Keresés

Részletes keresés

ccc9 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 636
Már hogyne sérülne az elvek érvényesítése, ha nagy hirtelen hipp-hopp úgy változtatnak az eredetin (amelyet előtte felvérteztek indokokkal), hogy jó legyen egy személyi probléma miatt:)))

Ez bizony nagy sunyiságra vall, és persze körültekintés sem előzte meg ezek szerint a törvénytervezet kidolgozását. Megdöbbenve olvasom, hogy vannak olyan emberek (függetlenül attól, melyik oldal szimpatizánsai), akik ezt még ezt is képesek megmagyarázni. Ezt nem lehet. Amikor személyekhez igazítjuk a törvényt, az nem lehet etikus.
Előzmény: Maaria (610)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 635

 

Nyilván Török Gábor is fasiszta - egyes itteni topikolók szerint. :DDDDD

 

Előzmény: nemezis 2 (634)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 634

Az mááááás.

 

Ráadásul még nem éppen a jobboldalhoz kötődő politológus :

  • A Fidesz mostani lépései kétségtelenül törvényesek, velük szemben csak politikai és ízlésbeli érveket lehet felhozni, de diktatúrát, egypártrendszert emlegetni képtelenség. Ezek a döntések nem állnak ellentétben semmilyen írott szabállyal, akkor sem, ha korábbi gyakorlatokat változtatnak meg, hagyományokat szakítanak meg. Egy teljesen új alkotmány elfogadtatása, a választási rendszer alapvető átformálása és az összes megszerezhető zsákmányposzt saját emberekkel való betöltése sem ellentétes a hatályos közjogi szerkezettel. A kormányoldal ezeket megteheti, parlamenti ereje elegendő a hatalmi viszonyok egyoldalú átalakítására.

http://torokgaborelemez.blog.hu/2010/06/14/193_a_gyoztes_mindent_visz

Előzmény: Maaria (630)
Galádriel Creative Commons License 2010.07.12 0 0 633
*Borkai persze, csak elgépeltem a nevetés könnyeitől
Előzmény: Galádriel (632)
Galádriel Creative Commons License 2010.07.12 0 0 632
Nyilván nem Brokai miatt, hanem a fokozatosság miatt :-)) Mindig meg tudsz nevettetni Mariska :-))
Előzmény: Maaria (602)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 631
628
Előzmény: Ibolyka (627)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 630

 

Érdekes, akkor nem volt annyi aggódó hang, mint most... :)

 

Előzmény: nemezis 2 (628)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 629

 

Ez így csak sanda és sunyi célozgatás, konkrétumok nélkül.

 

Ha komoly és konkrét kritikád van, azt szívesen látom, de a sanda célozgatások inkább valamelyik rettegde topikba valók, szerintem.

 

Előzmény: Törölt nick (621)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 628

Jó, nem a Fideszért.

De aggódtál, amikor Petrétei a "hatékony kormányzásra" hivatkozva 2005-ben , a 2/3-os törvények kiiktatását tervezte, alkotmánymódosítás formájában? 

http://www.jogiforum.hu/hirek/12019

 

Igaz ő konszolidációnak nevezte......

Előzmény: Törölt nick (625)
Ibolyka Creative Commons License 2010.07.12 0 0 627

Mondom én hogy csak egy emlékkönyv az a fránya alkotmány. Minden fideszesír vwkw, néhány még rajzol.

A hívők meg meg tapsolnak az alkotmány "meggyalázásához.

Képzelem, ha Hirn Gyulál csinálták volna, akkor a legfinomabb megfogalmazás szerint, idegenszívű hazaárulók lennének, akik az ország legszentebb törvényét megbecstelenítik. Bezzeg a fideszesek az emberek hozzájárulásával összefirkálhatják. Hihetetlen.

Előzmény: halkergető (615)
halkergető Creative Commons License 2010.07.12 0 0 624

Csak tudnám, mi a fészkes fenét kell xarakodni olyan dolgokkal, mint alkotmányozás, meg a hozzá kapcsolódó mecerák.

 

A közismert mondás analógiájára az Alkotmánynak két rövid modatból kéne állni:

 

1./ Minden alkotmányos, amit a Fidesz annak gondol.

2./ De ha netán mégsem lenne alkotmányos, automatikusan életbe lép az 1./ pont.

 

;-))

nemezis 2 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 622
Valld be, hogy Te most éppen a Fideszért haragszol......
Előzmény: Törölt nick (621)
kicsi a bors Creative Commons License 2010.07.12 0 0 620
A focit.
Előzmény: Törölt nick (618)
halkergető Creative Commons License 2010.07.12 0 0 619
Teljesen tisztán látod a helyzetet.   :)))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (613)
WYW Creative Commons License 2010.07.12 0 0 617
Dr. Orbán meg mondta hogy ledöntenek néhány tabut.

Mondjuk nem ezzel kellene kezdeni.
Előzmény: halkergető (615)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 616

 

Komoly érvek nélkül ezek a vádak egyszerűen súlytalanok, szerintem.

 

A Fidesz egy teljesen törvényesen működő párt, amely tagja az Európai Néppártnak.

 

Előzmény: Törölt nick (613)
halkergető Creative Commons License 2010.07.12 0 0 615

Nagyon jó!

