Keresés

Részletes keresés

hitMan Creative Commons License 2001.11.26 0 0 313
Hivtal , hat itt vagyok. : ) Nekem ezek a nagy hidegek nem igazan jonnek be. Altalaban ilyenkor jobban erzem a derekam es a kisugarzast is. A telet szeretem, de a hideget nem. Vannak derekmelegito ovek, azt szoktam ilyenkor felvenni, de egy nagy hideg ugyis kirohogi. :(
figyu Creative Commons License 2001.11.25 0 0 312
Most meg igen:-) De ha ilyen szemet ido lesz, uszoda utan meg fogok fagyni:-(
Vannak itt idojarasfuggok? :-) En meg alig erzem, de egyre gyakrabban:-(((
Megoldas? Csak elviselni lehet, megszuntetni nem?
Udv, jobbulast, keves panaszt:-) figyu
Előzmény: Sfakutya (310)
hormoSapi Creative Commons License 2001.11.25 0 0 311
hátaha valaki érdekel :
gerinceseknek
hS

Sfakutya Creative Commons License 2001.11.25 0 0 310
Mindenki jól van?
Sfakutya Creative Commons License 2001.11.12 0 0 309
Még egy kis információ:
A Scheuermann-féle betegség a serdülőkorban jelentkező átmeneti csontosodási zavar, amelynek következtében a csigolyaszerkezet meggyengül, és a csigolyák ék alakban deformálódnak.

A betegség oka a mai napig ismeretlen. Holger Scheuermann dán sebész 1921-ben írta le a jellegzetes csigolyaszerkezeti elváltozásokat, amelyek oldalirányú röntgenfelvételen jól megfigyelhetők. Örökletes tényezők játszanak szerepet a kialakulásában.

Gyakori betegségről van szó, a különböző statisztikai adatok szerint előfordulása 5-15 százalék között mozog. Fiúk, lányok között előfordulása közel azonos. Rendszeresen végzett szűrővizsgálatokkal a betegség korán észrevehető, és az eredmény annál jobb, minél hamarabb kezdik a beteget kezelni.

A betegség megjelenésének pontos idejét nehéz megállapítani, mert a Scheuermann-kórra jellemző röntgenelváltozásokat 10-15 éves kor előtt csak ritkán lehet kimutatni. A gyermekek rossz tartása, vállak előreesése, has kidomborodása, lapockák előemelkedése, fej lógatása felhívhatja a figyelmet a betegségre. Ilyenkor röntgenfelvétel készítése szükséges!

Az esetek többségében a háti gerinc érintett, s egy nagyívű, ún. kerekhát deformitás jön létre (B, C képek). Az ágyéki gerinc betegsége jóval ritkább, ilyenkor a hátprofil alakja szokatlanul egyenes, laposhát alakul ki (D kép). Súlyos esetben az ágyéki homorulat domborulattá tud átalakulni (E, F képek).

Az ismeretlen kóreredet miatt oki terápia természetesen nincsen.

A tüneti kezelés lényege a betegség okozta deformitások megelőzése, ha már kialakult, akkor mérséklése, a panaszok csökkentése, s a lehetséges későbbi szövődmények elkerülése.

A Scheuermann-féle betegség hosszan tartó, krónikus kezelést igényel. Eredményességének előfeltétele, hogy a beteget speciálisan képzett szakemberek segítsék (szakorvos, gyógytornász, ortopéd technikus).

A Scheuermann-betegség kezelésére ajánlott fűzők száma nagy. Amiben a szakemberek megegyeznek, az a fűzőkezelés indikációja: jellegzetes röntgenelváltozások, mobilis, rugalmas gerinc, növekedésben lévő, így rosszabbodásra hajlamos szervezet. A fűzők műanyagból készülnek, könnyűek, higiénikusak, a ruhából nem látszanak ki, ezért a betegek különösebb kellemetlenség nélkül tudják viselni.

