Keresés

Részletes keresés

FZoltan Creative Commons License 2004.01.14 0 0 114
Szevasztok!
Én is csináltam egyik reggel néhány képet egy szép harmatos pókhálóról, majd nagy meglepetésemre jó volt egy Anaglyph Maker-es menetre is.Úgy képződött a két látószög, hogy a szél picit arrébb nyomta a gazt.Próbálnám csak szándékosan :-) A 3D... nevű képek azok, az első a kék-piros a többi kettő az eredeti.
optikus Creative Commons License 2003.11.26 0 0 113
>A bázistávoilság 10cm felett volt, ezért csak nagylátóval, vagy távoli tárgyak fotózására volt alkalmas

Nekem is 10cm folott van de 50-es alapoptikaval nem okoz gondot ~1.5m-tol felfele fenykepezni. Igaz a gepemben van egy kis trukk. A kozepen levo tengely korul osszetartova lehet tenni a ket optikai tengelyt ami sokat segit a kozelfenykepezesnel (hasonloan ahhoz mint ahogyan a szem kozel nezese).

Előzmény: Százbolha (110)
optikus Creative Commons License 2003.11.26 0 0 112
>Még sosem láttam álloképes 3D gépet. Direkt?? vagy a bázis távolság miatt
Leginkabb azert mert igy ket szemmel lehet kuksizni (sajat pd-re belove:)

>Az X-700 nagy előnye, hogy elektronikusan kioldható, kicsi a shutterlagja és olcsó
Igaz hogy a zenit mevhanikus de olcsosagban verhetetlen:) (no meg sulyban).

En is nezokevel nezem de a netre a piros-kek a legjobb (a piros-kek baja hogy a targyakat leginkabb csak a konturjuk helyezi a terben, ezert inkabb olyan mintha a terben sik lapokbol elorebb es hatrebb allo dolgokat neznenk). Persze egy polaros vetites nem lenne rossz de ahhoz kene ket vetito (vagy egy rollei twin), meg szemuveg.

Előzmény: Százbolha (110)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.25 0 0 111
akit érdekel: eladó sztereo könyv az adok-veszekben.
Százbolha Creative Commons License 2003.11.25 0 0 110
Szia Optikus!

Figyelemre méltó a masinád!

Még sosem láttam álloképes 3D gépet. Direkt?? vagy a bázis távolság miatt.

Én 2 db X-700-ból építettem 3D cuccot.
A bázistávoilság 10cm felett volt, ezért csak nagylátóval, vagy távoli tárgyak fotózására volt alkalmas.
Az X-700 nagy előnye, hogy elektronikusan kioldható, kicsi a shutterlagja és olcsó.

Én nézőkével szeretem a 3D képeket nézegetni...
Talán csak a poláros vetítés lehet jobb.

Százbolha

Előzmény: optikus (109)
optikus Creative Commons License 2003.11.25 0 0 109
Nagy itten a pangas senkit sem izgat a tema:(

Jovo heten szombaton a VOX-on du-an lesz egy film Egyiptomrol, 3D-ben (gondolom kek-piros).

optikus Creative Commons License 2003.11.04 0 0 108
+talaltam 2 kepemet:


Nezheto meret a fotozz.hu absztraktban.
http://index.hu/tech/digicam/fotozz/fotot_megmutat?Foto_ID=4270
http://index.hu/tech/digicam/fotozz/fotot_megmutat?Foto_ID=4273

optikus Creative Commons License 2003.11.03 0 0 107
Lattam mar ilyet, nem nagyon hasznalhato. Keptelen szinkronban maradni a forgony es a kepvaltas, csak az osszekotott valtozatok mukodnek.

3D:
Itt egy jopar eve keszult sajat fejlesztmenyem (na ja, nem teljesen tuldizajnolt de akkortajt meg se esztergam se marom se egyebb rendes felszerelesem nem volt...):

2kep rola itt:
http://forum.fotoklikk.hu/albums/album114/3d1.jpg
http://forum.fotoklikk.hu/albums/album114/3d2.jpg

Vannak valahol vele keszult kepeim is (piros+kek) majd elokeresem.

