Keresés

Részletes keresés

Zsofi1988 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 101

Sziasztok!nekem afrikai oriás csigáim vannak. és szeretném kérdezni hogy szépia csontot is lehet nekik adni vagy csak halcsontot, és az ártana e nekik ha kagylot raknánk nekik a házukba, és a tojáshéj az jo nekik mert akitol kaptam azt mondta hogy nem jo de én olvastam hogy az is jo nekik?!ja és ilyenkor ténel mivel lehet oket etetni a sárgarépán, salátán, és almáb kivul? köszi az infokat

csom32 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 100

Sziasztok!

Van pár ajándékba elvihető achat csigám a világosabb házúból, valami m-betűs  fajta.  csom3@citromail.hu --akit érdekel

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 99

Hogyhogy nincs achát csigád?? Az achatina fulicának, achatina achatinának, achatina iredaleinek ez az összefoglaló neve. Nem valamelyik a három közül?

Akkor aludt a csiga csak megpiszkáltad,, ezután fel lellett volna kelnie, de ilyen idős csigáknál ez már nem biztos hogy sikerül, ha büdös,és nem mászik ki a házából akkor biztosan megdöglött, , ha meg nem akarod sem kifőzni sem kihúzni, akkor fagyaszd le és nyáron ragd egy hangyabojba a hangyák kieszik a döglött csigát és kitisztítják a házát!

 

Gergő

Előzmény: Horvathdominika (98)
Horvathdominika Creative Commons License 2011.02.15 0 0 98

köszi Nincs achát csigánk. Régen volt két afrikain de az egyiket megették a hangyák :( Hát nem nagyon szeretném kihúzni a házából és kifőzni sem mert elég büdös most is. De még azt szeretném mondani hogy : Amikor Megláttam a csigát bevolt vmi fehér anyaggal szőve a háza bejárata. Azt hittem hogy elpusztult. De szerintem csak aludt. De most nem is eszik semmi. Most bajt okoztam neki hogy megpiszkáltam mikor bevolt szőve a háza bejárata vmi fehér anyaggal. Sőt még a mészkövét se eszi. Amúgy már nem szeretnénk semmilyen csigát ezek után. Válaszodat várom

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 97

szia. előszöris a VAN ACHÁT CSIGÁD? című topik aktívabb és ott mindig van valaki!

 

a csigáddal kapcsolatban : ha büdös akk már nem sok van neki hátra , valószínű hogy kiöregedett , ha meg szeretnéd tartani a házát, vagy egyszerűen húzd ki a házából, vagy főzd ki sima vízben(kb 15 percig), és úgy még könnyebben kijön

 

Gergő

Előzmény: Horvathdominika (96)
Horvathdominika Creative Commons License 2011.02.13 0 0 96

Sziasztok nekünk van egy afrikai óriás csigánk. Már 5 éves. Az a problémánk hogy hetek óta nem eszik, Nagyon Bűzlik az egyik szemét nem tolja ki teljesen, nem mozog, és a nyakán egy sötétebb színű folt van. Még az a problémánk hogy nem szeretnénk a kukába csak úgy beledobni, és élve eltemetni sem lenne legjobb. Mit tegyünk vele ? MOst még él de nem tudom mi lehet a baja. Szerintem már öreg vagy elkapott valamit.

Babi80 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 95

Szia!

Köszönöm az infót, ha találok értesítelek.

Előzmény: Attila8610 (94)
Attila8610 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 94

szia! achatina-achatina nagyon nehezen beszerezhető! sokan szeretnénk,de eddig nem sikerült!

ha találsz, szólj!

gyere át a VAN ACHÁT CSIGÁD fórumra ott többen vagyunk és nem elavult

Előzmény: Babi80 (93)
Babi80 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 93

Sziasztok, keresek eladó Achantia  achantia csigát, nekem Achantia fulica van, nagyon imádom őket a terrárium már meg van nekik. violazsuzsa80@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 92

Szia!

 

Valóban nem kell hozzá diploma :)

A csigák hímnősek :) és néha nem árt nekik a vérfrisítés!

Valószínű hogy lassan téli álmot alszik a csigud és azért lassul, ilyenkor nem esznek csak alzanak :DD

Gyere át A VAN ACHÁT CSIGÁD - topicba itt az index fórumon ott több aktív csigás is van!!!! és előbb válaszolunk a kérdéseidre!!

 

Gergő

Előzmény: Ronnja (91)
Ronnja Creative Commons License 2010.11.26 0 0 91

Sziasztok!

2 napja beléptem a kezdő csigatartók klubjába. Azt mondják a csigatartás nem nagy valami... hát nekem a kecsketartásra is azt mondták, hogy nem kell hozzá sok gógyi. Mégis azért egy-egy állat, aminek kell némi figyelem...

 

Két csigát kaptam, és valószínűleg rokonok (anyja-lánya....relatíve)...nem alakul ki a csigáknál beltenyészet? erről sajnos nem sok mindent találtam sehol. Gerinces állatoknál az gond tud lenni, de a puhatestűekkel most ismerkedem.

 

segítségeteket előre is köszönöm.

Ja, még egy aprócska kérdés: a nagyobbik elég aktív, de a kisebbik nagyon lusta. Ez mitől van?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 90

Szia!

 

Hát igen a 6 éves kor az már elég szép annál tovább nem is élnek fogságban.

Hát én a helyedben azért meghagynám a házát!