A kezelés fontos része a rendszeresen végzett speciális gyógytorna, kiegészítésképpen ajánlható az úszás. A versenyszerűen végzett, gerincet terhelő sportok kerülendők. Nagyon fontos a megfelelő pályaválasztás, nem ajánlott pályák: varrónő, csecsemőgondozó, óvónő, fodrász, kozmetikus, pincér, cukrász, szakács, kőműves, hentes, autószerelő.

Súlyos, elhanyagolt esetekben a betegség műtéti korrekciója is lehetséges.

Előzmény: Törölt nick (307)
Sfakutya Creative Commons License 2001.11.12 0 0 308
A Scheuermann-betegség viszonylag gyakori megbetegedés, amelyben a hátfájást és a púposságot (kifózis) a csigolyák rendellenességei okozzák.

A betegség serdülőkorban kezdődik, gyakrabban érinti a fiúkat, mint a lányokat. A Scheuermann-betegség valószínűleg nem önálló kórkép, hanem inkább hasonló megbetegedések csoportja. Az okok ismeretlenek.

A gerinc rendellenességeinek szűrésére végzett rutin iskolai vizsgálatok során gyakran diagnosztizálnak enyhe eseteket. Tünetei általában a legömbölyített vállak és a tartósan fennálló enyhe hátfájás. A felső gerincszakasz görbülete nagyobb, mint rendesen. A betegség hosszú ideig tarthat ­ gyakran több évig ­ legtöbbször azonban enyhe lefolyású. A tünetek megszűntével a gerinc alakja kis mértékben kóros maradhat.

Enyhe, nem súlyosbodó eseteket a hát megterhelését csökkentő fogyással és a fárasztó tevékenységek kerülésével lehet kezelni. Időnként, amikor a púposság súlyosabb, gerincmerevítő viselése vagy merev ágyon történő alvás válhat szükségessé. A betegség súlyosbodása esetén a gerinc rossz helyzete miatt műtét lehet indokolt.

Előzmény: Törölt nick (307)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.12 0 0 307
valaki ismeri esetleg a Seyerman szindrómát? (bocs, nem tudom, pontosan hogyan írják)(gerinccsigolya-összenövés)

