Keresés

Részletes keresés

IL-96 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 453
http://www.planes.cz/foto1.asp?mode=detail&id=FADPJPMI&jazyk=cz
Hupipipi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 452

SL lemondása az újévi ajándék !

Tényleg lemondott ?

Rosszab nála nincs, és rosszabb emberekkel sem tudja kisámfázni magát más !

pbence2345 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 451

Kicsit OFF, de a helyzet ismeros:

 

 

Átverték a taxisok az álruhába bújt polgármestert
  • MTI
  • 2005. január 14., péntek 13:25

    Évek óta csalnak a prágai taxisok. A cseh főváros polgármestere - egy újság felkérésére - saját maga győződhetett meg a főként turistákat érintő csalásokról. Az újság tesztjén a 15 taxis közül csak három volt korrekt.

     

     

    Pavel Bém, polgármestert is meglopták a csalásokról elhíresült gátlástalan prágai taxisok, amikor a cseh főváros első embere olasz turistának álcázva magát személyesen próbált meggyőződni a taxisok világában uralkodó állapotokról.

    Szégyent hoznak Prágára

    A polgármestert erre az akcióra a legolvasottabb cseh napilap, a Mladá Fronta Dnes kérte fel, amely már hosszabb ideje rendszeresen foglalkozik a taxisok csalásaival, akik - mint az újság írja - csak szégyent hoznak Prágára és Csehországra. A cseh fővárost évente mintegy négymillió külföldi turista keresi fel, többségük nem ismeri ki magát a városban, s ezért gyakran könnyű prédái a csaló taxisoknak. A város vezetése évek óta különféle módon próbálja megoldani a problémát, eddig nem nagy sikerrel.

    Az álruhás próba során a polgármestert és a lap riporterét már az első útjukon meglopták: a három kilométeres útért a szabályok szerint mintegy 130 koronát (körülbelül ezer forint) kellett volna kérnie a taxisnak, de ő 785 koronáról (körülbelül 6200 forint) állított ki számlát. Ráadásul a számla is hamis volt, s valótlan adatokat tartalmazott.

    Kemény büntetést ígérnek

    "Ez a taxis a lehető legkeményebb büntetést érdemli. Az ügyet haladéktalanul átadom az illetékes ellenőrző szerveknek" - mondta Bém. A maximális büntetés a taxisengedély bevonásán kívül csalásért egymillió korona, míg a hamis számláért további 250 ezret róhat ki a főváros illetékes ellenőrző szerve. A néhány további próbaút többségénél szintén csaltak a taxisok, de már kisebb mértékben. Egy tavaly kirobbant botrány után a Mladá Fronta Dnes riporterei 15 utat tettek meg taxival külföldi turistának álcázva magukat. Kiderült, hogy 12 esetben ismét átvágták őket, s csak három taxis volt korrekt.

    A cseh főváros vezetése azt is tervezi, hogy a taxikban márciustól kezdve kötelezően ki lesz függesztve a leggyakrabban használt útvonalak ára, hogy az utasok azonnal tájékozódni tudjanak, hogy nagyjából mibe fog kerülni az útjuk

     

     

     

    www.index.hu

    kolozsvari Creative Commons License 2005.01.16 0 0 450

    "Mit szóltok eSeL (SanyiLaci) lemondásához?"

     

    Hagy hulljon a férgese.Csak azon lennék meglepődve,ha valaki hozzáértő kerülne a helyére.Tudom,h ez szép álom,de jó lenne.Vagy most a hajózástól hozzák a köv. vez.iget?:(

    Előzmény: k08 (449)
    k08 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 449

    > Úgy hallottam a Malev közös járatok átkerülnek a 2A-ra...

     

    Igen, ha lesz még a nyáron Malev. :-(

     

    Mit szóltok eSeL (SanyiLaci) lemondásához?

