Keresés

Részletes keresés

spityu98 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 3057
állitólag a belső szerkezeten kivül minden 18-k arany
Előzmény: APT (3056)
APT Creative Commons License 2009.03.16 0 0 3056
A márkanév teljesen ismeretlen, "nem létező" márkáról, nyilván private-label (a megrendelő által kért márkanévre feliratozott katalógusból rendelhető órák) gyártásról van szó.
A kora egyértelműen az 1920/30-as évek időszaka. Az állapota a képről nem megítélhető. Nyilván valamilyen típus-szerkezet van benne, de ez az egész egyszerű cilinderestől elindulva lehet akár valamilyen míves kivitelű precíziós szerkezet is.

A valószínű "átlagos" kivitelt feltételezve az óra értékét gyakorlatilag a nemesfém súlya határozza meg, azt is meg kell nézni, a csat miből van. Az ugyanis sokszor csak aranyozott, de legalábbis a toknál kisebb finomságú (gyakran 9K-s) aranyötvözetből készült.
Értéket így, a részletek és az aranysúly ismeretének hiányában nem lehet mondani, jellemzően valahol 25-30 ezertől felfelé sok minden elképzelhető.
Előzmény: spityu98 (3055)
spityu98 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 3055
aranyóra
spityu98 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 3054
jó napot a forumozóknak a segitségeteket kérném 1 női aranykarórával kapcsolatban
18k-osállitólag svjci manufakturába készült 1900-körül
a neve:TULLIUS
száma:22626
ha valaki tudna valamit az órával kapcsolatban ár-érték,stb.
azt nagyon megköszönném.
cimem:toth.merci@hotmail.com
csep-el Creative Commons License 2009.03.15 0 0 3053

Helló!

Köszönöm!

Meg fogom nézni alaposan hátha meg lesz a hiányzó rész!!!Illetve megnézetem,mert nem értek hozzá!

Előzmény: APT (3052)
APT Creative Commons License 2009.03.14 0 0 3052
Igazad van a Longinesben, felületes voltam, ez nem stopper, hanem ébresztő. A Longines legtöbb ilyen órájában egy hangrúdra ütő, nagyon míves ébresztőszerkezet van, elvileg a korona az egyik irányba a járat, a másik irányba a felhúzószerkezet rugóját húzza fel.
Az állapotát, problémáit persze látni kellene, de azért az ilyen órák 50-60 ezer alatt általában még kisebb javításra szoruló állapotban sem szoktak előfordulni.
Szépen rendbe téve egy 80-100 ezret megközelítő érték reálisnak mondható, mint minden régiségnél igazán egzakt ár nincs, ritkaság, és adott helyzetben számottevően többet is érhet valakinek, de nagyjából ennyire ténylegesen lehetne számítani.

A képről valóban nem derült ki, hogy ez egy Lange. A sorozatszám alapján 1910 körüli lehet az óra, és a felhúzó-tengely hiánya még megoldható gond lenne, de a billegő hiányával sajnos vége van szegénynek. Ez nagyon nagy kár, mert ez az óra igen komoly érték lenne - kompletten. Fel kéne túrni a dolgokat, hátha megkerül a billegője, még törött tengellyel sem menthetetlen, de a koszorú és a hajszálrugó legyen meg.
Anélkül sajnos érdemben értéktelen az óra. Mégiscsak Lange, valószínűleg pár tízezret így is lehetne érte kapni, de semmi számottevőt.
Kompletten, jól működő állapotban ezüst tokban is legalább 2-300 ezres érték.
Előzmény: csep-el (3051)
csep-el Creative Commons License 2009.03.14 0 0 3051

Köszömöm!

 

Közben én megutattam 4 órásnak,ebből rögtön az első ki akarta szurni a szemem 15 ezer ft-al darabjáért,az alpakka nem kell neki,nekem meg mind kell mondtam és elmentem.Ja és az nem is ezüst,azt is mondta.Máshol pedig nagyon korrektek voltak!!

