Keresés

Részletes keresés

Capibara Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419563

6000 éve tudunk hőkezelni, mégsem szoktunk rá a kitinpáncélra, és a cellulózra. Vajon miért?

Az Oscar gálán is wagyu marhát zabáltak kétpofára, vadasan, nem rántott szöcskét. És a hőfok sem 19 volt, az biztos.

Pedig mutathattak volna példát is: 15 fokon, nagykabátban, kesztyűben ropogtatják a panírszöcskét.

Előzmény: zkmchy (419561)
Csuklósbusz Creative Commons License 2022.04.08 0 1 419562

Közintézményekben itthon is óriási a pazarlás. 

Hiába lenne itthon ilyen jogszabály, most is rengeteg irodai dolgozó mellett van dugiba olajradiátor az asztala alatt. xd

De az még semmi mikor szinte szabad téren használnak olajradiátort ahol felfűteni esélye sincs, de még csak melegedni se nagyon tudnak mellette, max ha ráül.

Bementem a múltkor egy kórházba, minden (teljesen nyitott) információs pultban ottvolt egy olajradiátor, még a liftesnéni mellett is. Mai nem lakossági árakon egy ilyen radiátor megeszik annyit mint amennyit keres az ember aki melegíti rajta a kezét. 
Egy 150W-os infrapanel alatt lehet nem is fázna, a 2500W-os olajradiátor mellett meg fáznak. 

 

 

Az egycsöves mobil klímákról amik a helyiség levegőjével hűtik magukat nem is beszélve. Láttam hivatalt ahol mobil klímákkal rakták tele az irodát, nem ideiglenes használatra. 

Előzmény: kobab (419532)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419561

Az ember más eset, mert tud hőkezelni, sütni, főzni. ezt meglehetősen régen csinálja, egyelőre bevált. Ha van bőven fokhagyma, azzal lényegében mindent meg lehet enni.

Előzmény: Capibara (419557)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419560

Értem, de Auro arról beszélt hogy a mi fajtánk nem fog húst enni..nem telik majd rá.. nem wellness nem lesz, meg nyaralás, hanem hús...

Előzmény: advocatusdiaboli (419548)
Auralianus Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419559

hallottatok már az orosz szuperfegyverről? Itt egy videó róla (bocs, angol nyelvű)

изменение климата, amit nagy valósznűséggel már be is vetettek, csak egyelőre tagadják

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419558

A " halálsas" közvetett növényevő.

Előzmény: Capibara (419557)
Capibara Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419557

A bolsevik brüsszelitáknak kellene elmagyarázni, hogy a halálsas miért nem eszik garnélarákot.

A bolsevikok módszere volt, hogy minden bevált dolgot ki akartak fordítani, még a Földet is.

Előzmény: zkmchy (419553)
Auralianus Creative Commons License 2022.04.08 -1 0 419556

Advo... én nem várok el senkitől semmit...nem is vitázok...

 

...én azt mondom, hogy ezek a számok. Vagy tudomásul vesszük őket és alkalmazkodunk ma (ez könnyebb, még ha nehéz is) vagy jöhetnek
a tirádáid az emberi természertől, vagy bármi másról (csupa nagybetű, kivastagítva 5 felkiáltójellel)... azt mondod lehetőségek? A fosszilisek

nem fognak elfogyni a fogyasztás bővülésének mostani üteme mellett? Ez egy lehetőség? Tényleg?

 

De tudod mit? ok, kezeljük őket lehetőségként :) Lehet azért az erőforrások elfogyásának esélye progresszív, ha exponenciálisan növekszik

a felhasználás? Megengedi az emberi természet? :)

 

Szóval akkor (szigorúan csak eshetőségként kezelve a dolgokat) az van, hogy szerintem még mindig könyebb alkalmazkodni ma (csupa kis-

betű, nem kivastagítva, nincs felkiáltójel), mint 10-15 év múlva, az elfogyás esélyének 10-15 évnyi exponenciális növekedése után :) Össze

tudok rakni ahhoz is egy szemléltető excelt, ha kételkednél a kijelentéseim igazában.