dm

Thomas Creative Commons License 2001.11.12 0 0 306
A Hárshegyen, erdei uton, az jobb mint a vastag talpu cipo.:-)))
Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.12 0 0 305
Ugye vastag talpú cipőben futtok? Mert csak az kiméli a gerincet!
Előzmény: Thomas (304)
Thomas Creative Commons License 2001.11.10 0 0 304
Korábban volt arról szó, hogy lehet kapni valamilyen ülöparnat a Margit köruton. No ma reggel a kanyarban levo kiegeszitoket stb. Med... boltban megneztük a parnat ami ha jól emlekszem 1700 Ft. Kicsit alacsonyabb mint az "Elsa" amit korabban mint emlitettem en vettem. A tapogatas egy egyöntetü szivacsot sejtet, a mienk két különböző tulajdonságu szivacs kombinációja. Biztos, hogy segit ez az ittkapható is, és mivel nem katasztrofális az ára, ezért ki lehet próbálni. Kiváncsi lennék arra, hogy esetleg máshol milyet lehet kapni.
Mint igertük, az emlitett párnáról irunk tapasztalatot. Nos a feleségem azóta is használja folyamatosan és azt mondja, hogy jó, kicsit bőbeszédűbben azt, hogy biztos, hogy ez is hozzá segiti ahhoz, hogy jobban vészelte át az őszt, mint tavaly. Nem esik nehezére rajta ülni, most azt mondja ezen a mit ma próbált ki talán félni kellene attól, hogy lecsúszol róla, a mienkről meg nem, ez persze az azom tónusokat is befolyásolhaja (mondom ez utobbit en).
Nos, roviden ennyit, most jotunk meg a kocogasbol, mert ez egyelore nem, hogy artana, hanem segit (no meg ez ingyenben van, foleg ha nem kell hirtelen elugralni, a megoly kimeletes erdei motorosok elol:-))))
Ja, Voltatok már Gyopárosfürdőn. Király!!
Tök jó a viz es teljesen atépitették a medenceket. Fályó derekamnak nagyon jol esett, csak sajnos kirangattak a medencebol es vissza kellett jönnöm.
Van honlapjuk is. Üdv, és nem fájást hétvégére.
Thomas
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.10 0 0 303
Röviden válaszolok, mert a lényeget szeretném mondani: neked szükséged van egy gerinc MRI vizsgálatra, hog ykizárható legyen a sérv és meglátható legyen a más probléma. A műtétről azután döntenek. Addig ne emelj, s próbálj úszni, ahogy más is mondta.
Előzmény: muzsa (301)
Rézi néni Creative Commons License 2001.11.02 0 0 302
Véletlenül keveredtem ide.Hasonló bajokkal küzdök én is, de ki tudom "javítani" magam. Természetesen ez csak a tüneteket enyhíti, az okokat nem gyógyítja. Muszáj masszőrhöz járnom,aki "helyretesz".Ő tanácsolta, hogy szedjem
a Macskakarom (Uncaria tomentosa)(Unha de Gato) kapszulákat. Sajnos, csak jó gyomrúaknak való, így a családom többi tagja nemigen tudja szedni.
Ez mozgásszervi betegségekre jó, és immunerősítő. Ha nem fáj a baj, akkor az izmokat sem tartja görcsösen az ember, így könnyebb a fájdalom. Most vettem új kézisúlyokat, mert a régi már kevés volt. A nyakamnál van a sérv, és most már újra jól megy a tricepterősítés. Nem zsibbad el az egész jobb karom, mint máskor. Gombokat is tudok felvarrni, és remélem nemsokára hímezni is tudok folyamatosan. Természetesen alapos kivizsgálás után, ha nem túl nagy a baj, és nem javasolnak valami különlegeset, próbáld ki. És ússzál, ha módod van rá, de csak háton. A gyógyfürdőnél persze semmmi sem jobb. Szerencse fel.Rézi
Előzmény: muzsa (301)
muzsa Creative Commons License 2001.11.02 0 0 301
Sziasztok.
Eltelt egy par het, megprobalom elmeselni, hogy mik a fejlemenyek, a velemenyeteket szeretnem kerni, es a segitsegeteket is kicsit.
Ma 3 hete, hogy elkezdtek komolyan fajni a dolgaim, es azota semmi valtozas nem allt be.
- talpfajas (foleg reggel, amikor felkelek)
- labszar es combfajas (olyan, mintha hangyak maszkalnanak rajta es el lenne zsibbadva, meg kicsit mintha nem tudnam eldonteni, hogy eg-e, vagy jeg van rajta)
- a gerincem vonalan mindenfele valtozo magassagban fajas, nyaktol egeszen a fenekemig
- a jobb karomban zsibbadas es fajas, meg a kezfejemben is.