    Előzmény: k08 (446)
    skyarts Creative Commons License 2005.01.15 0 0 448
    Repülőtérkapacitás => slot

    Előzmény: Gregor83 (447)
    Gregor83 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 447
    Tegnap voltam kint, jó negyed órán keresztül foglalt volt az összes állóhely a 2A-n és a 2B-n. Még jó, hogy nem érkezett semmi, mert akkor megint az lett volna, hogy várnia kell, míg felszabadul állóhely. De kérdezem én, mi lesz, ha már a T1, 2A és 2B összesen sem lesz már elég?
    Előzmény: k08 (446)
    k08 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 446

    A 2B terminál már most túl van terhelve. Kétszer annyi utas indul onnan, és érkezik oda. Meg lehet nézni, milyen tömeg szokott lenni a check-in pultoknál, határőrségnél, biztonságiaknál, és a tranzitban. A 2A-n azért nem látszik annyira, mert az induló utasok egy jelentős része átszálló. Mondjuk 16-18 között ott is szokott néha tömeg lenni, de a 2B-n ez napi 8-9 óra!

    A nyári menetrendben heti 600 fapados járatra lehet számítani!!! Az napi 85! Kb.: napi 6000-7000 utas óvatosan számolva. És ez csak a fapad!

    Mi lesz ott áprilistól?

     

    Úgy hallottam a Malev közös járatok átkerülnek a 2A-ra, de az nagyon karcsú!

    Ha nem adják át az 1-est május 31.-vel, akkor nagyon zsúfolt lesz a 2B!

     

    üdv,

    K08

    Előzmény: Gregor83 (445)
    Gregor83 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 445

    Jut eszembe még egy szebbnél szebb gondolat...

     

    Ebben az évben 7,5-7,6 millió utas várható a három terminálon összesen (2A, 2B és a felújított T1). Jövőre már 8,5-9 millió. Ha ez így megy tovább 2008-ra elérjük az évi 10-11 milliót. A T2 maximális kapacitása kb. 7 millió utas évente (Javítsatok ki, ha rosszul tudom!), az T1-é 2-2,5 millió lesz. Lehet, hogy már többen megkérdezték, de nem kéne elkezdeni jövőre (de legkésőbb 2007-ben) a 2C építését? Van erről valami hír?

     

    Köszi!

    version1 Creative Commons License 2005.01.09 0 0 444
    " Akad egyre nagyobb számban a keleti félen is olyan, amely a dicső Ferihegy Nemzetközi Repülőteret beelőzte."

    Megfordítanám a kérdést: Van olyan, amelyik még nem előzte be ferihegyet????
    - nagyon keresni kell...
    Előzmény: Utas2 (442)
    Gregor83 Creative Commons License 2005.01.09 0 0 443

    Sziasztok!

     

    Gergő vagyok, friss hús vagyok még itt. Lenne egy pár kérdésem, remélem tudtok rá választ adni.

     

     

    1.

    Milyen légitársaságok indítanak járatot Ferihegyre 2005-ben? Amikről én tudok: Sterling, Malmö Aviation, EUJet, Meridiana, Orient Thai (One-Two-Go) és meg nem erősített hírek szerint az Air Canada. Tudtok-e többről?

     

    2.

    Tényleg készen lesz az új cargobázis 2006-ban?

     

    3.

    Mennyi igaz abból, hogy új EasyJet központ lesz Budapest?

     

    Bocs, hogy így mindent ide zúdítottam egyszerre!

     

     

     

    Utas2 Creative Commons License 2005.01.08 0 0 442
    Nehogy véletlenül elkerülje a figyelmeteket:

    http://index.hu/politika/belfold/budapest/reptbusz0107/

    Egyébként nem értek egyet a cikk írójával. Ugyanis nem kell Nyugat-Európába menni egy normálisabb reptérért. Akad egyre nagyobb számban a keleti félen is olyan, amely a dicső Ferihegy Nemzetközi Repülőteret beelőzte.
    pbence2345 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 441
    Száztízmilliárdos EU-támogatás közlekedésfejlesztésre

    2005. január 5., szerda, 17:13|Utolsó módosítás: 2005. január 5., szerda, 17:26

    A cikk betűmérete : kisebb nagyobb

    Magyarország 110 milliárd forintnyi támogatást nyert el az Európai Unió kohéziós alapjából, amellyel jelentős közlekedési infrastruktúrafejlesztést tud végrehajtani - jelentette be a gazdasági és közlekedési miniszter.

    Ezt az összeget az M0 körgyűrű keleti szektorának megépítésére, a Budapest-Cegléd-Szolnok-Lökösháza vasútvonal felújítására, valamint a légi irányítási infrastruktúra modernizálására fordítjuk - közölte Kóka János. Hozzátette: a három projektre az uniós támogatással együtt összesen mintegy 180 milliárd forintot fordítanak.

