, a lökhárító szélén), csak az alapozó, de leginkább a lökhárító anyaga. Így is működne a polír?
Előzmény: zee2003 (3607)
zee2003 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3608
Mégegyszer megnéztem, helyesbítek: 99%
Előzmény: zee2003 (3607)
zee2003 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3607

Épp amire számítottam. Sztem ezt nem kell fényezni. Géppel, 3 lépcsős polírral mindenképp megpróbálkoznék a helyedben. Hogyha kézzel (vattával, vagy puha ronggyal) nekiesel egy nem a legfinomabb, hanem a mattab autókra való polírral, már sokkal jobb lesz. Nem a fényezés sérült, csak rákenődött a másik autó koptatója (hogyha jól emlékszem írtad, hogy volt rajta gumicsík). Hogyha betonnak, éles vasnak mész neki, akkor jön le a fényezés. Na jól van nem fontoskodom tovább, de a látottak alapján én 95%-ra mondom, hogy polírral orvosolható a probléma. Lehet, hogy utána maradnak apró karcok, de az elhanyagolható lesz.

Előzmény: mcI_2.0 (3605)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3606
Nekem pl.: még soha nem kellett kereket cserélnem defekt miatt, csak lassú defektjeim voltak, mindig maradt nyomás a kerékben (1-1,5 bar környékén), tehát el tudtam menni szervizbe. Viszont, ennek ellenére teljes pótkereket kértem, sztem jobb arra a pár km-re is, amíg találok gumist.
Előzmény: sznacsi (3603)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3605

Egyébként, mondta a "szerelő", h szte a lökhárítóimat erősen felpolírozták, valószínűleg a színkülönbség miatt. Azt is közölte, h legalább így ők is le tudják festeni, fölrakni. Majd meglátjuk. :) Ja, szombaton még így nézett ki (bár, távolról most is így néz ki, 10 m-nél távolabbról már nem látszik a sérülés):

 

Előzmény: mcI_2.0 (3604)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3604

Nem is veszem át, csak a baj az, h bontani kell hozzá, s 3 napig autó nélkül vagyok. Viszont, ha a nyaralás idejére teszem, akkor meg folyamatosan aggódnék, h mi van a "drágámmal", nagy dilemma, majd meglátom. A jó hír, h tényleg nincs más baja, csak a horzsolások, egyébként, így néznek ki:

 

Előzmény: _Zsiri_ (3602)
sznacsi Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3603

Nekem a Dynamic + sport csomaghoz feláras volt a 16-os pótkerék, de épp az itteni korábbi infók alapján kértem ezt a megoldást, mert el is kerülte a figyelmem, hogy a javítókészlet az alap. Igaz így kisebb a csomagtartó, de általában sokat szívok defektes kerekekkel.

 

Én is úgy tudom, hogy azonos váltóméret esetén nagy baj nem lehet. De a mintázat valóban eltér, míg a normál 17-es kerekeken Pirelli gumi van, addig a 16-os pótkeréken Continental. Mondjuk ez télen még érdekesebb lehet, 3 téli és 1 nyári gumival menni vész esetén. Volt már síeléskor is csavar a jobb hátsóban Olaszországban, élmény volt az is...

_Zsiri_ Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3602
Hát, addig nem is szabad átvenni a javított kocsit, amíg TE jónak nem ítéled! Addig meg szöszmötöljenek csak vele a szakik...bár ez meg idő. :-(
Előzmény: mcI_2.0 (3591)
vinjo Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3601
Nekem a sport csomaghoz felár nélkül 16-os volt benne.
Előzmény: zee2003 (3583)
vinjo Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3600
Annyiban vitatkoznék veled,hogy amennyiben a pótkerék pontos váltóméret,abban az esetben nincs jelentős eltérés a viselkedésben.(Normál használatra gondolok)
Számomra nem volt extra felár a 16-os pótkerék,viszont a virsligumis tapasztalataim nagyon rosszak az előző autóimmal kapcsolatban.
Ha nem a fővárosban kap el a defekt,akkor inkább 16-os,eltérő mintázatú,de azonos összméretű gumival megyek párszáz km-t,mint a virslivel...
Előzmény: EZsolt (3579)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3599
Nem, rosszul emlékeztem, LD-s rendszáma van, nem ő az áldozat. :)
Előzmény: mcI_2.0 (3598)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3598
Vagyis, még mindig az a rendszáma. :)
Előzmény: mcI_2.0 (3597)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3597

Köszi az egyúttérzést.