 

+1 akkor sem fogok elvárni senkitől semmit meg vitázni sem fogok senkivel... mivel igen nagy valószínúséggel azok fognak tudni kevésbé

alkalmazkodni majd 10-15 év múlva, akik úgy döntöttek az ő emberi természetük diktátumai erpsebbek a valóságos kényszereknél :)

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (419549)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419555

Nyugi egyébként mert a hal is elfogadható kompromisszum, pl afrikai harcsa kg kevesebb mint kg takarmányból lesz. okééé... nem örökmozgó, a fehérje kevesebb, de vagy 5 ször jobb akkor is mint pl a baromfi. Csak hát kell neki 2 év, a csirke meg egy hónap múlva már rántottcsirke.

Capibara Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419554

:) Sajnos igaz.

A hírekben volt, amikor a gyerekgyilkos sürgette a bíróságot, hogy siessenek már az ítélettel, mert a böriben rántotthús lesz pürével és koviubival, eszméletlenül jól csinálják, sietne vissza, nehogy lemaradjon.:(

Előzmény: Törölt nick (419545)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419553

Sok lesz a csont toll miegymás, jobban jársz ha bekapod. ha nem tetszik hát kabbbe! (((-:

.... neked öt gigabájt nekem öt libamáj..... (-:

Előzmény: Capibara (419547)
farkaséhes oroszlán Creative Commons License 2022.04.08 -1 1 419552

Korunk mátrixa.

Előzmény: padisah (419535)
farkaséhes oroszlán Creative Commons License 2022.04.08 -1 2 419551

Emberére akadt.

A csaholó falka közös vonyításkényszere a domináns.

Előzmény: advocatusdiaboli (419550)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2022.04.08 -4 1 419550

Ja, jól láthattuk most nálunk is, hogy a globálmédia ugye bármit el tud intézni, simán kinyírta a neked tetsző politikai oldalt, igaz?

Ja, mégsem...

Előzmény: padisah (419535)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2022.04.08 -2 2 419549

Auri, te nem velem vitázol, hanem az emberi természettel... 

Te nagyon jelentős önkéntes lemondást/takarékosságot várnál el az emberiségtől - "mert különben lehetséges (NEM BIZTOS ÁM, BIZONYÍTANI PERSZE SEMMIT SEM TUDTOK !!!), hogy baj lesz"...

 

És előadod ezt úgy, hogy közben kis hazánk pont most szavazta meg kétharmaddal az olcsó csirkefarhátat és hatósági áras benzint - és mielőtt bárki önostorozásba kezdene, hasonló anyagi helyzetű társadalmak bárhol megtennék ezt, a nagy válságba belekámpicsorodott német társadalom simán megszavazta Hitlert (és megszavazta volna még 1944-ben is ám, ahogy most presszió alatt Putyin is inkább támogatja saját népe, mint korábban !!) - és előre megsúgom neked, hogy ha Biden túltolja a ződdítést és környezetvédelmet, akkor négy év múlva simán visszahozzák a szenet-olajat égetni akaró, minden klímaegyezményt felmondó Trumpot, de úgy, hogy ihaj... Sőt, csuhaj...

 

Kifejtettem már korábban - teljesen értelmetlen dolgokon lovagolsz, illúziókat kergetsz - egy esélyt látok kizárólag, már százszor leírtam: olyan technológiákat kell kifejleszteni, amelyek úgy képesek leváltani a fossziliseket, hogy azok hátrányait nem hordozzák magukban, de NEM ÉRDEMBEN DRÁGÁBBAK. Ha ez megvan, magától is átáll a világ, ha nincs meg - akkor meg majd akkor fogunk leszokni a fosszilisekről, amikor azok elfogyóban lesznek, és már megfizethetetlenné válnak.