A Magyar Köztársaság leendő Alkotmánya Borkai Zsolt leszereléséhez igazodik.   ;-)))

 

Vajon Eisenhowert mennyi idővel a katonai pályája befejezés után választották meg az USA elnökévé? Pedig micsoda kapcsolati szálai lehettek az Egyesült Államok haderejéhez, hiszen Ő egy ötcsillagos generális volt, nem pedig egy mezei alezredes.  :))

Előzmény: Maaria (610)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 614

 

Nem hiszem, hogy testnevelő tisztként egy katonai középiskolában olyan titkos anyagokkal foglalkozott volna, mint egy működő alakulatnál vagy titkosszolgálatnál ténykedő magas rangú tiszt.

 

Ezt értettem címzetesség alatt.

 

 

Előzmény: halkergető (611)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 612

 

Ne haragudj, de ez a fasiszta vád teljesen komolytalan, az a véleményem. Semmi érdemivel nem láttam ezt alátámasztani.

 

Előzmény: Törölt nick (609)
halkergető Creative Commons License 2010.07.12 0 0 611

Mit jelent a Te olvasatodban az a "címzetes alezredes"?

 

Egyébként nem volt címzetes! Saját kérelmére, kezdeményezésére lett hivatásos katona, végigmászta a rendfokozati létrát, hadnagytól kezdve az alezredesig. A sportolói pályája befejezése után először testnevelő tiszt volt a katonai középiskolában, nem mindjárt igazgatóként kezdte.

Az a katonai középiskola a Magyar Honvédségnek egy olyan intézménye volt, mint bármely más katonai szervezet, az ott dolgozóknak a szolgálati helye.     

Előzmény: Maaria (599)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 610

 

Szerintem azzal az elvek érvényesítése nem sérül, hogy egy eredetileg 5 évesre tervezett korlátozást fokozatosan vezetnek be, előbb 3 évre, majd később 5 évre.

 

Maga a korlátozás helyes, úgy gondolom, hogy ez a lényeg.

 

Kritikám csak azzal kapcsolatban van, hogy ezt nem ilyen ügyetlenül kellett volna kivitelezni, hanem nagyobb átgondoltsággal, gondosabb egyeztetéssel. Persze sürget az idő, ha ezt már most be akarják vezetni, az őszi önkormányzati választások előtt, túl sok idő nincs már addig.

 

Előzmény: asta (606)
asta Creative Commons License 2010.07.12 0 0 608
Ha ésszerű, úgy kell törvénykezni és ha van ilyen eset, a törvény szerint eljárni. ( mást jelölni)
A törvény az törvény. Ha minden kivételes esetre módosítgatni lehet, amikor nekem úgy tetszik, nem nevezhető törvénynek.
Ez itt a bibi.
Előzmény: Maaria (605)
asta Creative Commons License 2010.07.12 0 0 607
rogalmasan=rugalmasan
Előzmény: asta (606)
asta Creative Commons License 2010.07.12 0 0 606
Én ebből azért inkább azt következtetném, hogy elég rogalmasan kezelik az elveiket. Tehát komolytalan.

Vagy nagyon is komoly, ha meggondoljuk, hogy alaptörvények módosítása folyik.
És tényleg nem az első ilyen módosítás, vagy kivétel a brancsbeliek miatt.

Szerintem pedig nem erről szol a komoly és megfontolt törvényhozás.

És bizony látok benne "kivetni valót".

Ezek mint apró jelek, amelyek mutatják a hozzáállást.
Előzmény: Maaria (602)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 605

 

Nem hiszem, hogy Borkai Zsolt személyére lenne kihegyezve ez a kérdés.

 

Az 5 éves határidő neki személy szerint problémát okozott volna, ezt jelezte is, szerintem elég későn derült ez ki, jobb lett volna előre átgondolni, akkor ezt a kellemetlenséget el lehetett volna kerülni.

 

De csak ennyi, szerintem maga az intézkedés teljesen ésszerű.

 

Előzmény: boci boci tarka (603)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.07.12 0 0 604
Épp ez volt Járai-biztosító esetében is.
Előzmény: asta (601)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.07.12 0 0 603

Bizony nem.

A benntartása volt a cél, ezért módosították 3 évre.

Előzmény: Maaria (600)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 602

 

Fokozatossággal indokolták a tervezett 5 év 3 évre történő módosítását, később majd nyilván 5 év lesz, ahogy eredetileg tervezték.

 

Ebben már - őszintén szólva - nem látok különösebb kivetni valót.

 

Előzmény: asta (601)
asta Creative Commons License 2010.07.12 0 0 601
Ja, nem. Ez a kérdés eldőlt.

Ha alkotmányozunk, akkor vagy lefektetünk egy elvet, vagy sem.

Ha a fennálló szituáció épp nem fér bele a koncepcióba, nosza módosítsuk a koncepciót és igazítsuk a szituációhoz című előadás totálisan komolytalan.

Sőt elképesztő. Szóval ne örömködj rajta.
Előzmény: Maaria (600)
Maaria Creative Commons License 2010.07.12 0 0 600

 

Azóta már korrekció történt, 5 év helyett először csak 3 évre vonatkozik a rendelkezés, így már O.K.

 

Ez a korrekció egyben azt is kifejezi, hogy egyes (abszolút komolytalan) fórumos találgatásokkal ellentétben a cél nem Borkai Zsolt kizárása volt a jelölhetőségből.

 

Előzmény: Maaria (599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!