Keresés

Részletes keresés

carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 543
Ez vagy te és ezek a te román megfelelőid. Mi lenne, ha lejáccanátok kettőtök között ezt a meccset? Amék pusztul kész haszon, én már csak egy jó kávét kérek. :-)))

Előzmény: Törölt nick (533)
zágoni Mikes Kelemen2 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 541

Át tetszett aludni a z 1998-2002 közötti időszakot vagy külföldön volt szerencséje azt eltölteni?

 

http://www.unioscsatlakozas.hu/parval2002/ve02/oneletrajz/39e725996479b3b8586d79eab7c01c70.htm

 

A MIÉP véresszájú, harcosan antiszemita református papja.

Előzmény: alias78 (539)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 540
Egy református lelkész, egy C.V. Tudorba oltott Funar, bár mintha ez a kettő nem zsidózott volna annyit.
Előzmény: alias78 (539)
alias78 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 539
Világosíts már fel! Tényleg nem tudom!
Előzmény: carl solomon (538)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 538
Azokhoz képest, akik tudják.
Előzmény: alias78 (537)
alias78 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 537
mihez képest?
Előzmény: carl solomon (536)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 536
Szerencsés ember vagy. :-)
Előzmény: alias78 (535)
alias78 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 535
Sorry, nemtom ki az ifjabb Hegedűs!
Előzmény: matej nyikolajevics (534)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2009.03.19 0 0 534

"Akkor tulajdonképpen az történt, hogy felelőtlen politikai erők felheccelték az egyszerű román havasi embereket, azt mondták nekik, (a templomban) hogy Erdély veszélyben van, jönnek a magyarok, elveszik Erdélyt. Jól leitatták őket, beültették autóbuszokba, elhozták őket Vásárhelyre."

 

felelőtlen politikai erő+egyház..... érdemes egy kicsit ifj. hegedűst hallgatni. mintha ugyanazt mondaná csak magyarul. 

Előzmény: alias78 (532)
alias78 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 532
"És, ha esetleg azt gondolod, hogy valami heccelő, vagy uszító szándékkal írtam a hsz-em, akkor tévedsz"

Nem gondolok ilyent. De tudod, az egy csúnya időszak volt, amin túlléptünk. Elfelejteni soha nem fogjuk, de nem kívánunk még egy hasonlót. Akkor tulajdonképpen az történt, hogy felelőtlen politikai erők felheccelték az egyszerű román havasi embereket, azt mondták nekik, (a templomban) hogy Erdély veszélyben van, jönnek a magyarok, elveszik Erdélyt. Jól leitatták őket, beültették autóbuszokba, elhozták őket Vásárhelyre.
Később, ők is rájöttek, hogy átverték őket. Ezek az emberek abból éltek, hogy fát árultak a magyar vidékeken. Néhány évig nagy bajban voltak, mert a lábukat nem tehették be magyar falvakba. Ráadásul, a sajátjaik, akik nem hallgattak a pópa úszító beszédére őket hibáztatták, hogy nincs miből megélni, a nyakukon marad a fa.
Előzmény: barka (527)
barka Creative Commons License 2009.03.19 0 0 531

"Látod, és a topiknyitó, valamint a bégetőkórusa ezeket a szép időket szeretné visszahozni."

 

Látom roppant éles logikával áldott meg a sors.

Áruld már el Karcsika, miképp jutottál arra a következtetésre, hogy ama "szép időket" szeretném visszahozni?

Mindemellett ne is zavarjanak a szinte naponta megnyilvánuló magyarellenes intézkedések, és fröcsögjed csak tovább rendületlenül a hülyeségeidet, de ha lehetne, tudod, ott a sárgaházban...

 

Ja, Karcsika!

Ha még nem tudnád, a tiltakozás, az egy demokratikus jog és ha ez neked nem tetszik, akkor lehet takarodni a sunyiba, nem fogsz itt hiányozni senkinek...

 

Előzmény: carl solomon (522)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 530
Elég sajnálatos, hogy a szdsz és a komcsik ilyen magyarellenes állatokat nevelt, mint pl. te...

Namost, akkor képzeld el magad, amint egy románnal kellene megegyezz együttélési kérdésekről. Érdekes tárgyalás lenne, kíváncsi lennék a reakciójára, hogy mit lépne, miután a második mondatodban leállatoztad. :-)
Előzmény: óvárutca (528)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 529
Édesanyámtól tanultam.
Tehát mintegy ebbe születtél, és nem valamiféle érdemként kaptad meg, mint kiválasztott a kiváltságát. Ami érdem, amiért alkalomadtán elismerést várhatsz az ez után, ezen felül van. Na, ezt nem akarják sokan megérteni, ez az igazi átkunk nekünk, kegyetlen hátramozdítónk is, akár.

