Keresés

Részletes keresés

talszabi Creative Commons License 2013.10.14 0 0 4269

Kedves Lakók / Tulajdonosok,

 

Albérlet keresésünk ismét aktuálissá vált.

 

25 éves diplomás, jó egzisztenciával rendelkező fiatal pár vagyunk. A lakóparkban, illetve a környék (XI. kerület) új lakóparkjaiban 40-60 m2-es, 1,5-2 (garzon/1 szobás nem játszik) szobás albérletet keresünk, 55-80e FT körüli bérleti költséggel.

Ha esetleg tudtok ilyen lehetőségről megköszönném, ha értesítenétek az alábbi email címeken:talszabi@gmail.com, esetleg telefonon a 70-938-8254-es telefonszámon.

 

Köszönettel: Judit és Szabolcs

olahi Creative Commons License 2013.10.05 0 0 4268

Anamit Kft.-t kértem föl a balkonajtó javítására, nagy csalódás volt, 2 hétig nyaggatuk őket mire kijöttek, a szerelő ugyan megjavította az ajtót, de lekaszáltak (nem tudom másként értelmezni) 45.000 Ft, azaz negyvenötezer forintra egy 1 órás munkáért, anyagköltség nélkül.

Ők a hivatalos Sasad Resort karbantartónak tartják magukat, arra hivatkoznak a kiszállásí díj alapjánál hogy 60 km-ről jönnek, holott a honlapon budapesti cím szerepel, a javítás költségeinél pedig azt vágták a fejemhez, hogy miért nem kértem ajánlatot. Egy IT mérnök nem dolgozik ilyen óradíjjal, amikor reklamáltam közölte velem a cégvezető, hogy aki ilyen lakásban lakik az megfizetheti ezt az árat....

Szóval, ha gondotok van a  balkonajtóval gondolkodjatok el, hogy kivel javíttattok.

A cég: http://www.anamit.hu/ 

iigaborii Creative Commons License 2013.10.02 0 0 4267

Sziasztok!

 

A lakóparkban szeretnék tárolót bérelni, mérettől függően max. 15e Ft-ért...

( Hosszú távra, SR2-Ben lakom, így elsősorban itt érdekelne..., de SR1-Sr3 is ok:)

 

30/6478875



gaborka88 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 4266

Az angol magántanárhoz lemaradt az elérhetőségem:

gera.andrea4@gmail.com

Köszönöm!

gaborka88 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 4265

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e a lakóparkban angol magántanár? Külön órára szeretnénk járni.

 

Köszönettel!

OtiF Creative Commons License 2013.09.23 0 0 4264

Sziasztok!

 

Rövid távra (2-3hónap) keresünk kiadó min. 2 szobás lakást október 15-től. Diplomás, igényes pár+10hónapos baba.

Elérhetóség: 20/5244-022, orovecz@freemail.hu

52# Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4263

Kedves Lakótársak

 

Szeretnénk hosszú távra tárolót vagy tároló részt bérelni, kerékpárjainknak és 1-2 doboznak.Ha esetleg tud valaki kérem jeletkezzen.

30/816-3108

 

ha túlzott sorbanállás alakuna ki :-D Sr 2 előnyben

Kovibea Creative Commons License 2013.08.24 0 0 4262
Gyerekbarat Holgyek, Nagymamak, Anyukak figyelmebe!

Olyan, a Sasad Resortban lako holgyet keresek, aki minden munkanap szivesen elmenne a Farkasreti uton talalhato kozeli ovodaba (a Felsohatar uton kell felsetalni, 5-10 perc a Sasad Resorttol) gyermekeimert (ketten vannak, egy 2 eves fiu es egy 4 es fel eves lany), hazavinne oket a sajat lakasaba es kb. egy orat jatszana veluk, amig mi ertuk megyunk munka utan. 3/4 5-5-re kellene menni az oviba es en vagy a ferjem 6- negyed 7-re legkesobb erkezunk ertuk.
Napi masfel oras elfoglaltsag. Dijazas megegyezes szerint.
Erdeklodni a 06306505925-os tel.szamon vagy a kovibeata@gmail.com cimen lehet.
Joni papa Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4261

szeretném meg kérdezni hogy mért kell a liftel szorakozni? sokszor tapasztalom hogy nem ott áll meg ahol kéne mert van valki vagy valakik akkik el nyomják ez nem játék.A Lift nem játék azt használjuk ha valaki játcani akkar mennyen a jácotére és ott jácon

 

Sasad Resort 2 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 4260

SR2 LAKÓK FIGYELMÉBE!