 

A te önkorlátoz-követeléseid meg azért nevetségesek, mert világkormány hiányában nem kikényszeríthető intézkedésekről van szó, és ha valaki belemenne egy ilyenbe úgy, hogy a versenytársai meg nem - rövid úton hazavágná saját gazdaságát. Ezt nem fogja senki bevállalni, felejtsd el.

 

De ezt leírtuk neked vagy százszor, nem fogod fel, nem érted meg, jössz újra meg újra a sirámaiddal, meg az önkéntes veganizmusoddal és másokkal...

Előzmény: Auralianus (419520)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2022.04.08 -2 2 419548

Jajj, fagyis, jajj... A fejlett/gazdag országokban az ország szintjén mért fogyasztás igen nagy hányadát a társadalom jobb anyagi helyzetben lévő fele-kétharmada részéről jelentkező durva túlfogyasztás, a felső deciliseknél konkrétan néha már esztelen szintű pazarlás adja. Pont itt a píkolajban kitárgyaltuk már, de hányszor, hogy tőlünk nyugatabbra aránylag átlagos családoknál is természetes az évi egyszeri, akár kétszeri "tengerentúli" nyaralás, aminek a repülőútjaira önmagában nagyjából elpüffentik egy családi autó éves üzemanyagfogyasztását. És a többi, és a többi... 

Nyilván nem a kódisokon fogjuk megspórolni a hiányzó energiahordozókat meg elpazarolt élelmiszert, először majd a wellness-centrumokat meg luxusáruházakat-szállodákat-éttermeket és hasonlókat kell visszafogni, aztán majd meglátjuk...

 

De ez is nyilván kizárólag kényszer hatására történhet meg, ezt tudjuk jól mind.

Előzmény: Törölt nick (419527)
Capibara Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419547

Tücsköt a csirkének kell adni, akkor lesz libamáj.

Előzmény: zkmchy (419540)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419546

10 ezer forint lesz a csirkecomb kilója? Ha megdrágulna nagyon a hús, tartani kell otthon állatot...

Előzmény: Auralianus (419542)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 1 419545

Ha nem lesz húsra pénzem lopni fogok húst, ilyen egyszerű. Ha meg lesittelnek, a sitten tuti lesz hús, mert a raboknak JOGAIK vannak. 

EZ lenne a fényes jövőnk? Hogy csirkecombra se lesz pénz? Röhej.

 

 

 

Előzmény: Auralianus (419542)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419544

India az majdhogynem vegetariánus, nem is szorul behozatalra. Persze a fakírjukról is kiderült, hogy nem szándékosan de csalt aki 40 éve nem evett húst, kiderült, hogy zsizsikes volt a bab amit használt. Úgy látszik annyi is elég valójában. ...de oké....na jó, neked legyen parízer. (-:

Előzmény: Törölt nick (419541)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419543

szoval Putyin mér háborusbünös A bbc tudositoja szerint

Az hülyeség, a háborús bűnösség feltétele a háború elvesztése, de az még messze is van az se biztos, hogy lesz e egyáltalán mit elveszíteni, háború, ez még nem az. ez polgárháború a majdan téri forradalom óta, polgárháború külső beavatkozókkal.

( régi spanyolra is emlékeztet, reméljük nem tán valami előjáték ez is? )-: )

Előzmény: ,m,1710 (419528)
Auralianus Creative Commons License 2022.04.08 -1 0 419542

Azért nem fogsz csirkecombot enni, mert nem lesz rá pénzed... a húst energiaigényesebb megtermelni, mint a növényi alapú
alapélelmiszereket (bab, lencse, zöldségek, krumpli, árpa, zab, búza stb.)... ha az energia drágul, akkor ez le fog csapódni a
húsárakban is...

 

... mivel se a bolygót nem érdekli éhenhalsz-e, se azokat akik akkor is meg tudják venni a csirkecombot amikor már te nem,

ezért attól tartok nem lesz sok választásod ebben az ügyben sem.

