Keresés

Részletes keresés

recon Creative Commons License 2007.06.26 0 0 19075

Péter

 

Voltam lent a Reintex-ben és beszéltem a vezetőséggel. A project egyelőre áll, mert a ti beszerzésetek után nem érkezett más megrendelés a mellényre. A megmaradt darabokat már eladták, viszont az ügynek nincs vége. Nagyon szívesen újra beindítják a dolgot és nem is kell nagy számú megrendelés (konkrét mennyíséget nem mondtak).

 

Azt beszéltem velük, hogy ti személyesen veszitek majd fel velük a kapcsolatot és ők, amennyiben igénylitek, olyan változtatásokat eszközölnek a mellényen, amilyet gondoltok a kinti tapasztalatok alapján. Arra kértek, hogy ha nem is lenne új beszerzés, akkor is írjatok nekik egy pár sort arról, hogyan vált be a cucc (mégis kevés hazai gyártó büszkékedhet azzal, hogy műveleti területen használják a felszereléseit :-))) Erre a címre írjatok nekik:

 

reintex@reintex.hu

Előzmény: Hamburger2 (19003)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19073
Valószínű én vagyok még kopasz a témához, de igyekszem ! :-)))
Előzmény: Hamburger2 (19072)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19072

Szia Kuruc!

 

Biztosan igazad van. Ugyanakkor ne feledd, hogy egyetlen teljesítménytúrán sem adnak az indulóknak térképet. Viszont kapsz egy útleírást. Jó esetben egy térképvázlatot is, ami szintén csak ff és nem hasonlítható össze még egy fénymásolt térképpel sem! :) Tehát készülj a túrára, ahogy tudsz! A kutyát nem érdekli, hogy miként oldod meg a dolgot. Ha akarod, alkalmazhatsz bármilyen segédeszközt, csak járművet nem! :))

 

Egyébként igazad van, ha több civilt akarunk a menetre, akkor nem lehet agyon keményíteni, de azért érdemes megnézni mondjuk egy Marcus Aurelius, vagy mondjuk egy Niemegen menetet is! Az utóbbin maximális kiszolgálás, de az megint más kategória. Ahhoz nem kevés, pénzes támogató is kell!!!!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Kuruc71 (19071)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19071
Szia Hamburger !

Ahány ember annyi látószög, és vélemény. Azonban gyanítom, hogy a túlélők véleményét nagyban befolyásolja a díj, díjjak amit ( teljesen jogosan, és elismerésre méltóan ) kaptak. Az sokaknak megváltoztatná a véleményét, mint ahogy azokét is akik nem értek be szintidőre és morrogtak.

A fénymásolt térkép sajna ( véleményem szerint ) kevés volt és nem csak azért mert gyenge volt a másolat, hanem azért is mert sok ösvény, út ezen sem volt rajta.

Ami objektíven véleményem szerint megállapítható az az hogy akinek nem volt GPS-e az este 20-25 Km-re a céltól esélytelenné vált a befelyezésre. Már pedig ha cél a civilek bevonása akkor egy 50-100 000 Ft os "kütyü" nem lehet alapfeltétel.
Persze ha ha kemény katonai menetről beszélünk akkor mehet.

Csak az ötledeidet majd jövőre ha kérhetem mértékletesen osszad a tervezés fázisában.

:-))
Előzmény: Hamburger2 (19070)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19070

Szia Kuruc!

 

Közben olvastam a túlélő portálon lévő véleményeket is. Valamilyen oknál fogva nekik az idei szervezettsége jobban bejött, mint a tavalyi! :) Nem lehet, hogy Te csak azért vagy elfogult, mert tavaly "bennfentes" voltál? :)) A regisztrációt a szervezők is elismerték, de a többi területen - a túrások a K100-ast hozták összevetési alapnak - egyértelműen jóra értékelték a SzLM-t. Többen megjegyezték, hogy ez még nagyobb kihívás volt, mint a K100-as. Az pedig, hogy a katonák eltévedtek, az bizony inkább a katonákat minősíti, mert több civil szerint még a nem túl sikerült térképfénymásolat is egyértelmű volt számukra! Volt aki egyenesen azt mondta, hogy jobb volt, mint a legújabb kiadású túristatérkép! :)) Érdemes regisztrálni a portálra és elolvasni a véleményeket, de ha gondolod, akkor át is küldhetem! :) Én reggel beszéltem a fő szervezővel - este már említettem Neked - és a regisztráción kívül ő sem vett észre különösebb problémát, mert nem jeleztek vissza neki. Egy tény, ő nem járta be előtte személyesen a terepet és többen ennek tudták be, hogy ennyire "gyilkos" lett a pálya. :) Sebaj, jövőre majd én is kipróbálom! :) Legalábbis remélem! :)