Amit nem látsz rendesen az egy A Lange & Söhne  mindenki ezt nézte meg nagyon,azt mondták elég ritka darab,a 30-as évekre tették.Leirnám a számát,és ha meg tennéd megnéznéd valami katalógusba az évjáratát?Már ha van ilyen?  Ennek hiányzik a billegője,a koronája lehet,hogy meg van abban a dobozban,de a billegő nincs! 60856

 

A longines pedig állitólag ébresztőórás,de az a szerkezete talán rossz,egyépként ha felhuzom működik maga az óraszerkezet. Az értékét csak találgatni tudták az órások,15,60,és volt a longinessre egy 100 ezres is.Félreértés ne essék NEM AKAROM eladni,csak tájékozódni szeretnék.Ha meg tudnád mondani milyen értéket képviselnek azt megköszönném!

Előzmény: APT (3050)
APT Creative Commons License 2009.03.13 0 0 3050
Az utolsó egy eléggé lerobbant Roskopf, ez nem valószínű, hogy különösebb figyelmet érdemel. Használhatóra kipofozni az értékét meghaladó összeg lenne.

A Longines egyértelműen egy szép stopper, hogy műszakilag milyen állapotban van az persze egy képről nem látható, egészen biztos, hogy egy szerviz esedékes lenne, a mutatók-számlap feljavítása is ráfér - de ez (hacsak a szerkezet nincs reménytelen állapotban) akkor egy igen komoly és értékes óra.

Az utolsót jobban meg kellene nézni, nem tudom a képről eldönteni, hogy ez most valami jobb kulcsos, vagy csak hiányzik a felhúzókorona.... Lehet, ez is megérné a figyelmet.
Előzmény: csep-el (3049)
csep-el Creative Commons License 2009.03.13 0 0 3049

Helló!

 itt vannak a képelk az emlitett óráról! De még jött hozzá 2,ezek egy dobozkából kerültek elő.Az utolsó nem ezüst.

Előzmény: APT (3045)
APT Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3048
Persze, hogy komolytalan, de a leírásból is az derül ki - számomra - hogy az eladó a piactól várja a tájékoztatást és a beárazást.

Látszik, hogy nem jársz ki rendszeresen az ócskapiacra. :-))) Ott is van ilyen, hogy ki van téve a gagyi Molnia, ócska DOXA, és mondanak rá 30-50-80 ezret. Ha legyintesz és továbbmész, úgy el is könyvelheted, hogy hülyék mind az eladók.
Ha rászánsz kis időt és elbeszélgetsz az illetővel, akkor könnyen kiderülhet, hogy momentán halovány gőze sincs menyit ér, mondjuk komódban meg sámliban utazik, azoknak tudja az árát, ezt árulja megbízásból, a szintén hozzá nem értő tulajdonos pedig valami mendemondából kiindulva azt hiszi, hogy tényleg ér ennyit.
Ha ezek után felvilágosítod, elmondod a "frankót", az sem ritka, hogy előkapja a telefont, felhívja a tulajt, megbeszéli vele a dolgot, és odaadja tényleg reális áron. Vagy vár még pár hetet - hátha - alapon, és ha nincs rá vevő többért, legközelebb már ő szólít meg, hogy rendben vidd x ezerért.

És van olyan is, aki éveken át makacsul kapaszkodik az irreális, tízszeres árba - mondjuk mert ő is mellényúlt, és kutya rosszul vette.
Előzmény: glashuette (3040)
csep-el Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3047
Köszönöm!!!! Lesz kép igaz nem ma,de holnap megpróbálom!Azok az időmérők pedig ott vannak!!!Az óra szerintem nagyon jó állapotban van / kivülröl /
Előzmény: APT (3045)
APT Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3046
A rejtett minimálárnak tud lenni lélektani hatása, arra is jó - az eladó részéről - hogy lehet még menet közben "finomhangolni", csökkenteni a valós licitek irányába úgy, hogy a vevők azért nem látják az eladó erőlködését. :-)))