Mit tudtam tenni innen a messzi kuhonbol:
- kontaktaltam egy weborvost, leirtam neki mindent, de azon kivul hogy qrvara megijesztett nem ert el semmit. Gyakorlatilag kizarta a ferde gerincemet es a lumbalis torziomat, mint lehetseges kozvetlen vagy kozvetett kivalto okot. Viszont azt mondta, hogy tobb idegre kiterjedo idegzsabam van, ami sokmindentol lehet, pl kullanccsipes, cukorbetegseg, HIV, barmilyen mas fertozes, + 500 mas ok. Szerintetek? Mert szerintem talan megis inkabb a gerincem fele kellene tapogatozni. Ugyhogy berendeltem a libri.hu-n anyukamon keresztul egy gerincpanaszosoknak szolo otletborze konyvet (vki talan emlegette is itt a forumon) ami ma meg is erkezett, es vegre valami olyan diagnozis-felet lattam, amit el tudok hinni (sajnos, mert elegge aggaszto)
Ami leginkabb ram illik, az a porckorong kituremkedes, rosszabb esetben (remelem nem) a porckorongeloeses, szaknyelven prolapszus, vagyis hogy a kocsonyas cucc elhagyja az ot korulvevo burkot.
Az a kerdesem, hogy szerintetek, ha ez az abra, kibirok-e meg 2 honapot orvos nelkul, es milyen kovetkezmenye lehet ennek? Huje kerdes, tudom, de nagyon fontos is.
Valamint: ha hazamennek kivizsgaltatni magamat, es egyenesen az Amerikai utra utaltatnam magamat es azonnal Nyary Istvan doktort keresnem nagy magabiztosan, az mennyivel gyorsitana fel a folyamatot? Egyaltalan, mennyi ido, mig az emberrol kideritik, hogy mi a baj? (Azert kerdezgetem ezt igy 100x egymas utan, mert a munka - amit persze le kellene szarnom - addig itt allni fog, es az nagyon nagy gaz. Bar az is igaz, hogy nem akkora gaz, mint a porckorongserv.) Es vegul: ha valakinek porckorongserve van, azt biztos, hogy megmutik? Es mennyi a labadozasi ido?
Most nagyjabol ennyi jutott az eszembe, ez mar igy is regeny, bocsanat.

lego2093 Creative Commons License 2001.10.30 0 0 300
Sziasztok!!

NAgyon de nagyon régen jártam erre.Most sem vagyok itthon tőbb mint 2 honap várakozás után megkaptam a beutalot HÉvizre.Most a lányom által üzenem hogy amint haza érek beszámolok az ottani "élményekről.Sajna ugy néz ki mütét ide mütét oda most meg a jobb oldalam kezd........
Pedig a Honvéd ba azért csak értenek valamicskét a dologhoz.
Szomoruan látom megint sok a baj,panasz.
Mindenkinek jobbulást kivánok,és jelentkezem amint itthon leszek.Most ugy néz ki nov 8.-án jővök haza Hévizről és akkor tényleg irok az ottani dolgokról.Remélem érdekel titeket is

Addig is mindenkinek jó egézséget és fájdalom mentes pihenést kivánok

Sziasztok Rila(lánya)

Zsoldos Creative Commons License 2001.10.27 0 0 299
Nekem is sérvem volt. Az itteni elozményen megtalálod részletesen, ha érdekel. :)
Előzmény: Zsoldos (189)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 298
Sérvvel pedig dr. Nyáry Istvánhoz. Ő műtött engem is, fantasztikus ember, fantasztikus orvos.
Előzmény: Zsoldos (297)
Zsoldos Creative Commons License 2001.10.27 0 0 297
Gerinces problémával az Amerikai úton érdemes Dr Vidovszky Tamáshoz fordulni. Már ha ott van még.
Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 296
Aha, vagy utaltasd be magad az Amerikai útra a panaszaiddal a körzeti orvossal. Jó ha előbb megérdeklődöd telefonon, hogy kihez utaljanak be a panaszokkal. Akkor elmégy a rendelésére (előre mondom, hogy sokat kell várni, de megéri), s ott kérheted, ha az orvos is úgy látja.
Előzmény: Elar (294)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 295
Kedves Damita

A 240-es hozzászólástól kezdve irtam egy-két dolgot a kiropraktikáról.
De ha kérdésed van szólj bátran!

Adept

Előzmény: Törölt nick (290)
Elar Creative Commons License 2001.10.26 0 0 294
Hát. Ma voltam a dokinál és egy szóval sem magyarázta el a leletet. Nem is kérdeztem -igaz- de SEMMIT nem mondott. Még kiírt ultrahabgot, áramos kezelést + masszázst.

Nem is kell visszamennem hozzá....

Ezt az MRI-t tőle kellett volna kérnem?

Előzmény: Törölt nick (293)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 293
Elar, hallgass rám, kérj egy nyaki MRI-t, nehogy komolyabb baj legyen. Azon minden látszik.