Tőlem tisztelheted barka spirituszát, de ezzel mintegy a semmibe vezető, szuicid alternatívát tiszteled, hiszen egy egyértelműen hibás utat mutató emberke akkor sem méltó túl sok tiszteletre, ha azon jobb ügyekhez méltó lelkesedéssel masírozik.

Vedd még észre azt az obskurantista szemléletet, amit itt a teljesen ostoba vesszentrianonozás, nemzeti pökhendiség, sütő sovinizmus, bónuszként néha egy kiadós antiszemita oldalvágás jellemez.
Hogy a picsába lehetne hiteles az ide írogató olvtársak románokhoz címzett kritikája, miközben belőlük is süt a határtalan sovinizmus és lám, engem, aki mindösszesen csak más véleményen vagyok, mint ők lazán legyilkolnának?
Hihető, hogy ezek az emberek alkalomadtán képesek lennének egy románnal kompromisszumra jutni?
Egészen biztos vagy te benne, hogy pünkt ezek az emberek és az ő nézeteik mozdítanak itt elő bármit is a magyar-román kiegyezés rögös útján?
Előzmény: alias78 (526)
óvárutca Creative Commons License 2009.03.19 0 0 528

Én nem abban látom a jövőt, hogy vesszen tianon, de attól még nagyon szeretném, hogy megsemmisüljön az a kib*szott trianoni békeszerződés.Egyébként meg utálom a fradit, mert Újpest drukker vagyok, de neked gondolom mindegy...

Elég sajnálatos, hogy a szdsz és a komcsik ilyen magyarellenes állatokat nevelt, mint pl. te...

Előzmény: carl solomon (525)
barka Creative Commons License 2009.03.19 0 0 527

Tudom, hogy régen volt, hisz megadtam a dátumot is.

De nem egészen értelek. El kellene felejtenünk tán, ez lenne a megoldás? Szerintem nem. És, ha esetleg azt gondolod, hogy valami heccelő, vagy uszító szándékkal írtam a hsz-em, akkor tévedsz. 

Az esemény sajnos, már hozzátartozik a történelmünkhöz és azért írtam, hogy esetleg azok is tudjanak róla, akik akkor még gyerekek voltak. Megbocsátani lehet, felejteni viszont, ha nem is bűn, de súlyos hiba lenne...

 

Előzmény: alias78 (520)
alias78 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 526
Én nem így látom!

Én úgy látom, a topiknyitónak szívügye az, amit a magyar társadalom, sajnos, jó része nem tud megérteni. Hogy a határon túli magyarság igenis magyarnak vallja magát, és tudod, nekik, nekünk, ez nem egy politikai lózung, hanem létkérdés.
Könnyű kívülről szemlélni a dolgokat, és ítéletet mondani. De ha benne vagy a sűrűjében, másként látod.
Tisztelem barkát, aki felvetette ezt a problemát, amit, úgy tűnik, sok magyarországi magyar nem ért meg. Vagy egyszerűen nem érdekli őket. Volt olyan élményem, hogy magyarországi magyar rámcsodálkozott "de szépen beszélsz magyarul, hol tanultad?"
Édesanyámtól tanultam.............
Előzmény: carl solomon (522)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 525
Öreg, aki ma a jövőt abban véli felfedezni, hogy vesszentrianon, az pontosan három klasszissal hülyébb, mint a Noua Dreapta leghülyébb talpasa.
Ez nem focimeccs, eriggy vissza a fradikás topikokba, neked az való.
Előzmény: óvárutca (523)
óvárutca Creative Commons License 2009.03.19 0 0 523

Hogy te milyen hülye vagy!!

Ezt senki nem szeretné, én azt szeretném, hogy minden magyar Magyarországon éljen!(kivéve persze a kivándoroltakat,mielőtt kiforgatnád a szavaim...)

És azzal, hogy te meghunyászkodsz,ezzel a magyarellenes román(vagy épp szerb, szlovák stb.) szélsőségeseknek segítesz, sőt, sztem ők ennek nagyon is örülnek, hogy vannak, akik besz*rtak tőlük, és nem merik kimondani, hogy vesszen trianon!

Előzmény: carl solomon (522)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 522
Látod, és a topiknyitó, valamint a bégetőkórusa ezeket a szép időket szeretné visszahozni.
Előzmény: alias78 (520)
alias78 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 520
Régen volt az, Barka.

19.-én kiverték Sütő András szemét. Az igazi tüntetés 20-án volt. Sütő Andrásért. Az erdélyi magyarságért. Édes anyanyelvünkért.
Szép dolog, hogy emlékezel rá, mert már én is alig. Pedig ott voltam!
Az elkövetkező hetekben gyakorlatilag két részre oszlott a város: volt román zóna és magyar zóna! 1990-ben! Európában! Hetekig nem tudtam kifizetni a telefonszámlámat, mert a Postapalota román zóna volt!
Két kollegánkat, barátunkat, keményen megverték. Nem tudni kik. Ők nagyon jó barátok voltak, gyerekkoruktól, de egyikük magyar volt, másikuk román. Nem volt okos dolog együtt járni abban az időben.
Nem szeretünk emlékezni azokra a napokra!