    (MTI)

     

     

    Tudja valaki, hogy milyen modernizalasrol van szo???

    Utas2 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 440
    He-he...

    Tudom, hogy többen szeretnék, ha inkább egy kicsi zöld békává változnék és egy befőttesüvegben a létrán kuporogva kuruttyolnám meg előre a meteo-t....
    :-))))))

    Holnap szél lesz. Most mondta a rádijó....

    Utána meg elutazom. És tuti, hogy jön utánam a zimankó. Majd figyeld meg...............
    ;-)
    Előzmény: k08 (439)
    k08 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 439

    Én is, mikor egy szál ingben kellett a géphez kimennem. De másodszor mikor felvettem egy kabátot, már nem :-)

     

    Mikor fog esni a hó??? (csak hogy tudjunk készülni :-)))

    Előzmény: Utas2 (438)
    Utas2 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 438
    Én ma már fáztam is....
    ;-)
    Előzmény: k08 (431)
    Utas2 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 437
    Gratulálok az említett minisztériumnak és leváltott (másik topicon tett megjegyzésem értelmében nem kívánok ehhez jelzős szerkezetet csatolni...) vezetőjének a bölcs előrelátáshoz. Ilyen alapon egy struccra is bízhatnák a "fejleszési" kérdéseket. Valszeg előrébb tartanánk.

    Hihetetlen ez a hozzá nem értés....
    Előzmény: Abeto (436)
    Abeto Creative Commons License 2005.01.04 0 0 436

    És még ez is a témához tartozik:

     

    A közlekedési tárca szándékai szerint állami pénzek felhasználása nélkül épült volna mcg a belvárost a Ferihegyi Nemzetközi Repülőtérrel összekötő gyorsvasút. A kihasználatlan budapesti vasútvonalak bevonásával és korszerűsítésével elérhetővé vált volna a Nyugati pályaudvar és a Ferihegyi repülőtér közti menetidő negyedórára csökkentése. A beruházást a DEMJÁN SÁNDOR nevével fémjelzett TriGránit Rt. valósította volna meg. 2003-ban hirtelen fordulat következett be, mivel a CSILLAG ISTVÁN vezette Gazdasági és Közlekedési Minisztérium nem támogatta a projekt megvalósulását az adófizetők pénzének védelmére hivatkozva. Ferihegy és a belváros közvetlen összeköttetése azóta is megoldatlan, miközben a reptér forgalma dinamikusan növekszik, és 2009-re elérheti a 10 millió utast. Az összeköttetés szerepel a közlekedési tárca 2015-ig tartó fejlesztési koncepciójának tervezetében.

    Előzmény: Abeto (435)
    Abeto Creative Commons License 2005.01.04 0 0 435
    A privatizáció előtt álló Budapest Airport Rt. 2004-ben mind bevételben, mind nyereségben biztosan jóval meghaladta a 2003-as adatokat. Erre utal, hogy már szeptemberben elérte a tavalyi 25 milliárd forintos árbevételi szintet, és kilencmilliárd forintos adózás előtti eredményt rögzíthetett. Utóbbi az 2004 egész évére tervezettet közel 1,7 milliárd forinttal meghaladja. Hárskuti János vezérigazgató kifejtette: a bevételek négyszer annyira nőttek, mint a költségek. Ferihegyen egyébként folytatják az 1-es terminál felújítását, és további cégek megjelenésére számítanak.

     

    A prágai Ruzyne repülőteret üzemeltető cég, a CSL az utasforgalomban jóval előbbre tart, mint Ferihegy, és szeretné is megőrizni ezt az előnyt – mondta lapunknak a vezérigazgató. A társaság az idén legalább 9,6-9,8 millió utasra számít, és néhány éven belül szeretné megelőzni a bécsi Schwechatot, hogy a közép-európai régió legnagyobb repülőterévé válhasson. Schwechat az idén 14,7 millió utasra számít.