Csak kicsitmeghúzod és kész, nekem is elpusztult az egyik az első petézés után és én meghagytam a házát, de ha nem akarod  ezt megcsinálni és mégis szeetnéd megtartani a házát, nekem azt mondták rakjam egy hangyabolyba és egy év múlva teljesen tiszta házat vehetek ki. Kicsit morbid de a házuk gyönyörű!

 

Gergő

Neira Creative Commons License 2010.11.13 0 0 89

Szia!

Hát, nem volt szívem kikotorni a házából, most itt van a kókuszháncsába elásva egy cserépben, és ha lesz időm, elviszem és visszaadom az anyatermészetnek maradéktalanul. Szóval ez szép kornak számít?

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 88

Szia!

Sajnálom, de azért szép kort megélt és a háza megmard emlékbe :(

Neira Creative Commons License 2010.11.12 0 0 87

Hát, Marci csiga távozott az örök salátásmezőkre. Azért köszönöm a segítséget. Nem írom le, mi lett vele, de a jelek nyilvánvalóak :S

Neira Creative Commons License 2010.11.11 0 0 86

Pici, nem nőtt nagyra, kb 10 cm. De anyáméké 1.5 éves és már 15 cm...

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 85

Az szép!!

 

Hány cm-s a háza?

Neira Creative Commons License 2010.11.11 0 0 84

Ó, köszi... Hát még egy 10% reményt adok magamnak (magunknak), pár napja még láttam enni..., de mostanában már keveset evett és sokat aludt... amúgy 6 éves...

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 83

Szia!

 

Ha már van szaga akkor biztosan elpusztult , de lehet hogy csak alszik!

Ha langyos vizet csorgatsz rá 5-10 percig és mocorog akkor biztosan nincs baja :)

 

Gergő

 

Ja és ha gondolod gyere át a Van ACHÁT CSIGÁD? topickba ott nagyobbaz élet :)

Előzmény: Neira (82)
Neira Creative Commons License 2010.11.11 0 0 82

Sziasztok!

 

Fölmerült bennem a szörnyű gyanú, hogy elpusztult a csigám, de még nem történhetett régen... viszont nagyon visszahúzódott a házába, nem reagál a fürdetésre és elég merev. Mivel még nem láttam csigát frissen "meghalva", szeretném kérdezni, hogy most akkor igen? :(

 

Köszi

N

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 81
Sziasztok!!


Az állati.hu fórumán van egy Achát csigás topic , ha gondoljátok nézzetek be oda is!!!!
Attila8610 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 80
Achatina fulicáim továbbra is elajándékozásra várnak!!!!!
Képek iwiwen Böhm Attila vagy achat csiga tartók klubja:)
Attila8610 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 79
Szia! Fulica fajtáról van szó??
mert abból van még nekem is bőven, az első kelésből 130már elfogyott, de még van 89! Ám ha enm fulica és nem iredalei akkor érdekelne a doloG!
amúgy egész jól postázhatók. Vagy neked már volt bből gondod?
a nagy csigáid mekkorák??
fel kéne kicsit éleszteni ezt a fórumot valóban!
Előzmény: Snuffles (78)
Snuffles Creative Commons License 2010.09.07 0 0 78
Üdv!
Látom, kihalt a fórum egy kicsit, de reménykedem, hogy akad itt még valaki, aki éppen kiscsigákra vágyik. :) Ugyanis az achátcsigiáim szaporodásba kezdtek, most körülbelül húsz-huszonöt apró kiscsiga várja szerető új gazdiját, egyesével, kettesével, hármasával, ki mennyit szeretne. A kiscsigák ingyen vannak, nem kérek értük semmit, de nem postázom őket, csakis személyes átvétel lehetséges. Szegeden és Budapesten átvehetők! :)
Érdeklődni lehet nálam: nyiffi kukac gmail pont com
evikunya Creative Commons License 2010.08.31 0 0 77
köszönöm Attila!
evikunya Creative Commons License 2010.08.31 0 0 76
azt elfelejtettem hozzátenni,hogy icipicit szeretnék,amit majd én nevelhetek fel : )
evikunya Creative Commons License 2010.08.31 0 0 75
Sziasztok! Nagyon szeretnék 2 darab afrikai óriáscsigát.(lehetőleg jelképes összegért,vagy ingyen :]) Csongrád megyei,Szegedi vagyok. Amennyiben valakinek itt a környéken van,szívesen autóba ülök és elmegyek érte. Aki segítene abban,hogy hozzájussak 2 kis csiguhoz kérem jelezzen.Nagyon hálás lennék érte! Köszönöm!
Attila8610 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 74
szia Olga! nem,nem tud egyedül szaporodni! ha szeretnél a csigádnk párt, szólj ,és már adom is postára:)
Előzmény: olga170 (73)
olga170 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 73
sziasztok! egyedül is tud szaporodni az afrikai óriáscsiga? mert nekem egy van
Attila8610 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 72
Sziasztok!

Kérlek,segítsetek!!
van valakinek iredalei és-vagy achatina achatina csigája?? Szeretnék belőlük (is) tartani néhányat!
Kérlek benneteket,aki tud segíteni, írjon itt, vagy attila.bohm1986@gmail.hu e-mail címre!

Emellet van kb 150 fulica bébim,amit szeretnék elejándékozni! 49 már szépen nődögél , a többi néhány napos! Várom a leendő gazdik jelentkezését is!

üdv.: Attila

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!