Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2023.02.05 -2 1 20489

Köszi a tájékoztatást, én ott lakok nem messze Mallorcatól szemben a tengerparton.

Előzmény: Laci v (20487)
681109 Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 20488

köszi a választ

amúgy próbáltam foglalni, de valamiért nem enged még áprilisra, amikor beválasztom a dátumot, akkor kilöki

csak februárra engedett

Előzmény: VAG (20486)
Laci v Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 20487

A májusban való tengeri fürdés az nagyon emberfüggő Mallorcán.                         Mallorca időjárás május

Májusban igazán kellemes az idő Mallorcán, a nappali csúcshőmérséklet a hónap elején 21 fok körül várható, de május végére már 25 fok is lehet. Éjszaka 10-14 fokig hűl le a levegő. A napsütéses órák száma átlagosan napi 12  óra. Az esős napok száma 7, de csak kisebb záporokra lehet számítani. A tenger hőmérséklete 18 fokos.         Forrás : Időjáráskalauz

Előzmény: Flower2000 (20485)
VAG Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 20486

Érdemes megkérdezni, ők szoktak válaszolni e-mailre is. Amúgy szerintem nem magának a bérleti díjnak a levonása érdekes, hanem hogy az esetleges  parkolási/gyorshajtási bírságokat simán be tudják utólag hajtani rajtad, gondolom ehhez kell a bérlő nevére szóló bankkártya, mert jogilag az a legsimább.

Előzmény: 681109 (20484)
Flower2000 Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 20485

A tengerben májusban már lehet fürdeni, a sekély hamar felmelegszik. A medence május 8-ától volt fürödhető tavaly, november 8-ig. A tavalyi nyár nagyon meleg volt.

Előzmény: cassano711 (20477)
681109 Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 20484

autóbérlés: visszaolvastam, tudom a varázsigét :)

annyi lenne csak a kérdésem, hogy mennyire veszik komolyan, hogy a sofőr nevén legyen a bankkártya?

Ha előre leveszik a pénzt, akkor miért nem mindegy, ha meg cashban rendezném, akkor meg főleg?

A páromnak - aki vezetne - nincs bankkártya a nevén, így az enyémmel kell foglalni. Viszont akkor csak az a megoldás, ha veszek még egy sofőrt?

VAG Creative Commons License 2023.02.01 -2 0 20483

Ahogy már ott megírtad, a Wizz Debrecen-Mallorca járatnak annyi. 

Előzmény: cassano711 (20477)
Laci v Creative Commons License 2023.01.31 -2 1 20482

Igaz szívvel mondom, hálát adok a Jóistennek, hogy 1994-ben láthattam a szigetet. Akkor még peseta-val kellett fizetni. Hidd el egyszerűen nehéz szavakkal leírni az akkori állapotokat. ÉDEN volt a mostanihoz képest. A tenger, mint a tükör. A formentori strandra külön engedélyt kellett kérni az ott lévő szállodától, hogy 1,5 órát fürödhessünk benne. Még most is ráz a hideg, ahogy írom ezeket a sorokat. Kristálytiszta víz, sehol egy szemét, csak a gyönyörű természet eredetiben. De ez az egész szigetre jellemző volt. Jújiusban , tehát csúcsidőszakban töltöttük a nászutunkat. Ezzel szemben 2019-ben nekünk lehangoló volt a sziget. A formentori strand is kicsit másképp volt szép: Szivárványszínekben játszott a rengeteg emberről leázott napolajtól, szemét ,mindenfelé. Ok, hogy lehet van olyan helye a szigetnek, ahol nincs annyi ember, de ez nem megoldás akkor sem. Természetesen vannak olyanok , akiknek így is tetszik a sziget. De állítom csak azért, mert nincs összehasonlítási alapjuk. Nekem viszont van. Soha többet nem megyek oda, mert én csak a szépre szeretnék emlékezni, ahogyan Huszti Péter is teszi: A hosszú boldog nyárra!