 

Augusztus 31-én, szombaton 17.00 - 20.00 óra között pikniket tartunk a játszótér melletti füves területen. Hozz magaddal enni- és innivalót, és beszélgess egy jót a szomszédokkal!

 

További infók: https://www.facebook.com/SasadResort2

 

Várunk szeretettel!

 

 

535jocika Creative Commons License 2013.08.08 0 0 4259

Kedves Mindenki!

 

Keresek a SR2-ben kiadó tárolót!

 

Itt lakom a házban, hosszú távra!

 

Sipőcz József

06-70-317-9116

mukipuk Creative Commons License 2013.07.31 0 0 4258

Örülök hogy az info. hasznos volt számodra . Hol lehet ilyen energiatakarékos zöld billentyüre szert tenni ?

Előzmény: Vertigo (4257)
Vertigo Creative Commons License 2013.07.22 0 0 4257

Wow, milyen reszletes valasz, nagyon szepen koszonom! :)

Előzmény: csibe74 (4254)
csibe74 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 4256

A közös költség 73nm-re vonatkozik. 

Előzmény: csibe74 (4255)
csibe74 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 4255

Szia!

 

Még valami:

 

-T-Home és UPC is van. Elég jó minőségű mind a kettő.

- Közös költségem garázzsal és tárolóval + rezsi átalánnyal (víz, melegvíz , fűtés) kb. 50K HUF / hónap.

 

Üdv,

Előzmény: csibe74 (4254)
csibe74 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 4254

Szia!

 

Ahhogyan írtad ytong és vasbeton a szerkezet.  A belső falak téglák. 

Tartós kánikula esetén a lakásom kb. 26 fokra melegedne fel, ha nem menne a légkondi.

Egyébként 3. emeleti , keleti fekvésű. Ha reggel le van a redőny eresztve nem melegszik fel nagyon. (Légkondi csak rásegítés. Egy nyáron átlag 2-3 hétig kell)

 

Közbiztonság? Szerintem átlagos. Garázsból állítólag loptak el már kocsit illetve az átadások környékén a tárolókba is bementek.

Egyébként javult az ez irányú helyzet. Kint is meg lehet állni nyugodtan autóval. 

 

Csendes, nyugodt családos hely. A belvárosi őrület után szuper hazajönni. Itt tényleg tudsz pihenni.

 

A földszinti lakásokról nem írok, mert nem ott lakom, de szinte mindegyiken van riasztó. Szerintem ez elég. Rácsozni gagyi dolog. Nem is engednék szvsz.

 

Mindent összevetve érdemes ide költözni.

 

Üdv,

Előzmény: Vertigo (4251)
Vertigo Creative Commons License 2013.07.22 0 0 4253

Marmint?

 

(mert kivancsi vagyok a kozbiztonsagra, epuletminosegre es nehany fontos dologra?)

Előzmény: mukipuk (4252)
mukipuk Creative Commons License 2013.07.22 0 0 4252

Sztem ez nem Neked való.

Előzmény: Vertigo (4251)
Vertigo Creative Commons License 2013.07.20 0 0 4251

meg1... latom csak kb 2-3 centi vastag klinker hatasu burkolattal keszultek a hazak... tartos 30-35°C-okban mennyire melegszik at a szerkezet?

...ha elmegy a kanikula mennyi ido alatt hulnek vissza a falak?

Vertigo Creative Commons License 2013.07.20 0 0 4250

Hatrebblapozgattam kicsit...

...jol lattam regebbi epites kozbeni fotokon, hogy a szerkezet vb+ytong?!?!?! :(

 

Ennek tudataban fokozottan kivancsi lennek, hogy kivulrol a zajok mennyire hallatszanak be?

Foleg a mely hangok erdekelnenek, mennyire hallatszik be ha egy kocsi elmegy valahol, vagy messzebb furnak, epitkeznek gepekkel, stb?