 

Na, igen, ez az igazi tragédia, én meg itt sipákolok holmi "karcolásokon"... Nem az "itteni" fehér sport volt?! Ha jól emlékszem, annak is LC-s rendszáma volt.

Előzmény: Dave-T-jet 120le (3596)
Dave-T-jet 120le Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3596
Szia!

Szomoruan olvastam hogy mi történt!Sajnálom!:(
Ma láttam a határ uton egy fehér sportot LC....rendszámmal és össze volt törve az eleje!Szerintem beszaladt valami teherautó alá!

Ui:Bocs hogy mostanában nem irtam senkinek,de költözködés volt és még minden káosz,de majd a jövö héten!
Előzmény: mcI_2.0 (3595)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3595

Neked is köszi, majd meglátjuk.

 

Remélem, nekem tényleg semmi komoly, alig gurultunk mind a ketten, az ő kocsiján pl.: nagyon semmi nem látszik, mert van egy gumicsík a lökhárítón (régebbi Swift sedan), sztem azzal ütköztem, esetleg talán egy kicsit elmozdult az övé, de még "színt se cseréltünk".

 

Ha azt mondják majd, h mindenképp bontani kell, akkor sztem én is ragaszkodok majd a márkaszervízhez, nehogy aztán baj legyen a garanciával.

Előzmény: Törölt nick (3588)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3594
Köszönöm az ötletet, esetleg még erre is sor kerülhet, miután megtudom, mit mondanak erre a "hagyományos" szervizek.
Előzmény: Radar75 (3587)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3593
Már az is isteni szerencse lett volna, ha kicsit elbíbelődök a rádióval, vagy az övvel, mert akkor nem találkoztunk volna, vagy nem siettem volna focizni, maradtam volan még dolgozni, de nekem most nem jöttek ilyen segítségek, így kellett lennie... :)
Előzmény: _Zsiri_ (3581)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3592

Hát, kb. 3 pontban, egy-két milliméter helyen le is jött a festés, gondolom, ott már csak a festés a megoldás...

Bár nektek lenne igazatok, de én erősen tartok ettől a levételtől, mert ha épp nem úgy sikerül, akkor meg széttárják a kezüket, h hát csak így lehetett megoldani, a szememet meg mindig bántani fogja, talán jobban, mintha csak a karcolás maradna... Na, majd meglátjuk, mit mondanak rá. Mindenesetre, estefele dobok fel képet.

Előzmény: zee2003 (3582)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3591
Jaja, csak az a baj, h láttam én már furcsán visszarakott lököst... Meg lebontásnál összegányoltat is... (tartófülek, szerkezetek nyomorítása, stb.)
Előzmény: _Zsiri_ (3580)
mcI_2.0 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3590

Hát, én is eléggé, elhiheted... Pedig mindig olyan rohadt óvatosan tolatok, többször is a tükröt vizslatva, fejforgatva, de arra nem számítottam, h onnan kitolat vki közben, így jártam.

Ó, ez igazán hízelgő, de talán most már tényleg le kéne cserélni egy sajátra, mert még megsértődik a járgányod. ;) Mindenesetre, legközelebb összefuthatnánk. :-))

Előzmény: ferrike (3584)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3588

Szerintem, ha nem biztosítóztok, akkor vidd el valami autókozmetikába. Nem a reklámozni akarok, de itt: (http://www.horpadasjavitas.hu/) nyom nélkül eltüntettek egy vonóhorgos karcolást a lökhárítóról, egy tenyérnyi horpadást a motorháztetőről (teherautó belémtolatott), egy kulccsal alapozóig lekarcolást a sárvédőről (remélem már valahol az elfekvőben van a kulcsos ember), és egy kutyafelugrálás nyomot az ajtóról. És nem is volt drága és fél óra alatt megvolt.