De a legfőbb funkciója tényleg az, hogy befolyásolástól függetlenül engedi a piacot beárazni egy terméket, és ezt ebből a szempontból igen hasznos lehetőségnek tartom. Megjegyzem, most már fizetni kell érte mindenképpen a Vaterán, tehát habókra nem érdemes élni vele. Valószínűleg ezért is nem tette így fel a vita tárgyát képező DOXA-t az eladó, egy barát számára megbízásból árult órán kár úgy költséget csinálni, hogy aztán el sem lehet végül adni.
Ezzel együtt nem értem a "felháborodást", lehet vele levelezni. Én meg is "szakértettem", szépen meg is köszönte, és nem is törölte.
Előzmény: BoBoYSA (3041)
APT Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3045
Kép kellene róla. A 12-es és 6-os számoknál látható "időmérőt" nem értem, ha mindkettőnél van egy segédszámlap, akkor ez feltehetően kronográf (stopperes) zsebóra.
De kép, kép, kép kellene, a szerkezetről is.

A tok anyaga a 0.900-as felirat alapján szinte biztosan ezüst, az egyéb jellemzők is ezt valószínűsítik.

Mindent mást csak képek alapján. :-)))
Előzmény: csep-el (3039)
glashuette Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3044
Kissé finomabban fogalmazva: aki először mond árat, az van jóval kedvezőtlenebb helyzetben, ha alkudoztál már, akkor ez a tény nyilvánvaló. Itt megvárja az eladó, amíg a kedves vevő mond árat.
Előzmény: BoBoYSA (3041)
glashuette Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3043
A rejtett minimál ár magyarázata: hátha jön egy balek aki a csillagos égig licitál.
Előzmény: BoBoYSA (3041)
glashuette Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3042

Egyrészt itt a kikiáltási ár megegyezik a minimálárral mert ott a zöld felfelé nyíl, másrészt azt hiszem sokkal prózaibb ok húzódik meg emögött és sok más hasonló mögött: az úr nem akarja kifizetni a 100 forintot. Van aki felteszi a milliós órát 1 forinttal min ár nélkül és zárt aukcióba rakja hogy ne tudj rá licitálni, aztán kiírja, hogy ajánlatokat várok, ez a fordítottja, irreálisan magas min ár nélküli indítás és szintén ajánlatokat vár.

 

A rejtett minimálárasat pedig nem kiemelkedő darab esetén nem árazza be a piac, mert egész egyszerűen nem érkezik rá licit. A habókra senki nem licitál szívesen még a piaci árig sem.

Előzmény: BoBoYSA (3041)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3041

Függetelenül attól, hogy mennyit ér ez az óra 5-10-20 vagy 25 e Ft,  továbbá attól is függetlenül, hogy itt nem a minimál ár 300 eFt, hanem a kikiáltási ár :-), végre megértettem,  mi célt is szogál a rejtett minimál ár,  mert erre nem bírtam hosszú ideje rájönni.

Tehát ha ismeretlen az érték, akkor fel kell tenni alacsony kikiáltási árral, rejetett irreális minimál árral, így ugyan nem lesz eladva, de legalább a piac beárazza. Aztán második feltételkor van viszonyítási alap.

Más eseteben még továbbra sem értem a rejett minimál árat.

 

Más kis színes:

Egy falióra javításért kaptam: 3 különböző Chimay-t, egy mézes Barbar-t, egy Kloster Trippel-t, egy Delírium Tremens-t, egy Duvel-t és három hollandi Trappistát, köztük egy Quadruppelt.

Üdv
B

 

Előzmény: APT (3034)
glashuette Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3040

Nem értünk egyet, dehát ez nem baj. Ez itt épp nem egy kisuvickolt darab, a számlap legalábbis repedtnek látszik, két mutató leesve. Veled ellentétben csak egy éve és csak hobbiból foglalkozom "antik" darabokkal és főleg karórákkal. Mindazonáltal az a meglátásom, hogy ami romos kívülről, az ritkán ép és műtő tisztaságú belülről, sőt. Namármost ezt 300 ezres minimáláron felrakni khm...

Épnek tűnő arany IWC-ért nem adják meg a 250 ezret.