Előzmény: Törölt nick (419533)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419541

Na de itt húsmentes étrendekről írogattak... az oké hogy 2 napig mondjuk nincs hús, de egyáltalán? Vagy heti egyszer? ELmennek a francba már a zöldterroristák...

 

 

Előzmény: zkmchy (419540)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419540

Az biztos hogyha a húst is elveszitek tőlünk szegényektől, én öngyilkos leszek.

 

Ne siesd el, a kukac és a tücsök is az.

 

Nem fogok tehén módra élni, amikor mindenevő vagyok... miért hugyozzunk szembe a természettel?

 

Az is az, szembehugyozás már az is, ha minden nap kolbász van az asztalodon.

Budha óta tudhatjuk, hogy a helyes út mindég két valami között középen van.

Előzmény: Törölt nick (419538)
zkmchy Creative Commons License 2022.04.08 -1 0 419539

vagy az atomerőművek veszélyessége, meg hogy be kell zárni őket, az is a médiamunkások 'munkájának' a következménye

 

Igen, de azok valóban veszélyesek. Ez még nem az atomkorszak, a nehéz atommagok hasítása az még nem atomenergia, csak valami próbálkozás. Nem jó, radioaktív. Nem is tudtál róla? (-:

Előzmény: padisah (419535)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419538

A húsevéstől fejlődött ki normálisan az ember...és vált gondolkodó lénnyé... vissza akarjátok fordítani az evolúciót.. ti fanatikus zöldek.

Az biztos hogyha a húst is elveszitek tőlünk szegényektől, én öngyilkos leszek. Nem fogok tehén módra élni, amikor mindenevő vagyok... miért hugyozzunk szembe a természettel?

 

 

Előzmény: Törölt nick (419534)
Léjjjzer Creative Commons License 2022.04.08 0 1 419537

Igen. Ez korunk legnagyobb társadalompolitikai kihívása.

Előzmény: padisah (419535)
kobab Creative Commons License 2022.04.08 -1 0 419536

én is írtam ilyet korábban, hogy ma a nyugatot a kibic-média irányítja

 

Sajnos megbolondultál. 

Előzmény: padisah (419535)
padisah Creative Commons License 2022.04.08 0 1 419535

én is írtam ilyet korábban, hogy ma a nyugatot a kibic-média irányítja

akiket nem szavazott meg senki, ebből fakadóan leváltani sem lehet, ők viszont leválthatják a politikust ha elkezdenek karaktergyilkolni

 

ha pedig a demokratikusan felhatalmazott kormányzat megpróbál ellenük fellépni, akkor jön a kórus az egész nyugati világból hogy sajtószabadság, emberi jogok, diktatúraaaaaa!

 

ja, és kb semmi nem szavatolja, hogy a média igazat ír-e, nincs erre semmilyen visszacsatolás, legfeljebb az hogy hihető legyen, de ezt meg a másik médiamunkás anyagai alapján fogják az emberek eldönteni, aki szintén a kórus tagjaként ugyanazt a nótát fújja

 

tehát tulajdonképpen hírfogyasztó oldalról sincs értelmezhető, fizetőképes igény az objektív újságírásra, mindenki a saját ideológiai téziseit szeretné visszahallani, vagy azon narratíva szerint, a média pedig ezt szolgálja ki, és közben kórusban üvöltenek valami de facto baromságot, mint pl az orosz gáz szankciója

 

vagy az atomerőművek veszélyessége, meg hogy be kell zárni őket, az is a médiamunkások 'munkájának' a következménye

Előzmény: Léjjjzer (419507)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.08 0 0 419534

Amúgy a húsevés miért lett bolygó pusztító? Erről lemaradtam. Miért robban fel a bolygó tőle? Ezt meg tudod indokolni?

 

 

Előzmény: Auralianus (419530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!