Előzmény: S.P.T. (106)
S.P.T. Creative Commons License 2003.11.03 0 0 106
úgy látom, mostanában senki nem 3D fotózik..
Arért felvetek egy érdekes lehetőséget, hátha van valakinek kedve kipróbálni:

Szerintem a legtermészetesebb élményt nyújtja ez a megoldás, és elég könnyen kivitelezhető házilag.

Először kell egy kis eszközt csinálni: bárhonnan, például kiszuperált magnóból kiszerelsz egy kis teljesítményű motort. ezt kell valami alkalmasan megcsinált pánttal a fejre erősíteni úgy, hogy a motor tengelye kifelé nézzen, és az orrnyereghez minél közelebb legyen.
Fotokartonból kell egy tárcsát kivágni, amit mindenki tervezzen meg magának úgy, hogy ha középen forgatja a motor, akkor egyszer az egyik szemét takarja le, aztán a másikat.
Aztán megcsinálod a két képet.
Fogsz egy képnézegető szoftvert, ami tud slide show-t loopolva is, a két képet berakod egy könyvtárba, s ráengeded a slide showt.
Kell egy kis pepecselés, míg szinkronba hozod a papírkorongot a képváltogatással, de, ha sikerül, akkor állati élmény.

Végül is ugyan ezt csinálja a kristályszemüveg, úgyhogy, aki tud hozzá drivert írni, az jobb, ha azzal próbálkozik.

Jó buherálást (elképzelek mindenki a fején az egyedi tervezésű forgó kütyüvel) :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 105
A banzsitos modszer szerintem is hulyeseg en mindig egymas melle rakom es 'tavolba' nezek, ugy teljesen jo.

Ha forditva nezed akkor is van terelmeny de nem tudod eldonteni hogy elol vagy hatul van, mert amit elol kene latni az hatrafele megy, pedig az agyad elorefele varja. Nekem van egy katonai terkepem amit ha fejjel lefele nezel, vagy megforditott szemuveggel, akkor a dombok helyett volgyek vannak.

Előzmény: S.P.T. (104)
S.P.T. Creative Commons License 2003.08.07 0 0 104
Sziasztok

Szó esett arról, hogy, ha megcseréled az anaglyph két képét, akkor is van némi térélmény középen.
Nem tudom, hogy ez mennyire újdonság, de én például mindíg fordítva rakom össze a képeket, és nem bandzsítok, hanem szétengedem a két szemem tengelyét, így énnekem pont fordítva áll össze a korrekt kép.
Ez annyiból jobb, hogy valahogy az agy így nagyobbnak fogja föl a sztereó képet.
Tapasztalat?

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.14 0 0 103
Sajna leginkabb mindenki ott akad el hogy nagy lelkesen vesz/csinal sztereo gepet (elsore ez tunik a legfontosabbnak). Csak utana derul ki hogy nincs mivel nezni, es szerintem ez az igazi buktato. Talan a sztereo diavetites (polar-os) lenne a legjobb de ez nagyon sokba van (sot igazabol ez a legdragabb az egesz mokaban), es szemuveget sem ecceru szerezni (plane jo muanyagkeretesett mert a papir nagyon tre).
EOS33 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 102
Akit érdekel, a Kálvin téren a nyomtatványbolt mellett van egy eladó 6x6-os Szputnyik sztereo gép 25.000-ért.
Én ilyet használok több mint 10 éve és meg vagyok elégedve vele.

Eos33

Mr Spock Creative Commons License 2002.12.01 0 0 101
Kedves Mindenki akit erdekel a 3d tema,

Lehet hogy sokan tudjatok mar, de azoknak akik esetleg meg nem:

Nekem van Nvidia Geoforce 3 videokartyam es egy nagyon jo minosegu LCD stereoglass amivel 3d-ben tudok jatszani, nagyjabol minden manapsag megjeleno jatekot. A szemuveg kb 100 dollar korul beszerezheto, tudtommal Mo-n nehezen elerheto, emiatt sokaknak nincs. De....akiknek van Geoforce, vagy esetleg mas videokartya hasonlo driverrel, azok a draga szemuveg nelkul is kepesek 3d-be latni dolgokat. Az Nvidia driver ad lehetoseget ad anaglyph (piros-kek) szemuveggel valo 3d hasznalatra is. Eppen most probaltam ki, nagyszeruen mukodik. Azokat meg "nehany fillerert" be lehet szerezni.