Előzmény: APT (3034)
csep-el Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3039

Üdvözlök mindenkit!

A segitségeteket szeretném kérni egy zsebórával kapcsolatban.Sajnos képet nem tudok mellékelni róla,de leirok mindent róla.

 

Akkor:

 

 Ez egy Longines zsebóra,hogy milyen anyagból van rejtély,.de valami fém.A számlapon a számok szép mivesek és aranyozott,A 12 szám nem látszik mert ott is van valami időmérő szerkezet,és a 6-ost sem látni,ott is van valmi időmérő.

 

Ha a hátlapot felnyitom a következö látható:

                                                                     LONGINES

                                                                           7

                                                                 GRANDS PRIX  ( és körölötte különböző figurák.)

 

 

 

  Ha megforditom:      

 

 

                                  Középen a longines felirat és felette egy szárnyas valami

                                         Alatta bekarikázva0,900

 

                                  ez alatt pedig a sorazatszáma:4129425

 

A zsebórára fel van fogatva egy magyat cimer,körötte a hadsegélyező felirat látható  1914 a cimer hátlapján is az 1914 látható.

 

 

 

Ha valamit tudtok róla legyetek szivesek jelzni!

Köszönöm!

B. Jani

Wreck Diver Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3038
Az utcán, ha még nem írtam volna elégszer... :)
Előzmény: Wreck Diver (3037)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.03.12 0 0 3037

Tegnap vettem észre az utcán a következő plakátokat az utcán:

 

 

 

Esetleg valamelyik tisztelt topiktársat érdekli.

APT Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3036
Én mindent feltételes módban írtam le. Az óráról nincsenek értékelhető képek és nincs precíz leírás sem.
Ehhez képes nem láttam kérdéseket, csak kinyilvánításokat. "Nekem 3 ezret ér", "nekem 10 ezret ér".

Én például egy fillért nem ajánlanék érte anélkül, hogy ne tisztáznánk pár alapvető kérdést. Másrészt viszont láthatóan nyomógombos állítású, márpedig a DOXA-nál 20 lénia feletti, a nagy vasutasórákba építettek voltak - és azok az órák többet érnek.
Én a kép alapján meg nem mondom, hogy repedt-e a számlap, a tok polírozható. Én tisztázandó kérdéseket látok, amelyeket valószínűleg lehetne is tisztázni. Kérdezni kellene talán...

Igen, persze, zsákbamacskának persze nem sokat ér a dolog - de tudható, hogy értelmetlen megajánlani 2-3-5 ezreket, úgysem fogják odaadni.
Előzmény: Gempa64 (3035)
Gempa64 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3035
APT
Minden tiszteletem mellet most nem tudok egyetérteni. A kép nagyítása , finomítása után tisztán látszanak a következők : a tok, hogy finoman mondjam kissé patinás, a percmutató is le van esve, ami már kicsit gyanusabbá teszi, a számlap, bizony repedt, bár nem feltünő és valószinüleg eltüntethető. Az, hogy most jár, hát esetleg egy jó pont. Egy tisztításnak is komoly ára van. Ha 15 az eladási ára és 10 -ért veszem, már nem fér bele egy generál. Korrekt leírás és főleg képek nélkül nekem továbbra sem érne többet, mert zsákbamacska.
APT Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3034
Glas, most tényleg: nem kellene már ezt csinálnod. Olyan engesztelhetetlenül kíméletlen vagy ismeretlenül is mindenkivel, amire nincs okod.
Először is: az a DOXA nekem - nincs használható leírás róla - a nagy méretű "vasutas" kivitelnek tűnik, a 65-70mm-es nagy "lavórnak". Nomármost ezeknek azért van áruk egész normális. Látom rajta, hogy a másodpercmutató ugyan leesett, egy általános rendbehozatal is ráfér, de tudod azért ezeket szép állapotban, jól kisubickolva simán megveszik 40-70 ezer között. Van, hogy még többért is.
Szép állapotban pedig a sima, FHF1-es szerkezetre épülő "tucatDOXA" is ér azért 15-20 ezret, ennek pedig ép a számlapja, működik a szerkezete. Az a 10 ezer tehát lehet érte reális.