 

Egyébként tényleg érdemes összevetni pár civil teljesítménytúrával is! A K100-ason emlékezetem szerint másfél órával a rajt előtt kezdődik a regisztráció és a rajt is folyamatos x időpontig. (Ezt tényleg át lehet venni, mint a járőrversenyeknél!) Aki elsőként akar indulni, az már 2-3 órával a regisztráció kezdete előtt sorba áll! Lehet, hogy a végén pont az lesz a SzLM vonzereje, hogy "kőkemény" kihívás? Már van is egy ötletem: csak koordináták megadása kötelező töréspontként a legnagyobb rengetegben, semmi ellátás, messze elkerülve a lakott településeket! Kisebb túlélő túra! (A végén persze gőzfűrdő utáni thai - masszázs és svéd asztal! :)))  

 

Hamburger

Előzmény: Kuruc71 (19033)
Hamburger2 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19069

A gyógyszeriparra már mások is gondoltak, de szerintem ahhoz komolyabb infrastruktúra és bizonyos fajta technológiai kultúra is szükségeltetik. Nem tudom, hogy van-e egyáltalán Afganisztánban gyógyszergyár. Mindenesetre tényleg alaposabban meg kéne vizsgálni a kérdést.

 

Aztán azt is, hogy mennyiért vásárolná fel az ipar a mákot és mennyi a különbség ahhoz képest, amit ópiumként keres vele a termesztő. No és persze ilyenkor mindenkit kárpótolni kell, aki korábban is részesedett az üzletből! :) Elég bonyolult a helyzet, de egy gondolatmenetet biztosan megér!

 

Mint ahogy volt is olyan javaslat, hogy központilag vásárolják fel a parasztoktól a mákot ugyanannyiért mint a "rossz fiúk", majd semmisítsék meg. Valamiért az sem működött. Pedig van egy olyan érzésem, hogy még mindig olcsóbb lett volna, mint a már úton lévő ópium és más mákszármazékok ellen küzdeni az egész világban. De hát én nem vagyok szakértő, tehát ne mondjak ilyeneket!

 

Hamburger

Előzmény: swordmanus (19023)
harcipincsi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19068
De az is csak 99%-ig; tudom. :)))
Előzmény: Kuruc71 (19067)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19067
Nagyon ne éld bele magad.

Az biztos ami már megtörtént.
Előzmény: harcipincsi (19065)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19066
Nadon jó ! :-)))
Előzmény: Konvergencia (19063)
harcipincsi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19065

TAAANKBESZERZÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS????????????

Honnan a hír? Ez szívenütött erősen!!!

(Na nem, mintha baj lenne, de nem kellett volna akkor még egy picit kihúzni a 72-esekkel; hátha nem szerel le rengeteg szakszemélyzet, stb.???) :-O

Előzmény: Törölt nick (19032)
harcipincsi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19064

Meg tudom érteni. Pláne, ha katona... (Pozitív diszkrimináció, stb.)

Őszintén szólva, nekem is megfordult már a fejemben. :)))

 

Amúgy mindenkinek, aki magára veszi:

Bajotok van velem? Ha itt vagyok, akkor alig csorog a topik, ha meg elmegyek, és csak alkalomadtán van időm benézni, akkor meg alig győzök visszaolvasni! :oDDD

Előzmény: monor-21 (19029)
Konvergencia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19063

"A Leo2 A4 re van ajánlatunk, de az A6 ra való korszerűsítés van annyira drága hogy boritékolom, hogy kimarad."

