Keresés

Részletes keresés

Daphne Creative Commons License 2001.08.08 0 0 143
Tényleg Krétán van a legmelegebb?
Előzmény: zsanna (142)
zsanna Creative Commons License 2001.08.07 0 0 142
Tévedés, Elafonissit már régebben kitárgyaltuk, és Vairól is volt már szó.
Előzmény: tömpe (138)
ecu Creative Commons License 2001.08.07 0 0 141
Sziasztok! Szeptember közepén mennénk Krétara. Mit ajánlotok, hova érdemes menni? Sajnos csak egy hetünk van, ezért nem szeretnénk sokat utazni, viszont minnél többet látni. Esetleg tudtok ajánlani utazási irodát, ahol jó last minute utak vannak? Az eddigi terv Heraklion környéke, Amoudara, de ahogy olvastam, azt nem nagyon ajánljátok. Vagy tévedek?

Köszi,
Ecu

Vad Creative Commons License 2001.08.07 0 0 140
Köszi a képet, itt van Gouves, meg egy jó nagy darab északi part:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: Lexes (139)
Lexes Creative Commons License 2001.08.07 0 0 139
Délen még tudom ajánlani Matalast. Csoda kis település, jó strand, és az öböl oldalsó szirtjeibe egész kis "barlangváros" van faragva. Ott laktak a hippik valaha, sok helyen még a színes festések is látszanak.
tömpe Creative Commons License 2001.08.06 0 0 138
Sziasztok !

Na írok nektek egy kicsit Krétáról ott már négyszer voltam a törökországi fórum úgysem működik igazán engem most az érdekelt volna.
Furcsálom például hogy a leggyönyörübb helyekről senki nem írt. Pl Elephonesi a déli parton csodálatos kicsit messze van de higgyétek el megéri csoda szép rózsaszín homokos part több pici szigettel ahova átlehet sétálni a kb. combközépig érő vízben (persze ez magasságtól függ) a kis sziget közötti sziklaszirtek körül egy mezei búvárszemüveggel csodákat láthatsz. A másik Kréta egyetlen pálmafás tengerpartja Vai-on. Gyönyörű még az egyetlen édes vízi tó amelynek neve szégyenszemre nem jut eszembe de minden térképen rajta van. A Kelet Krétai rész (Hersonissos, Stalis, Malia stb sokal jobban kiépült mozgalmasabb mint a nyugati rész (Chania, Platanais,stb)viszont itt szebbek a természeti adottságok sok sok pálmafa narancsligetelűk stb. Nagyon klasszak a vizividámparkok a két legnagyobb az Aqua Splash Hersonissos feleet a hegyoldalban (szerintem ez a legjobb) és Limnopuli nyugaton Platannias fölött. Költség hatékony megoldás csak félnapos jegyet venni du. 1-2 óra körül már lehet este 7-ig bőven elég és így csak kb 2500-3000 drahma /fő helytől függően.
Autóbérlés idén Platanniasban egy kis Matiz 2 napra 23.000 drahma. Kaja árak étteremben
Tzazziki 500 dr.
Gyros 900-1200 dr
Korsó sör 500 dr
cola 300 dr
A dollárt most jobban váltják mint a márkát.
Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
Üdv és jó utazást mindenkinek holnap indulok és két hét múlva a Török Riviéráról írok nektek.

Tömpe

ir6 Creative Commons License 2001.08.05 0 0 137
Kösz mindenkinek! Ilyen felkészülten még soha nem indultam útnak. Remélem majd én is tudok segíteni másoknak ha visszajöttem. Hali!
Vad Creative Commons License 2001.08.05 0 0 136
ja, és valami istenadta módon tudnak figyelni a motorosokra is.
persze éjjel azér be kell kapcsolni a lámpákat:)
Előzmény: Vad (135)
Vad Creative Commons License 2001.08.05 0 0 135
ha kocsit bérelsz és étteremben eszel, nem elég a kétszáz rugó
(1 hétre, ugye?)
kocsibérlés nélkül viszont igen, ha nem vagy alkoholista
a vezetési stílusról annyit, hogy rámenősek, de igen jól vezetnek, a balesetek többségét külföldi turisták csinálják, részegen :))
Előzmény: ir6 (134)
ir6 Creative Commons License 2001.08.04 0 0 134
Köszi! Azt szeretném még tudni, hogy apartmanban négyünknek elég lesz-e 200.000 forintnyi pénz, meg persze visszük a bankkártyát is, de azt nem szívesen használom külföldön. A kocsibérlésen gondolkozunk, de majd ott meglátjuk. Amit a vezetési stílusról itt megtudtam nem túl vonzó.
Előzmény: Pávek Úr (133)
Pávek Úr Creative Commons License 2001.08.03 0 0 133
Hello,