Másrészt, ha énnekem fogalmam nem lenne az órákról, kezembe kerülne egy ilyen darab, nem ismernék senkit, akiben meg is bízom és meg tudom tőle kérdezni, mennyit is ér, akkor valószínűleg én is valami ilyesmivel próbálkoznék, feltenném egy 1Ft-ról elindított árverésre, egy valószínűleg irreálisan magas minimálárral, és figyelném, a piac mire árazza be.
Nem látok én ebben semmi olyan felháborítót, ami ezt a megvető-lenéző minősítést megérdemelné.
Előzmény: glashuette (3032)
Gempa64 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3033
Igen, csak szöveges ajánlatot tettem, de majd még visszasírja : D
A tízezret egy kicsit sokallom, főleg így, hogy semmit nem lehet tudni az óráról. A másodpercmutató valószinüleg csak leesett. ( ki tudja ? )Szerkezetről sincs kép,bár eltudom képzelni.
glashuette Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3032
A 3000-res szöveges ajánlatot törölte. Legnagyobb megdöbbenésemre valakinek megérne 10 ezer forintot.
Előzmény: BoBoYSA (3025)
APT Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3031
JPBemondó elég jól körüljárta, én inkább általánosságban tenném hozzá azt, hogy nincs "generális negyedütős megoldás" a nagyórák között, itt felsoroltunk többfélét, de van még sok egyéb megoldás is. Vannak, elterjedtek a negyedóránként zenélő (Westminster stb..) megoldások, ezek között akad olyan, amelyik negyedóránként az órát egyáltalán nem üti, csak a dallam meghatározott részét játssza le, és van, amelyik az órát is üti.

Jellemző, hogy ha előbb az órát üti utána a negyedeket, akkor a már elmúlt órát üti, utána a negyedeket. Van megoldás, ahol egészkor elüti a négy negyedet is, van, ahol csak az órákat.

A negyedütősök többsége a negyedeket tapintótárcsás óraművel szabályozza, ami azt jelenti, hogy ha nem várjuk ki az ütést előre állításkor, akkor az első teljes óra elérkezéséig a negyedek ütése elcsúszhat. A XIX. század elejétől az órák ütése már mindig fogasíves ütőszerkezettel történt, tehát az órák nem csúszhatnak el, de korábbi, antik órákon előfordulhat ezt is tapintótárcsával ütő szerkezet, ahol nem kellően türelmes állítástól teljesen aszinkronba kerülhet minden.
Előzmény: BoBoYSA (3029)
JPBemondó Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3030

 

A nagymutató kerekén egy pecek ugratja a lépcsőskorongot. Szerintem azt kell úgy beállítani, hogy ne háromnegyed és egész között, hanem egész és egynegyed között váltson.

 

Előzmény: BoBoYSA (3029)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3029

Köszönet, mert egy csomó dologgal okosabb lettem, de azért az eredeti kérdés még megvan.

 

Szabadon lehet- e állítani úgy az ütést, hogy a negyedes, feles és a háromnegyedes ütés után az előző órát, vagy a következő órát üsse el, vagy ezt az egész órás lépcsős-tárcsa megszabja.  (Mondom, persze egészkor világos hogy mindkét rendszerben egyformán az aktuálisat üti.)

 

Kösz

B.

Előzmény: JPBemondó (3028)
JPBemondó Creative Commons License 2009.03.11 0 0 3028

 

...valószínűleg az volt a logika, hogy negyeddel múlt öt, háromnegyeddel múlt hét. Ahogyan az angolok ma is mondják - quarter past five, azaz negyed hat.

 

Az igazán nagyszerű az lett volna - szerintem - ha egészkor az óra 'elhallgatja' a negyedeket, és csak az egészet üti. Azt viszont esetleg két hangon. Jó, most beleért a kezem a bilibe. :)

Előzmény: BoBoYSA (3026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!