Szilardsag beli problemak nem akadtak? Falrepedesek, stb?

 

...ilettve ha mar hangszigeteles usztatottpadlo, lepeshangok, mennyire hallani ha az ember folott tipegnek esetleg a kovon cipoben?

 

Most hirtelen picit megijedtem latva a kepeket, nyugtassatok meg! :(

Vertigo Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4249

Sziasztok!

 

Lakast nezegetek mostansag (~50nm kornyeken) es talaltam nehany megtekintesre erdemes sasad resortos ingatlant is, igy, ha nem banjatok kicsit kerdezoskodnek. :)

 

...ebben a kategoriaban ahogy lattam a piacon jellemzoen foldszinti teraszos (48+"16") lakasok vannak.

 

Bevallom kellemes dolog a szep nagy terasz, de alapvetoen elegge parazom attol, hogy egy erkelyajto valasztja el a lakas belteret es a kozteruletet.

Mennyire jogos ez az aggodalom?

 

Vannak, voltak betoresek? ...ha igen jellemzoen foldszintre, vagy teljesen fuggetlen ettol?!?! El lehet menni nyugodtan egy ket hetes nyaralsra egy foldszintes keglivel?!

(Annak sok ertelmet nem latnam, hogy egy ilyen teraszt allatkert szeruen beracsozzak)

 

Azt olvastam, hogy tarolokat es garazokat feltortek, ez mennyire jellemzo meg?

Utcai parkolas mennyire kulturalt, ott is tornek fel kocsikat, vagy inkabb a garazs nyugalmaban tenykednek?

 

Ahogy hallom, csakugy mint mindenhol itt is lelepett a kivitelezo, eszerint az esetleges garacnialis javitasok remenytelenek?

Parasodas, peneszedesen kivul milyen hibak jellemzok az epuletekre/lakasokra?

 

A hirdetesekben lattam tobb helyen kozoskoltseg megjelolest, es ahhoz kepest, hogy nagyjabol ugyan akkora lakasokrol volt szo 25 es 35k kozott skalazodott ( furcsa mod legdragabb pl. egy garazsmentes lakasnal volt), mitol vannak ekkora kulonbsegek kozel azonos lakasok kozott?!?!

 

Na meg1 kerdes eszembe jutott, internet/kabeltv szolgalatok kozul melyek elerhetoek?

 

Bocsi, tudom picit sokat kerdezek, de ha van hasznos info, szivesen olvasom! :)

Zöldharisnya Creative Commons License 2013.07.04 0 0 4248

Volt rá kezdeményezés, legalább is SRII szinten, sajnos a Faraone ezt nem volt hajlandó a közgyűlési napirendek közé feltenni....

Előzmény: montekukk (4247)
montekukk Creative Commons License 2013.06.25 0 0 4247

Unom már, hogy a szórólapokkal bejárkálnak ide emberek, és telerakják a postaládát. Az Újbuda újságot pl le tudják tenni a kapuhoz.

Meg kéne oldani kívül a szórólapok elhelyezését, mint máshol teszik.

speeder Creative Commons License 2013.06.24 0 0 4246

Ez a mereven elzárkózás nem igaz, sőt közgyűlési jegyzőkönyben is benne van, hogy a közös képviselő fog egyeztetni a játszótér használat és ktghozzájárulás tekintetében SR2-vel, és ez volt az első kísérlet SR2 résézéről SR1 felé a játszótár használatának rendezésére és közös üzemeltetésére vonatkozóan.

Mondjuk részemről (játszóteret nem használóként) célszerűbbnek tartottam volna egy olyan konstrukciót, hogy az üzemeltetés részét SRI fizeti (fix összeget évente), a játszóteret ténylegesen használni szándékozó lakóknak max a kulcs lemásolásáért kellene fizetni...