Gouvesben csak átutazóban voltam, sokat nem tudok mondani róla. Ha a tengerparti oldalon lesztek, akkor biztosan jó lesz. Negatívum esetleg az lehet, hogy a leszálló repülőgépek arrafelé ereszkednek le, de én voltam már ilyen helyen és sosem zavart. Amit már említettek, Hersonissos közelsége mindenképpen pozitívum, ha autóval mentek át, akkor érdemes elmenni Old Hersonnisba, az nagyon hangulatos. A bevásárlási lehetőségekről nem lehet túl sokat írni, Kréta egyetlen igazán nagy hipermarkete Amoudaran van, de mindenhol máshol van millió kicsi supermarket, autokölcsönző, ékszerbolt, stb.
Ha gyerekkel mentek, akkor mindenképp érdemes elmenni Maliaba a "Free Beach" nevű helyre. Ez egy szálloda strandja, nem az a kifejezetten tradicionális görög hangulat, viszont a napágyakat kivéve minden ingyen van. Ebbe értsd bele a nem a szokásos görög színvonalon lévő öltözőket, zuhanyozókat, WC-ket, ingyenes parkolást és a két nagy gyerekmedencét, tele mindenféle gumijátékkal, csúszdával. Van még egy tamburin, felnőtteknek pedig egy nagyon jól felszerelt szép tengerpart és persze bárok, kaja, pia stb. Malia Hersonnissis után jön, szerintem busszal is elérhető könnyen, kocsival pedig mindenképpen ugorjatok el a Mochos nevű faluba Lassithi felé található, na az az igazi görög hangulatot adja, mint már írtam korábban.

Üdv:

Pávek

Előzmény: ir6 (130)
Vad Creative Commons License 2001.08.01 0 0 132
gouvesről keveset tudok, de a környékbeli helyek elég jók (mármint knossos, lassithi, stb), és hamar elérhetők

vagy a képfelrakásra gondoltál?

küldd el mailben, felrakom ide is, meg ide is, ha nincs ellenedre

Előzmény: Lexes (131)
Lexes Creative Commons License 2001.08.01 0 0 131
Ok, előre is köszi, és jó utat, jó nyaralást! Aztán a beszámolóról ne feledkezz meg! Mi 23.-án megyünk. Esetleg másik, már tapasztalatokkal rendelkező versenyző nincs vonalban?
Előzmény: ir6 (130)
ir6 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 130
A szállást lefoglaltuk Gouvesben, jövő csütörtökön utazunk, ha ráér utána egy héttel okosabb leszek, és beszámolok milyen volt. Madártávlatú fotót én is láttam, de inkább a tapasztalatok érdekeltek volna, vásárlás stb. mert apartmanban leszünk.
Előzmény: Lexes (129)
Lexes Creative Commons License 2001.07.31 0 0 129
Gouves-sal kapcsolatos infok engem is érdekelnének. Akinek a településről kell madártávlatú fotó, kérje tőlem magánban, küldöm. Sajnos, ide nem tudom feltenni, mert lusta vagyok megtanulni, hogy kell.
ir6 Creative Commons License 2001.07.29 0 0 128
Köszi az infót, ez állítólag a tengerparton levő aparman, de last minute, és nem sokat tudok róla, de holgnap már dönteni kellene. Krétán sem voltam még, de két gyerekkel nem mindegy milyen a szállás, mert én eléggé bírom a ridegtartást, de a család nagyon finnyás.
Előzmény: zsanna (127)
zsanna Creative Commons License 2001.07.29 0 0 127
Mindenesetre óriási előnye, hogy nagyon közel van Hersonisoshoz, ahova kb 15 percenként mennek a buszok, elég potom áron. Akár minden este bemehettek, ha Gouves nem tetszik. Nekem egyébként úgy rémlik, hogy két eléggé különálló része van, van egy a tengerparti részen, meg van egy az út másik oldalán, a hegyen is. Ha ez utóbbira kerültök, az szívás, mert állítólag a préri közepén is adtak ki apartmanokat.
Előzmény: ir6 (126)
ir6 Creative Commons License 2001.07.28 0 0 126
Sziasztok!
Tud valaki valamit gouves-ről? Most mennénk apartmanba, de a település leírása nem túl csábító.
zsanna Creative Commons License 2001.07.26 0 0 125
Anno 2 éve mi is láttuk ezt a hirdetést, de sajnos már túl voltunk Santorinin. Ez 3 napos kirándulás, nem egynapos, ezért szvsz nem sok a 26eGDR. De hogy pontosan mi van benne, (gondolom 2 nap szállás feltétlenül,) azt már nem érdeklődük meg. Ha az ásatásokat is, meg Oiát is, meg Firát is, meg Pirgoszt is, meg minden egyebet meg akarsz nézni, arra kell is a három nap.
Előzmény: sarak (122)
Pávek Úr Creative Commons License 2001.07.26 0 0 124
sarak!