Előzmény: cassano711 (20477)
sasa133 Creative Commons License 2023.01.31 -1 0 20481

Igen, meglepően kevesen voltak. mondjuk, Alcudia strandján sem volt tömeg, én azért szeretem annyira mert mindig találni olyan szakaszt ahol szinte alig vannak, max sétálni kell kicsit. Széles a strand, a vízben sem volt abszolút tömeg, a képeken csomószor csak mi vagyunk, mindez június 22-juli 2 idöszakban tavaly.  Most juni 13-22 megyünk, ekkor találtam egész jó áron szállást, bár a repjegy árak innen tőlünk Németo-ból iszonyat megdrágultak (2 felnőtt 2 gyerek 5-600Eur Ryanair), pedig végigzongoráztam az összes lehetséges időpont-kombinációt, végűl annyi lesz az egész út kb mint tavaly. Mi tavaly elmentünk ősszel is, Okt 13-18, Palma Nova (Zafiro hotel) és fantsaztikus volt, ilyen 24-27 fok, meleg tenger, fürödtűnk végig, a 2 fiam is végig lubickolta az 5 napot.Sztem bátran lehet menni szezonon kívűl (mondjuk, minden nyitva volt, tömeg egyáltalán nem volt, Magalufra is átmentünk strandolni, lézengtek az emberek) - lehet szerencsénk volt csak az idővel, de felhő sem volt az égen, a tenger nmelegebb volt mint a szállodai medence, annyi, hogy hamarabb megy le a nap és este kellett egy vékony pulcsi. Én pl. egész szeptemberben bátran mennék, jóval kevesebben vannak és simán lehet fürödni.

Előzmény: cassano711 (20476)
FCKETO Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20480

Volt olyan nap, hogy öt strandon fürödtünk, augusztusban, sehol nem volt nagy tömeg. Rengeteg ilyen strand van. Csak kocsit kell bérelni, Megallufot és hasonlókat és a zsúfolt Calakat el kell kerülni.

Persze, ha Formentera szigetére megy az ember akkor ott lehet egyedül is, itt azért nem.

Előzmény: Laci v (20469)
VAG Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20479

Fürödnek ott télen is. Még most is 15 fokos a víz, pedig hó van a hegyen. Október végéig rendesen meleg. Amúgy szerintem Mallorcán könnyű olyan helyet találni, ahol nincs tömeg.

Előzmény: cassano711 (20477)
VAG Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20478

Eddig minden évben változtattak rajta (melyik hónapokban érvényes, napon belül hány órától meddig, hogy a strandig vagy a Colomer kilátóig és hogy ki kap engedélyt behajtani, ha előre kéri), szerintem idén is fognak.

Előzmény: sasa133 (20474)
cassano711 Creative Commons License 2023.01.30 -1 0 20477

Az nem tegnap volt, megnéztem volna akkoriban Mallorcát. 

Hát jelenleg nyilván tömegturistás hely nagyon, ezzel együtt mi jól elvoltunk, de most Alcudiára mennék vissza vagy valamelyik nyugisabb Cala-hoz.

Sajnos ma már, főleg Európában, nehéz olyan helyet mondani ahol nem tobzódik millió ember nyáron. Különösen bedurvolt a helyzet mióta újra lehet utazni a Covid után. 

Én igazából, saját tapasztalat alapján, két megoldást találtam erre csak. Vagy abszolút szezonon kívül mégy valahova ( de ez Mallorca esetében azt jelenti, hogy tengerben fürdés kilőve ) vagy olyan helyre mégy ahol nincs reptér pár száz km-es körzetben, sem nagy szállodák.

Így sem leszel persze egyedül, de lényegesen kellemesebb lesz a helyzet azért.

Előzmény: Laci v (20469)
cassano711 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 20476

Az tényleg érdekes hogy június végén nem rözsögtek ott egy csomóan. Amennyire tudom rendkívül ismert és népszerű hely, mindenféle top10 Mallorca listákon is ott van.

Közben lehet a Wizzair kilőtte a debreceni járatot Mallorcára mert eltűnt a kínálatból, de ne legyen igazam, engem pont rosszul érintene.

 

Előzmény: sasa133 (20474)
Laci v Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20475

Ha megnézed Google térképen akkor a kilátótól még jó pár kilométer az utolsó parkolási lehetőség, ahonnan a buszok is indulnak fel Formentorra. Na ettől az utolsó partkolótól mondtam, hogy kb 200 méter a strand:) Még a végére lenne egy privát kérésem. Valamilyen módon szeretném veled felvenni a kapcsolatot, mert nekem is lenne egy "kínom" Mallorcával kapcsolatban :). Publikus a Mail-em, esetleg telefonon, vagy Face-n. ahogy neked jobb lenne, ha egyáltalán ez lehetséges részedről. Nem akarok tolakodni. Köszi

Előzmény: sasa133 (20474)
sasa133 Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20474

Az említett étterem parkolójában álltunk meg tavaly, sorompós, fizetős parkoló, onnan kb 20 méter a víz. Régebben az út másik oldalán is volt egy poros parkoló, de az le volt zárva.