 

Ősszel, valamikor októberben idejön hivatalos látogatásra Nicholas Sarkozy! Esetleg  azt kellene csinálni, hogy a Sólyom "Középhatalom" László átkarolhatná a vállát a fogadáson, és azt mondaná neki: "Drága Sárközy Mikikém, arany barátom, sz@rban van a haza! Nem tudnál segíteni abban, hogy honfitársi áron (!) juthassunk hozzá pár századnyi Leclerc harckocsihoz? Cserébe küldetek az asszonynak tökös-mákos rétest, ilyet Párizsban nem esztek, az biztos!" :-))  

Tényleg ki kéne használni, hogy magyar származású a francia elnök! Gondoljatok bele, az a jó kis finom computerizált tűzvezető rendszer, na meg a titán ötvözetből készült, lerobbanthatatlan lánctalpgörgők, a default éjjellátó, infrakamera, stb....

     

Előzmény: Kuruc71 (19038)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19062
A vívóedzőm Lukovich István mesélt egyet smást az NDK-ás doppingkultúráról.
Nem ide való, de egy mondat erejéig kitérek rá. Nem csak arról volt szó, hogy különböző szérumokat kaptak hanem az egész életmódjuk és táplálkozásuk az élsportolóknak erre épült. Az az dopping alapanyagból volt nekik a kenyér, a és sok más élelmiszer, melyet az edzések helyén, de soha nem otthon fogyasztottak.

Volt időszak amikor a hormondoppingot úgy "végezték" hogy női tanítványt teherbeejtették, és elvetették a gyereket, de persze a hormontermelés még jó darabig folytatódott. A Szu-ban is használták ezt a módszert de ott az edző kiváltsága volt a teherbeejtés.
Előzmény: swordmanus (19061)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19061
Ez a sztori engem is érdekelne: info@kalasnyikov.hu
;-)
Előzmény: Princ of Carpatia (19057)
gencsydani Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19060
:DDDDD
Előzmény: Kuruc71 (19058)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19059
Az más !

Ott az egyedi gasztronómiai szokások miatti szubkultúráról volt szó, míg pl a Görögnél ez genetikailag általános jelenség.
Előzmény: Princ of Carpatia (19057)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19058
Nem!Nem! Jó uram !

Ebben semmi előítélet nincs ! Ez szín tiszta tapasztalat.
A Görög nők amúgy nem csak szakállasak, és bajszosak, hanem télen még magasabbak is mint nyáron. Ugyanis ilyenkor a hidegtől fel áll a talpukon a szőr.

:-)))


Ja amúgy meséltem Csabinak ( Papa 1970 közös esetünket mikor Tatán képletesen a századosnak meg a többi nyúlnak beráztuk a répát !
Ő is jót röhögött !

Amúgy most itt is megköszönöm neki és barátainak azt a segítséget amit a Szt László meneten nekem és a többieknek nyújtottak.

Isten áldja meg őket, mert nem kis részben nekik volt köszönhető a siker !
Előzmény: gencsydani (19056)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19057
Szia Kuruc!
Én meg láttam NDK-s úszólányokat borotválkozni! :-))
Majd magánban meg elmesélem, hogy benyúlva a lábuk....... :-)))
Öreg Csóka
Előzmény: Kuruc71 (19055)
gencsydani Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19056
Fogadjunk, hogy kend a Degecz nevű település szülötte!:P
Előzmény: Kuruc71 (19055)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19055
"Az nem ugy van, hogy a francia idegenlegioban a tuzszeresz katonaknak kotelezo szakallt viselni? Ha a briteknel is ez lenne a szabaly, akkor a csajnak operalt katona nem maradhatna tuzszeresz."


Ebbe nem sok logikát látok, mivel a szakál akár a gázálarc, akár a bombaruha viselésében csak akadályoz.

Viszont ha mégis ez a helyzet akkor a Görög nők nagy része latzán lehet tűzszerész.
:-)))
Előzmény: Törölt nick (19053)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19054
Tavaly ősszel még úgy állt a dolog, hogy EGYÁLTALÁN NEM lesznek harckocsizók, és ahogy mondtam pár katonának született katonának köszönhetjük, hogy kiharcolták.