     

    Az Európai Unióhoz újonnan csatlakozott országok légikikötői közül a prágai Ruzyne jelentős előnnyel már most a legnagyobb és legfontosabb. 2003-ban például Ruzynén 7,5 millió utas fordult meg, ami az összes lengyel repülőtér együttes forgalmának felelt meg. A forgalom gyors növekedése ellen máris tiltakoznak a környék lakosai. Ugyanakkor a cseh főváros önkormányzata gyorsvasutat vagy metróvonalat akar létesíteni a város és a repülőtér között. Autóval már most könnyű az elérés, hiszen négy éve külön szakasz üzemel az országos autópálya-hálózatról kiindulva. A növekvő szükségleteknek megfelelően a ruzynei repülőteret fokozatosan korszerűsítik, erre hétmilliárd koronát tettek félre 2007 és 2009 között. (Világgazdaság)

    Előzmény: IL-96 (434)
    IL-96 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 434
    Azt hiszem ha piacvesztéstöl tart az Rt akkor nem Tököltöl kell parázni...Üdv
    Előzmény: viricsi (433)
    viricsi Creative Commons License 2005.01.03 0 0 433
    Raktározásra? Ez elgondolkodtató!
    Én erről bizony rögtön a cargóra gondolok.És arra bizonyára kiváló lenne Tököl.
    Lehet hogy ezzel piacot veszíthet Ferihegy?
    Előzmény: pbence2345 (432)
    pbence2345 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 432
    A Trigránit vásárolhatja meg a tököli repteret

    január 3. 21:04

    [Index]

    A Trigránit-Euroinvest és az Uvaterv vásárolhatja meg a tököli repülőteret - jelentette a TV2 Tények című műsora. "A kormány hozzájárult, hogy a Demján Sándor nevével fémjelzett Euroinvest és Trigránit, valamint a tervezésben egyébként jártas Uvaterv konzorcium vásárolja meg a volt honvédségi repülőteret" - hangzott el a műsorban. A tököli repülőtérért több mint 2 milliárd forintot fizet a vevő.

    A korábbi tervekkel ellentétben nem a fapados gépek repülőtere lesz a tököli, mert ez ellen tiltakoztak a környékbeli települések, hanem azt elsősorban raktározásra használják - hangzott el.

    k08 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 431
    Ha a legfrissebb szerint, akkor a közeljövőbe. Péntekig tényleg lehülést mondanak, akkor már csak 2-7 fok lesz országszerte.
    Előzmény: Utas2 (430)
    Utas2 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 430
    Azt nem mondtam, hogy mikor...... :-))))) De majd jön.... K08: ejnye.
    Előzmény: viricsi (428)
    k08 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 429

    viricsi :

    Legközelebb ha jót akarsz halgass az Aigner úrra, ne holmi utasokra :-) Most egyébként tényleg csúnya fekete felhők voltak a reptér felett, és vöröses volt az ég alja, de nincsenek mínuszok. Majd talán éjszaka ha esik valami...

    Előzmény: viricsi (428)
    viricsi Creative Commons License 2005.01.03 0 0 428
    Help Utas2!!
    Plííz,küld egy új meteót,mert a fülemre égette a nap az usánkát,a hideg meg csak nem akar jönni!
    Pedig hogy szóltál,én készültem.
    Előzmény: Utas2 (425)
    k08 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 427

    Boldog Új Évet Mindenkinek!

     

    Ha minden igaz, tavasszal (még a nyári menetrend elött) újjabb átalakítások lesznek a 2A terminálon. Az induló szinten a határőrség és a tranzit közötti területet fogják üzletekké alakítani. A biztonsági szolgálat pedig kikerül a határőrség elé.

    A kétoldali határőrség közötti helyiség (ahol most kívülről a Malevosok, belül az utasbizti van) kalapbolt lesz :-))

    A határőrök hogy fognak örülni, hogy ott lihegnek az utasok majd közvetlen mögöttük...

    Ennél már csak a 2B-n a targonca vicesebb! Márciustól tényleg szippantóskocsi lesz a 2B indulón? :-)

     

    üdv,

    K08

    version1 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 426
    BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK mindekinek!
    Utas2 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 425
    A legfrissebb meteo szerint jön a hideg idő. (Csak nehogy azt mondjátok utána, hogy nem szóltam...) :-)
    Előzmény: B735 (424)
    B735 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 424
    A 35-ös állóhelyen + Mari néne seprűvel várja a havazás kezdetét .... :-)
    Előzmény: Szi_Zsolt (423)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!