Tehat Geoforce tulajdonosok: jobb-kattintsatok Properties-Settings-Advanced es ha ott lattok egy Stereo Properties felirast, akkor minden megvan, kiveve az olcso papirszemuveg. Mert ott, a Stereo Type-on belul a Page Flipped es Anaglyph kozul ha az utobbit valasszatok, a Hot Key akarmilyen programon belul ami Direct3D-t hasznal, stereo kepet for produkalni, amit a piros-kek papirszemuveggel nagyszeruen lehet latni (nem annyira jo mint az LCD szemuveg, de majdnem olyan jo). Akinek van Geoforce, de nem talalja meg a Stereo Properties-t, az toltse le az Nvidia weboldalrol a stereo drivert, tegye fel, es maris utban lehet nagyszeru 3d jatekok (programok) hasznalata fele.

Gabor

Mr Spock Creative Commons License 2002.12.01 0 0 100
Kedves Brequi,

Itt talalsz, ha mashol nem.

Gabor

Előzmény: Brequi (99)
Brequi Creative Commons License 2002.11.26 0 0 99
Szevasztok!

Lehet, hogy tudtok nekem segíteni. Keresek polárszűrős szemüveget 3D diavetítéshez. Mert sajnos az előző generáció már elkopott. S a mennyiség is kevés volt egy kissebb csoporthoz. Ha tudtok ilyen helyet, szívesen veszem segítségeteket. Előre is köszönöm segítségeteket.

Bence

Százbolha Creative Commons License 2002.11.01 0 0 98
Szerintem elég, hogy EGY tapasztalattal gazdagabbak lettünk!!
Előzmény: eke (97)
eke Creative Commons License 2002.11.01 0 0 97
100-ha+atöbbiek

igazatok volt :-(
A repülôgépes felhôfotózás sztereoban kb 5 másodperces idôközökkel műxik.
Hazafelé kibeszéltük a témát és nem 5 perc amiket itt tévedésbôl összehazudtam nektek... menjek a meakulpába, vagy elég itt és ennyi???
bocsesz!
Eke

Mr Spock Creative Commons License 2002.08.27 0 0 96
Kedves EOS33,

Nem tudom létezik-e még, de régebben voltak olyan 3d-s képek, amihez semmilyen segédeszköz nem kellett csak a megfelel? szögb?l kellet nézni ?ket. Kacsintó és vetk?z? n?k meg ilyenek.

Igen, nekem is van egy olyan gepem, egy haromlencses. USA-ban egy helyen hivjak csak elo, kepenkent 75 cent, tehat nem is olyan nagyon draga. DE.....a 3D hatas a leggyengebb minden mas metodus kozott, a kep meg eleve eletlensegre van itelve a technologia miatt (mikroszkopikus félhengeralaku lencsesor fedi az egeszet). Abbahagytam a hasznalatat a gepnek, amit egyebkent eleg olcson lehet kapni.

Gabor

Előzmény: EOS33 (89)
eke Creative Commons License 2002.08.19 0 0 95
számolj:
1 blende különbség az fele annyi fény (ua. mint a 1/60, és az 1/125 közötti különbség)
1 polár szűrôfaktora az 2 blende, tehát a felének a fele, na akkor mennyi fényt veszítesz?
Eke
Előzmény: Free Bird (94)
Free Bird Creative Commons License 2002.08.18 0 0 94
Szerintem a gyöngyvászon, vagy az ezüstvászon tökéletesen megfelel. Én nem hinném, hogy nyolcadára csökkenne a fénymennyiség. Talán a felére.
Előzmény: eke (93)
eke Creative Commons License 2002.08.16 0 0 93
nem blendét írtam hanem fénymennyiséget!
1 blende minusz az fele fény, +egy - blende az annak a fele...
ja és még rosszul is írtam :-)(
Előzmény: Százbolha (92)
Százbolha Creative Commons License 2002.08.16 0 0 92
eke:
fém és Gigavatt!!

Megjegyzem régen a sportmoziban szintén poláros vetítő volt, de ott jól lehetett sötétíteni.