Azért nagy baj nincs, sose legyen nagyobb gondod, mint hogy Amoudaran nyaralsz :)

Ha esetleg van kérdésed a hellyel kapcsolatban írj, ha tudok szívesen válaszolok. (Santorinit semmiképp ne hagyjátok ki pl. túlzás nélkül: életre szóló élmény).

Üdv: Pávek

Előzmény: sarak (123)
sarak Creative Commons License 2001.07.24 0 0 123
Pávek Úr! Csak most olvastam az üzeneted...háááát akkor pech, mert párommal idő közben lefoglalóztuk Amoudarát (Tsagarakis Beach Hotel, FP), de úgy vagyunk vele, hogy már mindegy lesz a hely abszolút, csak végre kiszabaduljunk innen! :)))) Utoljára sajnos március végén üdültünk, ami szuper volt, most majd a nyár után akarunk egy kis erőt gyűjteni :))))
Előzmény: Pávek Úr (121)
sarak Creative Commons License 2001.07.24 0 0 122
A 26e dr-s Santorini meglehetősen drága! Mit takar ez az összeg?
Előzmény: Rapid (113)
Pávek Úr Creative Commons License 2001.07.20 0 0 121
Most látom, hogy a másik lehetséges helyszín Rethymno lenne. Én mindenképpen ezt ajánlanám. Egy napot voltunk itt, nagyon hangulatos város, mellette egy hosszú homokos strand. Csodálatos kis sikátorok, főszezonban persze rengeteg emberrel, ennek ellenére olcsóbb, mint Amoudara!
Ami még mellette szól, hogy itt járnak távolsági buszok, tehát valószínűleg viszonylag könnyű eljutni máshova is, akár egy közeli csendes településre is. (Amoudaran ez úgy néz ki, hogy helyi járattal be Iraklionba - időszaktól függően 1/2 - 1 óra - és onnan tovább távolságival).
Marad persze még az autokölcsönzés mint lehetőség, szintén alkudni kell! Mi 3 napra béreltünk egy "C" kategóriás Fiat Punto-t (vadiúj, klíma, légzsák stb), 33e volt. Az induló ár 47e GDR volt, 40 percig alkudtam :)Más kérdés, hogy ültem már jobb autóban is, de a célnak megfelelt... Viszont Krétán 3 nap kevés látnivalóra elég, pedig mi sokat mentünk, 1300 km-t. Ami a legjobban tetszett az egy Mochos nevű kis falu volt Malia fölött, útban a Lassithi-fennsík felé. Van ott egy kis tér, 3 tavernával. Nagyon hangulatos, ha arra jártok ne hagyjátok ki! Minket megállítottak, rakival, joghurtos mézzel kínáltak öreg nénik, nem eladási célból, csak úgy...

Pávek

Előzmény: sarak (115)
Pávek Úr Creative Commons License 2001.07.20 0 0 120
Sziasztok,

én azért annyira nem ragaszkodnék Amoudarahoz. Hétfőn jöttünk onnan haza, 3 hét után. Idén ötödször voltam Görögországban, de ilyen szar helyen még sosem voltam. Van egy több km hosszú homokos-kavicsos (ez változó) strandja, ez akár jó is lehetne. Szeptemberben talán az is. Június végén, július közepén viszont a viharos szél miatt az sem ritka, hogy be sem engednek a vízbe. A település - ami gyakorlatilag egybeépült Iraklionnal - egy főutcából áll. Ez a szokásos taverna-bar-ajándékbolt, stb. felépítésű. Egyébként az egész kifejezetten ronda, tele félig kész betonvázakkal. Még hajnali 5 órakor is szól a tucc-tucc a discokból, és ami a legmeglepőbb itt még a görögökből is rengeteg bunkóval talalkozhatsz (nekem ez nagyon új volt.)Egyetlen előnye, hogy helyi járattal juthatsz be a fővárosba, ami szerintem tökjó hely, bár sok látnivaló nincs (kivéve a múzeumot és a közeli Knossos-t). Viszont este egy séta a kikötőben, az erődben és a közeli Oroszlános-kút környékén az nagyon hangulatos.
A 3 hét alatt sok helyre eljutottunk Krétán, van bőven szép hely is, én a helyetekben elfelejteném Amoudarat. A legjobb persze - ahogy Vad már többször is írta - tényleg a déli part, bár én csak Ierapetra-tól keletre eső részt láttam, de az szuper volt. Ha van kérdés írjatok, megpróbalok én is válaszolni.