DaMita: a nyújtást este is meg lehet csinálni. A kiropraktikus egy csontkovács-fajta. Csak sajnos sok közöttük a sarlatán.

Előzmény: Elar (292)
Elar Creative Commons License 2001.10.25 0 0 292
Köszi hogy írtál.

Az egész egy idegbecsipődéssel kezdődött másfél hete. (ill. 2éve(?) ) Ugye mozogni sem nagyon tudtam.
Most készült egy röntgen de még nem elemezte ki nekem a doki. Majd holnap.

A leleten ez van:
Minimalis scoliosis. A lordosis megyszűnt, a középső szakaszon mérsékelt kyphoticus tartás alakult ki. A csigolyák peremein megnyúlások vannak. Az V-VI. porckorong valamivel alacsonyabb.
Nyaki borda nincs.

Valamit muszáj lesz változtatnom az életvitelen....

Előzmény: hitMan (287)
Elar Creative Commons License 2001.10.25 0 0 291
Nagyon csúnya e-mailt írtál szóval neked nem írok :)
Előzmény: Törölt nick (285)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 290
kedves Joe,

a kiropraktikus kicsoda?
mivel lány vagyok, nem sokat emelek... viszont 25 vagyok, amikor is még elég furi dolog egy meszesedés. másrészt sajnos dolgozom, így a napi tíz nyújtás sajnos nem megoldható... (hacsak be nem eszem magam a tárgyalóba, így nem a főnököm előtt fekszem le a földre..) viszont érdekel ez a nyújtás-dolog.. csak lefekszem a földre (háton? hason?) és nyújtózkodok előre?? ennyi??

Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 289
A csonterősítőkről nem hallottam, de az fontos, hogy az ember ne igyon szénsavasat, mert az rontja a kalciumarányt a szervezetbenű, legalábbi így hallottam.

A nyaki meszesedés ellen az úszás volna a legjobb. Ha nem zsibbadsz, biztos hogy nincs sérved, de ha az van, az sem halál, tekints rám, én egy évvel a műtét után vígan kosarazgatok, futok, órákat gépezek, stb. De: meg lehet előzni a komolyabb bajt persze. Például ne erőltesd a nyaki izmaidat súlyokkal, ez rendkívül fontos. Eleget emeltél, nmem kell tovább erőlködni, aki szeret nagy izmok nélkül is szeret, hidd el.
Aztán: a meszesedést nem lehet megállítani, de ha biztosan tudod, hogy nincs sérved, el lehet menni egy kiropraktikushoz, aki nagyon finoman megtekerget. Ha viszont sérved van, ne menj, mert csak rosszabb lesz. Ha nem érzed két három kezelés után a javulást hagyd abba, mert akkor neked nem segít, csak a pénzt viszi el. Sajnos sok ilyen dilettáns van.
Egyik kollégám meszesedésére lézerkezelést írtak fel, ez is jó, de van akinek csak rosszabb lesz tőle. Szintén fontos, hogy nyújtsd magad finoman, naponta legalább tízszer. A nyújtás ne a bordásfalon, hanem a földön legyen. Nyújtsd ki a fejed fölé vizszintesen a kezed finoman, mintha valamit el akarnál érni, miközben háton fekszel.
Nagyon hasznosak a kenőcsök is, pl. Bayolin, Ben Gay (a piros, az az ütős), ezekkel lesz vérkeringésed, pontosabban erősebb vérkeringésed, s akkor egyből jobban leszel, az agy több vért kap.
A szerelmed finom nyaki masszirozása is segít, naponta legalább egyszer, ha van hozzá türelme.

A napokban fedeztem fel, hogy az Aloe Vera Fussbalzsam a láb mellett a nyakizmokat is lazítja, valami gesztenyeanyag miatt, próbáljátok ki, hátha bejön.