Miér 8?? Miértnem csak 4 blende???

Százbolha

Előzmény: eke (88)
EOS33 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 91
Tévedtem, itthon is elérhető a technológia:
http://www.digit.hu/3dkeszit.pdf
http://www.digit.hu/flipsign.html
Előzmény: EOS33 (89)
ivanpeti Creative Commons License 2002.08.16 0 0 90
A 85.-ben ajánlott linken megnlézheted a polar vásznat, szemüveget, és egyéb technikát.
Előzmény: eke (88)
EOS33 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 89
Közben eszembe jutott még egy megoldás.
Nem tudom létezik-e még, de régebben voltak olyan 3d-s képek, amihez semmilyen segédeszköz nem kellett csak a megfelel? szögb?l kellet nézni ?ket. Kacsintó és vetk?z? n?k meg ilyenek.

Ezekhez speciális 3-4 objektíves fényképez?gépek kellettek és ha jól emlékszem csak japánban tudtak képet csinálni a filmr?l.

Itt emlegetik:
http://www.stereographer.com/cameras.html

Mit szóltok a 12 objektíves fényképez?géphez?
Eos33

Előzmény: EOS33 (86)
eke Creative Commons License 2002.08.16 0 0 88
a polársz?r?s megoldásánál milyen a fetít?vászon felülete, és mekkora fényer? kell mert a fény 1/8-adra csökken?
Eke
Előzmény: Free Bird (87)
Free Bird Creative Commons License 2002.08.15 0 0 87
Ha két egyforma diavetítővel egymásra vetíted a két diaképet úgy, hogy az egyiket zöld, a másikat piros szűrőn át, akkor az ilyen szemüveggel felszerelt nézők kiváló térhatású képet láthatnak. Sokkal drágább, de jobb a megoldás egy 90 fokban elfordított polárszűrő páron keresztül vetítve és ilyen páron keresztül nézve.
Előzmény: EOS33 (86)
EOS33 Creative Commons License 2002.08.13 0 0 86
Százbolha:
"Az igazán jó prezentáció még mindig gond. Ha valakinek van jó ötlete akkor írja meg."

Tökéletes megoldást én még nem találtam, de leírom az eddigi próbálkozásaimat, hátha érdemes valamelyiket tökéletesíteni.

****************
1. Balsa fa nézőke két hama dianéző lencsével,kartonlapra rögzített 2 6x6-os dia.

Előnyei: teljes képernyős, esetenként döbbenetes látvány, nagy fényerő.
Hátrányai: a diák csereberéje nehézkes, egyszerre csak 1 ember nézheti, megviseli az eredetit (diát).

****************
2. Fuji centrumban (Blahánál) csináltatott fénykép a beszkennelt diapárról, nyitott nézőkével nézve, amit a szputnyikhoz adtak, de ilyen nézőke is könnyen készíthető a Hama dianézőkből.

Előnyei: könnyen és gyorsan cserélhető képek, tetszőleges példányszám, eredeti nem sérül.
Hátrányai: erősebb fény kell hozzá, sokkal rosszabb képminőség (300 dpi)

Van valami PICTROSTAT DIGITAL 400 eljárása a Fujinak, talán érdemes lenne kipróbálni:
"A Fujifilm különleges eljárása, mely vegyszer nélkül, digitális elven működik. A rendszer 400 dpi ? nyomtatási oldal -felbontással készít kiváló minőségű képeket."

****************
3. A beszkennelt diapárokból az Anamaker programmal vagy a Photoshoppal anaglyphet csinálni, erről szintén valamelyik laborban fényképet csináltatni és ezt a szokásos piros-kék szemüveggel nézegetni.

Előnyei: Tetszőleges példányszám, tetszőleges képméret, tetszőleges felbontás, könnyű kezelhetőség, képernyőn is nézhető, internetre kirakható.
Hátrányai: Az anaglyphek szokásos hátrányai, valamint nézőkéhez nem könnyű hozzájutni bár végül is ez is könnyen legyártható.

Eos33

Előzmény: Százbolha (82)
ivanpeti Creative Commons License 2002.08.12 0 0 85
Ajánlott linkek:
http://www.3d-foto-shop.de/
http://www.3dist.com/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!