Június 13-22 megyünk, ismét Alcudia, csak szeretnénk visszamenni újra Playa Formentorra mert az fantasztikus. Tavaly Es Colomer kilátónál megálltunk odafele de vaciláltunk, merjünk-e továbbmenni a  strandhoz a lent említett tábla miatt - meg látványosan nem ment onnan tovább senki autóval, inkább megfordultak sokan. Aztán egy "mibajlehet" felkiálltás kíséretében végül elalutóztunk de alig volt valaki (ettől még gyanúsabb lett a dolog), a parton volt vagy 5 ember velünk együtt június végén. Ezért jobbnak láttam tisztázni mielőtt belefutunk idén vmi büntibe.

Előzmény: Laci v (20473)
Laci v Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20473

Bocs lehet én értettem rosszul, de a strandra is csak úgy tudsz eljutni, ha ebben a parkolóban teszed le a kocsit. De kb 200 méter gyalog 5 perc. Különben mikor mentek?

Előzmény: sasa133 (20472)
sasa133 Creative Commons License 2023.01.30 -1 0 20472

szuper, köszi - mert nem volt egyértelmű, van ott a hegy alján a körforgalomnál egy tábla, emlékeim szerint spanyol nyelven figyelmeztet, hogy nem szabad behajtani csak helyieknek, de nem világos, hogy a kilátóhoz vagy már a strandra sem. Akkor ez megnyugtató. Fizetős parkolót igen ismerem, mi a Restaurant Platja Mar-hoz álltunk meg múltkor. köszi még1x

Előzmény: Laci v (20471)
Laci v Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20471

Úgy ahogyan írod. Felmenni nem lehet csak biciklivel , vagy busszal, de a strandig lehet autóval. A parkoló fizetős.

 

Előzmény: sasa133 (20470)
sasa133 Creative Commons License 2023.01.30 -2 0 20470

sziasztok, tudna vki segíteni, mi most a hivatalos helyzet Formentorral? Playa de Formentor látogatható nem helyieknek is (autóval), vagy nem? Cap de Formentorra nem lehet felmenni ha jól tudom, csak buszokkal, de a strandig el lehet menni, nem büntetnek érte? köszi

Laci v Creative Commons License 2023.01.29 -3 0 20469

Bő 28 éve voltunk Magallufon először nászúton, majd 2019-ben újra ezüstnászúton, de akkor már nem ott szálltunk meg csak elmentünk megnézni, hol volt anno a nászutas szállodánk , mi változott rajta. Egy kis nosztalgia. Gondoltam én . De ami a szigeten volt szeptemberben az teljes illúziórombolás volt nekem a 25 évvel azelőtti állapotokhoz képest. Megmondom őszintén nekem az egész sziget egy csalódásként hatott. Koszos partok, csikkek szétdobálva, műanyag zacskók a vízben, millió német turista. Ha sétáltunk este a feleségemmel, 90%-ban csak német szavakat lehetett hallani. Ami nem változott, az egyedül Formentor. Az ugyanolyan arcát mutatta , mint negyedszázaddal azelőtt, de a többi lehangoló sajnos.

Előzmény: cassano711 (20468)
cassano711 Creative Commons License 2023.01.29 -1 0 20468

Egyetértek, tavaly,  igaz autó nélkül, egy nap alatt néztük meg Palmából a nosztalgiavonattal indulva Sóllert, Port de Sóllert, Fornalutx-ot.

Az biztos hogy Formentor és a Platja de Formentor külön napot érdemel, főleg hogy még csak túl közel sincsenek Sóllerhez. Hatalmas rohanás lenne még autóval is egy napban mindez.

Fornalutxot egyébként nagyon ajánlom, nekünk nagyon bejött, megkockáztatom jobban mint Valldemossa, pedig utóbbi az ismertebb, mondjuk úgy a menőbb.