Előzmény: Törölt nick (288)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 288
kedves Joe,

sokat ülök számítógép előtt a monitort fixírozva. kb másfél éve van bibi a nyakammal. a meszesedés ellen vajon mit lehet tenni? torna? vitamin? kenőcs? sajnos úszni nem úszhatok más jellegű problémából adódóan..:-(

ui ezzel vajon milyen jellegű doki foglalkozik???

köszi a segítséget

dm

Előzmény: Törölt nick (286)
hitMan Creative Commons License 2001.10.24 0 0 287
Elar!
Doki allapitota meg a diagnozist? Ha igen ajanlott valamilyen megoldast? Milyen merteku a kopas ill meszesedes? Egyebkent en speciel tovabbra is erositek, / - nekem sajnos gerincservem van - / ami nem azt jelenti , hogy ez a helyes megoldas. Szerintem lehet folytatni,
de at kell gondolnod ujra a gyakorlatokat, es lehet , hogy parat helyettesiteni kell esetleg massal. Az alapos bemelegites fontossagat, pedig nem kell ecsetelnem. Az uszas biztos hasznal, es mellette erositesnek sem rossz. ; ) / mint kiegeszites/
Olvastam es hallottam olyan tapasztalatokrol, hogy kopasra, talan servre es meszesedesre is hasznaltak csonterosito tablettakat, es megszuntek, ill. csokkentek a panaszaik. / ezert ajanlottam/
Esetleg ha van kedved, korulnezhetsz itt is:
http://shop.builder.hu/nutrition.htm
Az asvanyi anyagoknal es a gyogyhatasu keszitmenyeken belul , vannak kulonbozo izulet, porc erosito termekek. Nem azt mondom , hogy azokat vedd meg, de talan egy korulbeluli iranyt ad igy elsore.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.24 0 0 286
A lumbosacralis scoliosisom nekem is a kondizástól volt. Szerintem érdemesebb a hagyományosabb sportokat választani. És melegítőkenőcsöket is használj, ha tudsz.

A nyakkatogás meszesedés jele, ha nem zsibbadsz, nincs gond. Csak érdemes úszni.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.24 0 0 285
kedves Elar,

mi volt a panaszod?? nem véletlenül kattogott a nyakad? meg fájt ha mondjuk autóban ültél? és milyen dokinál voltál? én a reumatológiára kaptam beutalót, és onnan elhajtottak, hogy ez nem rájuk tartozik....

cupp
dm

Előzmény: Elar (281)
Lápimanó Creative Commons License 2001.10.23 0 0 284
A cikk címe: Agyő porckorongsérv?

Új gerincterápia

A németországi statisztika szerint a táppénzzel járó megbetegedések 20 százalékát a
hátgerinccel, pontosabban a csigolyák közötti porckoronggal kapcsolatos panaszok
okozzák. Nemcsak a jelentős fájdalmakat enyhítheti, de egyben a kieső munkaórák
számát is csökkentheti a Német Ortopédiai Kongresszuson Wiesbadenben bemutatott új
gerincterápia.

A düsseldorfi Dr. Peter Wehling által kifejlesztett módszer vérvétellel kezdődik: a betegtől
levett néhány köbcentiméternyi vért olyan kezelésnek vetik alá a laboratóriumban, hogy
annak sejtjei nagy mennyiségben termeljenek interleukin1-receptor-antagonista (I1-RA)
hatóanyagot. Az így előkészített vért az orvos azután közvetlenül a beteg csigolya melletti
ideggyökbe fecskendezi. A szérum hatásaként az I1-RA megbénítja az interleukin1
fogadására képes receptorokat. Ez a vegyület romboló hatást fejt ki a szervezetben
nemcsak porckorongsérv, de reuma és porckopás esetén is ingerli az ideggyököt, tartósítja
a gyulladást. A testbarát antagonista szérum befecskendezése révén ez a folyamat leáll. A
terápia után pácienseink kétharmada panaszmentessé vált - hangzott el a kongresszuson.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!