Így névtelenül is köszönet , és tisztelet illeti meg őket.

Az hogy közben esetleg még is lesz valami váltás, vagy egyébb az azt mutatja hogy a HM szakmai vezetése mennyire magas szinten van és képes előre tervezni.

Előzmény: Törölt nick (19051)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19052
Ilyesmire akartam célozni én is.
Előzmény: Kuruc71 (19050)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19051

MICSODA?!?!

Ha 2012-ig nem kapnak fejlesztést a harckocsizók, akkor mire van a mozgolódás, amiről írsz? Mire kaptuk az ajánlatokat? Most tervezik a 2012 utáni beszerzéseket?  Vagy a Honvédség malmai ilyen lassan őrölnek? Hát ez nem valami hatékony tempó. Mi lesz, ha akkor kell majd beszerezni a harckocsikat, ha már a határon az ellen?2070-ben vesszük majd meg a Leo 2 A/4-eket, vagy valamit helyette, amin már most rágódunk itt?

 

Áhh sz@rt sem ér az egész...

Előzmény: Kuruc71 (19047)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19050
Véleményem az, hogy aki a nemi identitásával kapcsolat ilyen bizonytalanságban van, az lelkileg van annyira labilis, hogy nem alkalmas katonai pályára. Arról nem is beszélve, hogy a közösségi szellemnek sem használ.
Előzmény: swordmanus (19049)
swordmanus Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19049
Mondjuk én az ilyen bizonytalan katonát leszerelném. Jó tűzszerészként találna melót civilben is bőven, és helyette bőven lehetne találni tkös legényt vagy helyre menyecskét, de nem mindkettőt egy testbe csomagolva.
Előzmény: Princ of Carpatia (19048)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19048
Bocs!
Csak azért hogy értem:

...nemváltoztató műtétjének...

....NEMI jellegének megváltoztató műtétje.... (Nem a nemi a fontos, hanem annak jellege! :-)))) )

Eszem f@...m meg (fel) áll!!! :-))))))))))

Öreg Csóka

Előzmény: Princ of Carpatia (19037)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19047
"Elvileg most az afgánoknak ígérünk magyar T-72-eseket, úgyhogy ha ezt lemondjuk, akkor megvan a megmenthető és modernizálható harckocsiflotta. Elvileg a magyar módozatok a T-72 továbbfejlesztésre megvannak a HTI-nál, pontosabb célzás, hogy ki tudják a fele ágyúlőszert, ami a toronykoszorú felett van, a túlélőképesség végett."

2012 ig a harckocsizók SEMILYEN fejlesztést, alkatrészt, lőszert nem kapnak. Mindent a meglévő készletekből kell kigazdálkodniuk. Szóval fejlesztés NUKU !
Ezt is csak pár elszánt katonának köszönhetjük akik kiálltak a fegyvernemért, és kiharcolták.

De ez így csak kegyelemkenyér !



Előzmény: Törölt nick (19044)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19045
Szia földi !Egyrészt a szervezés tekintetében a tavaji, és az idei között ég és föld volt a különbség ! Nem egy olyan "extra" volt idén ami önmagában majd kiverte a biztosítékot. De hagyjuk mert azért még is csak klassz volt.

A talpam úgy néz ki mint egy lufikiállítás, és olyan új izmok adtak hírt magukról amikről nem is tudtam hogy léteznek.

A fentieket leszámítva egy igazi katonai harcimenet volt. Nem egy hétköznapi teljesítménytúra.

Kemény volt , de megérte !
Előzmény: dr_kotasz0831 (19042)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19043
Ez még régebben volt amikor a vadászgép tenderben mindenki bedobott mindent, hogy őt válasszák. A svédek felajánlottak mindent, többek között az STRV 103B-t .

Teljesen logikusan anno a meglévő és elégségesnek tűnő 230 T-72 mellet értelmetlennek tűnt egy teljesen új HK rendszeresítése.
Azóta viszont a 230 ból 15 db lett.
Előzmény: Törölt nick (19041)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 19042

Csao Földi!

 

Mondj valamit a menetről. Milyen volt?

 

Köszi,

Én

Előzmény: Kuruc71 (19040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!