Üdv:

Pávek

Ui. Santorinire átlag 19-20e GDR a hajójegy, én ezt lealkudtam 14e-re, nagyon örültem. Aztán később láttam, hogy Iraklionban 26e-ért olyan kirándulás is elérhető, amiben benne van 2 éjszaka a szigeten. Szóval érdemes szétnézni és mindenképp alkudjatok, megéri!

Előzmény: sarak (118)
Vad Creative Commons License 2001.07.18 0 0 119
Ily szempontból nem ismerem a fővárost, de az utakon plakátok láthatók, zenész arca, hangszere, neve, dátum, hely.
Sokfelé vannak ilyenek, én ilyenben eddig csak vidéken (Kamilari) voltam, hatalmas népünnepély, kaja, pia, tánc, néha táncműsor, és természetesen élő zene.
Mivel nem tuggyuk, ki kicsoda, szerencsén múlik, milyen lesz a buli.:))
Előzmény: sarak (118)
sarak Creative Commons License 2001.07.18 0 0 118
Köszi szépen a tippet, ezek alapján ragaszkodunk Amoudarához! A propos, még valami! Tudtok ott vagy Iraklionban olyan helyet, ahol élő zene van és lehet táncolni? UUgyanis párommal nagyon szeretünk (és ő velem ellentétben tud is) :))) Nem szeretnék teljesen az "előre megrendezett" görög estre hagyatkozni...
Köszi mindent!
Vad Creative Commons License 2001.07.17 0 0 117
tulképp mindkettő jó, én ált. azér megyek Iraklionba, mert nem szoktam ott lakni, közel a repülőtér, ellentétben Chaniával (ott az akrotiri félszigeten van kint, kb 15-20 km), és így hamar tudok motort bérelni.
de ha szálloda van szervezve, akkor mindegy, mert a transzfer is benne van.
Arról nem beszélve, hogy a Chania környéki falvak nyugat felé igencsak Siófok-hangulatúak
Előzmény: sarak (115)
FLaci Creative Commons License 2001.07.17 0 0 116
Amoudarár csak ajánlani tudom. Jó a stand, finom a giros, közel van Iraklion és Knossos is.

Viszont egy haverom tavaly Rethymnonban volt és azt mondja az is nagyon szép... :-)

Előzmény: sarak (115)
sarak Creative Commons License 2001.07.17 0 0 115
Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek! Most ott tartunk, hogy hogy 3 hely is tetszene nagyon, csak azt nem tudjuk eldönteni, hogy rethymnon lenne-e jobb, vagy Amoudara (amit Iraklion közelsége miatt választottunk). Sajnos Chania környékén nem találtunk teljesen megfelelőt, mert max. 6 km-re szeretnénk lenni valami nagyobb helytől.
Előzmény: Vad (114)
Vad Creative Commons License 2001.07.13 0 0 114
ami közel van:
Rethimno (szép, régi város, bizánc, minosz, görög, török emlékek)
Samaria hasadék (Omalos)
Sougia (kb. hatvan km délre, omalos felé, majd jobbra, szép, nyugis kis falu, gyönyörű part a falutól balra (keletre))
Nézzétek meg Malaxát, kis hegyi falu 1 szem taverna, kb 10 km Haniától DK (nagyon kedvesek, vendégkönyvvel)
Hora Sfakion-gyönyörű, drága hely aludni ott nem érdemes, az út arra kifejezetten csodálatos
Spíli legszebb kisváros, Rethimnotól délre kb. 10-20 km, onnan meg már igen közel Preveli

Bocs, most rohanok..., ennyi egyelőre
Vad
van még arra Paleochora, Elafonnissi (!) ez mind délen

Előzmény: sarak (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!