Előzmény: barka (519)
barka Creative Commons License 2009.03.19 0 0 519

Magyarok!

 

Ne felejtsük el az 1990-es március 19-i marosvásárhelyi magyarellenes román támadást, amikor a felheccelt és dorongokkal, csákányokkal, ásókkal, stb., felfegyverzett román csőcseléket a VATRA, a magyar nyelvű oktatásért és a magyar egyetemért békésen tüntető, teljesen fegyvertelen magyarokra ráeresztette.

 

Le a román elnyomással!

Le a soviniszta és magyarellenes román politikával!

 

barka Creative Commons License 2009.03.19 0 0 518

A kurva anyjukat ezeknek a tetveknek!

Szinte minden napra jut egy magyarellenes intézkedés!

Egyszerűen felháborító, amit művelnek. És még szociáldemokratákna, meg liberális-demokratáknak nevezik magukat, pedig vatrások ezek a javából! Gusztustalan soviniszta, magyargyűlölő VATRÁSOK! Ezt végre ki kellene mondania az RMDSZ-nek is! Vérlázító, amit a demokrácia köntösébe bűjva művelnek! Nem lehet nem észrevenni a magyarságot elnyomó VATRÁS törekvéseket! Riadó RMDSZ!!! Riadó erdélyi magyarok!!!

 

"Háromszéki prefektus „érdeklődik"

 

Pontosan harmincnyolc Kovászna megyei hivatal kapta kézhez tegnap azt a prefektusi körlevelet, amelyben egy táblázatba sűrítve, ötnapos határidővel arra kér információkat a kormánybiztos, hogy hány román és magyar vezetővel, illetve végrehajtóval dolgozik az illető intézmény. Mindezt az információhoz való szabad hozzáférést előíró törvény alapján (2001/544.) és a Ioan Lăcătuşu által vezetett Hargita-Kovászna Európai Tanulmányi Központ kérésére, amelyet a körlevél iktatása előtti napon kapott kézhez a kormánybiztosi hivatal."

 

A többi itt olvasható: http://erdely.ma/publicisztika.php?id=49531

 

Le a román elnyomással!

Le a román soviniszta és magarellenes politikával!

 

carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 517
És tiltakozzunk a román antiszemitizmus ellen is, ugye, észkombájn? :-)))

Komolyan mondom, olyanok vagytok itt, ebben a topikban mint egy csokor retardált óvodás. Óvónéééni, a Pistike bekakilt! - ordítjátok, miközben csorog a szaros lé a combotokon lefelé.
Előzmény: Törölt nick (513)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 516
Úgy legyen !!!
Előzmény: Törölt nick (514)
barka Creative Commons License 2009.03.18 0 0 515

"Szerettem volna hogy valami értelmes dologról beszéljünk..."

 

Vele?... :))

 

Előzmény: zsolt04 (498)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 512

A legfontosabb, hogy együtt vagyunk

 

Köszönjük kedves Köztársasági Elnök úr.

Előzmény: Törölt nick (505)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 511
Na, mégiscsak válaszolok a hülye kérdésedre:

Előzmény: Törölt nick (485)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 510
Nagyon jó, még, még! Már akartam is jelezni, hogy a sovinizmus egy kis antiszemitizmus nélkül szart se ér.
Na, többre, többre, hadd látszódjon rendesen, hogy hol is laknak a soviniszták! :-))
Előzmény: Törölt nick (508)
barka Creative Commons License 2009.03.18 0 0 509

"Magyarország jelenleg nem képes (...) hatékony fellépést tanúsítani érdekei védelmében. A cikk szerint egyértelmű, hogy Budapest diplomáciai aktivitása még a korábbinál is sokkal lanyhább, külpolitikája vesztett a súlyából."

 

Na most, hogy idáig süllyedjünk, ahhoz kellett ez a hét év szoclib rombolás (kormányzásnak ez a legjobb indulattal se nevezhető) a koccintgatós medgyessyikkel, az elkúrós gyurcsányokkal, a szoclib lumpenekkel, és természetesen olyan külügyi "zsenikkel", mint pl. kinga göncescu, aki most éppen, a változatosság kedvéért, majd EU-s képviselőként fogja az érdekeinket "védeni"... :((

 

Előzmény: barka (502)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 507
ÉS tanulj meg te románul, meg szerbül is, de engem nem sértegess ilyenekkel!
Ez az, fog ez menni! Mutassuk meg a világnak, hogy ki is a soviniszta! :-DD
Előzmény: óvárutca (503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!