Előzmény: Adam Pedersen (4245)
Adam Pedersen Creative Commons License 2013.06.23 0 0 4245

Kedves csibe74,

 

leírtad a lényeget: "a 3 társasháznak együtt kellene üzemeltetnie". Ezzel szemben csak az SRII üzemelteti. Ha jól emlékszem, az elmúlt években történt konkrét kezdeményezés a közös üzemeltetésre. Az SRI és az SRIII azonban mereven elzárkózott. Az 5.000 forintos évi hozzájárulás újabb kísérlet a közös üzemeltetésre. Még egyszer: az SRII összes lakója évek óta fizet nagyságrendileg ekkora összeget a játszótér fenntartásáért.

Előzmény: csibe74 (4243)
csibe74 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 4244

Szia 52#

 

Hát ezt nem tudom. Szerintem a három társasház közös költségéből biztosan kijön. 

Medence az jó lenne. :) Szívesen fizetnék ezért akár pluszt is még mielőtt Adam lakótársunk megjegyzi.

 

Szép napokat kívánok Neked!! 

Előzmény: 52# (4241)
csibe74 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 4243

Kedves Adam Pedersen,

 

Nekem például nem fura, hogy fizetek valamiért és nem használom, hanem más használja. Sokszor csináltam ilyet.

Azt nem gondoltam volna, hogy a nem SR2-es gyerekektől belépőt szednek a játszótérre.  Nekem ez eszembe se jutott volna, ha ott laknék.

 

Tényleg nem vagyunk egyformák.

 

Amikor ideköltöztünk,  több mint 4 éve - amikor még az SR2 beton szerkezet volt  -  akkor a játszótér használat tudatában is jöttünk.

Anno, amikor lefoglaltuk a lakást (2006-ban) is ezt az infot kaptuk, hogy a játszótér mindhárom társasházé és bárki használhatja.

(Azt egyszerűen most sem értem miért kellett az SR2-höz csapni azt a területet. Teljesen el van szeparálva az SR2 lakásoktól.) 

A 300 HUF/nm-es közös költségből meg bőven kijön az üzemeltetése, amit fizetünk a társasházban.  (A 3 társasháznak együtt kellene üzemeltetnie szvsz)

 

Ja üzemeltetés:

- felújítás? 4 éve biztos nem volt.

- karbantartás? Háát nem nagyon kell karbantartani ami ott van. Szerintem az se volt.

- Takarítás? Azt se viszik túlzásba. Fiam szeret oda járni havat lapátolni.

- kertészeti munkák a játszótéren? Ha ez több százezer sürgősen váltani kell üzemeltetőt.

 

Mielőtt ideköltöztem akkor is fizettem játszótér fenntartás címén közös költséget, pedig gyerekem se volt és lift használatot is, pedig az elsőn laktam és sosem használtam.

Volt egy közös költség és kész. 

 

Szóval mégegyszer: Köszönjük szépen!!!

 

Előzmény: Adam Pedersen (4242)
Adam Pedersen Creative Commons License 2013.06.23 0 0 4242

Kedves csibe74,

a játszótér fenntartása évente több százezer forintba kerül (felújítás, karbantartás, takarítás, kertészeti munkák stb.). Érdekes módon amikor a használatáról van szó, mind a három ütem a sajátjának tekinti, amikor azonban fizetni kell a számlákat, hirtelen kiderül, hogy csak az SRII tulajdonában van. Ráadásul az SRII összes lakója egyaránt fizeti a költségeket akkor is, ha nincs gyereke.

Neked az a furcsa, hogy fiezetned kell valamiért, amit használsz. Nekem pedig az a furcsa, hogy én fizetek valamiért, amit te használsz.

Nem vagyunk egyformák...

Előzmény: csibe74 (4240)
52# Creative Commons License 2013.06.21 0 0 4241

Szia Csibe

 

éves színten 5000 szerintem elfogadható ár egy viszonylag kultúrált játszótérét, vagy nem ? Meg persze X évenként fel is kell ujítani.

De azért egy medence jól jönne bele. :-D

Előzmény: csibe74 (4240)
csibe74 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 4240

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy csökken a rezsi az SR2-ben.

Most kaptuk meg azt, hogy 5000 HUF-ot kell fizetni évente, ha a gyerek be akar menni a játszótérre.

Hááát erre mit mondjak..(Igaz a rezsi ezzel is csökken)

 

Köszönjük szépen!!!

 

Előzmény: Sasad Resort 2 (4239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!