Formentor nekünk kimaradt sajnos, a sziget másig végében Magalufon volt a szállásunk, 7 éves gyerekkel:-) Aki ismeri Magalufot és az ottani "közönséget" az tudja hogy ez elég meredek, de szerencsére a gyerek lazára vette + Magalufnak vannak előnyei is.

Felmerült a visszatérés idén nyáron, ha összejön akkor most Alcudia lenne a cél, de a repjegyárak az egekben vannak egyelőre, mondjuk nyaralójáratoknál alap, de ennyire azért nem mint most.

 

 

 

 

 

Előzmény: VAG (20454)
VAG Creative Commons License 2023.01.28 -2 0 20467

Akkor ha mentek bármikor észak felé, érdemes a Son Bonet reptér felé kunkorodni, bent van a városon belül (kisgépek, helikopterek használják), áll kint előtte egy DC-3 és egy An-2, előbbit évek óta építgetik újjá, már elég jól néz ki. Nem nagyon lehet bemenni, de ha megkérdezed, általában a kitett gépekig beengednek. Formentor előtt pedig kötelező a Port de Pollenca-i vizirepülőgép-repteret megnézni, 200 m-t kell csak lemenni érte az útról. Nagyon közel nem lehet menni (a Carrer de Llolenc Riber sarka van hozzá a legközelebb, egy kis mólóval, arról jól belátni), de legtöbbször kint áll készenlétben egy CL-415-ös tűzoltó és elég gyakran repülnek is (vízről).

Előzmény: 681109 (20464)
VAG Creative Commons License 2023.01.28 -2 0 20466

Nem zónák vannak, hanem a felfestést kell nézni. Fehér=ingyenes, kék=fizetős, sárga=tilos. Ahol nincs felfestés, azt fehérnek lehet venni, turistáknak (bérautónak) legtöbbször elnézik. Ahogy az egy sör utáni vezetést is, a helyieket már szorongatják, miközben az alkoholos leheletű de még józannak tűnő turistákat továbbintik (nem saját tapasztalat, mert én nem iszom, helyi rendőr mesélte). Sokszor csinálnak olyat (általában éjjel és szezonban), hogy a körforgalomban állnak, nem engednek kihajtani, hanem mindenkit lelassítanak/megállítanak egy benézésre és úgy intenek tovább.  Haverkodást, lekezelést, vitatkozást, okoskodást szolgálatban nem díjazzák (policia local/municipal->policia nacional->guardia civil irányban egyre csökkenő mértékben, utóbbinak érdemes nagyon látványosan szót fogadni). Sima bedobós parkolóórák vannak, sok helyen dél körül vagy kora délután pár órára ingyenesek a fizetős helyek is, kiírja pontosan a legközelebbi automata. A városban minden tér alatt van mélygarázs, közepesen fájdalmas árakon, de legalább nem kell körözni parkolóhely után. 

Előzmény: 681109 (20464)
681109 Creative Commons License 2023.01.28 0 0 20465

hahó, írtam Neked privátban

Előzmény: noresz87 (20446)
681109 Creative Commons License 2023.01.28 -1 0 20464

a repülőkkel nincs bajom - sőt "beteges" imádás van

akkor asszem a tengerre néző szoba lesz

amúgy a fizetős parkolás mennyire fáj? vannak zónák? este már ingyenes?

Előzmény: VAG (20463)
VAG Creative Commons License 2023.01.28 -2 0 20463

Áprilisban? Szerintem találsz helyet. Így is döngicsélni fognak a fejed fölött a gépek, legalább lásd is őket (a tengerrel együtt). 

Előzmény: 681109 (20461)
681109 Creative Commons License 2023.01.28 -3 0 20462

április vége (nem főszezon)

Előzmény: 681109 (20461)
681109 Creative Commons License 2023.01.28 -3 0 20461

újabb kérdések (és valószínűleg lesz még egy pár)

most éppen a parkolás körül forog az agyam

lefoglaltam 2 szállást kb. azonos árban, amelyiknél benne van az ingyenes parkolás, az nem tengerre néző, a másiknál nincs parkoló, viszont szeretnék reggelente a tenger látványára ébredni...

szóval lehet azért parkolót találni Can Pastillában a szállodasor környékén vagy áldozzam be a kilátást :(

 

VAG Creative Commons License 2023.01.26 -1 0 20460

De mennék én is. ))

Előzmény: 681109 (20455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!