 

Ha biztosító fizeti, akkor meg szerintem márkaszerviz, mert akkor biztosan nem ugrálhat senki, hogy rozsdásodási garancia, így-meg-úgy, meg ki tudja mis sérülhetett még.

 

Az előző sztori folytatásaként aztán később egy néni is belémtolatott, gyakoraltilag semmi sem látszott a kaprcolásokon kívül, mégis egy-két patent és belső műanyag elem és a lámpa tarófüle mégis letört, és itt egyértelműen márkaszerviz volt a végeredmény, pont a garanciás kocsi miatt. A végszámla 300e fölött volt, igaz a lámpa csere miatt főleg! (másik fél biztosítója állta) Szóval a láthatalan sérülések miatt azért szerintem jobb, ha szakértő megnézni.

Előzmény: mcI_2.0 (3578)
Radar75 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3587
Szerintem mutasd meg egy airbrush technológiával is foglalkozó festőnek, vagy olyan helyen is foglalkoznak ilyennel ahol jégkárt javítanak.
Előzmény: mcI_2.0 (3578)
zee2003 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3586
Mindenesetre jó utat és jó pihenést Nektek :-) Azért gondolj néha ránk is, akik itthon húzzák az igát a jövő héten is :-))
Előzmény: ferrike (3585)
ferrike Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3585

1 hét lenne Sarti szombattól...,de ez most nem olyan 'nekikészülökéshurrányaralok' túra.

Nyertük a szállást és nincs szivem kihagyni,de itthon szanaszét van minden ,lelkiismeretem szerint maradnék a seggemen.

Ebböl lett a kompomisszum:vasárnap kimegyünk és szerda,csütörtök körül hazajövünk.

Azért moussaka evésből,tengerparti láblógatásból ez is jó kis izelitő lesz igy a nyár elején.

Jelentem: tanácsaitokra az olajcsere is meglesz még az út elött pénteken kb. 2600 km-nél.

 

Előzmény: zee2003 (3567)
ferrike Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3584

Sajnálom,ami #1 fekete lovaggal történt...

De ez még a szerencsésebb eset.Ha velem lenne ilyen biztos nem Fiat-ba vinném,és nem ba...kodnék betétlappal.Ha nem kell müanyagos az már jó.Ügyes,megbizható fényező ezt gyönyörüen megoldja.Lehet le kell venni hozzá a lököst,de azért az nem a világ közepe.

Soha senki nem fogja megmondani,hogy hozzá lett nyúlva,ne búslakodj!

U.i:Ha tudtam volna,hogy Orosházán keressem azt az embert akinek az autójának a fényképe ma is felvillan a telefonomon bekapcsoláskor  :-)  ,biztosan megtettem volna!!!!

Az autóra várakozás inséges heteiben sokat segitettek ezek a képek ;-)

De azért lehet lassan lecserélem a saját képeimre :-)

Előzmény: mcI_2.0 (3578)
zee2003 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3583
Én is az Általad virslinek :-) titulált altaernatívát választottam, saját kútfőböl. Sztem is ez a legjobb választás. Egyébként sport csomaghoz rendelhető más pótkerék is? Ennek utána sem jártam rendelésnél, úgygondoltam, nekem tök jó lesz a szükség pótkerék is.
Előzmény: EZsolt (3579)
zee2003 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3582

Szerintem nem kell azonnal fényezésre gondolni. Hasonló esetekben le lehet polírozni a "találkozás" nyomát a lökösről. Általában olyasmi is lejön polírral, amit nem is gondolnál. Hogyha mégis fújni kell mindenképpen le kell szerelni, ködölni pedig nem szerencsés, mert állandóan visszajön a nyoma és folyton polírozni kell.

Jól tudod, hogy utólag nem mutatható ki egy lökhárító fényezés. dobj föl képet a sérülésről, akkor okosabbak leszünk.

Előzmény: mcI_2.0 (3578)
_Zsiri_ Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3581
Egyébként nemrég én is majdnem így törtem össze, de valami isteni szerencsének köszönhetően a másik kocsitól szó szerint 2 centire megálltam...lemértem (tolattam a parkolóban és elém tolatott)
Előzmény: _Zsiri_ (3580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!